tuimte voor autonome groei van usden is binnen Leusden aanwezig Peuter-instuif J. C. van Loenen opvolger Henk Van der Sloot Tryfosa houdt bazar B&W komen bezwaren tegemoet Geen hoofdontsluiting van 't Ruige Veld op de Eikenlaan Veilige schoolroute kost circa 35 mille HET VERSCHIL TUSSEN EEN HEITJE EN VIJFENTWINTIG CENT... Half jaar voor gooien brandbom leusder krant llege: enflat eft niets maken met uktuurplan 55 OPTIEK ONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 plaatselijk nieuws |g van pagina 1 an de meeste bezwaar de natuurlijke waarden osjes schrijven B. en W angspunt in het ontwerp- Dlan is de instandhouding vaarden. Daarvoor is een eer van de bosjes en een daaromheen noodzaak, zullen maatregelen moe- nen worden getroffen om Iwater op het gewenste )luden." B en W wijzen er Ïp dat ook tussen de be- jebouwing van de Twee- en de noordzijde van de oorzieningen zijn getrof- funktioneren volgens het oed stand in de Schoolsteeg- i|ft op peil en de penetratie (bied door mensen wordt aemoeilijkt. Wel herhaalt entebestuur het westelijk de bosjes minder interes- nden dan het oostelijke, kend zouden B. en W n, dat van de thans geheel ide bosjes alleen het jeel onder de wet Natuur den zou vallen. Onlangs behandelde de Raad van State het Kroonberoep, dat onder andere door de gemeente Leusden is inge steld tegen de definitieve aanwij zing van de bosjes tot natuurmonu ment. Een uitspraak heeft de Raad van State tot op heden nog niet gedaan PARALLELWEG Ook een derde argument tegen bebouwing van het gebied Lange- steeg wijzen B. en W van de hand: de gedachte dat daar wel eens een totaal geïsoleerde woonwijk zou kunnen ontstaan. Volgens B. en W kan voor de ontsluiting van het nieuwe woongebied voor een be langrijk deel gebruik gemaakt wor- den van bestaande wegen, zoals de Zuiderinslag en de Groene Zoom. Maar: .,De Hamersveldse- weg ondervindt nu al onaanvaard bare gevolgen door de verkeers druk vanuit de bebouwing van Leusden-centrum, waardoor een j weg, parallel aan de Hamersveld- seweg reeds thans gewenst zou zijn. Bebouwing ten zuiden van de Schoolsteegbosjes maakt de uit- j voering van het plan noodzakelijk en zorgt tevens voor de goede aansluiting op de overige wijken »en onzer verslaggevers) JSDEN - De plannen een torenflat in het ge- H2 hebben niets te ma- net het struktuurplan. e aktievoerders tegen ruktuurplan in hun be- rschrift wel gewag ma- ff^ian die torenflat, is het Mtaag of dat feit de onder- iarsvan dat bezwaar- niet op onjuiste wijze beïnvloed. schrijven b. en w. in foorstel aan de raad ten n van de vaststelling het ontwerp- tuurplan, dat dinsdag- el aan de orde in de vergadering van de commis sie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Vol gens b. en w. doen bezwaren tegen de invulling van het gebied H2 niet terzake, wan neer het gaat om het struk tuurplan en het college gaat er inhoudelijk dan ook niet op in. Maar het college stelt wel vraagtekens bij de waar de van de vele honderden handtekeningen onder het bezwaarschrift, waarmee ak- tie is gevoerd in de Leusden- se winkelcentrum. Letterlijk schrijft het college: „De ini tiatiefnemers van de aktie voeren als belangrijk be zwaar tegen het gepresen teerde ontwerp- struktuurplan de veel be sproken en fel omstreden torenflat in H2 aan; onze raad vraagt zich af of het gebruiken van een zo veel besproken en fel omstreden onderwerp, terwijl dat on derwerp geen deel uitmaakt van het ontwerp- struktuurplan, het oordeel van hen die zich door middel van de aktie thans tegen het ontwerp-struktuurplan heb ben uitgesproken niet op een onjuiste wijze heeft beïnvloed". tnkelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. lijnt elke dinsdag en donderdag. edakteur: Kreyns 'ei "e: ap wina de Boer van Loo r ing kopij en advertenties: k[ (dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, v donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur ie en administratie: Leusder Krant. Rozendaallaan 9 Leusden-Centrum Op li 2n geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot Telefoon 033-941495 mentsgeld: >er jaar. >er half jaar, )er kwartaal. n bezorging: iri mee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond r te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan H ip met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag i 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u pnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- ?stel 44 .Ti e TELLEN FOTO'S: fcste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u 'en (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij staling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, 'aarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per ar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, "Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- F k gewenste foto('s) thuis. f'SDER KRANT is een uitgave van de BDU- ombinatie te Barneveld. van Leusden-centrum." De nieuwe weg zou aan de oostzijde van de Hamersveldseweg moeten komen te liggen. Ook het argument, dat Amersfoort nu groeistad is en daar een deel van de Leusdense aanwas kan worden opgevangen, wijst het col lege van de hand In het voorstel aan de raad staat „Naar de mening van onze raad is er binnen het stadsgewest Amers foort ruimte voor een autonome groei van Leusden met woning bouw en voorzieningennivo afge stemd op die eigen behoefte en omvang van Leusden. Amersfoort zal in het kader van de uitvoering van de groeistadtaak dienen te voorzien in de regionale woningbe hoefte. voorzover die behoefte niet in de regio-gemeenten zelf kan worden opgevangen. De ruimte voor autonome groei van Leusden is oinnen Leusden aanwezig PROVINCIE In het voorstel tot vaststelling van het ontwerp-struktuurplan verhult het college overigens niet, dat er zich hier en daar wat donkere wolken in het zwerk beginnen af te tekenen. Behalve de al genoemde dreiging van een onaantastbare aanwijzing van de bosjes tot na tuurmonument is dat vooral ook de opstelling van het provinciebe stuur Weliswaar kent men in Utrecht vanuit het vooroverleg de inhoud van het Leusdense ont- werpstruktuurplan, maar: „Het voorontwerp-streekplan, zoals dit onlangs is gepresenteerd, ver toont. voorzichtig uitgedrukt, he laas nog enige divergenties ten opzichte van het ontwerp- struktuurplan." Tenslotte begint zich bin nen de Leusdense gemeente politiek ook een duidelijke meerderheid af te tekenen, die bebouwing van het ge bied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes steeds minder ziet zitten. PvdA en D'66 zijn er altijd al op tegen geweest. Het CDA, de groot ste fraktié in de Leusdense gemeenteraad, ging in 1982 al zeer schoorvoetend ak koord met de keuzenota. On langs kwam de fraktie naar buiten met een brief aan B. en W. en gemeenteraad, waarin men zich nog terughouden der opstelt. Het CDA wil dat na 't Ruige Velt het gebied 't Vliet in zijn geheel aan bod zal komen voor woningbouw. Daarbij wordt, aldus de CDA- fraktie, ,,de noodzaak van eventuele bebouwing ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes naar een veel later tijdstip dan 1990 verscho ven". ACHTERVELD - Door Peu lerspeelzaal Klein Duimpje werd woensdagmorgen een peulerinsluif georganiseerd in Ons Gebouw Ie Achterveld. De ze morgen konden de moeders met hun peuters kennis komen maken met wat er in de peuter- speelplaats gebeurd. Hier kon den zij zien hoe de peuters elke dinsdag en donderdagmorgen van 830-12.00 worden bezig gehouden. De belangstelling deze mor gen overtrof alle verwachtin gen. Behalve de moeders die met hun peuters die speelzaal reeds bezoeken, was er een groot aantal moeders met zijn kroost aanwezig om zo het een en ander te bekijken. De kinde ren konden zich vermaken met speelgoed, een glijbaan, met vert en brooddeeg. LEUSDEN - Op 9 november houdt Vrouwen vereniging „Try fosa" haar jaarlijkse bazar in 't Trefpunt, Arnhemseweg 77. De openingstijden zijn 's middags van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur. Zoals gewoonlijk zijn er weer mooie handwerken te koop. Er zijn verschillende attracties, ook voor de kinderen. Natuurlijk is er ook gelegenheid om een kop koffie of iets anders te gebruiken. Als u goederen wilt inbrengen voor de bazar, kunt u kontakt opnemen met mevrouw A Overvest, telefoon 03425-1493 of met mevrouw H de Greef, telefoon 033-940263. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Joop van Loe nen (40) zal de door het over lijden van Henk van der Sloot opengevallen plaats in de CDA-raadsfractie gaan be zetten. Deze maand worden de geloofsbrieven aan de ge meenteraad aangeboden en onderzocht, waarna in de cember de installatie van Van Loenen kan plaatsvinden. Joop van Loenen staat als num mer 10 op de CDA-voorkeurslijst zoals die voor de raadsverkiezin gen van 1982 was opgesteld Om dat Bram Vroon de overleden Piet Voormolen in de zevenkoppige CDA-fractie opvolgde, zou dus de nummer 9 op de lijst in de raad kunnen komen Dat is bakker Hen- ny Schouten uit Achterveld, maar die heeft na een gesprek met CDA- voorzitter Dick Tigchelaar besloten geen raadslidmaatschap te ambië ren. Met de opvolging van Henk van der Sloot stemde wel Joop van Loenen in „al was ik liever om andere redenen de raad binnenge stapt". Hij is fractiesecretaris van het CDA en lid van de Planadvies groep Leusden Daarnaast is de heer Van Loenen, Hooglander van geboorte en twaalf jaar woonachtig in Leusden, lid van het kerkbestuur van de St. Jozefparochie. Die funk- tie zegt hij in december om statutai- Joop van Loenen re redenen vaarwel. Van Loenen zal ook het CDA-fractiesecretariaat en de Planadviesgroep verlaten Die werkzaamheden zijn niet te combineren met het raadslidmaat schap. De heer van Loenen. die inspecteur is van een middelgrote levensverzekeringsmaatschappij, gaat zich waarschijnlijk belasten met zaken op het gebied van open bare werken en ruimtelijke orde ning (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft de geplande hoofdontslui ting voor 't Ruige Veld op de Eikenlaan geschrapt. Deze ver keersverbinding tussen de Ei kenlaan en de toekomstige wijk was opgenomen in het ontwerp- bestemmingsplan 't Ruige Veld. „Nu, in het kader van de ter visie legging van het ontwerp- bestemmingsplan, tegen deze aansluiting zoveel bezwaren zijn gerezen, moet aangenomen wor den dat de uitvoering van het bestemmingsplan op dit onder deel maatschappelijk gezien nauwelijks haalbaar is", aldus burgemeester en wethouders. B&W stellen de gemeenteraad dan ook voor het ontwerp- bestemmingsplan te wijzigen, zo dat de hoofdontsluiting op de Ei kenlaan komt te vervallen. In plaats daarvan zal er een verbinding ko men uitsluitend voor langzaam ver keer (voetgangers, fietsers en bromfietsers). Dit vindt het college van B&W nodig om „de gewenste relatie tussen 't Ruige Veld en de bestaande wijken en voorzienin gen gestalte te geven." De bezwaren tegen de geplande hoofdontsluiting van 't Ruige Veld op de Eikenlaan waren afkomstig van aanwonenden van deze laan en die van de naburige Lindenlaan. Zij vreesden voor een onaanvaard bare verkeersdruk op de Eiken- en Lindenlaan met alle nadelige ge volgen (lawaai, onveiligheid) daar van voor de buurt. Tegen het ontwerp- bestemmingsplan 't Ruige Veld waren in totaal 32 bezwaarschrif ten ingediend, waarvan 17 gelijk- luidenden. De overige reeks be zwaren, waaronder die tegen de geplande flatjes, het werkgele- genheidsterrein en de woning dichtheid, zijn door burgemees ter en wethouders ongegrond verklaard. 't Iseen misverstand te veronderstellen datStotsgeengoedkope monturen heeft. U loopt er zelfs met de neus tegenaan direkt als u ae zaak binnenkomt. Een hele kollektie zelfs! Keuze genoegdus. En modieus ook. Plusde vanzelfsprekende kwaliteit om Stots op te zijn Kortom, u kunt er met een gerust hart terugkomen voor die persoonlijke karweitjes, die u geen heitje extra kosten Nee, bij Stots zien ze graag blije gezichten TrouwensStots beoogt in elke prijsklasse 't bestel Of het nu om zestig gulden gaat of om vijfentwintig: Stots is elke cent waard Dat is pas echt goed-koopl R. Stots: 'Tegenwoordig ziet men opbekzaken als 'padde stoelen uit de grond' schieten Alsol het een loterii is Dat wordt natuurlijk ook in de hand gewerkt door de ondoor- zichbge pnissteiiing Het is per slot van rekening een koud kunst/e korting te geven als ;e de pri/s eerst verhoogd hebt Soms geloven klienten dat pas als /e ze het laat zien Enfin, gelukkig stellen de meeste van onze klienten zich voorzichtiger op Misschien omdat ze ook weten als alles anders wordt bli/ft Stots hetzelfde LIDOV &ANVC het grote verschil! ht£=2s& AMERSFOORT ARNHEMSESTRAAT 26 (81) DE KEI). 033-16081 «LEUSDEN DE BIEZENKAMP17,033-946260 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een schoolroute j langs een gedeelte van de Burq. Van der Postlaan en de Noorder- inslag ten behoeve van de kin deren van de Rossenbergschool I gaat ruim 35 duizend gulden kosten. In dit bedrag is de nood- j zakelijke aanpassing van de ver- keerslichteninstallatie voor de kruising Burg. Van der Postlaan/ Noorderinslag begrepen. Een en ander laten burgemeester en wethouders in een voorstel aan de gemeenteraad weten. Het voorstel over de aanleg van de schoolroute is de uitwerking van een toezegging die wethouder Jan Wagenaar in mei deed aan de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening De veilige schoolroute is bedoeld voor die kinderen van lagere school De Rossenberg die ten zuiden van de Noorderinslag wonen Hun ouders vonden het erg onveilig dat de kinderen op weg naar school en terug naar huis de drukke Noorde rinslag en dito Burg. Van der Post laan moeten oversteken. Het gedeelte van de schoolroute langs de Burg Van der Postlaan wordt aangelegd tussen de weg en de geluidswal Er zal een pad komen van 90 centimeters breed. VERKEERSLICHTEN B&W stellen de gemeenteraad ook voor, zoals wij reeds meldden, 55 duizend gulden uit te trekken voor de plaatsing van verkeerslich ten bij de kruising van fietspad Smoussesteeg en de Burg Van der Postlaan Volgens de gemeen te is er uit verkeerstechnisch oog punt géén noodzaak tot plaatsing van de stoplichten. Maar omdat praktisch iedereen die de kruising te voet of per (brom)fiets oversteekt een gevoel van onveiligheid heeft, vinden B W het noodzakelijk de verkeerslichten te plaatsen. Het is l. de bedoeling een regelinstallatie daar te realiseren. De (bromfiet sers en voetgangers krijgen de wachtstand „groen". De auto's op de Burg. Van der Postlaan moeten door middel van detectielussen (op geruime afstand van de kruising) in het wegdek groen licht „aanvra gen". Het college van B&W erkent overigens dat de plaatsing van verkeerslichten ook nadelen met zich meebrengt: irritatie bij lang wachten, door rood licht rijden/ lopen en beperking van de ver- keersdoorstroming. UTRECHT - Een 21-jarlge Leus- denaar is door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot ne gen maande gevangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk, voor het gooien van een molotov-cocktail (brand bom) naar een woning in de cember vorig jaar. De Leusdenaar gooide destijds de brandbom uit nijd voor het feit dat hij van een feestje, dat werd ge houden in de woning, was wegge stuurd. De rechtbank legde in de uitspraak tegen hem de bijzon dere voorwaarde op dat hij zich onder toezicht laat stellen van de reclassering. Verder werd de Leusdenaar veroordeeld tot nog eens twee maanden gevangenis straf wegens diefstal van een aan tal videobanden en sieraden

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3