Sacred Dance als middel om tot een hoger gelegen doel te komen I LEOS-dames slechts een set beter dan Utrecht BC Leusden verslaat Reehorst Aangename verrassingen in bowlingcompetitie Opsteker Vakwerk Indeling korfbal „Spirituele volksdansen" in Amersfoort leusdep krmit Derde badmintonzege TTCL in mineur na 8-2 verlies Geslaagden dressuurproef VOETBAL 0 VOORSPEL ILOItniAL W VIIOItSPEL 8ADM1NÏQ&G IBJ DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 algemeen AMERSFOORT - Anderhalf jaar geleden is Yvonne Malmberg begon nen om Sacred Dance, zeg maar Spirituele Volksdans (ze heeft er nog geen goed Nederlandse vertaling voor), in Amersfoort te geven. In die tijd heeft ze kunnen konstateren wat deze dansvorm allemaal kan doen voor mensen, hoe gelukkig deze dansvorm mensen maakt. Er komen mensen op af, die van huis uit niet gewend zijn om te dansen. Jongere mensen worden heel erg door de Sacred Dance gegrepen. Oudere nensen, die niet meer gedacht zou- len hebben dat ze ooit nog zouden .unnen gaan dansen, vinden er een eer waardevolle vorm van bewe- jing in. Wat is Sacred Dance? De etterlijke vertaling zou zijn: heilige dans. Heilig dan in de betekenis van ..heel makend". Een mens is heel, als hij in harmonie leeft met ziel, geest en lichaam: voelen, denken en wil len. Bij de Sacred Dance is de dans dus een middel om tot een hoger gelegen doel te komen. De moderne mens, levend In een technocratische wereld, heeft het denkgebled sterk ontwikkeld. Vla de Sacred Dance leert de mens ook het voelen en willen te ontwikkelen, en kan hij tot volledige ontplooiing komen. Er zijn twee grondleggers van de Sacred Dance, zoals die nu in Neder land, Findhorn (Schotland), München en Grafenegg (Oostenrijk) gedaan wordt. Het zijn Bernhard Wosien en zijn dochter Gabriële Maria Wosien die het in 1974 bij Uitgeverij De Haan in Bussum uitgekomen boek ,.De magi sche dans, ontmoeting met de goden" schreef ,,De religieuze achtergrond van Bernhard Wosien", vertelt Yvonne Malmberg, ..is dat hij een vader had, die dominee was, en hij zou zelf ook min of meer voorbeschikt zijn om dominee te worden Hij heeft theologie gestudeerd Werd op een gegeven moment door de dans gegrepen, en is op zijn vijftiende jaar naar een balletakademie gegaan. Hij kwam er als pianist binnen, maar nam al spoedig zelf balletlessen, omdat hij volkomen door de dans werd gegre pen. Daar kwam ook nog een begaafd heid bij in tekenen en schilderen, die hij van zijn moeder had meegekregen, zodat hij besloot niet met theologie verder te gaan, en zich aan de kunst te wijden Hij werd uiteindelijk beroepsbal letdanser RIJKE INNERLIJKE WERELD Berhard Wosien had een religieuze achtergrond, in combinatie met de dans. en ervoer voor zichzelf dat in de balletpassen een inwijding mogelijk is leerling, gezel, meester eerste, tweede en derde positie. De eerste positie is: leren op jezelf te staan, in de tweede positie reik je uit naar de ander, en in de derde positie kun je alle kanten op, dan zit je in de spiraal, gesymboliseerd door het dynamische of schuine kruis (er is ook een statisch of recht kruis). Bern hard Wosien is iemand met een heel rijke innerlijke wereld, die veel kan vertellen over de dans. Hij is op zoek gegaan naar de wortels van de dans. de wortels van onze cultuur. Samen met zijn dochter Het woord ..religie" in de betekenis van de Sacred Dance bete kent: je verbinden met. Het is geen secte of stroming, maar het heeft alles te maken met De Nieuwe Tijd. de New Agebewegingen Volgens velen leven wij in een overgangstijd van het Vissen- naar het Watermantijdperk." In 1978 was er in Nederland een inter nationaal Findhorn Herfstfestival, waar Bernhard en Gabriële Wosien werden uitgenodigd Yvonne Malmberg, die zich vanaf haar veertiende met volks dansen had bezig gehouden (af en toe gezellig samen dansen op een week endbal of wekelijks bij een vereniging) ging naar het festival toe. en dat was voor haar de eerste kennismaking met Sacred Dance Zij voelde dat er tijdens deze dansweek iets aan haar leven werd toegevoegd. Zij voelde zich daar als een ander mens vandaan komen In 1979 en 1980 kwam Gabriële Wosien naar Nederland om kursusssen Sacred Dance te geven. Yvonne Malmberg volgde die kursussen, en sindsdien zijn zij en diverse andere kursisten met de Sacred Dance bezig, en geven die zelf aan mensen door. ,,We willen natuurlijk af en toe wel bijgevoed worden", zegt ze ,,We zijn naar München geweest, waar Bernhard Wosien les gaf. We hebben vader en dochter inmiddels ook weer in Neder land uitgenodigd. Ondanks het feit dat hij 76 jaar is danst Bernhard nog steeds. Dansen heeft niets met leeftijd te ma ken. Het is je innerlijke bewogenheid vorm geven via dans De wortels van de cultuur gaan heel ver en diep terug, als je er van uitgaat, dat mensen altijd al gedanst hebben Zolang er mensen zijn hebben ze uiting gegeven aan hun emoties en gevoe lens via dans en beweging. Men is van in de kring, in de rei dansen (of in een open kring of in een slingervorm, het labyrinth) overgegaan naar het los dan sen. ieder voor zichzelf in het ik-tijdperk. Tot en met de wals danste men nog op de cirkellijn. De stromingen, die zeggen dat we een nieuw tijdperk ingaan, con stateren dat we weer terug moeten naar de cirkel, naar de broederschap, naar de eenheid van alle mensen. Het is een tegenpool tegenover het doemdenken. Er zijn tegenover al die zwarte erg veel witte krachten aan het werk. De men sen, die in hun eigen omgeving alsmaar positieve krachten de wereld inzenden hebben het idee, dat dit er tegenover moet staan, omdat we het anders niet redden! Via ritme, klank en beweging geef je uiting aan dat wat in ieder mens leeft. Ritme klopt in elk hart, elke ademtocht doet leven en bewegen. Dansen is bewust leren spelen met je krachten, vat krijgen op jezelf. Je komt natuurlijk remmingen of blokkades tegen, of je weet in je hoofd wel hoe je het wil doen. zodat je dus een scheiding hebt tussen hoofd en voeten. Dit hoort bij het techni sche tijdperk waar we in zitten Veel denken, en weinig meer met het li chaam doen. Lichaam, ziel en geest zijn een eenheid in de Sacred Dance. Jog gen. hard lopen, aerobic dance putten alleen het lichaam uit. Daar is niet de diepere verbondenheid bij met de ziel, van waaruit je dat doet." In Sacred Dance worden zowel volks- als meditatiedansen gebruikt, waarin de symboliek is verweven van de cirkel de zonnekracht), de spiraal, het in een rei dansen. In spiraal- of labyrinthvorm dansen wil zeggen dat de ziel een weg aflegt Het is een inwij- dingsweg van de ziel. en dan weer een teruggaan in de wereld als een getrans cendeerd persoon. De lemnescaat of achtervorm is het symbool van de eeuwigheid Er kan ook thematisch gewerkt worden aan vrouwelijke en mannelijke aspecten, het ontvangende en het vloeiende, het denken, het wil len, het krachtige, polen in onszelf, die de mens zelf moet gaan ontwikkelen, zowel de vrouwen als de mannen, waardoor mensen gelijkwaardig nen worden. Yvonne Malmberg zou in Ame de Sacred Dance graag hebber ven in samenwerking met een o voor spirituele groei, maar de r ruimten hebben geen dansm. heid Ze heeft nu een plek gevcrn het gebouw van de Vrij Katholiek aan de Steven van Hagenlaan keer in de veertien dagen geeft z? op de woensdag van 20.00 tol uur. De eerstvolgende lessen zijr en 28 november en 12 decemtx interesse heeft kan zich opge\ Yvonne Malmberg, telefoon 35579 Als er veel belangstellin zij op zaterdag een introductiel ven. omdat het dansen een bi karakter heeft men danst voor z en niet voor toeschouwers. Over Yvonne Malmbergs da: tergrond het volgende. Daar ze v« uit kleuterleidster is ging ze o gegeven moment dansles te gev kinderen. Ze ging toen les ner kinderdansen bij Hetty Thielema het kreatief Centrum de Hof ging ze in Utrecht een tweejarige dansopleiding doen om de ov naar het les geven aan volwasse kunnen maken Bij dit Landelijk trum voor Volksdansen leerde ze een dans technisch moest ken. Ze leerde de stijlen onde den Schreef uiteindelijk een over Sacred Dance, een spiritu nadering van de volksdans „Het is jammer," zegt ze ter „dat we het dansen min o verloren hebben, in de ke bedoel ik. Vroeger werd er in gedanst. Bisschop Ambrosiu 4de eeuw zag in dansen een v denheid met de schepping. M een gegeven moment werd d bij één of ander concilie afge omdat het lichaam onrein en; was. Met Gabriële Wosien I wij met Sacred Dance nu we danst In de kerk in Elndhov ook bij Kerk en Wereld word gedanst gelukkig!" LEUSDEN - Na een weekje van rust kwam het eerste dames team van Leos het afgelopen weekend in actie tegen V.C. Utrecht 2 in Utrecht. Het team van trainer/coach Ad van Woen- sel besefte dat Leos nodig pun ten moest behalen ter verbete ring van haar rangpositie. Leos liet dan ook een goede eerste set zien waarbij het team etaleerde wat zij in huis heeft. Door con stant te serveren, attent te blok ken en slim aan te vallen begon Leos voortvarend en won deze set vrij gemakkelijk met 3-15. In de tweede set leek het erop dat Leos haar spel kon handhaven en nam een voorsprong tot 2-8. Tot dan had V C. Utrecht nog weinig kunnen tonen van haar kunnen en ,was het spelritme nog duidelijk beneden de maat. Maar de grote wending in het voordeel van V.C Utrecht kwam bij deze stand door vijf opeenvolgende stopfouten. Leos. dat V C Utrecht langszij zag komen, raakte haar zelfvertrouwen kwijt en ging onrustig spelen met de nodige fouten tot gevolg Dit nam V.C Utrecht te baat en begon solider te spelen en aan te vallen en won zodoende de set met 15-10. Daarna was Leos niet meer in staat het nivo van de eerste set te halen De overtuiging en zelfvertrouwen ontbraken nu geheel en V.C. Utrecht had verder geen moeite om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen Setstanden: Utrecht 2-Leos (3-15) (15-10) (15-9) (15-11) HEREN" Het eerste herenteam van Leos speelde tegen Leos 3 een moeiza me wedstrijd Gezien het prestige en belang van de wedstrijd gaf de wedstrijd in het begin een zenuw achtige aanblik Leos had daar het meest onder te leiden want de ploeg kwam niet in z'n spel waar Leos 3 knap van profiteerde Leos dat bang speelde kwam niet tot aanvallen, terwijl de opslag matig was. Leos 3, een team met veel routine, speelde daar mooi op in en profiteerde daarvan ten volle. De eerste twee sets gingen dan ook terecht naar Leos 3 In de derde set gooide trainer/ coach Bert van Doorn het team van Leos om en werd Peter van Es als spelverdeler ingezet. Daarbij werd de taktiek aangepast en Leos ging het spel temporiseren. Dit bleek een toverformule want Leos 3 raak te enigszins ontregeld, terwijl Leos nu beter in z'n spel kwam Leos 1 had de langste adem en won deze set De vierde set gaf eenzelfde beeld te zien als de derde. Leos hield het tempo hoog door snel te serveren en het scorebord gaf al snel 11-4 te zien voor Leos. Niet zonder moeite won Leos ook deze want Leos 3 wilde zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven. De vier sets werden dus gelijkelijk verdeeld. Leos 3 is tot nu toe ongeslagen. Meisjes: Leos c4 - BG en SV c1 1-2 Leos c2- SVV c1 1-2 Leoscl - Unicornuscl 3-0 Leos b5 - SVH b2 0-3 Leos b4 - SVV b3 2-1 Leos b3 - Spirit b3 3-0 Leos b2- SVH b1 3-0 Leos b1 - SW b1 3-0 Jongens: Leos e1 - Unicornus e1 2-0 Leosel - Limvioel 2-0 Leosc3-Unicornuscl 0-3 Leosc2-BGenSVc1 3-0 Leoscl-SVH c1 2-1 Leos b1-SVH b1 3-0 Leos b2 - BG en SV b1 1-2 LEUSDEN - De thuiswedstrijd van Badminton Club Leusden - afgelopen zondag in sporthal de Korf - tegen het vierde team van Reehorst uit Ede is in een 5-3 overwinning voor de Leusdenaren uitgelopen. De derde zege in suc cessie werd een feit doordat Leus- den éen single meer in haar voor deel wist te beslissen terwijl de dubbelspelen door beide teams !:broederlijk werden gedeeld Erwin Pieters, weer terug van weggeweest, liet zijn opponent alle hoeken van het veld zien en won op zijn sloffen met de cijfers 15-4 en 15-5 Tweede heer Glenn Gill volg de het goede voorbeeld van zijn ploeggenoot door met 15-7 en 15- 11 het tweede punt voor BCL bin- ïen te slaan. De dames hadden jeduidend meer moeite met de concurrentie. Anneke Zuer moest in de 1e set met 6-11 het onderspit delven om vervolgens in de 2e set voorgoed met 8-11 tenonder te gaan Janny Buunk zette dit foutje terstond recht door met 11-7 en 11-3 winnend van het veld te stap pen en de tussenstand na de enkel- driesetter van de wedstnjd op Na dat het BCL-koppel de 1e set met 9-15 verloren had. trokken ze in de 2e set met 15-10 de stand weer recht om tenslotte in de 3e set met een gemakkelijke 15-4 zege de winst op te strijken Het konings koppel bestaande uit de clubkam- spelen op 3-1 voor Leusden te brengen. Het gemend dubbelspel van An neke en Glenn leverde de eerste pioenen Janny Buunk en Erwin Pieters haalde de 1e set vlot met 15-4 binnen In de 2e set ondervon den de BCL-ers meer tegenstand maar ook nu bleven ze met 15-11 aan de goede kant van de score waardoor tevens de eindoverwin ning al binnen was want een 5-1 voorsprong bij badminton kan niet meer stuk De nederlagen in de heren- en damesdubbel brachten de zege dan ook niet in gevaar De heren lieten zich met tweemaal 12-15 verrassen terwijl de dames in een driesetter met 15-11, 7-15 en 3-15 het loodje legden Overige uitslagen: Senioren: Leusden 3-Badge 3 8-0 Leusden 6 - EVOBA1 4-4 Leusden 7- Maarn3 7-1 Jeugd: Leusden 1 - Eemnes 2 6-2 Leusden3-Selby3 4-4 Leusden 5-OSM 7 8-0 Inside 8-Leusden 6 6-2 LEUSDEN - Het eerste team van Tafel Tennis Club Leusden kan in de „najaarscompetitie" nog steeds geen echte potten breken. Halfweg koers vertoeft de Leusdense tafeltennishoofd- macht met 3 punten uit 5 wed strijden in de onderste regionen en zit daar in de hoek waar de bekende slagen vallen. In Nijkerk moest TTCL de winst opnieuw uit handen geven. Het toch echt met zo sterke Rega hield met 8-2 de punten in eigen huis Alleen Jan Vogel kwam tweemaal winnend uit de strijd te voorschijn en toonde een enorme vechtlust. Zijn teamgenoten Robert Jan Un- kraut en routinier Piet van den Bree kwamen er echter niet aan te pas en gingen in al hun partijen in het enkelspel kansloos tenonder Ook het dubbelspel leverde voor TTCL geen punt op zodat de nederlaag zich al in een vroeg stadium afte kende. Met iets meer durf had er voor TTCL meer in gezeten. In de tweede helft van de compe titie zullen de heren uit een ander vaatje moeten tappen om het drei gende onheil te voorkomen. Winst op het Amersfoortse Over 't Net is donderdag, in de inmiddels ver trouwde omgeving van het eigen tafeltennishome op het Buining- park, noodzakelijk. LEUSDEN - Zondag 28 okto- ber hebben dertien leden van paard en ponyclub nieuw Hage- l nauwe een B-proef verreden voor het behalen van het diplo ma. De dressuurproef is voor i alle deelnemers met succes ver lopen. Geslaagd zijn Josta van der I Kolk, Judith Boersen, Ev/elien Vos, Carola Keddeman, Miranda van j Peusden, Karen de Vries, Marga van den Eijnden, Helen Peterse, Sandra Bosboom, Anouk Joosten. LEUSDEN - De negende ronde in de bowlingcompetitie van de plaatselijke Bowlingbond telde in diverse klassen een aantal „topduels". In de hoofdklasse stond de titanenstrijd tussen Sfinx en IVA op het programma, die door eerst genoemde met maar liefst 5-0 gewonnen werd. Veel schoten de „Coffeeshop boys" er niet mee op omdat koploper Kela-tapijt eveneens met 0-5 winnend uit de strijd kwam. De Red Dangers sloegen de aanval op de derde plek met een 3-2 overwinning op concur rent Clemenshof af. De ranglijst in de overgangsklas se. dit seizoen ingevoerd daar er te veel teams waren, wordfnu over duidelijk door het team van Karweï- hoek aangevoerd Kersbergen kon de in een bloedvorm verkerende lijstaanvoerder niet omver kegelen. Met 0-5 ging de numero twee strijdend tenonder In de 1e klasse zorgde Bibob voor een aangename verrassing door de gedoodverfde kampioen „Heritomba" met 4-1 te verslaan, waardoor de Party service na de 5-0 zege op de Proppeschieters weer kansen be ginnen te krijgen In de 2e klasse A lijkt de strijd gestreden. De koplo pers geven elkaar weinig toe. Al leen Fix-lt liet tegen de Base-liners een paa^ kostbare puntep liggeflk De Sea-Lïóns blijven in dèzeklassé' onder de maat Doe maar wat liep in de 2e klasse B iets verder uit doordat ze zelf met de grootst mogelijke cijfers Zero op het „nul punt" hielden terwijl de achtervol gers Dieene en de Korfbowlers niet verder kwamen dan een 4-1 over winning op Pipers en The Muks. De stand in de bowlingcompetitie na 9 speelavonden: Hoofdklasse: 1 Kela Tapijt 35Vfe pnt (18115). 2 De Sfinx 30V2 pnt (17752) 3. Red Dangers 28 pnt (17375) 4 Clemenshof 25 pnt. (17717). Hoogste game dames: Joyce van Putten (179) Hi qame heren Ramon Sm (241). Overgangsklasse: 1 Karw 33V2 pnt (15644) 2 Kers: 23V2 pnt (15458) 3. S. en K (15030) Hoogste game Femmy van Enk (160) en h game heren Ger Nijman (T 1e klasse: 1 Heritomba 16136) 2 Partyservice (14884)3 Bibob 30 pnt (1 Ros Beyaart 26 pnt (14392 ste game dames Marijke sefi (177) Hoogste gam M1I0 Hoogeveen (176) 2e klasse A: 1The Dots (14393) 2. S enK 2 33 pnt 3. Baseliners 27 pnt (13 Fix-it 24 pnt (13791) Hoogs dames: Tinneke Brosky Hoogste game heren. Ca Dorst (182) 2e klasse B: 1 Doe maar pnt (14592) 2 Dieene (13897) 3 Korfbowlers 2 (13478) 4 White Pins Z (13003) Hoogste game dar nie van Beek (156) Hoogst- heren: Jan van Seumeren LEUSDEN/ACHTERVELD Een leuke opsteker. Dat was de positieve balans die we afgelopen weekend na 270 minuten voetbal konden opmaken De Roda- zaterdag hield tegen Advendo in Ederveen prima stand en snoepte de trotse lijstaanvoerder een kost baar puntje af. Met iets meer lef had er voor de volgelingen van Richard Beumer zelfs een zege ingezeten Maar gezien het blessureleed waarmee de zaterdag-elf te kam pen heeft, is de prestatie zonder meer knap te noemen Ook Achter veld verraste vriend en vijand door het immer lastige VVZA op 1-1 te houden. Natuurlijk, Achterveld kwam in de slotfase goed weg toen een VVZA-er een penalty onbenut liet, waardoor de zwaarbevochten puntendeling in tact bleef Op grond van het wedstrijdverloop was dat zeker verdiend. De Roda- zondag behaalde weer eens de vol le winst door het sterk teruggeval len Barneveld met 0-2 te kloppen. Het veldspel liet af en toe te wen sen over en is nog zeker voor verbetering vatbaar. Maar op dit moment telt voor trainer Rob Ton de winst omdat de Bunschoter zo snel mogelijk afstand wil nemen van de onderste drie. En dat lukte. Daarom was ook dit resultaat een leuke opsteker die hopelijk komend weekend op alle fronten een ver volg zal krijgen In de hoofdklasse van de zater dagafdeling staan er een aantal interessante ontmoetingen op de nominatie, die de top van de rang lijst een geheel ander aanzien kun nen geven. Vitesse speelt thuis tegen het in een vormcrisis verke rende VOP. Wil Vitesse meeblijven doen, dan moet VOP verslagen worden Of dat lukt, is moeilijk te voorspellen want VOP is buiten de Keistad op z'n sterkst. Het Utrecht se Hercules moet in staat geacht worden om Advendo de eerste nederlaag toe te brengen, hetgeen de spanning in de hoofdklasse ten goede zal komen Benschop zet Veensche Boys de voet dwars, waardoor de Benschoppers naar de sub-top oprukken. Eminent Boys contra Montfoort, een duel in de onderste regionen, eindigt in een gelijkspel. In Hoeve laken speelt de club van die naam een gewonnen wedstrijd tegen de Musketiers Roda '46 komt op het Buiningpark tegen hekkesluiter Baam in actie. Een unieke kans voor Roda om na een maand weer flink uit te halen en het doelsaldo eens op te vijzelen. Bij winst op Baarn neemt het geloof in eigen kunnen toe. Het is wel zaak om Baarn als ex-vierdeklasser niet te onderschatten. Het programma in de hoofdklasse: Benschop - Veensche Boys CSV Vitesse - VOP Hercules - Advendo '57 Roda '46 - Baarn Eminent Boys - Montfoort Hoevelaken - Musketiers ZONDAG Het gat tussen de kop en de start in de 1e klasse A van het zondag voetbal wordt met de week groter Actif gaat wekelijks winnend door terwijl Amsvorde er nog steeds niet in slaagt om aan de tragedie een einde te maken. Roda '46 en Ach terveld zweven er zo'n beetje tus senin hoewel ze nog dichter bij de onderste dan bij de bovenste ploe gen genoteerd staan. Daark zondag verandering in kom beide ploegen weer punten te pakken. Voor Achterveld in de polder bij de Zuiden gens een hele klus wordei geheel kansloos zijn de hemden toch zeker niet Rc ontvangt het even wispeltur ren dat net boven de Leusd geklasseerd staat. Alle redt Rob Ton om tegen zijn ou( zjn spelers tot een goede pi aan te sporen. Een plaat! middenmoot (10 uit 10) is het gunstige gevolg. M beetje overleg en de mouv gestroopt moet dit moge' Gooische Boys zal aan het rende Hooglanderveen h; den vol hebben. Bij VVZ BFC staat de tweede of rr zelfs de eerste positie op hoewel we mogen veronde dat koploper Actif met he: imponerende Barneveld ci bodem geen enkel problee* Amsvorde tenslotte, zal ti butant Olympia voor de verrassing zorgen Het programma in de 1e klas Gooische Boys - Hooglanders Zuiderzeevogels - Achterveld VVZA - BFC Amsvorde - Olympia Actif - Barneveld Roda '46 - Laren Marjon van Veenendaal, Martine Roos, Nicolien Tania. Bij B-springen behaalden Joke Peters. Martine Kraaymaat, Ma- ranja de Vries, Wanda Buddenberg het diploma. In de B-dressuur en in de B- springen is er geen afgewezen. LEUSDEN - De korfbalhoofd macht van k.c. Antilopen leverde afgelopen zaterdag een stukje vakwerk af door het gevreesde Sparta uit Nijkerk kansloos naar een ruime 10-3 nederlaag te spe len. De opmars van de Nijkerkers werd door een gedegen spelend Antilopen tot stand gebracht. Antilopen zelf kreeg de kopposi tie nog steviger in handen en is hard op weg om de sluimerende titelaspiraties in daden om te zetten. Voorlopig zitten de Leus denaren op rozen, want de naas te achtervolgers hebben inmid dels al vier of meer punten ach terstand. DKV keerde eindelijk weer eens op het winnende pad terug door een 9-4 zege op hekkesluiter OV- VO die als ex-promotieklasser wel erg ver is afgezakt Thor heeft de moeizame beginperiode voorgoed de rug toegekeerd en is in een maand tijd vanuit de degradatie zone naar de tweede stek achter Antilopen opgeklommen. Ditmaal moest De Vinken in Harmeien met 9-5 het onderspit delven. DSV is de inzinking weer te boven door het Zaanse ZKC met 7-4 te verslaan waardoor het verschil tussen „top pers" en Jobbers" in de 1e klasse B in de laatste ronde voor de „winterstop" nog groter werd. De uitslagen In de 1e klasse B waren: DKV-OVVO 9-4 DSV-ZKC 7-4 Antilopen - Sparta (N) Thor-De Vinken De (tussen)stand na acht rof Antilopen Thor DKV Sparta (N) DSV De Vinken ZKC OWO LEUSDEN - Ook in de zaal competitie zijn de korfballers van Antilopen in de 1e klasse B ondergebracht en stuitten daar op een groot aantal (oude) be kenden. DKV (IJmuiden), DSV (6 OWO (Maarssen), Thor! len) en ZKC uit Zaandam de Leusdenaren al uit he deel van het veldgebeuren (Terschuur) en ODIK (Ba zorgen samen met de An een regionaal tintje week zaterdag komt Antilo actie als ze het vooruit o duel tegen ZKC in Zaanda ten afwerken. Komende z oefenen de Leusdenaren ift

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6