Don Bosco houdt jongerenmarkt Halfvastenbal in de ijskast Thuisvoordeel? Sr sü W Bonnenaktie Biezenkamp- winkeliers In verband met Pausbezoek Gouden Klomp in nieuw seizoen HOCKEY HM VOORSPEL Sint Hubertus slipjacht op za. 3 nov. Talentenjacht in De Til w Bijeenkomst KP0 vrouwe Emmausgai in Achtervel Feestprijê NU Uw slotenspecialist van uw voordeur tot uw achterdeur! de Klussendienst Leusden Grutterij 2 Leusden-C. ELKE TWEEDE WORST HALVE PRIJS DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Ter gelegenheid van het volgend jaar plaatsvin dende Pausbezoek organiseert het centrum Jongeren op Weg, een dag na de aankomst: zondag 12 mei 1985, een Jongerenmarkt. Op het terrein van Huize Don Bosco in Leusden zullen diverse groepen zich - naar het thema ,,de zeven bedes van het Onze Vader" - op gevarieerde manier kunnen presenteren. Elke groep jongeren die op enigerlei wijze aktief is in verband met kerk en geloof, kan een bede uitkiezen en daaromheen „iets" aan de marktbezoekers aanbieden. Die presentatie kan heel verschil lend zijn: in de vorm van een marktkraam, een sprekershoek, een open podium, een lied, een act, een gesprek, een kleine ten toonstelling, een moment van bezinning of gebed. Zo hoopt men, dat elke bede op die dag vanuit een aantal invalshoeken en op verschillende manieren uitgewerkt wordt. De organisatie van dit geheel zal liggen bij een vrij-gevormde werk groep van mensen die met jeugd en jongeren bemoeienis hebben. De bedoeling van deze marktdag is op de eerste plaats jongeren te interesseren voor de betekenis van het bezoek van de Paus en voor j een bezinning op het Onze Vader Ten tweede hopen de initiatiefne- I mers op deze wijze aan de jonge- I ren de kans te geven zich in alle verscheidenheid te tonen aan de wereld van de volwassenen en aan andere jongeren die eveneens zoekende zijn Het idee voor deze Jongerenmarkt is bij het centrum Jongeren op Weg voortgekomen uit verschillende ervaringen. De eerste is dat jongeren vaak het gevoel krijgen, dat er weinig plaats en ruimte voor hen is binnen de kerk n bij kerkelijke evenementen en feesten. Bovendien overheerst bij het brede, ook kerkelijke, pu bliek over het algemeen een nega tief beeld over jeugd en jongeren: ze zijn lui. agressief en alleen uit op vermaak en verdoving, terwijl er onder hen zo veel goeds leeft en veel groepen positief aktief zijn, ook met kerk en geloof. Tenslotte schijnt ook het bezoek van de Paus tot nu toe geen grote interesse bij jeugd en jongeren te wekken. Nadere informatie over de Jon gerenmarkt: Don Bosco, Dodeweg 64. Leusden. Telefoon 940770 of Jongeren op Weg, Pomphulweg 106, Hoog Soeren Telefoon 05769-201 LEUSDEN - Zondag wordt de landelijke hockeycompetitie her vat nadat de dames en heren afgelopen weekend van een snipperdag konden genieten. Echt „snipperen" was er voor de Leusdenaren niet bij omdat zo wel damescoach Peter Kipp als herentrainer Rob Weers hun for maties een oefenduel lieten af werken. Want zondag staan er voor beide hoofdmachten uiterst belangrijke en misschien wel be slissende wedstrijden op de rol. De heren van Leusden treden op het kunstgras van het Valleipark tegen de Kromhouters uit Tiel in het strijdperk Beide ploegen hebben evenveel punten vergaard en staan broederlijk op een gedeelde derde plaats in de schaduw van Amers foort en Keep Fit. Het krachtsver schil is zo op het oog gering maar het voordeel van het kunstgras en het eigen publiek kon de balans wel eens in het voordeel van Leusden doen doorslaan. Het beschikken over een strafcorner-specialist zou eveneens van dooslaggevende be tekenis kunnen zijn, „omdat de Kromhouters niet over zo'n ,,ko- ningsschutter" als Ralf Quick be schikken". meldde Rob Weers des gevraagd „Ik ben dan ook zeker optimisch gestemd, ledereen is fit en zal tot de tanden bewapend op de mat verschijnen om de zesde zege in successie te behalen Of Leusden bij winst van een misstap van één van de koplopers zou kunnen profiteren, lijkt onwaar schijnlijk omdat Amersfoort én Keep Fit op papier zwakke tegen standers ontmoeten. Culemborg en Maarssen worden door beide lijstaanvoerders te licht bevonden. Haaskamp sluit zich dankzij een zege op Baarn bij de sub-top aan terwijl de Utrechtse studenten Shin ty vaster op de laatste plaats druk ken Het programma In de 2e klasse D: Leusden - Kromhouters Amersfoort - Culemborg Keep Fit - Maarssen Haaskamp - Baarn USHC - Shinty Uitslag inhaalweekend in 2D: Maarssen-USHC 1-3 De kop van de ranglijst In de 2e klasse D: Amersfoort 7-12 Keep Fit 7-11 Leusden 7-10 Kromhouters 7-10 Haaskamp 7-8 DAMES Ook de dames staat een uiterst interessante krachtmeting te wach ten Medekoploper Malburgen komt naar Leusden toe Een neder laag mogen de hockeydames dan ook zeker niet incasseren want met dit duel begint in de 3e klasse G reeds de tweede helft van het seizoen Destijds speelde Leusden met 0-0 gelijk. Een resultaat waar mee de dames nu niet tevreden kunnen zijn. Leusden moet koste wat het kost in deze fase van de competitie zijn slag slaan en Mal burgen een gevoelige dreun verko pen. De Mezen wint van Zutphen In het duel tussen Grave en Sticks neemt de thuisploeg revanche Ze- LEUSDEN - Op 10 november begint het 16e seizoen van de Leusdense carnavalvereniging „De Gouden Klomp". De lokale pretclub, die zoveel sociale za ken in haar programma doet, vraagt even de aandacht voor wat er in de naaste toekomst is te verwachten. Voorzitter Jan Roos en p.r.-man Rob van der Werve - Prins Willem was daarbij welwil lend aanwezig - gaven de pers opening van zaken. Globaal luidt het programma: De nieuwjaarsreceptie, als laatste van dat soort ontvangsten en bij eenkomsten op die dag te Leus den, bij Appie-Happie in de Swar- testeegh op 7 januari 1985 Het Boerenkielenbal met veel verras singen op 19 januari in de Hak- horst. Groot Carnaval met de op tocht op 16 februari, het Kindercar naval op 17 februari, de Dweil- avond op 18 februari en het Vas tenavondbal in de Korf. Daartussendoor de „sociale op drachten" van de Gouden Klom- pers De data staan nog niet hele maal vast, maar het betreft het bejaardencarnaval in de Til, de traditionele avond in het Zeemans huis en het ziekenbezoek van de prins met klein gevolg in Leusden en omgeving Op de afzonderlijke evenementen komen wij nog nader terug. - ..ouden Klomp heeft, naast de terugkeer naar de Hakhorst, diverse nieuwigheden in petto. Op de eerste plaats - ook hier moest ingeleverd worden - is het Halfvas tenbal voorlopig in de vrieskast gezet. Die „aanloop naar het nor male leven" gaat voorlopig niet meer door. Verder is afscheid ge nomen van de „oude" dansmarie kes. Die groep werd volgens de Gouden Klomp te professioneel en daarom is de oudste Leusdense carnavalsclub zonder uithuilen op nieuw begonnen met een groepje van vier jongere meisjes Op 10 november kunt u daar kennis van nemen. Tot slot nog een dienstme- dedeling wie nog plannen heeft voor deelname aan de optocht op 16 februari kan daaromtrent con tact opnemen met Jan Roos, Hene gouwen 7 Begin november, om precies te zijn op de vijfde, wordt de feestdag van de heilige Hubertus gevierd. Dat Is de patroonheilige van de jacht. Dit wordt overal in den lande aangegrepen om op de eerste zaterdag van november slipjachten te organiseren. Zo ook in Leusden, in landgoed Den Treek en in Zeist vanaf het slot Zeist. Vooral wordt er en spoor getrokken, die de meute en de ruiters moeten gaan zoeken en volgen. Het is een sport waar uiteraard geen levende vos meer voor wordt gebruikt. Het is vooral een kleurrijk schouwspel, waar geïnteresseerden veel plezier aan kunnen beleven. Zeker als er des kundige uitleg wordt gegeven alle „spelregels" Zaterdag 3 vember verzamelen de ruiters de meute zich om 12 00 uur bij f« Den Treek in Leusden Om 15 uur wordt dan het vertreksein ge ven en kan de jacht beginner Zeist wordt om 11.00 uur i demonstratie gegeven op het rein nabij de hoek Driebergsevs Blikkenburgerlaan. Om 12.00 vertrekt de meute en de ruiters de Slotlaan naar het „jachtgebt en om 12 30 kunt u de eerste zien op het hockeyveld nabij fietspad bij de Krakelingweg. 0 vindt ook na afloop de zg. plaats. venaar en Barneveld delen de pun ten Het programma In de 3e klasse G: Zevenaar-Barneveld (1-1) Mezen-Zutphen (3-0) Grave-Sticks'71 (0-9) Leusden - Malburgen (0-0) De stand aan kop in 3G Is momen teel: Leusden 7-10 Malburgen 7-10 Sticks 71 7- 9 Grave 7- 8 JEUGD A'foort A2 - Leusden A2 2-4 Montfoort A1 - Leusden A4 6-1 Fletiom B1 - Leusden B2 3-1 IJsseloever B2 - Leusden B4 2-1 Kampong C2 - Leusden C2 1 -2 Gelderm C1 - Leusden C4 12-0 Laren D1 - Leusden D1 2-1 Leusden A1 - Schaerw A1 2-0 Leusden A3 - Barnev A1 3-5 Leusden 81 - Hilvers B1 0-2 Leusden B3 - Doorn B2 7-1 Leusden C1 - Soest C1 0-0 Leusden C3-H'sum C3 2-2 Leusden D2-Gelderm D1 7-1 Leusden D3 - Schaerw D5 1-1 Leusden A4 - Montfoort A1 1-6 Meisjes Be Fair A1 Soest A2 - Huizen B1 H'sum B3 H'sum C1 Doorn C1 - Kameleon Vianen C1 Huizen D1 Doorn D1 - Leusden A1 Leusden A3 - Leusden B2 - Leusden B4 - Leusden C1 - Leusden C2 C1 - Leusden C3 - Leusden C4 - Leusden D1 - Leusden D2 noi oncHoo n3 1-1 2-6 3-0 3-1 3-1 4-2 1-0 2-0 6-2 4-1 3-2 Leusden A2 - SCHC A3 1-1 Leusden A4 - Fletiom A2 0-1 Leusden B1 - Kampong B1 1-0 Leusden B3 - A'foort B2 0-3 Leusden B4 - Maarssen B2 0-6 Leusden C5 - Fletiom C2 1-3 SENIOREN Veteranen A - SCHC B LEUSDEN - Evenals in voor gaande jaren rond deze tijd geeft de winkeliersvereniging ook nu weer een bonnenboekje uit. Om dat de winkeliersvereniging in zijn vernieuwde vorm nu vijf jaar bestaat, is er sprake van een lustrumbonnenboekje. Het boekje, dat binnenkort huis aan huis wordt verspreid, bevat een aantal voordeelaanbiedingen bij de aangesloten winkeliers Daarnaast zijn er nog twee specia le akties: - Elke bon kan een diner voor LEUSDEN - Jongens en meisjes in de leeftijdsgroep van tien tot veertien jaar kunnen a.s. vrij dagavond in het jongerencen trum 'De Til' terecht voor het meedoen aan een zogenaamde talentenjacht. Ook de jeugd die alleen maar wil komen kijken is die avond van harte welkom. In principe organiseert het jonge rencentrum 'De Til' elke eerste vrijdagavond van de maand een 'Tieneravond' Vrijdagavond twee november is het weer zover, vanaf 19 00 uur is de jeugd in de tie nerleeftijd weer van harte wel kom Voor a.s. vrijdagavond staat er een 'talentenjacht op het pro gramma ledereen die iets op het toneel kan presteren wordt uitge nodigd dat te komen laten zien. De organisatoren denken daarbij aan musiceren, zingen, declame ren, goochelen, dansen en dat soort zaken Het is niet de bedoeling om er een 'play-back-show' van te maken. Dit soort shows mag zich in een grote belangstelling bij de jeugd verheugen. Vandaar dat 'De Til' van tijd tot tijd speciale 'play-back avonden' voor de tieners op het programma heeft staan. De tieneravond van a s. vrijdag begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur De toegangs prijs is onveranderd laag en be draagt nog altijd één gulden. Ook de consumptieprijzen zijn voor de gelegenheid aangepast aan de leeftijd van de bezoekers. Bij een vorige tieneravond zijn van de be zoekers foto's gemaakt. Deze fo to's kunnen a.s. vrijdagavond af gehaald worden GEMEENTE LEUSDEN BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluiten De burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn openbare vergade ring van 25 oktober 1984 heeft verklaard, dat wijziging van de bestemmingsplannen Groenhouten (oostrand) en - Leusden-zuid (gedeelten) wordt voorbereid, een en ander zoals aan gegeven op de bij de betreffende besluiten behorende situatie-tekeningen. De voorbereidingsbesluiten treden in wer king op maandag, 5 november 1984 en lig gen vanaf die datum, op werkdagen 's mor gens van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage op de afdeling stadsontwik keling van het gemeentehuis. Leusden, 1 november 1984. De burgemeester, mr. J. W. M. Rademaker. Geen voorrijkosten. Kuperssingel 63 3833 JP Leusden-C. Tel. 033-947488 of 033-12615 Zffcs LV GEMEENTE LEUSDEN 444 44 OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Leusden maken bekend dat een hinderwetvergun ning, onder het stellen van voorwaarden, is verleend aan: mevrouw S. F. Chan-Wong, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Chinees- Indisch restaurant met afhaalcentrum in het pand de Smidse 2 te Leusden. De aanvraag om vergunning, de verleende vergunning en alle daarop betrekking heb bende stukken kunnen vanaf heden, gedu rende dertig dagen worden ingezien op de afdeling Algemene Zaken, 't Erf 1, en wel elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In deze periode kunnen de stukken, na te voren gemaakte afspraak, tevens worden ingezien op elke vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur op de afdeling Burgerzaken/Bode kamer, 't Erf 1. Tegen de verleende vergunning(en) kan be roep worden ingesteld bij H M de Konin gin. Het beroepschrift moet binnen een maand na heden worden ingezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1 te Den Haag. Tevens kan aan de voorzitter van de afdeling, bin nen voornoemde termijn, worden verzocht om schorsing van de vergunning, danwel om het treffen van een voorlopige voorzie ning. Leusden, 1 november 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd De Ster twee waard zijn, mits degi een bon bij een deelnemen keiier inlevert, zijn of haar n adres achterop noteert, einde van de aktie worden bonnen getrokken, die rech op een speciaal samengest nu voor twee personen ter van tachtig gulden bij I Beyaart of de Pepermolen lijk kan de bon ook verzilvi den bij een diner la carte - Voor kinderen is er een wedstrijd. In de etalages deelnemende winkeliers zi te kaartjes met een rode B Deelnameformulieren zijn winkeliers verkrijgbaar, juiste aantal vaststelt kan sistorradio, een fototoes computerspel, een vraag woordspel of een zesspe winnen. De aktie loopt van zaterdac met vrijdag 8 november 21 Op dat moment moeten dt lieren zijn ingeleverd bij Slij de Hengel. De prijsuitreiking is de z erna om vijf uur op de Bieze ACHTERVELD-Dinsdi vember zullen de K.P.O. weer bijeenkomen in I Peerdestal. De aanvang 20.00 uur. Na het afwerken van b zaken van huishoudelijke het woord gegeven wordei consulente van de K.P.O hem, mevrouw Lies v d Zij zal de aanwezige darT avond het een en ander over zaken die de K.P O Zo zal onder anoere en gegeven worden over w beurt met de contributie ACHTERVELD - Zate november zullen de Emrr, gers weer een bezoek aar veld brengen ledereen meer gebruikte kleding, s en dergelijk op wil ruimei volgende week zaterdac Emmaüsgangers kwijt 2 dan op het parkeertem hotel de Roskam. Zij ste met hun voertuig van 10.( uur en van 14 00-16.00 ut GEMEENTE LEUSI toegekend door de Vereniging voor Slagerij Reklame ,,De Keurslagers" voor het behalen van het predikaat voor zijn De rookworst werd tijdens de najaarskeuringen 1984 gekeurd door een nationale kommissie van Keurmeesters. Per 100 gram 1.65 DE BIEZENKAMP NO 21 LEUSDEN C TEL 941455 j Uw Keurslager GOED voor minder geld 'v ét, -v BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Le brengt ter openbare kennis, dat meester en wethouders voornemei om bouwvergunning te verlenen vot De realisering van winkelbebouw „Hamershof-noord" op het terrein g ten noorden van 't Erf te Leusden art. 3 best.plan Leusden-c. 2e fase) Het vergroten van de woningen (tuss en berging) op de percelen Platani 18 en 20 te Leusden (m.t.v. art. 19 W Het oprichten van een berging op hl ceel Valkenhoeve 5 te Leusden (m.t.v] globaal best.plan Leusden-c. 2e fast Het oprichten van een berging op hl ceel Valkenhoeve 3 te Leusden (m.t.v globaal best.plan Leusden-c. 2e fasi Het plaatsen van een schutting op h ceel Claverenbladstr. 36 te Leusden art. 3 best.plan Leusden-c. 2e fasei 50 Woningwet) Eén en ander zoals aangegeven op de bouwplannen behorende tekenin De tekening(en) liggen van maandai vember 1984 t/m maandag 19 noi 1984 op werkdagen 's morgens va uur tot 12.30 uur ter inzage ten gem huize afdeling Stadsontwikkeling 209, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens' toepassing zijnde ontwerp-(deel-|i kingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eve bezwaren tegen dit voornemen schr bij burgemeester en wethouders v ingediend. Leusden, 31 oktober 1984 De burgemeester van Leusden, Mr. J. W. M. Rademaker.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8