Diploma- zwemmen Bavoort Spaanse ontboezemingen m Zon in de schoorsteen Vogelshow in De Til Kleicursus Bluesavonden in De Geut Vergadering Milieu educatie Joost de Jongh voorzitter WOL Opbrengst collecte n stroom cht: nse 'lauto jf 200,- erlands en TV-pakket Buster Smiles! Kratten pils en opoe-fietsen in trek bij dievenvolk DE NOTARIS IS BOOS (1) De notaris is boos (2) De notaris is boos (3) Ingezonden loep op Leusden TIE: CASPAR VAN LOO GE: MARNIX KREIJNS :hterveldzijn we het maar hier niet", riep het adslid Henk Ossendrijver idvraag van de rgadering, nadat hij op ir het gemeentehuis zich i groot onverlicht deel sden-centrum had begeven. Dat was lagavond toen ad in het noordoostelijk Leusden-c.de irlichting haar naam niet jeed. Volgens de politie EM niet achter de storing n; de straatlantaarns et na een paar uur ineens nde op de opmerking k Ossendrijver komt het rveld vaker voor dat de dichting het begeeft. Dat ie niet, dus irden wij bij een inwoner eusdens kerkdorp hoe it onheil" daar heeft igen. Exacte aantallen voorhanden wat de ing van de lichtmasten naar erger is dat op een orige week - maandag of ook de elektriciteit in .figen wegviel. Volgens hterveldse informant [de stroomstoring ruim jr. „Gelukkig waren er [kaarsen in huis, en was nlijk heel gezellig", lize zegsman. rant van dinsdag »n we over de puitwerkzaamheden andweeropdeBurg. ostlaan en Adseweg, omdat er (otis't -benzine?) op klag. (middag had de lie nog geen igendieinde richting troorzaker wezen, maar istde Hermandad al De dieselbrandstof elekttezijn uiteen apanse bestelauto met "jdbak (pick-up model) J van een geel zeildoek, nis gaan lekken ter an café-restaurant De spoor leidde ns via de reldseweg en de Burg. Postlaan naar het ;station. Kennelijk bestuurder van de bestelauto toen in de lat hij diesel lekte, want kstation vroeg hij om de lekkage te tie is erg benieuwd naar larvande bestelauto. f;[ ijniijk omdat er nog een "betaald moet worden .choonspuiten van een week meldden we in riek dat een Leusdenaar speciale zolderantenne SJ95,-) Nederland 1 en 2 trie Duitse tv-zenders t/V 'angenopzijn toestel. Deze man had elijk geen behoefte aan mement op de nieuwe antenne. Dat geldt ook inwoner van tld die aan het begin van s#k met de redaktie van Ier Krant belde. Hij na lezing van de vorige Leusden, dat hij reeds nden met een simpele tenne op zolder de dseen Duitse tv- intvangt. „Nederland 1 'aarscherp, Duitsland 1 >ok bijzonder goed, t derde net is wat l", aldus de 'der. Hij had bij Jensma vijftig gulden een enne aangeschaft, een versterker en wat eriaal moest de man 9ulden afrekenen, komen heb ik de angesloten op een c televisie, bende Pgegaanenheb is wat nenteerd om de juiste Eetplaatsen van de ^bepalen", aldus de der. ndsdien een tevreden De rockformatie Buster Smiles! kan terugzien op een geslaagd concert in open jeugd- en jongerencentrum De Geut aan de Zwarte weg Volgens Geut-beheerder Roy Robbemond luisterden en keken zo 'n 100 jongeren naar de muzikanten die uit de regio Nijmegen afkomstig zijn Buster Smiles!-de naam is een knipoog naar de beroemde filmkomiek Buster Keaton - komt volgend jaar weer naar De Geut Van de rijkspolitie hoorden we het „alarmerende" bericht dat kratten pils in schuurtjes en opoe-fietsen in stallingen bijzonder gewild zijn bij het dievenvolk ter plaatse. De voorbije dagen noteerde de politie drie aangiften van diefstal van kratjes pils uit open schuurtjes in de wijk de Wetering. Begin dit jaar was er ook een onwettige run op voorraden bier van anderen, maar na een publikatie in deze rubriek keerde het tij ten goede. De mensen waren gewaarschuwd en borgen de volle kratten op achter slot en grendel. De politie raadt iedereen aan dat nu weer te doen of te blijven doen. Dat is één waarschuwing. De volgende geldt voor de blijde bezitters van de erg in zwang zijnde opoe-fietsen voor meisjes en dames. Veel van deze rijwielen, op slot gezet of niet, verdwijnen de laatste tijd zomaar in grijpgrage handen van anderen. Zonde. Uitkijken dus. De heer P. F. M. Buters, notaris te Leusden, is boos. Boos op de redaktie van de Amersfoortse Courant, die jongstleden dins dag zijn goede naam door het slijk zou hebben gehaald met een publikatie onder de kop „Broederschap tikt notaris in Leusden op de vingers". „Van zo'n verhaal ondervind ik scha de", aldus Buters en hij heeft dan ook contact opgenomen met de hoofdredakteur van het con currerend dagblad. Vandaag vindt er tussen Buters en AC- hoofdredakteur Henk Visser een gesprek plaats en we mogen veronderstellen dat de notaris daarin rectificatie van het bericht van jongstleden dinsdag zal ei sen. Wat is er aan de hand? Een inwoner van Leusden is ontevreden over de diensten, die hem door Buters zijn verleend, bij het kopen van een stukje grond en het sluiten van een aannemingsovereenkomst voor de bouw van een huisje op die grond. De koper kwam namelijk met de gebakken peren te zitten, toen de aannemer bijna aan het einde van de bouwperiode fail liet ging. Daardoor konden bij de eerste oplevering geconstateer de gebreken niet meer verholpen worden. Gelukkig was de wo ning gebouwd onder garantie van het Garantie Instituut voor de Woningbouw (GIW). Althans, dat dacht de koper, want hij had immers voor de garantie betaald. Maar dat geld was door de aan nemer nooit overgemaakt aan het GIW, zodat er van garantie ook geen sprake kon zijn. De koper dus boos, ook op notaris Buters, die de transaktie begeleid had. Hij verweet de no taris „geen onderzoek te hebben ingesteld naar de voorzienbaar heid, dat de GlW-garantie zou worden verleend ter verkrijging van zekerheid voor de nakoming van verplichtingen van de verko per", zoals het bestuur van de Ring Utrecht van de Koninklijke Notariële Broederschap het noemt. Tot die club richtte de teleurgestelde koper zich name lijk op grond van het reglement voor geschillen en klachten van de Broederschap. En het Ring- bestuur deed onlangs uitspraak, wat leidde tot de publikatie in de AC van dinsdag. Het Ringbestuur verwierp de klacht van de koper. De Broeder schap onderschreef daarmee de opvatting va» Buters dat het aanvragen van de GlW-garantie buiten hem om was geschied, „terwijl door het onderzoek van de gemeente Leusden naar de kredietwaardigheid van de aan nemer en de aanvaarding van de aannemer door de gemeente ie dere twijfel bij beklaagde (is Bu ters) werd weggenomen of de aannemer een bankgarantie zou kunnen afgeven aan het GIW ter verkriiqinq van de GlW- garantie". Waar nog aan toe ge voegd werd dat de koper vrijwil lig aan het notarieel transport had meegewerkt, terwijl hij wist dat de GlW-garantie nog niet was afgegeven." Hoe kan de AC-redakteur dan toch in vredesnaam komen tot de melding dat de notaris op de vingers getikt zou zijn? Dat be trof twee secundaire verwijten, die de koper de notaris maakte. Om nog even de omschrijving van de broederschap te hante ren: „Dat hij de originele koop- aannemingsovereenkomst, die door partijen is ondertekend niet onderzijn berusting heeft ge houden ofschoon volgens de overeenkomst zulks wel diende te geschieden". En: „Dat de afre kening van beklaagde erg sum mier is opgesteld en een specifi- katie zeker op zijn plaats was geweest". Het oordeel over die twee grie ven was: „Dat het feit, dat de beklaagde niet een getekend ex emplaar van de koop- aannemingsovereenkomst on der zijn berusting gehouden heeft, naar de mening van het ringbestuur niet juist is, doch dit geen nadelige konsekwenties voor klager tot gevolg heeft ge had." En: „Dat het ringbestuur van mening is, dat beklaagde door het niet naar klager verstu ren van de nota van de aannemer tezamen met zijn afrekening niet korrekt heeft gehandeld, hoewel beklaagde in zijn mondeling ver weer te kennen gegeven heeft van dit verzuim niet op de hoogte te zijn en één en ander nog nader te zullen uitzoeken." Notaris P. Buters „Niet juist" en „niet korrekt". Wat moet je met zulke kwalifica ties aan, wanneer vervolgens de klacht in z'n geheel verworpen wordt? We vragen het aan mr. VanRhijn, notaris in Zeist en door de Ring Utrecht van de Broederschap aangewezen als de man, die de pers te woord moet staan. Over het niet behou den van de originele koop- aannemingsovereenkomst doet Van Rhijn een beetje schou derophalend. „Ik heb begrepen, dat er in dit geval drie originelen waren, zodat alle betrokkenen een origineel ondertekend stuk hadden. Dan is het dus minder essentieel dat de noratis er één onderzijn hoede houdt." Over de problemen rond de afreke ning laat de persnotaris zich minder duidelijk uit. „Dat laat ik maar liever voor wat het is. De zaak is mij nooit voorgelegd, ik heb de stukken nooit gezien. Maar als ik die uitspraak zo lees, dan is dat meer bedoeld in de sfeer van: dat had je beter zo en zo kunnen doen." Wat vindt Van Rhijn overigens van het verhaal in de AC? De persnotaris: „Zulke verhalen zijn voor ons natuurlijk nooit leuk. Het valt mij op dat de journalist de uitspraak op zich niet vermeld heeft. Er staat niet in dat de klacht verworpen is. Maar verder wordt in de tekst de waarheid geen geweld aangedaan. Alleen krijgen in de kop twee punten ten nadele van Buters een overdre ven accent. Daardoor wordt het verhaal een heel andere kant op gestuurd." „Een schoonheidsfoutje", er kent AC-redakteur Chris Spön- hoff, wanneer we hem er op wijzen dat hij de uitspraak zelf niet in het verhaal heeft opgeno men. „Maar", zegt de schrijver van het artikel „als notarissen zich in zulke bewoordingen over een collega uitlaten, dan is er natuurlijk wel wat aan de hand." Verder wil Spönhoff er niks over kwijt, omdat het gesprek tussen zijn hoofdredakteur en de heer Buters nog plaats moet grijpen op het moment dat we dit schrij ven. Alleen nog dit, Chris, had je die kop boven het verhaal zelf gemaakt? „Ja", zegt Spönhoff. Notaris Buters tenslotte: „Werd ik eerst door iedereen gefeliciteerd, omdat ik die zaak gewonnen had, krijg je zo n ver haal in de krant. Ik sloeg dins dagavond de krant open en ik wist niet, wat ik zag." Benieuwd, wat we zien als we morgen de AC opslaan. LEUSDEN - In zwembad Bavoort werd zaterdag jongstleden diploma gezwommen. De volgende kinderen slaagden: DIPLOMA A Aafke Demmer. Albert van Veldhui zen. Anne Marie van der Ree. Annouck Schipper. Arjan Goed. Arjan van Ra venhorst. Arjan Sakkers. Arjan Scher- penzeel, Barbara Nieuwenhuijzen, Bart Hilhorst. Brenda Boele. Carola Brons. Christa van Deuveren. Claudia van Renzelaar. Danny Wouters. Eline Kiett. Ellen Buenk Erna Bomers. Felicia Troost. Frank Timmer. Guido van Gar deren, Guido Dos Santos. Gijs Miggel- brink. Gerda Rademaker. Hardy See- verens. Handy van Trommelen. Harold Scherpenzeel Herman Hofmeijer, Hil- bertv.d Ham, Hugo Boer, Ineke Meijer. Ingrid Kunenborg. Jacqueline van Veld huizen, Jeanne Cheung, Jeffrey Go. Jelte Wicherts, Jeroen Ebbelmg. Joost Gieben, Jinny Meyer. Jobbe-Jan Groos. Jorick Schutter. Kim Storm. Lennart Noorlander. Maaike van de Zee, Maarten van Putten. Machteld v.d. Meulen. Marleen Boersen. Marieke Ou- denhuyzen, Marieke Trentelman Mant Ruarus. Martin Goossens. Maurice van Bentum. Maurits van Zalinge, Maudy Seeverens, Meta v. Gessel. Merel Eg berts, Minke Broer, Neal Heilijgers. Ouke Arts, Petra de Jager Ramon Goedknegt, Rianne v.d. Broek, Richard Gill. Robert Peeters, Renate v. Galen. Sander Kooi. Sandra Hergers. Susan- ne Smeehuijzen, Stoef Slager. Sonja Booms, Stephan Numan. Sybren Was sen Tjerk v d Zee. Tjits Potijk. Vincent Braaf. Walter Spoor, Willem-Jan Lieu- wes. Wilma v.d. Bunt. Xandra Ver schuur. Youri v. Ee. Gerda Boonstra. Mijno v d Ploeg, Fedde Haarsma DIPLOMA B Annemieke de Vries. Benjamin Lu cas. Chantal Cheverallerau, Claudia van Driel. Elly Ebbens. Jeroen v Dalen. Jeroen Snoek. Marcel Cornelissen, Ma rieke Kropff, Michiel v Oriel. Pascal Dos Santos. Paul Alberts. Remco Reiding. Rene v. Raaphorst. Robert Woerdman. Ruben Steur, Sander Ruijgrok, Vivian Tolboom. Okke Monking Trevor Nef- keris Torens en nog wat Na het doorbladeren van het voorlichtingsboekje .Wegwijs in Leusden heb ik er nieuwe zorgen bijgekregen. Ik moest iets hebben uit dat boekje en kwam terecht bijGezondheids zorg". En toen zijn m'n zorgen gekomen om het gezond, in het dorp en deszeifs inwoners. Het schijnt niet zo best met het lichame lijk en geestelijk welzijn te zijn Aan onze bestuurderen ligt het niet. alle denkbare sportvoorzieningen zijn aanwezig, van een simpel tnm- baantje. wandel- en fietspaden, van kostbare tot zeer kostbare ,.in- en outdoor" (in goed Nederlands) sportgelegenheden, in en onder water, voor oud en jong. allemaal toestanden om ons gezond te hou den of te worden. Ik kom in ..Wegwijs" negen huisartsen en evenveel tandartsen tegen, een stuk of vijftien therapeu ten en dan nog vier bladzijden gezondmakende instellingen Daarnevens twee bladzijden voor maatschappelijk welzijn. Is het toch niet zo best met het ..gezond" als er zoveel lieden mee bezig zijn? Of is het misschien andersom. Zijn we zo gezond omdat er zoveel behoeders zijn? Ik kom er niet uit. Ooit woonden we in een stadsdeel met z'n vijftigduizenden, met net zoveel artsen en tandartsen als nu in Leusden Is er op dit gebied geen vestigingsbeleid zoals voor waren huizen? Een afgestudeerde neef vroeg me of er nog een plaatsje voor hem was als tandarts in het dorp. En dan te denken dat er ooit eens verzet was tegen een tweede huis arts Nou ik in de medische hoek terecht gekomen ben en waar ik ook niet uitkom, omdat er van die wrede dingen gebeuren. Mensen die midden in hun actieve, met plannen en verwachtingen gevulde leven zomaar wegvallen, anderen die na een lang en moeilijk ziekbed alles moeten opgeven Als je ze gekend hebt en iets van hun leven wist is het nog bitterder Misschien komt het door de als een gouden regen neervallende herfst bladeren die het einde van een povere zomer aankondigen dat ik wat somber ben. De struiken achter het huis wor den alsmaar doorzichtiger. Ik kan nu al die dierenvrienden met hun honden voorbij zien gaan! Het lijkt wel een tippelzone. Het is ook goed merkbaar op de paden, door die gevallen blaren zie je de hopen niet met alle gevolgen van dien. De honden- en kattencultuur hoort, zo als overal, bij het dorp. Hoewel, dorp. ik lees in de dorpskrant dat het dorp. dorp af is. Het is een stad geworden, lees ik Vroeger. ..toen alles beter was moest je om van een dorp een stad te maken het aan de hoogmogende vragen, dan kwamen er wallen, muren en een gracht en dan was het een stad. Er zijn nog veel van die drie steen worpen grote steden Bronkhorst. Bredevoort. Buren, dus om met de Polen te spreken: ..Leusden is nog niet verloren", zij het zonder muren en wallen Je kijkt je ogen uit in die stadjes, zo klein maar zo mooi. Het is nog niet zo'n gek idee om te verhinderen dat Leusen uitgroeit tot aan het einde der aarde zoals sommigen in het dorp wel willen. Volgens stedebouwkundige opvat tingen hoort bij een stad ook een stukkie hoogbouw alsLandmark ook alweer goed Nederlands. We hadden eens een ..Landmarkdie zwarte graansilo van de veevoe derfabriek. en nou is ie weg en toch kunnen de meeste mensen het dorp vinden. Woontorens en hoog bouw in het algemeen vind ik vre selijke dingen, ook als zo'n toren moet dienen als een soort blikvan ger of herkenningspunt. Het zijn voor mij altijd nog opberghokken, een erfenis uit de paniekbouw van na de oorlog, nu er wat ruimte komt in de huizenvoorraad ontvluchten de mensen de hoogbouw, niet al leen door betonrot en andere ge breken. Tussen die enorme hoog bouw dwalend voel ik me ontred derd en niet alleen in Amsterdam Zuid-Oost. de vroegere Bijlmer De overtreffende trap zagen we in ..Defense" len westen van Parijs, eindeloos hoge glazenkasten waar enkele gehaaste mensen tussen schuifelden om weer vlug weg te wezen, en 's avonds is het griezelig stil. Ze hebben die flats allemaal een kleurtje gegeven, want de be woners konden hun huis niet terug vinden. Hetzelfde zagen we ooit op Manhattan maar dan nog een iet sepietsie hoger Waar ik maar mee zeggen wil dat ik dergelijke woon vormen onmenselijk vind. we ko men zo hier en daar weieens in zulk soort woonoorden, dooreen sterie le hal in een lift, waar als er meelifters zijn. alleen maar naar het plafond gekeken wordt en je moeite hebt een praatje te begin nen. Contact met buren is zeldzaam, 'n ieder leeft z'n afgesloten leven, op de balkons krijg je ternauwernood een groet Nou is Leusden geen onderdeel van een grote stad. dus waarom zouden we zo hoog. Het zou. vol gens de mensen die het weten een karakteristiek kunnen zijn. maar van Delfzijl tot Vlissmgen zie je dezelfde fantasieloze karakteristie ken, saaie blokkendozen, rechttoe rechtan. Een heel enkele keer met gele steentjes opgesierd Binnen vallen ze vaak mee. ruime kamers, mooie badkamer, vouwwanden en wat dies meer zij, een uitzicht, geweldig, je kan van boven zien hoe mooi het beneden is.Zouden jullie hier willen blijven wonen?" vragen we wel eens. Het antwoord komt dan een beetje aarzelend misschien wel, je mist wel een beetje het burencontact wat we hadden toen we nog ergens in de laagbouw woonden. Het ergste in Leasden zou zijn als het om status gaat, meedoen met andere gemeenten of als een on vergankelijk symbool en monu ment voor wie dan ook. Willen we met alle geweld een herkenningspunt, bouw dan een grote molen, een stellmgmolen met van die enorme wieken. Kunnen we ons eigen graan malen en elke vaderlander zal onmiddellijk Leus den vinden. Torenflat Het ziet er naar uit dat de bouw van de torenflat nog steeds niet helemaal van de baan is on danks de ingediende handteke ningen, die duidelijk lieten blij ken, dat men niet voelt voor zo'n stenen blikvanger. Ook de Schoolsteegbosjes zijn nog steeds niet helemaal zeker dat ze onaangetast zullen blijven. 1200 Leusdenaren zijn u voorgegaan om de gemeente met hun naam en adres plus handtekening dui delijk te maken dat ze geen to renflat willen en dat men af moet blijven van de Schoolsteegbos jes. leder stuk papier met boven staande gegevens er op is goed. Als u boodschappen doet in De Hamershof kunt u zelf dat stuk papier bij het gemeentehuis in de bus doen. De uitspraak van de Rotterdamse architect F. v. d. Werf, dat Leusden dorp af is, is een waarheid als een koe; maar dat neemt niet weg dat Leusden landelijk is en landelijk moet blijven en dus geen randstad achtige bouwsels wenst. U kwam toch ook naar Leusden toe om te kunnen genieten van na tuur! Ruige Veld en 't Vliet: Tijdens de hoorzittingen die wij, mensen van Eikenlaan-noord, met de heer Wagenaar hebben gehad, had ik de indruk, dat men niet van plan was om de woningen weer zo dicht in elkaar te zetten als bij de 2e fase. En nu heb ik zowel raadslid Verduin en raadslid Blom horen zeggen (in de L.K.) dat ze geen bezwaar tegen verdichting van de bebouwing hebben Al eerder had ik mevrouw Verduyn horen opmer ken, dat ook verkoop aan anderen dan eigen bevolking voor haar geen punt is. Het bracht bovendien meergeld in het laatje!" Nu heeft boer Daatselaar zijn lot in eigen handen genomen, door zelf met een projectontwikkelaar in zee te gaan. Is dit niet het antwoord op de houding van de gemeente die weinig of geen interesse heeft in het welzijn van ons burgers en alleen maar kijkt hoe zij zelf er beter van wordt als gemeente? De Amerikanenwijk: Afgaande op de actie van een tijd terug, waarbij enkele dames poog den om de hier wonende Amerika nen meer in contact te brengen met de Leusdenaren, lijkt dan toch in tegenstelling te zijn met een aparte Amerikanenwijk Ook aan hun wel zijn zal gedacht moeten worden' Dan wordt er verder ach en wee geklaagd door de gemeente dat onderhoudswerkzaamheden ra ken te versloffen. Ja, ook een gemeente kan geld maar één keer uitgeven, net zoals wij ,.de bur gers" dat ook ervaren. Ook de gemeente zal prioriteiten moeten stellen. Zoals de zaken nu staan, staat Leusden met het bouwen enkele jaren op het schema voor Mogelijk is nu de stap te maken naar onder houdswerkzaamheden. De gemeente kan dan voor wat de burgers betreft meer tot rust ko men. Tevens kan er dan in alle rust grondig bekeken worden hoe het beste de afronding gemaakt kan worden zonder torenflats of flatge bouwen Van diverse kanten hoort men toch dat, ondanks het zoveel geprezen uitzicht, mensen toch lie ver wat dichter bij de grond blijven Ook kan men keer op keer lezen dat de bevolkingsaanwas in veel mindere mate toeneemt dan men had verwacht. M Bruineman, Eikenlaan 21 55 LEUSDEN - Meer dan 75.000 ge zonde Nederlanders zullen in de komende weken een Sinter klaaspakje maken voor evenzo- vele chronische zieken, gehan dicapten en hulpbehoevende ouderen, ledereen, van welke gezindte dan ook, kan hierbij worden ingeschakeld. 'De Zon nebloem' vraagt aan de gezon den slechts: maak ook eens een pakje voor een zieke. Het gaat beslist niet om een duur kado, maar vooral om een aardige nuttige attentie, wat feestelijk verpakt en liefst voorzien van een briefje of rijmpje. Elk jaar hebben we ook in Leus den menig gever. Aan hen wordt gevraagd dit jaar weer mee te doen. Mocht iemand door welke omstandigheden dan ook, nu niet mee kunnen doen, wilt u dit dan even melden aan onderstaande personen, anders krijgt u automa tisch een adres van een zieke Opgave van personen, die ook een pakje willen maken, aan C. Blom tel. 941418/944926. L. Bunnik tel. 942877 en R. Oude Egberink tel. 942301 SNORKELEN Job Veldman. Ook enkele volwassenen wisten het zwemdiploma A of B te halen. Dat zijn A. van Beek, A Meilink. B van Rense- laar en T van Tuijl (allen A) en R C.J C Roswinkel (diploma B) LEUSDEN - Traditiegetrouw organiseert de Leusdense Ver eniging van Vogelhouders ook dit jaar een tentoonstelling in De Til aan de Hamersveldseweg 30 en wel op vrijdag 9 november van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Eenmaal per jaar komen de le den van de Vogelvrienden met de „resultaten" van hun hobby - het kweken en verzorgen van vogels - in het openbaar Ruim 250 van hun gevleugelde vrienden, waaronder kanaries, parkieten, kwartels en tropische vogels, zijn op de show te bewonderen Erkende keurmees ters hebben vooraf de inzendingen op diverse kwaliteiten beoordeeld Er bestaat tevens de mogelijkheid om vogel(s) te kopen Met de baten van een loterij worden de tentoon- stellingskosten bestreden Er wordt een klein bedrag aan entree ge vraagd Kinderen beneden de 12 jaar hebben gratis toegang. fs V ir J y V 1 c3 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tot voorzitter van vereniging voor Welzijn Oude ren Leusden is Joost de Jongh benoemd. Hij volgt Tim Hol op. De Jongh is reeds voorzitter van de afdeling Leusden van de VVD en van de Planadvies groep, een adviesorgaan van de gemeente op sociaal-cultureel en welzijnsgebied. LEUSDEN - In Leusden zullen op 5, 7 en 9 november kleicur- sussen van start gaan. Deze be staan uit tien lessen op maan dag en vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Kinderen kunnen kleien op woensdagmiddag van 13.00 tot 14.30 uur en van 15.00 tot 16.30 uur. Volwassenen betalen f 85,- voor de cursus. Kinderen f 65, - Voor meer informatie ook omtrent de beschikbare expo sitieruimte - elke laatste zaterdag van de maand - kan men terecht bij Fennie van de Tol, Kanaalweg 1. telefoon 03425-2337 ACHTERVELD - De vorige week gehouden huis aan huis collecte voor geestelijk gehandi capten is opnieuw een succes geworden. De collecte heeft het bedrag van 2.712,65 opgebracht Dit is vijf tien gulden meer dan vorig jaar. De organisatoren zijn de collectanten dankbaar voor hun inzet, en niet op de laatste plaats de gevers en geefsters die het mogelijk hebben gemaakt om dit bedrag bijeen te brengen LEUSDEN - Aan het uitgebrei de pakket van gevarieerde pop muziek van open jeugd- en jon gerencentrum De Geut wordt wederom iets toegevoegd. Na Disco, Rock and Roll en Ska/New Wave is nu de keus gevailen op de Blues. Deze muziek wordt veelal erkend als de oorsprong van de huidige popmuziek, en met name de liefhebbers van de popmuziek uit de zestiger jaren weten zich nog taj van blues nummers te herinneren. Het zal de organisatoren van deze nieu we avonden op de Geut daarom ook niet verbazen als de gemid delde leeftijd van de bezoekers op deze avonden iets hoger zal liggen als op de andere geut avonden. De bleusavonden zijn op zondag eens in de 14 dagen van 20.30 tot 24.00 uur. Naast het traditionele bleusrepertoire uit Amerika zal er vooral aandacht zijn voor de Blues- revival in Engeland gedurende de jaren zestig. John Mayall, Eric Clapton en Peter Green zijn namen die tot de verbeelding van veel Bluesliefhebbers spreken Ook Ne derland kende zijn eigen Bluescul tuur met groepen als Livin'Blues en Cuby and the Blizzards, ook hun planten zullen reqelmatiq op de draaitafels plaats nemen Bij vol doende belangstelling zal er ook af en toe gepoogd worden een band te contracteren, die nog echte bluesmuziek speelt. Dit soort band jes zijn weliswaar zeldzaam, maar ze zijn er nog in Nederland. De Geut beschikt op dit moment over nog niet al te veel bluesplaten en mensen die uit hun privécollectie platen ter overname kunnen aan bieden zijn van harte welkom De eerste volgende blues avond is op 4 november a.s. en de Geut hoopt nieuwe blueslief hebbers welkom te kunnen he ten voor een avondje met muzi kale hoogtepunten. De entree bedraagt 2,-. LEUSDEN - De werkgroep Mi lieu Educatie van het CML verga dert op maandag 5 november om 20.00 uur in het gemeentehuis De agenda voor deze vergadering is: 1 Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Schoolprogramma 6. Bestrijdingsmiddelen 7. Evaluatie verstrekken van compostcontainers 8. Inspraak op streekplan 9 Expositieruimte in gemeente huis 10. Vijver van Hardenbroeklaan 11 Nieuwe lessen activiteiten 12 Rondvraag 13. Sluiting.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9