Huize St. Joseph hield succesvolle bazar euwbouw Zandbrinkmolen feestelijk heropend Bedrijfsontwikkeling centraal bij ABTB Porsche met kenteken PK-69-KT Playbackshow minder geslaagd ens 60 jarig bestaan bedrijf Geen krant ontvangen? Egels en vlinders plaatselijk nieuws INGEZONDEN buiten verantwoording van de redactie Laapeerseweg Naar aanleiding van de onver wachte reconstructie van de Laapeerseweg wil Ik het een en ander uit de doeken doen. Ik ben stellig van mening dat door de reconstructie een situatie ontstaat die voor aanwonenden veel gevaarlijker wordt. Als de Laapeerseweg naar voorne mens helemaal vernieuwd wordt en daarbij het wegdek dat thans 3.70 tot 3.90 m Is - wordt verbreed tot 4.50 m zal deze weg uitnodigen tot zeer hard rijden. Ik ben bang dat het een sluip route zal worden zodat aanwo nenden hiervan zeer veel hinder zullen ondervinden. Nu stel ik voor dat het oude wegdek ge handhaafd blijft, want als de bo men weg zijn zullen de wortels wegrotten, en zal het wegdek van zelf weer glad worden. Als er een nieuw wegdek komt dan stel ik voor om er verkeers drempels in te maken tegen het harde rijden, dat er een maxi mumsnelheid komt, dat sluip- verkeer wordt tegengegaan en dat er 'koeienborden' komen op plaatsen die de boeren wensen, ik hoop dat hiermee rekening gehouden zal worden. Hein Brouwer Laapeerseweg 5 kleurige insekten kunnen vaststellen. Omdat deze diertjes erg gevoelig zijn voor elke verstoring, za gen we in dit herstel een algehele verbetering van hun natuurlijke leefmi lieu. Diverse soorten, die enkele jaren geleden nauwelijks meer voor kwamen, lieten zich weer zien. In de zomer van 1982 en in die van 1983, vlogen er In plaats van twee, zelfs drie genera ties schoenlappers. Van uit Frankrijk bezochten veel nummervlinders ons LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft een Porsche Targa In beslag genomen omdat de wagen voorzien was van een verzonnen ken teken. De bestuurder van de sportauto, een inwoner van Beesd, had het kenteken PK- 69-KT bedacht. Op die ma nier wilde de man het beta len van wegenbelasting ont lopen als ook bekeuringen voor door rood licht rijden. De snelle automobilist had echter niet gerekend op de oplettendheid van de rijks politie Leusden. ACHTERVELD - Zaterdag werd in huize St. Joseph weer de jaarlijkse bazar gehouden. Tij dens deze bazar werden be halve andere attracties goede ren verkocht die door de bewo ners tijdens de bezigheidsthera pie 's morgens werden vervaar digd. Van de opbrengst worden goederen gekocht voor de be zigheidstherapie. Het werd een drukbezochte en heel gezellige dag. Naar schat ting zijn er meer bezoekers ge weest dan vorig jaar. Er was het rad van avontuur, en veloppen trekken, namen raden, rommelmarkt en vele andere at tracties. Ook was er een door een amateur gebouwd kasteel aanwe zig dat zeer veel belangstelling trok. Het betrof hier het kasteel Nuwendoorn, dat in vroegere ja ren heeft gestaan in de kop van Noord-Holland. Van dit kasteel zijn alleen de fundamenten ge vonden en naar aanleiding daar van zijn tekeningen gemaakt. De bouwer had het kasteel naar aan leiding van die tekeningen nage bouwd. Ook kon men het kant klossen bekijken alsook het glas graveren. Een visboer was even eens aanwezig. Het was de be doeling dat deze met een oude viskar aanwezig zou zijn, maai jammer genoeg kon de kar niet in de lift en ook niet langs de trap naar boven. PLAYBACKSHOW Door de Achterveldse jeugd kon ook worden deelgenomen aan een playbackshow. Tijdens deze playbackshow traden op de Dolly Dots, de Pointer Sisters, Teddy Beer, Abba, Danny de Munck, Maywood en Sterren van de He mel. Bij het optreden van Abba ontbraken de twee heren, maar de beide meisjes sloegen er zich ondanks dat toch goed doorheen Ook bij Maywood liep het fout Een van de twee zusters liet het kort voor het optreden afweten. Kort voor het einde van de dag en voordat de prijzen bekend werden gemaakt kreeg men nog het op treden van Rob Maathuis als Henk Elsink met het stuk "De bom". Dit werd op een vlotte en leuke manier gebracht hetgeen met een geweldig applaus werd gewaardeerd. Hierna ging men over tot het uit reiken van de prijzen van de play backshow. De eerste prijs van de playbackshow ging naar Geral- dine Tijmensen als Maywood met 26 punten Zij won ook de be schikbaar gestelde wisselbeker. Als tweede eindigde Erna Bomers als Teddy Beer met 25 punten en derde werden Jolanda Kooloos en Anja Kerkhof en Mary Boersen als Sterren van den Hemel met 23 punten. Het te raden gewicht van een krentebrood met blik was 9 kg. Het juiste gewicht werd niet gera den. Het gewicht wat er het dichtst bij lag en geraden was, 9 kg en 400 gram. Winnaars wer den Joris van Dijk van de Ver jaagde Ruiterweg en mevrouw Voskuilen-Herder uit St. Joseph. Beiden kregen de helft van het brood. De naam van de hond was Bello Deze naam was niet gera den. Door verloting onder dege nen die aan het raden hadden meegedaan kwam als gelukkige zuster Engelmunda uit de bus. Hierna dankte de heer Hilhorst, directeur, allen die hadden mee gewerkt aan het slagen van deze dag. In het bijzonder dankte hij de helpers en helpsters die zich zo geweldig hadden ingezet. De opbrengst van de verkoop viel geweldig mee. Ruim f 3000, - heeft de dag opgebracht. advertentie Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. land. ESTELLEN FOTO'S: meeste In de Leusder krant gepubliceerde toto's kunt u Hellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met ilijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per iplaar (formaat 13 x 18 cm) en f 10.-voor luchtfoto's (formaat 20 cm). mt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, ten-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- lu de gewenste foto('s) thuis. eusder krant s een uitgave van de BDU- tenkombinatie te Barneveld. opgevallen dat in het gemeente huis wel tekeningen waren van oude boerderijen maar niet van de molen. Hij hoopte dat deze te kening een mooie plaats zou krij gen. De echtgenote van de burge meester kreeg bloemen aangebo den. Hierna werd door mevrouw Wolswinkel aan haar beide zoons een grote foto aangeboden van haar man, die 60 jaar geleden hier was begonnen. Namens het personeel werd een radio aangeboden. Ook de buurt bewoners lieten zich niet onbe tuigd. Door hen werd een teke ning aangeboden van de oude molen en een tekening van het nieuwe bedrijf. De heer Vink, grondstoffenleverancier uit Bode graven, benadrukte de vriend schap met het bedrijf. Na het officiële gedeelte was er voor belangstellenden een rond leiding door het bedrijf. meester heeft de naam op de enorme silo onthuld. ifhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. /dredakteur: 5 nix Kreyns laktie: rtewina de Boer 9 par van Loo vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur iktie en administratie: or Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op agen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot uur. Telefoon: 033-941495 inementsgeld: 60 per jaar, 90 per half jaar, 15 per kwartaal. iiten bezorging: bonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan 4 op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 118.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u t opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 MACHT PAOWOOC, Wat die twee met elkaar te maken hebben is het weer van dit jaar. Dat het afgelopen voorjaar en deze zomer niet de ge schiedenis in zullen gaan als mooi en aangenaam, dat zijn we waarschijnlijk spoedig met elkaar eens. We hebben daar dan mis schien persoonlijk wei nig hinder van gehad, of het moet een in het water gevallen vakantie zijn, voor de natuur heeft het wel degelijk ingrijpende gevolgen. Veel egels hebben de noodzakelijke vetreserve voor hun winterslaap niet kunnen vormen en zullen de winter waar schijnlijk niet overleven. Op verschillende plaat sen in ons land zijn dan ook maatregelen getrof fen om zoveel mogelijk egels te redden, maar dat zal toch niet kunnen ver hinderen dat de, toch al zo kwetsbare, egelstand wel eens een gevoelige klap zou kunnen krijgen. Opvallend was deze zo mer ook het bijzonder geringe aantal vlinders dat we konden waarne men. Een koolwitje, een enkele kleine vos en een paar dagpauwogen, daar bleef het dan ook wel bij. Nu hebben we de afgelo pen jaren een verheu gende opleving van deze Toen in april van dit jaar het weer buitengewoon gunstig was voor de vlin ders, hadden we de ge rechtvaardigde hoop dat we op dezelfde voet van de laatste jaren zouden doorgaan. We konden toen al genieten van ar gusvlinders, citroentjes, kolibrievlinders, dag pauwogen, grote en kleine vos, ze waren alle maal al te zien. Doch in mei al keerden de kan sen; kou, langdurige re genval en harde wind maakten een einde aan de hooggespannen ver wachtingen. Weg waren de vlinders en dat bleef zo tot ver in de zomer. Van de zwakkere soorten als weerschijn- en parel moervlinder werd niets meer vernomen. Het zou wel eens verscheidene jaren kunnen duren voor ze weer op ruime schaal zullen voorkomen en we weer van hun prachtige kleuren kunnen genie ten. G. van L. O RA tM J C. T IP ÜNSPAG 6 NOVEMBER 1984 ICUSllCr* ttfUUfc ACHTERVELD - Door de Achter veldse ABTB werd de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De voorzitter opende de avond met gebed, waarna hij alle aan wezigen hartelijk verwelkomde, waaronder ir. H. Broekhuizen, directeur van de praktijkschool in Barneveld, de bedrijfsvoor- lichter uit Leusden en een nieuw lid. Vervolgens gaf hij een kort over zicht van het afgelopen jaar, waarin het slechte weer de over hand had ,,Er hangen boven ons hoofd ook nog andere wolken die niet zomaar zullen verdwijnen, zoals de meststoffenwet, de wet op de bodembescherming en niet in de laatste plaats de superhef fing." Dit jaar waren als bestuurslid af tredend de heer J Rutte en de heer G. Tijmensen. Beiden had den zich weer herkiesbaar ge steld en werden dan ook met ruime meerderheid van stemmen herkozen. LEZING Na de pauze werd door de heer Broekhuizen een lezing gehou den over bedrijfsontwikkeling. Hij begon zijn betoog met het verle den en ging via het heden naar de toekomst Op 25 maart 1957 werd de EEG in het leven geroepen Het jaar daarop het Verdrag van Rome. ,,We hebben een periode achter ons liggen met een enorme bevolkingsgroei. Hierdoor verliep de afzet van de produkten heel vlot. Door de enorme toename van voedsel en een achterblij vende bevolkingsgroei zitten we nu met enorme overschotten bin nen de EEG. De overschotten aan zuivelprodukten zijn groter dan de afzet gedurende een heel jaar" Hierna gaf hij enkele cijfers ten aanzien van de kosten per onder deel van het EEG budget. ,,De zuivel neemt 27.6% voor zijn re kening, de akkerbouw 24.7%, rundvee en schapen 10.4%, var kens en pluimvee 1.7%, tuinbouw 15.8% en de overigens 17.4%. lende heffing op de overschot be drijven en een heffing bij het inle veren van de mest opgelost zou den kunnen worden. .Inmiddels heb ik gehoord", al dus de spreker, ,,dat de minister van landbouw-uitbreiding in de varkens- en kippenhouderij met ingang van 3 november volledig aan banden zal leggen. We zullen onze uiterste best moeten doen. De computer doet zijn intrede en kan goed helpen met het verstrek ken van gegevens." Na afloop van de inleiding volgde er een discussie en kreeg de heer Broekhuizen een fles spraakwater aangeboden. POSITIEF Toch is de landbouw nog steeds goed voor ruim 14 miljard positief op de betalingsbalans. Ook de in dustrie is goed voor hetzelfde be drag maar dan in negatieve zin. Momenteel wordt tweederde van onze produktie geëxporteerd. Maar we zullen er wel rekening mee moeten houden dat in de toe komst Saudi-Arabië ook eieren zal gaan exporteren. Hierdoor zullen we niet alleen de export naar dat land kwijt zijn, maar er ook grote concurrentie van kunnen ver wachten", aldus de heer Broek huizen. Hij benadrukte dat de mestover schotten grote problemen opleve ren, die met een algemene heffing voor alle veehouders, aanvul- 1958 werd de zaak door de twee zoons Jan en Cornelis overgeno men. In 1959 overleed de vader zodat hij jammer genoeg de op bloei van het huidige bedrijf niet meer heeft kunnen meemaken. In de loop der jaren werd de zaak steeds meer uitgebreid. Het kwam zelfs zover dat men werk moest gaan uitbesteden. Dit jaar vond er weer een uitbreiding plaats en werd ook een computer aangeschaft. Ging vroeger alles met paard en wagen over slechte zandwegen, nu gaat alles met de buikwagen en wordt het bij de veehouders los gestort. Burgemeester J. W. M. Radema ker van Leusden haalde een stukje geschiedenis terug: „Vol gens de archieven wordt in 1477 al gesproken over de molen van Zandbrink. Vierhonderd jaar later werd de oude molen vervangen In de buurt waar nu in Amsterdam het Carré staat, stond een molen die werd afgebroken. De afgebro ken molen is hierheen gebracht en weer opgebouwd. Het getuigt van moed dat jullie dit in de parti culiere sector aandurven". ONTHULLING Hierna onthulde de burgemeester de naam Zandbrinkermolen wat in fraaie grote letters op de voorge vel was aangebracht Jan Wolswinkel dankte de burge meester voor zijn woorden en bood hem een fraaie tekening aan van de oude molen. Het was hem RVELD - Donderdagmld- d onder zeer grote be ling de geheel gemo erde nieuwbouw van de nker molen heropend, flclële heropening werd irgemeester Rademaker isden verricht. Tevens voor de familie Wols een jubileumjaar omdat iktober 60 jaar geleden de Zandbrinker molen bezit van deze famile ler 1924 werd de Zand- nolen door J. J. Wolswin- >cht. Het was een origi- len Daar de heer Wols- leel spoedig het vertrou- de afnemers wist te win- steeds een goede kwali- oeder te leveren, gingen n voortreffelijk. De molen - ner in de oorlogsdagen i 1940 verloren. Door erd de molen geheel ver- n 1941 werd toen een •maalderij gebouwd. De gingen steeds vooruit. In

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3