Enorme belangstelling voor informatieavond Golfstichting Hubertusjacht in beeld Fietser mishande Aandelen ter financiële ondersteuning Inleveren Diefstal van benzine Gouden Klomp terug in De Hakhorst Reportage DINSDAG 6 NOVEMBER 1984 vervolg van pagina 5 Het kantoor van Robin in de voormalige raadszaal. Voor de /acht begint moe/en de foxhounds eerst snuffelen aan de mei vossengeur doordrenkte stof waarmee hel spoor in de bossen is uitgezet Zo 'n vossenjacht is heerlijk, maar effe zitten hoort er ook bij LEUSDEN - Een Inwo Leusden is in de nacht va dag op zondag mishan de Heiligenbergerweg. H zich onder doktersbehi stellen voor verwondin een oog, arm en schout De Leusdenaar fietste Heiligenbergerweg in de van zijn woonplaats toen hi de stok kreeg met een fietser. Bij het passeren ha elkaar geraakt waarna de naar getrakteerd werd op slaag Een derde fietser, met de vechtpartij bemoe eveneens een paar klappe politie wil graag in contact met deze getuige. LEUSDEN - Op donderdi vember kunnen bouwvi ders tussen 19.00 en 20 vakantiebonnen ven voor de komende feesld. Leden met het Recht- heersysteem kunnen hun op woensdag 28 novembe ren tussen 19.00 en 20 Het verzilveren van de bol beurt bij J. Pouw, Heggen LEUSDEN - Een Leus< die aan Dlorlet woont, de« politie aangifte van diets I benzine uit zijn auto. Hij wagen de dag ervoor volj met het oog op een rei I Groningen. kunststof die in een auto verwerkt wordt, groeit zeker een kilo per jaar. Je zou kunststof als de grote socialisator kunnen zien. Alle mo gelijke produkten komen dank zij het gebruik van kunststof binnen het bereik van iedereen." Kunststoffen voorwerpen worden gemaakt door middel van het pro ces spuitgieten. Zacht gemaakte kunststof wordt in een matrijs ge spoten en wanneer die kunststof zich verhardt door afkoeling is het produkt klaar. Het is een zelfrepe- terend automatisch proces. De matrijs wordt vanuit diverse kanalen ingespoten. Bij afkoeling bevatten de kanalen ook kunststof waar men niets aan heeft. Dat is gewoon afval en dat kan enorm oplopen Deze spuit- kanalen worden coldrunners ge noemd. ,,Wat ik lever", zegt Ben Besten. ..zijn hotrunners die alleen het produkt volspuiten zodat er geen afval ontstaat Dat is enorm kos tenbesparend Twee jaar geleden, op 48-jarige leeftijd, startte de heer Den Bes ten zijn eigen onderneming. Den Besten begon zijn loopbaan in Zweden bij de Volvo-fabrieken. Daarna heeft hij in Nederland in diverse fabrieken gewerkt, zoals hij zelf zegt: ..Bouwend aan ken nis en kunde". Tenslotte kwam hij bij een kunststoffenfabriek te wer ken en de laatste paar jaar ver kocht hij motoren voor kunststof verwerking. In die tijd bestonden er al hotrunners. Deze waren ech ter van zeer slechte kwaliteit. Bij mankementen aan deze hotrun ners moesten de machines regel matig stopgezet worden, wat enorme financiële problemen met zich meebracht. Een Duitse fa briek die zelf motoren voor kunst stofverwerking gebruikt, ontwik kelde hotrunners van uitstekende kwaliteit. ,,lk dacht, als ik dit niet pak, komt het er niet meer van. ledereen raadde me af een eigen onderne ming op te zetten, maar ik ben toch gestart met de verkoop van deze hotrunners. Met m'n koffer tje dus op pad naar de eerste klant. De eerste twee maanden verkocht ik niets In maart 1982, ik vergeet het nooit, kwam ik na een vermoeiende dag thuis. Mijn LEUSDEN - „Overweldigend. Zoveel belangstelling hadden we niet verwacht. Dat de golf- sport in Nederland leeft, dat wisten we, anders zouden we deze initiatieven nooit ont plooid hebben, maar dat er zo veel mensen uit Leusden en omgeving naar het activiteiten centrum de Korf zouden komen om de informatieavond en op richtingsvergadering bij te wo nen, hadden we als stichting 'Golf in Leusden' niet durven dromen", liet voorzitter de heer C. Broekhuysen een dag na de geslaagde 'meeting' enthou siast weten. „Het was onvoor stelbaar wat een drukte. Het was uniek in de historie van de Nederlandse Golf Federatie". In totaal zijn er tussen de 1200 en 1500 belangstellenden geweest Op maximaal 1000 personen had de stichting, die al sinds 1978 po- j gingen onderneemt om in het na tuurgebied 'de Hoge Kley' in het landgoed Den Treek-Henschoten een golfcomplex van de grond te krijgen, gerekend. Zoveel in- j schrijfformulieren had men in voorraad. Maar toen in de loop van de avond de mensen maar bleven binnenstromen bleek dit aantal bij lange na niet toereikend en moesten er ijlings een paar honderd worden bij gekopieerd. Zo'n 940 formulieren kreeg de or ganisatie ingevuld terug. Onge veer 900 personen meldden zich alvast als kandidaats-lid aan en telden daar f 25, - aan inschrijf- geld voor neer. Het resterende aantal toonde (alleen) belangstel- ling. AANDELEN De aanleg van de golfbaan (ba nen) wordt op ongeveer 3 miljoen gulden geraamd die door de toe komstige leden van de Golfclub in spe zelf moet worden opgebracht. Om één en ander (financieel) te verwezenlijken gaat een B.V. ge naamd 'De Hoge Kley' ter zijner tijd aandelen uitgeven die circa f .4000.- per stuk gaan kosten. In totaal zullen er 750 waardepa pieren, die verbonden zijn aan het lidmaatschap (per speler één cer tificaat), in omloop worden ge bracht. Het aandeelhouderschap is dus onlosmakelijk verbonden aan het lidmaatschap van de golfclub. Voor jeugdleden zal er een aparte regeling getroffen worden. De ex ploitatie van de golfbaan (een oe- Klaar voor de start. Atelier 3. vrouw vliegt me om de hals. We hadden onze eerste order!". Vanaf dat ogenblik ging het be drijf groeien. Werd er eerst in de tuinkamer van een Eurowoning kantoorgehouden, na een poosje kwam de garage erbij, een deel van de gang en tenslotte de hele benedenverdieping. Samen met zijn vrouw, die de administratie verzorgt, haalde Den Besten het eerste jaar een omzet van één miljoen gulden. ,,Na drie maanden heb ik wel een computer in huis gehaald. Ik moet zeggen, wie als kleine onderne mer een computer koopt, houdt geld over om voortreffelijke advi seurs te kunnen betalen Na het eerste jaar kon ik het in mijn eentje niet meer af. Ik heb een medewerkster uit Leusden gevonden en er kwam nog een medewerker bij. Wij zaten alle maal in de tuinkamer gepropt Dus ben ik op zoek gegaan naar ruimte. Ik wilde graag in Leusden blijven, maar ik kon niet wachten op een vestiging op het nieuwe industrieterrein Het idee om in het oude gemeentehuis te gaan zitten leek me wel wat. Het kwam als een geschenk uit de hemel." Expon Holland b.v is ook een on derneming van u? ..Expon is een internationale han delsonderneming die in allerlei landen verkooporganisaties als deze opbouwt. De Duitsers ver baasden zich zodanig over ons kantoor, dat zij mij vroegen of ik zulke kantoren ook in het buiten land wilde opzetten. Op het mo ment ben ik druk bezig met de Verenigde Staten en Zweden". Wanneer je inmiddels aan de nieuwe raadszaal gewend bendt, lijkt de oude raadszaal heel erg klein. De drie medewerkers ze telen er echter comfortabel in Een vierde medewerker, waar Den Besten naar op zoek is, kan daar zeker nog een plaatsje krij gen. De inrichting, is volledig door de plaatselijke middenstand ver zorgt, wat de heer Den Besten erg belangrijk vindt „Bij de inrichting hebben we ge probeerd de funktie van het ge bouw te bewaren. Van buiten is zeker niet te zien dat het een kan toorpand is geworden. Ik vind het een zegen dat het gebouw is blij ven bestaan, leder hoekje wordt benut. Het is wel erg jammer dat er een huis op de binnenplaats moet komen. Wat de andere huurders van het huis betreft Overdag zie je elkaar niet al te vaak. We maken geza menlijk gebruik van de kopieer machine. De verlichting en ver warming hebben we samen gere geld, maar we lopen elkaar nog niet plat. Dat moet nog groeien Verschillende disciplines in het gebouw vind ik trouwens prima, ofschoon ik ook graag had gezien dat er meer commerciële bedrij ven in het gebouw hadden geze ten. Tijdens de dag van de officiële opening houdt Robin een kleine tentoonstelling van zijn produkten en van de kunststoffenvoorwer- pen waar de produkten voor nodig zijn. Den Besten is erg tevreden Hij vindt overigens in het alge meen dat jonge mensen te weinig lef hebben een eigen onderne ming op te bouwen. Vriendelijk heid, service en een goed produkt is zijn motto voor het slagen van een onderneming Het belangrijk ste voor het slagen van zijn onder neming noemt hij de steun en de medewerking van zijn vrouw. „Jonge mensen zou ik prima kunnen adviseren. Zelf heb ik ook van alles aan iedereen ge vraagd. Laat ze maar komen. Ik kan mensen wel tien dingen aanraden waar ze geld mee kun nen verdienen." tenbaan, een 18-holes baan en clubhuis) wordt bekostigd uit de contributies die de leden aan de tegen die tijd opgerichte 'Golfclub den Treek' moeten afdragen. Het lidmaatschapsgeld zal tussen de f 800,- en f 1000,- per jaar gaan bedragen. Ook hier zal voor jeugdige golfers een bijzondere regeling gemaakt worden „Zo op het eerste gezicht zijn het nogal forse bedragen die de toe komstige golfers op tafel moeten leggen maar je moet niet vergeten dat de leden geen inschrijfgeld (entreegeld) verschuldigd zijn en het hele jaar door hun sport kun nen bedrijven", aldus de heer Broekhuysen. Of de golfbaan wer kelijk tot stand komt ligt geheel in handen van Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht die nog een verklaring van geen bezwaar moet afgeven Misschien was de enorme op komst in Leusden nou net het laatste beslissende tikje om in golftermen te spreken om de zaak tot een goed einde te brengen en Gedeputeerde Staten tot een po sitief besluit te bewegen. Voor de stichting Golf Leusden is het ze ker een stimulans om naar de vol gende 'hole' door te gaan De gemeente Leusden heeft al in oktober 1983 het licht voor de aanleg van de baan op groen ge zet door in eerste instantie het be stemmingsplan te wijzigen en ver volgens een aantal bezwaarschrif ten tegen de komst van de baan in Den Treek ongegrond te verkla ren. Sinds die tijd liggen de stuk ken bij de provincie. Binnen af- LEUSDEN - De Leusdense car navalsvereniging 'De Gouden Klomp' begint zaterJ nieuwe seizoen met senbal. Deze eerste fed van 'De Gouden Klomp'j half negen begint, wordl den in De Hakhorst. Om half negen neemt eers prins, Prins Jelle, a waarna zijn opvolger wordt. Die wordt begele het nieuwe groepje danó kes van De Gouden Klomp Terwijl de band van Paul sen, vorig seizoen de smaakmaker op de feest de Leusdense carnavals ging, voor de nodige ste zal zorgen in de gezellige I De Hakhorst, regeert Prins nog enkele uurtjes. Op i wijze zal deze Prins daarn; maken voor de nieuwe Pn om elf over elf verwacht Met Paul Paulissen gas daarna door tot in de kier tjes. De foxhounds jagen enthousiast het spoor na. De ruiters moeten de honden bij zien te houden. zienbare tijd hoopt de stichting Golf in Leusden het antwoord van de provinciale bestuurderen te ontvangen. Voorlopig is het nog even afwachten geblazen voor de initiatiefnemers en de kandidaat leden. Op grond van de grote be langstelling voor de golfsport zou je kunnen veronderstellen dat de Provincie Utrecht niet meer om de golfbaan in Leusden heen kan. Zaterdagmiddag om 12.00 uur moesten ruiters en honden zich verzamelen bij Huize Den Treek.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6