da (zat.)-Baarn: eiend foutenfestival ot npi biter maakt van Roda- Laren lektakel in drie bedrijven Achterveld krijgt gevoelige klap: 6 Leos mist routine en overtuiging -2 kesluiter maar net verslagen BALANS „Roda'46" VUETIIilL Roda alles, SVA niks WIEK HINKEL J! EN - Een boeiend fouten-festival. Zo zou je het issen de promovendus Roda'46 en degradant Baarn elopen zaterdag op het hoofdveld van het Burg. spark het beste kunnen karakteriseren. Want wat da'46 op grond van de ranglijst een makkie leek te rden, verliep moeizamer dan menigeen had verwacht. Bis gevolg van het feit dat de Leusdenaren het ende) concept waarmee trainer Richard Beumer zijn appen opgezadeld had nou niet bepaald vlekkeloos en, en er eigenlijk geen moment in slaagden om het wakke Baarn de duimschroeven aan te draaien en het aan klasse in doelpunten uit te drukken. Integendeel, (wartier voor tijd hield Baarn dankzij twee weggever- Roda-defensie gelijke tred voordat de rood-zwarten ommel-goal van Ton Kaspers de wedstrijd met 3-2 in rdeel beslisten. ginfase zag het er anders lit dat Roda'46 een moei- ig zou krijgen. Want van- ale fluitsignaal van arbiter Ituit Maarssenbroek na- Leusdenaren het heft in jor Baarn bijna geheel op (elhelft terug te dringen, iet handen en voeten kon Baarn de aanvalsgolven van de Buiningparkers enigszins intomen. Diverse vrije trappen in ideale posi ties waren voor Roda het gevolg. Helaas stond het vizier van aan voerder Fokko van Leyenhorst niet op scherp. Zijn pogingen om de bal met een curve in de rechter boven hoek te deponeren mislukten. Bui ten het bereik van de Baarn-goalie verdween het speeltuig net over en naast het vijandelike doel. Na een kwartier bracht de Roda- linksbuiten de doelman wederom in de grootste problemen door een comer in tweede instantie gevaar lijk voor de doelmond te plaatsen. Hoogopspringend tussen zijn ver dedigers tastte de Baarnaar volle dig mis maar tot zijn geluk trof de omhaal van rechtsback Teus Heemsbergen net geen doel en liep derhalve zijn misser met een sisser af. KNULLIG Het openingsdoelpunt van Ro da'46 leek slechts een kwestie van tijd omdat de Leusdenaren met name op het middenveld de touw tjes strak in handen hadden en Baarn in feite geen enkele counter kans boden. Maar met behulp van Roda-libero Wilfred van de Pas brak Baarn tegen de veldverhou- ding de score open. Knullig en Hans Ruitenberg (8) verliest een kopduel. Groenman aan de bal. Hans Ruitenberg is in een lijf-aan-li)f-gevecht gewikkeld met een tegenstander geheel onnodig leverde de Roda- ausputzer de bal bij het uitverdedi gen bij een tegenstander in, die dankbaar profiteerde en alleen voor doelman Marcel Daatselaar, die tot op dat moment niets te doen had gehad, geen moeite had om 0-1 aan te tekenen. Lang kon Baarn niet van de voorsprong genieten. Vanaf de af trap bouwde Roda een aanval op die met een snoeiharde schuiver van Ton Kaspers afgerond werd. De Baarn-keeper kreeg de bal niet onder controle. Midvoor Coen van Dijk was er als de kippen bij om de stand weer recht te trekken; 1-1. Nadat Marcel Daatselaar in het Roda-doel een bal knap uit de hoek wist te tikken, nam Roda de leiding toen de arbiter niets anders kon doen dan de bal op de beruchte stip te leggen. Een kopbal van Bert Staunach - weer in de ploeg voor Dick Goosens - werd met de hand door een verdediger op de doellijn gekeerd. Fokko van Leyenhorst wist met dit buitenkansje wel raad en zette de keeper vanaf elf meter beheerst op het verkeerde been; 2-1. Maar kort voor rust stond Baarn alweer bijna op gelijke hoog te nadat Henk van Pluuren die zijn directe tegenstander teveel ruimte af, een Baarn-speler de vrije door tocht bood. Nog net op tijd maakte de voorstopper zijn fout goed en tikte het leder voor de voeten van de Baarn-speler weg GELIJKMAKER In de tweede helft had Roda in de persoon van Bert Staubach al snel de kans om de voorsprong uit te bouwen, toen hij na een dieptepass alleen op de keeper af kon stor men. Snel uit zijn doel komend voorkwam de Baarn-keeper erger. Te doorzichtig en te traag werden de aanvalspatronen van Roda op gezet. zodat de Baarn-verdedigers keer op keer met een ferme trap de defensie konden ontruimen en het speelveld klein konden houden. En ook ditmaal viel de treffer aan de andere kant door wederom een weggevertje van Roda-defensie Teus Heemsbergen kreeg de bal uit een pass in zijn richting niet onder controle en verspeelde het leder aan zijn opponent die ter stond aan de haal ging en simpel voor 2-2 zorgde Het spel bij Roda werd er na de gelijkmaker niet beter op. Vooral Hans Ruiterberg en Lidus Vaartjes leden op het middenveld in deze fase van de strijd veelvuldig balver lies. Alleen Ton Kaspers haalde in de middenlinie een ruime voldoen de. Hij was ook degene die een kwartier voor tijd voor de winnende treffer zorgde nadat de rebound uit een schot van Coen van Dijk par does voor zijn voeten stuiterde. Gretig frommelde Ton Kaspers de bal over de vallende keeper in het doel: 3-2. Bijna had Roda in de slotfase de winst nog verspeeld toen de Baarn- aanvoerder plotseling alleen voor doelman Marcel Daatselaar op dook Zijn inzet had geen enkele richting. Roda bleef daardoor een zeperd bespaard. Het wisselen van de teleurstellende Hans Ruiterberg voor Dick Goosens en de boeking van Coen van Dijk (de tweede) na het wegtrappen van de bal waren de laatste wapenfeiten. Trainer Ri chard Beumer was ondanks de winst niet tevreden; „Er is slecht gespeeld en waar ik me het meeste kwaad over maak is het feit dat de opdrachten verkeerd en slecht wer den uitgevoerd. Normaal gespro ken moet je een duel tegen een tegenstander van een dergelijke kwaliteit toch met ruime cijfers win nen. Of niet soms," vroeg hij zich hardop af. LEUSDEN/ACHTERVELD - Een voetbalweekend vol verras singen dat met name voor de standaardformaties van Roda '46 erg gunstig is verlopen. De Roda-zaterdag keerde op het winnende pad terug door het onder aan de ranglijst pioneren de Baarn met 3-2 te kloppen terwijl de collega's van de Roda- zondag in een tumultueuze wed strijd tegen het grillige Laren met 3-1 aan de positieve kant van de score bleven en daarmee de tweede zege In successie boek ten. Achterveld viel daarbij vre selijk uit de toon door in de polder tegen Zuiderzeevogels kansloos met 6-2 tenonder te gaan waardoor de oranjehem den wederom naar de gevaren zone afzakten. In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal gebeurde er weinig op merkelijks, zodat de stand zowel aan de kop als aan de staart vrijwel onveranderd bleef. Koploper Ad- vendo uit Ederveen hield de onge slagen status in stand door in Utrecht bij Hercules een knappe 2-3 overwinning te behalen. Dat VOP uit beter presteert dan thuis bleek ook afgelopen zaterdag weer. Want bij Vitesse te winnen moet je van goede huize komen. Aan één treffer had VOP genoeg om weer naar de tweede plek op te rukken. Veensche Boys liet in Ben schop bij de club van die naam met 1-1 een kostbaar punt liggen. Het duel tussen Eminent Boys en Mont- foort eindigde zoals het begon waardoor beide ploegen geen kans zagen om de aansluiting 'met de middenmoot te hervinden. Op de keper beschouwd raakten de on derste drie nog verder achterop omdat Hoevelaken op eigen bo dem met 2-1 over de Musketiers zegevierden en nu echt op de weg terug lijkt te zijn. Roda '46 tenslotte, won moeizaam maar terecht van Baarn dat als vierde klas KNVB-er wel erg ver is afgezakt en in het verdere verloop van het seizoen de grootste moeite zal hebben om het hoofd boven water te houden. Roda produceer de één treffer meer dan Baarn en won dan ook alleen om die reden de pot (3-2). UITSLAGEN Benschop - Veensche Boys 1-1 CSV Vitesse-VOP 0-1 Roda '46 - Baarn 3-2 Eminent Boys - Montfoort 0-0 Hoevelaken - Musketiers 2-1 Hercules - Advendo 2-3 STAND Advendo '57 10 18 VOP 10 14 Veensche Boys 10 13 Roda '46 8 11 Hercules 10 11 CSV Vitesse 8 8 Benschop 8 8 Musketiers 10 8 Hoevelaken 9 7 Montfoort 10 6 Eminent Boys 8 4 Baam 8 2 ZONDAG )EN - Wat een spanning. Wat een sensatie. En wat iidsrechter! Dat waren de drie belangrijkste ingre- die van het anders onopvallend gebleven treffen loda-zondag en Laren tot een spektakelstuk van de rde maakten. Vooral invaller scheidsrechter Bronk- Amersfoort zorgde op het Buiningpark door zijn manier van optreden voor een komische noot. lelijk liet hij blijken een wedstrijd op dit nivo nog niet innen. De bezinningstijd van zo'n vijf minuten, zoals Irolspeler dat zo keurig omschreef, was het absolute unt van een „theaterstuk" in drie bedrijven dat is bijzonder sportief verliep. De toeschouwers kregen ival waar voor hun geld en hadden een amusante Tussen de bedrijven door werd er ook nog gevoet- da trof drie keer het doel terwijl Laren slechts één reduceerde. Daarom won Roda'46 volkomen ver- t pot en behaalde derhalve de tweede zege in e! erste helft was het een lande wedstrijd met kan- 'tft/m 16 november viekwinkel Hie v n het huidige in kantoorhulp- in. saanbiedingen voor de rinkoop' 1985. nd lage prijzen van tal toorbenodigdheden. 17.30 uur Donderdag mber tot 21.00 uur Parkeerterreinen. 3'! naplein/Leusderweg 'sfoort 033 -631824* Mare Swarte: scoorde opnieuw. sen voor beide doelen, alhoewel Roda iets gevaarlijker was dan Laren Maar de kansen werden door beide voorhoedes niet benut. Het eerste echte wapenfeit was de boeking van Roda-midden- velder Wilco Bettink. nadat hij in de ogen van de arbiter een Laren-speler onheus bejegend had. Roda creërde langzaam maar zeker een overwicht omdat met name Ruud Huygens als spelbepa ler op het middenveld - hij maakte een geslaagd debuut bij de Roda- zondag - steeds meer in de melk te brokkelen kreeg en zijn voorwaart- sen met gave passes meermalen aan het werk zette. John Janssen kreeg tweemaal een uitstekende mogelijkheid om op zijn geliefkoos de wijze naar het vijandelijke doel te snellen. De eerste maal strandde de rechtsbuiten op de keeper van Laren terwijl hij bij een tweede poging met een zee van ruimte in het verschiet tot een nutteloze af standsschuiver besloot die dan ook geen enkel gevaar voor Laren ople verde. Een afstandschot van Ruud Huy gens verdween net langs de ver keerde kant van de paal. Daarmee was de koek aan beide zijde op ware het niet dat arbiter Bronkhorst voor rust nog eenmaal alle aan dacht op zich vestigde door één speler van Laren na een grove charge in zijn bloknote te noteren waarna het geschieden van dit feit niet meer wist welke kant hij moest opwijzen. Volkomen verdwaasd spoedde hij zich richting de mid dencirkel om tot zijn verbazing plotsklaps tot de ontdekking te komen dat bijna alle spelers zich in het strafschopgebied van Laren bevonden in afwachting van zijn fluitsignaal. En dat was een vrije trap voor Roda'46. „Ik raakte na de tweede boeking even de draad kwijt", was na afloop het commen taar van de heer Bronkhorst, „en daardoor raakte ik even gedeso riënteerd". BEZINNINGSTIJD Na de thee kwam het spektakel stuk pas echt op gang. Na een enorme doelworsteling voor de ogen van de foutloos keepende Gert Osnabrugge bouwde Roda van achteruit een aanval op die voor de zoveelste maal in het duel John Janssen in een kansrijke po sitie manoevreerde. Maar ook dit maal stond het vizier van de Leus- denaar niet op scherp Toch was hij Ruud Huygens: uitstekende de buut. degene die de eerste treffer aante kende nadat een eerder doeltref fend schot niet door de scheids rechter werd gehonoreerd omdat hij net voor een penalty na een geldobstructie tegen Peter Knijff had gefloten. „Voor hetzelfde schiet de Roda-speler over en dan heb ik het gedaan," aldus Bronk horst. John Janssen hield zijn ze nuwen in bedwang en zette Roda eindelijk met 1-0 aan de leiding. Binnen vijf minuten had Janssen het vonnis over Laren kunnen vel len toen hij na een misser van de Laren-defensie weer alleen op de keeper afmocht gaan. Iets te ver sprong de bal van zijn schoen zodat de keeper nog net op tijd redding kon brengen. Bij een actie op de rechtervleugel ging John Janssen vervolgens tegen het gras en vroeg om een blessure behan deling. Arbiter Bronkhorst wilde daar echter niets van weten en liet de corner gewoon nemen. Kort werd de bal op Jaap Zweineburg gelegd die de bal op zijn beurt voor het doel plaatste waar voorstopper Mare Swarte klaar stond om het leder zwaar gehinderd in de tou wen te koppen: 2-0. De aanvoerder van Laren ging bij de man in het zwart verhaal halen en maakte hem duidelijk dat een aantal Laren verdedigers zich nog niet opge steld had, omdat ze even daarvoor de aangeslagen Roda-speler bui ten de lijnen brachten. De scheids rechter wilde er echter niets van weten omdat naar zijn mening de Roda-speler simuleerde er geen enkele reden was om de verzorger het veld op te laten komen. „Daar om mocht Roda de comer gewoon nemen ondanks het feit dat ik daarvoor niet gefloten had," zette de scheidsrechter aan de Laren aanvoerder uiteen; „Toen deze echter weigerde om af te trappen liet ik de mannen inrukken, om ze in een korte pauze tot bezinning te laten komen". Na vijf minuten werk onderbreking werd het duel weer hervat. Roda was echter duidelijk aangeslagen en ging erg panieke rig verdedigen. Bobby Schoordijk werd gewiseld voor Ben Schuur man. Veel maakte dit niet uit. Roda trok zich volledig voor het eigen doel terug, en kon alleen via lange halen de verdediging ontzetten. Uit één van deze pegels ontstond weer een vreemde situatie waarbij de scheidsrechter de show stal Op het moment dat een Roda-speler duidelijk uit buitenspel terug kwam lopen, gaf de Amersfoorter het sein dat er door-gespeeld kon worden. De Laren-spelers was dit teken schijnbaar ontgaan of stonden even te slapen. Maar Roda mid voor Peter Knijff niet. Slim pikte hij het speeltuig op en tikte het in het doel. Toen vond de spelleider het toch maar beter om de treffer te annuleren. In de laatste fase van het duel kwam Laren toch dichterbij (2-1 hetgeen de paniek in de Roda- defensie nog even aanwakkerde. Via een fraaie afstandschuiver na één van de goed opgezette counters maakte Ruud Huygens echter snel aan alle onzekerheid een eind: 3-1. En toen besloot ook de heer Bronkhorst zijn one- man-show voor gezien te hou den. Op de vraag of hij een lastige middag had gehad, antwoordde de scheidsrechter: „Het was een warrige wedstrijd met allerlei vreemde momenten. Aangezien ik invallen moest kon ik me niet zo goed voorbereiden, maar des ondanks vind ik dat de leiding vandaag erg goed was. Als scheidsrechter heb ik me van middag best geamuseerd." In de eerste klasse van de zondagafdeling waren de verras singen daarentegen niet van de lucht. Lijstaanvoerder Actif liet een gevoelige steek vallen door nota bene in eigen huis met 0-2 van Barneveld te verliezen, ter wijl het Amersfoortse VVZA - eveneens thuis - tegen BFC met 1 -2 het pootje gelicht werd, waar door de Bussumers (BFC) de koppositie van Actif konden overnemen. De Zuiderzeevogels bleef goed bij door de Achtervelders met maar liefst 6-2 de les te lezen Hekkeslui- ter Amsvorde sleepte in een doel puntrijke wedstrijd tegen Olympia weer eens een punt uit het vuur. Met 3-3 vijzelde Amsvorde het saldo en score enigszins op. Echt veel schoten de Keistedelingen er niet mee op omdat de Gooische Boys en Hooglanderveen met 1-1 ook tot een puntendeling kwamen. De marge onderin bleef derhalve ongewijzigd. De grootste winnaar werd zondag Roda '46 dat zich dankzij een 3-1 overwinning op Laren danig uit de misère werkte Niet alleen Laren werd achterhaald maar de hele kopgroep kan lang zaam maar zeker de adem van de Leusdenaren in de nek gaan voe len Of Roda het serieus meent, weten we na volgende week als ze tegen Actif de strijd hebben aange bonden UITSLAGEN Gooische Boys - Hooglanderveen 1-1 Zuiderzeevogels - Achterveld 6-2 WZA-BFC 1-2 Actif - Barneveld 0-2 Roda'46 - Laren 3-1 Amsvorde - Olympia 3-3 STAND BFC Zuiderzeevogels Actif WZA Olympia Laren Roda '46 Barneveld Hooglanderveen Achterveld Gooische Boys Amsvorde 10 15 10 14 10 14 10 12 10 12 10 10 10 10 9 10 9 10 10 LEUSDEN - Het eerste dames team van Leos speelde een uit wedstrijd tegen de Waterlan ders uit Nieuwkoop. Na een goede start in de eerste set die zij door goed volleybal verdiend won ging echter de greep op de wedstrijd verloren waardoor de overwinning bij de tegenstand sters belandde (3-1). Leos begon de wedstrijd met aan trekkelijk volleybal waar de Water landers geen antwoord op had den, de set ging terecht naar Leos. De vraag was of Leos nu het spel kon handhaven in de na volgende sets gezien het wed strijdverloop vorige week tegen Utrecht VC 2. In de tweede set kon Leos tot 3-2 nog goed bijblij ven maar moest vervolgens met lede ogen toezien dat de Water landers zonder enige moeite van haar wegliep De Waterlanders hadden een goede opslag waar de verdediging van Leos niet op was ingesteld. Er werd te weinig bewogen door Leos en de Water landers profiteerden daarvan, en trokken deze set naar zich toe. De derde en vierde set gingen naar de Waterlanders die geen moeite hadden de wedstrijd in hun voor deel te beslissen Leos had geen zelfvertrouwen en routine om aan de wedsrijd nog een wending in haar voordeel te geven. Integen deel, de Waterlanders groeiden meer en meer in de wedstrijd ter wijl Leos met een wrange smaak aan vorige week dacht waar tegen Utrecht op eenzelfde manier werd verloren. Waterlanders-Leos: (7-15)(15- 8)( 1S-10)( 15-8) duidelijk zoek. PSVA daarente gen had minder moeilijkheden met haar spel en zonder echt ge vaar van de kant van Leos trok zij de eerste twee sets naar zich toe al kwam Leos de tweede set aar dig terug Nadat PSVA een punt voor zich had veilig gesteld begon Leos eindelijk te beseffen dat PSVA te kloppen is. Leos ging nu dan ook meer het spel variëren en temporiseren Dit had succes want de laatste twee sets werden enigszins gemakkelijk gewonnen Trainer/coach Bert van Doorn was na afloop van de wedstrijd teleur gesteld in zijn ploeg die door zo te spelen als tegen PSVA teveel punten onnodig laat liggen. Setstanden: (15-12)(16-14) (4-15)(11-15) UITSLAGEN JEUGD Meisjes Leos d2-Olympia d1 Leos d2 - SVH d2 Leos c4 - SVH c3 Leos c3 - Vollkei c2 Leos c2-Vollkei c1 Leos c1 - SW c1 Leos b5 - Surf b2 Leos b4 - Vollkei b3 Leos b3 - SVV b3 Leos b2-Surf b1 Leos b1 - Vollkei b1 Jongens Leosel Leosel Leos d1 Leosdl - Leos d2 Leos d2 - Leos c3 - Leos c2 - Leos c2 - Leosd - Leos b2 - Leos b1 - Spirit e1 Unicornus e1 SWdl Unicornus d1 SVH d1 SWdl Vollkei c2 Spirit c1 Surf c1 Unicornus c2 Surf b1 Mintonet b1 2-0 0-2 2-1 0-3 0-3 3-0 2-1 3-0 3-0 3-0 2-1 1-1 0-2 2-0 2-0 1-1 0-2 1-2 0-3 2-1 3-0 0-3 3-0 HEREN Het eerste heren-team van Leos speelde uit tegen PSVA uit Amersfoort Er werd een slechte wedstrijd afgewikkeld door Leos want het team was niet in staat de wedstrijd te winnen. Leos moest genoegen nemen met een gelijk spel terwijl PSVA een niet te vre zen team behoeft te zijn gezien hun ranglijstpositie. Onbegrijpelijkerwijs begon Leos ook nu weer krampachtig de wed strijd en was het spelritme nog SPORTSPLINTm^ VOETBAL - Op vrijdag 9 novem ber vindt er in de Roda-kantine voor alle C- en D-elftallen van de plaat selijke voetbalclub een filmavond plaats. Om 19 00 uur zal de avond beginnen die om ongeveer 21.00 uur ten einde zal lopen De kosten bedragen 2,00 per persoon De film genaamd „Banana Joe" met Bud Spencer in de hoofdrol staat op het filmprogramma. ACHTERVELD- Zondag ging Achterveld naar Lelystad voor de uitwedstrijd tegen Zuider zeevogels. Achterveld moest het zonder M. Boonen doen die nog steeds geblesseerd is. Het was Achterveld die het heft In handen nam en reeds na vijf mi nuten spelen door een inzet van de middenvelder G. v.d. Bree- mer de stand op 0-1 wist te brengen. Tot ongeveer 10 minu ten voor de rust was Achterveld sterker dan de tegenpartij. Na dien verslapte het Achterveldse spel waarvan de tegenpartij wisi te profiteren. Zuiderzeevo- gels bracht de stand op 1-1. Nog geen minuut later weer een doelpunt van de tegenpartij waardoor Achterveld de rust In ging met een 2-1 achterstand. Na de rust was het weer Zuider zeevogels die wist te profiteren van het te lakoniek ingrijpen van Achterveld. Binnen een kwartier liep Zuiderzeevogels uit tot 4-1. Men dacht toen dat de wedstrijd beslist was. Toch was het H. Voorburg die de achterstand wist te verkleinen tot 4-2. Kort daarna t i kreeg Achterveld de kans om de stand weer te verkleinen, maar wist de kans niet te benutten. Het was de tegenpartij die de doel punten maakte en in totaal zes doelpunten wist te scoren zodat de wedstrijd eindigde in een 6-2 nederlaag voor Achterveld. In de tweede speelhelft werd E. de Jong nog vervangen door K. Voor burg maar ook deze wissel heeft niet mogen baten. Trainer J. Drost heeft er geen woorden voor hoe het mogelijk is dat Achterveld de ene week zeer goed speelt en het er de volgende week weer lelijk bij laat zitten. Uitslagen afgelopen weekend. AFD. ZATERDAG: Roda'46-Baarn 3-2 Roda 2-Baarn 2 0-0 Roda 3-Posthoorn 2 1-0 VeluwseBoys4-Roda4 1-2 Veensche Boys 4-Roda 5 1-2 SDVB6-Roda6 6-1 Roda7-SDVB8 1-4 AFD. ZONDAG: Roda'46-Laren Roda 2 - AmersfBoys 2 SO Soest 4 - Roda 3 Limvio4-Roda4 Achterveld 5- Roda 5 Roda 6 vrij. Roda 7 - Amersf Boys 7 Roda 8-WZA 9 3-1 0-2 3-0 0-6 4-2 3-3 2-3

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7