§5 Verheugd en bezorgd over ntwikkelingen in De Geut" laad bijna unaniemalleen woningen in 't Vliet adscommissie welzijn en onderwijs: Maanweg niet zes weken lang dicht Defensie wil „Waterloo" niet afstoten igenaar: „Misschien bouwen we wel nooit ten zuiden van de Schoolsteegbosjes" Isl 'E Zaterdag gratis haardhout halen bij gemeente BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden trant decorette GULDIE Geen krant ontvangen? decorette GULPlEi Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 16e JAARGANG NO. 56 j in onzer verslaggevers) SDEN - Leden van de commissie „Welzijn en wijs" zijn zowel ver als bezorgd over de kelingen in het open en jongerencentrum afgelopen maanden, ugd is men over het feit )e Geut" onder leiding Ie beroepskracht Roy jmand goed funktio- Bezorgd over het feit igenlijk niet verwacht vordert dat het jonge- ïtrum vanaf medio vol- jaar zonder beroeps- I zal kunnen draaien, de bedoeling is. ituatie in ,,De Geut" werd agavond besproken in de jnng van de raadscommis- daar de eerste rapportage Robbemond aan de orde lobbemond kon, zoals be- een jaar aan het open icentrum verbonden blij- ineer hij ook aandacht zou in aan het overige jeugd- ,Leusden Eigenlijk was het itong de jongerenwerker iptember jongstleden te laan, maar met name op insti- van de Planadviesgroep voor stemde de ge baad in met verlenging van lintenis met Robbemond duur van een jaar eerste rapportage over zijn imheden, die de periode is tot en met oktober van dit at, meldt Robbemond dat iwe seizoen in „De Geut" leizaam op gang is geko- zijn nogal wat bestuurswis- enzovoorts. Astrid wordt gecon fronteerd met een brutale, ongeor dende bende, die nergens voor terugdeinst. Regelmatig worden ruiten kapot gegooid, lichtschake laars en meubilair vernield. Met als gevolg dat vanuit het algemeen bestuur en het jongerenbestuur stemmen opgaan om deze lastige groep maar buiten de deur te zet ten." Overigens is Robbemond daar zelf geen voorstander van en met de voorzitter van het algemeen bestuur is hij van mening dat ook deze moeilijke groep jongeren recht heeft op een eigen plek. Robbemond concludeert dat ..De Geut" nu echt een open jeugd- en jongerencentrum aan het wor den is. maar dat er nog veel gedaan moet worden om het te verbeteren Het mag geen verbazing wekken, dat de beroepskracht aan het aan dacht besteden aan andere vor men van jeugdwerk minder is toe gekomen. Wat overigens niet weg neemt, dat Robbemond ook nog ondersteunend werk verrichtte voor het Hervormd/Gereformeerd jeugdhonk en kontakten onderhield met ,,De Moespot" en ,,De Roc kers". OOK DE OUDERS In jongerencentrum De Geut werd ter afsluiting van het vorig seizoen een rock 'n roll-dag plus barbecue georganiseerd. selingen geweëst in zowel het alge meen als het jongerenbestuur. Er moest daarbij naar nieuwe mensen gezocht worden en dat had tot gevolg dat de beroepskracht met allerlei uitvoerende taken werd be last Gelukkig werd hij daarbij geas sisteerd door de stagière Astrid Stok, die officieel voor twintig uur per week aan het jongerencentrum verbonden is, maar vaak veel lan gere werkweken maakt. Ook over zichzelf maakt Robbemond mel ding van lange werkweken vaak zestig uur per week, terwijl hij voor veertig uur op de loonlijst van de gemeente Leusden staat. De oor zaken van die lange werkweken, onderbezetting van de bestuurlijke organisatie en het feit dat bestuur en medewerkers nog te veel ge bruik maken van beroepskracht en stagière. PROBLEMEN MET TIENERS Wat de aktiviteiten betreft in ,,De Geut" lukt het een beter dan het ander. Zo werden de alternatieve muziekavonden op zaterdag een flop, terwijl er wel belangstelling bestaat voor de blues-avonden op zondag Stagière Astrid Stok slaag de er in om een meidengroep van de grond te tillen. Een duidelijke probleemgroep in en voor ,,De Geut" vormen de tieners. Daarover schrijft Robbemond in zijn verslag „Elke middag van 14 00 tot 17 00 uur komen deze tieners naar „De Geut" om daar hun vrije tijd te spenderen. En elke middag is het er een herrie van jewelste. Ge schreeuw, geren, huilende tieners, Mevrouw Blom (CDA) zei aan het verslag van Robbemond weinig te hebben toe te voegen. Zij zei alle waardering te hebben voor zijn funktioneren en dat van „De Geut". Dat had ook Harm Offereins. Maar het GPV/SGP-raadslid stelde ook vast dat „De Geut" nog steeds in enorme mate afhankelijk is van de beroepskracht. Offereins „Met alle waardering, die ik heb voor het funktioneren van de beroeps kracht, maak ik me daar toch wel zorgen over Ik ben bang dat de zaak bij het vertrek van de beroeps kracht straks weer helemaal inzakt. We zullen als gemeente de belang hebbenden - en dat zijn ook de ouders van de kinderen, die „De Geut" bezoeken - moeten stimule ren om dat te voorkomen." Over het feit dat de beroepskracht en de stagière zoveel uren moeten ma ken zei Offereins: „Het is in feite asociaal wat we aan het doen zijn De commissieleden Bosma (VVD) en Jacobs (PvdA) drongen er op aan om de rapportage van Robbemond in handen te stellen van de Planadviesgroep, die ver volgens met name de knelpunten er uit eens onder de loupe zou moeten nemen Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) wilde dat graag toezeggen (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Inwoners van Leusden kunnen aan staande zaterdag gratis haardhout afhalen bij de gemeente. Het hout is af komstig van de gevelde populieren langs de La- peerseweg. De bomen van de Lapeerse- weg zijn de afgelopen weken omgezaagd in verband met reconstructie van de weg De stammen van de bomen heeft de gemeente verkocht aan een houthandelaar. De (dikke) tak ken geeft de gemeente weg aan inwoners. Ze zijn op leng tes van een meter gezaagd en afgevoerd naar de opslag van de plantsoendienst aan de As- schatterweg bij 't Sluisje In totaal zijn er ongeveer vijftien vrachtwagens hout daar heen gevoerd. Belangstellende Leusdenaren mogen daar nu een partijtje - de hoeveelheid wordt door de afdeling voor lichting niet nader omschreven - mee naar huis nemen Het uitdelen van het hout begint zaterdagmorgen (10 november) om 9.00 uur en gaat door tot het op is. Uiterlijk om 12.00 uur is het afgelopen Hel iout is alleen bestemd voor Leusdenaren en niet voor handelaren. Wie hout af wil halen moet een legitimatiebe wijs meenemen, waaruit blijkt dat men inwoner van Leusden is. Het gaat om populieren- hout LEUSDEN - Klachten van winkeliers in „De Bieshaar" zijn voor het gemeentebe stuur aanleiding om Bavoort- seweg en Maanweg niet zes weken achtereen af te sluiten voor verkeer. De afsluiting is nodig in verband met recon structiewerkzaamheden bij de overgang in de Pon spoorlijn. Maar de Bieshaar- winkeliers zijn bevreesd voor verlies van klanten vanuit Leusden-centrum en dat juist in de weken voor Sinterklaas en Kerst. Reden voor de ge meente om de werkzaamhe den nu volgens een ander schema uit te voeren. Dat schema ziet er nu als volgt uit: de overgang in Bavoortseweg-Maan weg gaat aanstaande maandag (12 november) voor de duur van twee weken dicht. Tus sen 26 november en 7 decem ber is de overgang weer open. Om vervolgens van 10 tot en met 14 december weer afgesloten te zijn. PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Provincie wil meer woningen in 't Ruige Veld pag. 3 Toneelvereniging Eendracht komt met nieuw blijspel pag. 3 Interview met twee initiatiefneemsters „moedergroep" over borstvoeding pag. 4 Commissieleden kraken subsidievoorstel voor Nimmerdor pag. 4 Sport pag. 5 Loep op Leusden mèt kantlijnpag. 8 •Servicepagina pag.9 DOKTERSDIENST: vrij. en zat.: 948111 zo.: 944223 (Van een onzer verslaggevers) heeft men zich op die uitgangspun- genomen hoeft te worden Toch ten nog eens bezonnen Daarbij is willen we de deur naar het zuiden ISDEN - Er begint zich in de gemeenteraad een het CDA tot de conclusie gekomen niet helemaal op slot doen, omdat (Van een onzer verslaggevers) ISDEN - Er begint zich in de gemeenteraad een lijke meerderheid af te tekenen vóór woningbouw in 't Dit door het CDA geopperde idee kan rekenen op steun owel PvdA als VVD. Maar de vraag - voor met name uder Wagenaar en het GPV/SGP-raadslid Harm Offe- - is wel, waar werkgelegenheid dan een plaats zou n krijgen. tn ander bleek dinsdag toen in de raadscommis- lenbare Werken en Ruim- Ordening" de vaststelling t struktuurplan Leusden orde kwam. Zoals bekend at struktuurplan in grote e ontwikkeling van Leus- sen 1985 en 1995 aan. Tot Igangspunten van het urplan behoort het plan nsluitend op de Tweede beginnen met de woning- n 't Ruige Velt en in ieder liet voor 1990 aan te van gen met woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes. Voorts zou 50% van de niet- agrarische beroepsbevolking van Leusden in de woonplaats werk moeten kunnen vinden. Het gebied 't Vliet - gelegen in het uiterste noorden van Leusden- centrum - is in het ontwerp- struktuurplan aangewezen als reservegebied voor woning bouw en werkgelegenheid. Zoals de fraktie van het CDA enige tijd geleden via onder meer de Leusder Krant bekend maakte, heeft men zich op die uitgangspun ten nog eens bezonnen Daarbij is het CDA tot de conclusie gekomen dat het beter is om 't Vliet in z'n geheel te bestemmen voor woning bouw. waardoor een beslissing over al dan niet bouwen ten zuiden van de Schoolsteegbosjes verder naar voren kan worden geschoven In de commissievergadering van dinsdagavond lichtte Evelien Blom, fraktieleider van het CDA dat standpunt nog eens toe „We kun nen," aldus mevrouw Blom, „pas in 1986 gaan bouwen in 't Ruige Velt. Bij het bouwtempo. dat ons voor ogen staat, hebben we aan dat gebied genoeg tot 1990 Dan moet 't Vliet aan bod komen, waan/oor het maken van een plan gelijk op moet lopen met 't Ruige Velt. En pas daarna is de vraag over wo ningbouw ten zuiden van de bosjes aan de orde. We kunnen die beslis sing dus verder wegschuiven, in de hoop dat hij helemaal niet meer irschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- in. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI milieberichten en losse advertenties 40 cent per mm kontrakten belangrijke korting, usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) nummers: 75 cent per stuk NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR 's kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- Svan 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend 'erdags gesloten. O H\t^" Langestraai 83 Amerstoorl Tel- 033-633006 genomen hoeft te worden. Toch willen we de deur naar het zuiden niet helemaal op slot doen, omdat we niet zeker weten, wat de toe komstige behoefte aan woning bouw in Leusden zal zijn Maar het is natuurlijk wel duidelijk, dat je zo n gebied niet gaat ontwikkelen voor pakweg 100 huizen Dat wordt een gigantisch plan aldus de CDA-woordvoerster. Me vrouw Blom benadrukte nog eens, dat de Schoolsteegbosjes op zich voor het CDA niet heilig zijn, maar dat het gebied er achter minstens zo belangrijk is. „Het is meer dat de bosjes een grens zijn", aldus Eve lien Blom. AMERIKANEN De opvattingen van het CDA over woningbouw in 't Vliet kregen steun van PvdA en VVD VVD- fraktieleider Sjef ten Berge sloot er zich zonder meer bij aan en stelde dat bebouwing van het gebied Lan- gesteeg op langere termijn alleen mag geschieden als het „aantoon baar nodig" is. Ook Gert de Weerdt (PvdA) zei woningbouw in 't Vliet toe te juichen, maar vond de stel- lingname van het CDA toch niet geheel duidelijk. Met name noem de De Weerdt het opvallend dat het CDA „bijzondere bebouwing" (lees woningen voor Amerikaanse militairen) in 't Vliet bespreekbaar houdt. Waarop mevrouw Blom reageerde met de opmerking, dat er nog helemaal geen discussie is ge voerd over de mogelijke voor- en nadelen van een Amerikanenwijk en het CDA daarom niet op voor- vervolg op pagina 3 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ministerie van Defensie heeft Leusden laten weten dat het voormalig selek- tiecentrum kamp Waterloo aan de Doornseweg niet te koop is. Eerder had het ministerie te ken nen gegeven het kamp wel te willen afstoten, maar is om onbe kende redenen van dat voorne men teruggekomen. De gemeente Leusden had inte resse om ..Waterloo" in eigendom te verwerven, om „ongewenste ontwikkelingen" te voorkomen. Een bestemming voor het vroegere selektiecentrum van Defensie was nog niet gevonden Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 r-rrr^-traai 83 - Amersloort uangesuaal l Tel 033-6330061 Op de voorgrond het gebied 't Vliet. De zichtbare weg is de Randweg.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1