ovincie: meer woningen gebied 't Ruige Veld Toneelvereniging voert blijspel „Je Eendracht moeder" op jdkeuring onthouden aan krediet bouwrijpmaken T-."J f Discussie over struktuurplan nog niet afgerond Informatieavond druk bezocht Opnieuw- stroom- storing Meer vegen nodig in Hamershof Tuberculose geconstateerd bij Miss- verkiezing Klaveet Appartementen voormalig terrein Van den Berg FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Commissie vergadert dinsdag verder INDERDAG 8 NOVEMBER 1984 plaatselijk nieuws in onzer verslaggevers) SDEN - Tussen de pro- en de gemeente Leus een conflict gerezen iet aantal te bouwen jen in de toekomstige Ruige Veld. De provin- dat er 40 tot 45 wonin- er hectare worden ge- erd, terwijl Leusden in mtwerp-bestemmings- r 32 per hectare heeft it (totaal 727 wonin- In het kader van het n conflict hebben Ge erde Staten hun for- oedkeuring onthouden Kn door Leusden inge- k begrotingswijziging Lnciering van het bouw- olg.van pagina 1 let onderwerp onbespreek- |ht. Offereins zei het vreemd te dat de VVD-fraktie zich meer opstelde achter het andpunt inzake woning- i 't Vliet. Offereins wees er woningen in 't Vliet wel eens idere doelstelling van het jrplan onderuit zouden kun- len, namelijk de gedachte >r 50% van de Leusdense «bevolking in leusden werk- nheid te hebben Waar vin als 't Vliet in z'n geheel een bied wordt, ruimte voor legenheid, zo luidde de an het GPV/SGP-raadslid n werd Offereins bijgeval wethouder Jan Wagenaar. houder: „Eerst is de werk- iheid voor een belangrijk rdwenen uit 't Ruige Velt. nu e 't Vliet in z'n geheel voor en bestemmen. Op die ma- ten we wel in onbalans met ipvaUingen over werkgele- ieid Waar vinden we daar dan ife voor? Moet Amersfoort ir allemaal op gaan van- 1 moeten we de Pon- nog eens onder de loep imen?" rijp maken van het gebied 't Ruige Veld. Een woordvoerder van de pro vincie liet gisteren desgevraagd weten dat het onthouden van de goedkeuring een formele kwestie is. „Het onderzoek en door de provincie van de exploitatie-opzet, het zogeheten haalbaarheidson derzoek, is nog niet afgerond. Om dat de termijn van vijf maanden waarin GS op de ingediende begro tingswijziging moeten reageren, verstreken is, wordt formeel de goedkeuring aan die wijziging ont houden. Als het onderzoek kÈaar is kan ae procedure opnieuw star ten". aldus de woordvoerder van de provincie Hij wilde niet ingaan op het conflict tussen Leusden en de provincie over het aantal wonin gen in 't Ruige Veld. „Zo lang de zaak punt van bespreking tussen SCH [igens was Wagenaar de diskussie over het struktuurplan begonnen met een aantal relative rende opmerkingen. Volgens de wethouder heeft in Leusden mo menteel veel te veel het idee, dat na 1990 ten zuiden van de School steegbosjes gebouwd gaat wor den. „Terwijl", aldus Wagenaar, „dat helemaal nog niet zeker is. Het enige dat er in het struktuurplan gebeurt is de meest logische groei- richting van Leusden aangeven Afhankelijk van het moment zullen we in de toekomst moeten beslui ten om daar al of niet te gaan bouwen. Maar je leest nu al over leegstand van woningen; mis schien hebben we straks helemaal geen woningen meer nodig En zo'n struktuurplan is helemaal niet bindend Pas in 1987 of 1988 zullen we toekomen aan het maken van concrete plannen." Of die opmerkingen van de wethouder de indieners van ruim 1200 bezwaarschriften tegen het struktuurplan gerust kunnen stellen werd dinsdagavond niet meer duidelijk. Een aantal van hen had zich wel als spreker aangemeld voor dit onderwerp, maar men kwam er niet meer aan toe. Even na half twaalf dinsdag avond werd de vergadering van de commissie geschorst tot vol gende week dinsdagavond. Dan zal de rest van de agenda wor den afgehandeld en is het eerst het woord aan de indieners van bezwaarschriften tegen het struktuurplan. fhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ichijnt elke dinsdag en donderdag. fdredakteur: mx Kreyns mie: idewina de Boer par van Loo ering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, iet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur iktie en administratie: cr Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op lagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot uur Telefoon: 033-941495. mnementsgeld: 60 per jaar. per half jaar; '5 per kwartaal. hten bezorging: bonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan '<t op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag H8.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u *1 opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44. IESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u «tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met Nljke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, ia waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per iplaar (formaat 13 x 18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cnrt. unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, d*n-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- tenkombinatie te Barneveld. Leusden en GS is, willen we daar over niet uit de school klappen", meende de woordvoerder. De door de provincie verlangde woningdichtheid in de nieuwe noor delijke wijk 't Ruige Veld werd dinsdagavond meegedeeld door wethouder Jan Wagenaar in de raadscommissie openbare werken ruimtelijke ordening In een brief van 23 oktober jongstleden van GS aan Leusden over de weigering goedkeuring te hechten aan de begrotingswijziging voor het kre diet voor het bouwrijpmaken van 't Ruige Veld, wordt gewezen op de woningdichtheid die de provincie voorstaat. GS stellen, dat in het vele voorover leg tussen beide partijen over 't Ruige Veld steeds is gezegd dat het aantal woningen opgevoerd moest worden GS hebben geconstateerd dat Leusden inderdaad de woning dichtheid groter heeft gemaakt (van 28 woningen per hectare naar 32) maar vinden dit slechts „margi naal". Waarom de provincie meer huizen in Leusdens toekomstige nieuwe wijk wil is officieel niet bekend. Aangenomen kan worden dat de provincie vindt dat Leusden, overeenkomstig de visie in het streekplan Utrecht, de beschikbare grond in het noorden van Leusden optimaal voor bebouwing moet be nutten. ONBEWOONBAAR Wethouder Jan Wagenaar liet dinsdagavond in de raadscommis sie openbare werken en ruimtelijke ordening weten bijzonder ongeluk kig te zijn met de opstelling van de provincie. Wagenaar: „Als de pro vincie 40 tot 45 woningen per hectare wil dan wordt 't Ruige Veld onverkoopbaar en onbewoonbaar. Ik vind dat de gemeenteraad moet uitmaken hoe we willen wonen in Leusden, maar niet de provincie". De VVD-wethouder sloot zich aan bij de opmerking van partijgenoot Sjef ten Berge dat GS „oneigenlijk gebruik maken van hun bevoegd heden". „Er wordt nu een pro bleem opgeworpen over het aantal woningen naar aanleiding van een plan voor het bouwrijpmaken van het gebied", zei Ten Berge in woor den van deze strekking. De VVD keerde zich tegen een verdere woningverdichting, evenals het CDA en D'66. Namens de PvdA verklaarde Gert de Weerdt blij te zijn met de opvatting van de provin cie. „De Partij van de Arbeid is steeds voor meer dan de geplande 727 woningen in 't Ruige Veld geweest", aldus De Weerdt. OVERLEG Volgende week donderdag zal een gemeentelijke delegatie on der leiding van wethouder Wage naar naar Utrecht gaan voor overleg met Gedeputeerde Sta ten. „Ik zal ze daar vertellen dat de woningdichtheid die wij voor staan in 't Ruige Veld niet zo veel afwijkt van die in stedelijke ge bieden van Amersfoort. Het scheelt misschien ten hoogste twee woningen", gaf Wagenaar alvast te kennen. (advertentie) Rozendaallaan 9 LeusdenC. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raads commissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening" is er dinsdag avond bij lange na niet in geslaagd om de complete agenda van de vergade ring af te werken. Men behandelde de begroting 1985 en het ontwerp be stemmingsplan voor 't Ruige Velt, maar bleef steken bij de behandeling van het struktuurplan. Dat was punt 6 van de agenda en inmiddels was het - na ruim vier en half uur vergaderen - even na half twaalf geworden. Re de voor wethouder Jan Wagenaar (VVD) om de vergadering te schorsen tot volgende dinsdag (13 november) 20.00 uur. Eigenlijk was vantevoren te verwachten dat de commissie zich niet in één avond door de rijstebrijberg aan agendapun ten zou kunnen eten. Temeer niet daar er zware onderwer pen als het struktuurplan, het bestemmingsplan 't Ruige Velt en de begroting voor het vol gend jaar op de agenda ston den. Maar wethouder Wage naar voelde niet voor het orde voorstel van Henk Ossendrij ver (CDA) om de agenda met een over twee avonden uit te smeren. Wagenaar wilde aan het begin van de vergadering alleen afspreken het niet later dan half twaalf te zullen maken en zonodig een week later verder te vergaderen Dat bleek dus nodig. Volgende week zal de ver gadering worden voortgezet op het punt, waar men dins dagavond is blijven steken. Dat was tijdens de discussie over het struktuurplan en daar bij zullen dinsdag dan eerst de woordvoerders van de publie ke tribune aan het woord ko men Er hadden zich verschei dene sprekers voor dit onder werp aangemeld, maar zij kon den dinsdagavond niet meer aan bod komen. Na de afron ding van de discussie over het struktuurplan staat de commis sieleden nog de navolgende resterende agendapunten ter afhandeling te wachten: 7. Reactie op ontwerp- Streekplan 8 Verkoop grond aan de heer Demeijer- Groenhouten 9 Verkoop grond aan de heer T. J. v.d Belt- Munnikhove 10 Groenplan Achterveld 11. Oversteekplaats Burg. - Sv.d. Postlaan/ Smoussesteeg 12. Aanleg voetpad langs ge luidswal Burg. v.d Post laan en Noorderinslag en wijziging werking ver keerslichten 13. Plaatsing schuttingen bij woningwetwoningen Zwanenburg 14. Manegebeleid Leusden 15. Verspreiding ontwerp- bestemmingsplannen 16. Informatie tuinvuilopslag Valleikanaal; verkeerssi tuatie Agnietenhove; Re- construktie Lapeerseweg 17. Rondvraag 18. Sluiting. De vergadering van a.s. dinsdag vindt plaats in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. Er waren vele tientallen belangstellenden dinsdagavond in De Korf' (van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Zo'n 200 be langstellenden hebben afge lopen dinsdagavond een in formatiebijeenkomst over de op het terrein van de voorma lige meelhandel Van den Berg te bouwen appartemen ten bezocht. De avond was bedoeld voor belangstellen den voor een koopapparte ment. Leusdenaren, maar ook veel mensen van buiten deze gemeente hadden aan de uitnodiging van de Bouw- kombinatie Groenhouten ge hoor gegeven en waren naar de grote zaal van „De Korf" gekomen. De Bouwkombinatie Groenhou ten, waarin naast de Stichting Bouwteam Leusden ook het (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de wijken Cla- verenblad en Wildenburg plus (een gedeelte van) Leusden-Zuid heeft zich woensdagmiddag tus sen 14.09 en 15.13 uur een stroomstoring voorgedaan. Volgens de PUEM was er een defect opgetreden in een span ningskabel tussen twee trans formatorhuisjes in Claverenblad/Wildenburg. Amersfoortse bouwbedrijf Heilij- gers participeert, gaat het door de architectenburo's Smit en Van Gendt en Mühlstaff ontworpen pro- jekt realiseren. Het omvat een groot aantal terrasflats, met name bestemd voor oudere mensen. Ge deeltelijk worden de appartemen ten verhuurd, gedeeltelijk verkocht. De prijzen van de koopapparte menten variéren van 117.500,- tot 187 500,-. Daarnaast gaan de bewoners straks 190,- aan servi cekosten per maand betalen In dat bedrag zijn onder meer de kosten begrepen van een huismeester, inrichting en onderhoud van een rekreatiezaal en andere gemeen schappelijke ruimten en een alarm installatie Uniek aan het projekt is, dat de bewoners facultatief gebruik kunnen maken van een uitgebrei der verzorgingspakket Wie daar behoefte aan heeft kan bijvoor beeld zijn maaltijden laten verzor gen, huishoudelijke hulp of ver pleeghulp krijgen. Al deze diensten worden verzorgd vanuit bejaarden centrum 't Hamersveld Eén van de sprekers dinsdag avond was de heer T Holl. voorzit ter van het bestuur van 't Hamers veld. Hij vertelde dat de Stichting Bejaardenzorg Leusden zich van harte achter het projekt had opge steld, omdat het oudere mensen de gelegenheid biedt zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen Door dat de dienstverlening facultatief is kunnen deze appartementen voor een grotere groep financieel be reikbaar zijn dan zogeheten servi ceflats doorgaans zijn. Behalve door de heer Holl werden de belangstellenden ook nog toe gesproken door de heer Schoeman van de gelijknamige makelaardij, die de promotie en verkoop van het projekt doet. Tevens werden dins dagavond de diapresentatie van Henk van Leest over Leusden ver toond en een speciaal vervaardig de videoband onder de titel „Groenhouten, een formule". De tekeningen van het nieuwe complex werden aandachtig bekeken. LEUSDEN - Een „ouderwets gezellig stuk om lekker om te lachen". Zo kondigt toneelver eniging Eendracht het blijspel „Je zal je zuster bedoelen" aan dat volgende week vrijdag 16 en zaterdag 17 november wordt op gevoerd in de grote zaal van De Korf. „Je zal je zuster bedoelen", door Peter van Bijllaardt, heeft inder daad alles in zich om tot pretentie loos vermaak te leiden een stijve parlementariër; zijn vlotte, al te moderne zuster; een jeugdliefde die hem achtervolgt een boze huisbaas. Secretaris Martin Rep van „Eendracht" „Na alle inspan ning rond ons vijftigjarig bestaan vorig jaar bleken onze leden het liefst weer eens een vrolijk, onge compliceerd stuk op te willen voe ren. Een stuk dat helemaal is ge- ncht op het publiek. Dat betekent Leden van ,,De Eendracht' repeteren het nieuwe stuk onder leiding van regisseur Pieters (voorgrond). Naast hem souffleuse Nanda van Oort. niet dat we ons streven verlaten om ook eens wat „moeilijker" werk op te voeren. Als alles lukt beginnen we volgend jaar met een werk groep voor meer experimentele toneelvormen Louter veteranen staan op de rolverdeling van „Je zuster" zoals het stuk kortweg bij Eendracht wordt genoemd. Regisseur Nic Pieters heeft enkele van zijn sterk ste „type-spelers" opgetrommeld om de liefhebbers van de lach bij voorbaat een prettige avond te bezorgen Maar niet alleen aan het spel, ook aan de uiterlijke verzor ging wordt momenteel hard ge werkt De laatste jaren vallen de decors van Eendracht erg op Se cretaris Rep: „Dat komt door de hoge eisen die onze ontwerper Victor Visser stelt In het dagelijks leven is hij etalage-ontwerper Het bestuur heeft zich helemaal achter Victors uitgangspunt gesteld, dat als je het publiek een avond uit wil laten zijn, ook met name de entou rage perfect moet zijn. Daar beta len de mensen tenslotte voor." Wat dat laatste betreft: Een dracht heeft zijn entreeprijzen ver laagd van 7,50 tot 6,-. „Ge woon aanpassen aan het tijds beeld". aldus Rep „De mensen hebben tegenwoordig minder geld in hun portemonnee dan een paar jaar geleden en we willen ze toch graag bij onze voorstellingen. Zo blijft het betaalbaarKaarten zijn verknjgbaar aan de zaal of telefo nisch te bestellen (telefoon: 943433) (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In woon winkelcentrum De Hamers hof zal weer meer geveegd en schoongemaakt worden. De afgelopen jaren is door de bezuinigingsdrift flink ge kort op de frequentie van deze werkzaamheden, maar dat is de „netheid" in de Hamershof niet ten goede gekomen, met de gemeen te. Gebleken is dat het ver minderen met het aantal veegbeurten tot gevolg heeft dat het woon/winkelcentrum met name in de weekends geen schone aanblik biedt. Dat wordt als erg onprettig ervaren, omdat de Hamers hof ook een woonfunktie heeft. Vandaar dat met in gang van volgend jaar het aantal schoonmaakbeurten wordt opgevoerd. Kosten op jaarbasis bedragen 2500 gulden. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - Tijdens de Miss-verkiezing in disco De Klaveet in Achter veld heeft een fotograaf rond gelopen die besmet was met tuberculose. Het gealarmeer de Consultatiebureau voor Tuberculose In Utrecht gaat in samenwerking met andere bureaus een grootscheepse aktie houden om de deelne mers aan en de bezoekers van de Miss-verkiezing te controleren op tbc-besmet- ting. De door De Klaveet georga niseerde Miss-verkiezing werd op zaterdag 15 septem ber gehouden. Vele honder den, voornamelijk jeugdige, bezoekers waren getuigen van dit evenement. Met be hulp van een kaartsysteem probeert de Achterveldse disco deze mensen op te spo ren en in te lichten. Het is de bedoeling hen volgende week vrijdag in De Klaveet uit te nodigen en ze medisch te controleren op tbc-besmet- ting. Sommige aanwezigen, onder wie de juryleden, zijn recht streeks benaderd en moeten zich in verbinding stellen met het Consultatiebureau voor de Tuberculose. TBC is tegenwoordig geen ernstige ziekte meer, omdat er een afdoende medische behandeling voor is.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3