O* Dames Leusden alleen op kop John ter Weijden: „Een leerzame periode" Peuleschil? STOKT e Haaien hield tegen ZSC hoofd koel (5-6) Haaien-zwemploeg goed op dreef Veel belangstelling jeugdtoernooi en laten punt liggen Uitslagen Hessenkar kaarttoernooi HOCKEY VOORSPEL Badminton Club Leusden Yolanda van Doornik zwom clubrecord I Venema uitblinker lToiïtef MEISJESVOET BAL (3) m SDEN - De hockeydames liner Peter Kipp hebben ten zondag op het Vallei- eduidend minder moeite ede-koploper Malburgen ihem gehad dan de 1-0 nning doet vermoeden. >nde de gehele wedstrijd •usden het initiatief maar er niet in om het veld- cht in meer dan één tref- drukken omdat de voor- nogal slordig met de kan- sprong. Vooral het benut- de vele strafcorners liet sen over. Daardoor kon gen tot het einde hopen ►er. Echt potten breken de Arnhemse dames et. Laat staan dat ze zich toekomstig kampioen steerden. Nee, dat niet. >n was heer en meester en Ie zich na de winst terecht aan kop. ier Peter Kipp had na lange fieid weer een plaats voor ■lelde Annemiek Bakker in denlinie ingeruimd hetgeen »m een welkome aanvulling nde voor zijn nogal smalle die bijna wekelijks mei ille A-jeugd op sterkte moei gebracht. Vanaf het begin iusden energiek, onder het ian de eerste klap is een waard, aan de slag. Via de s waar de hockeytrainer in sonen van Marjan van de Gerke van Dam een paar rke troeven heeft lopen, rde Leusden de Malburgen- ie te ontregelen Echte doel- ansen leverde het eerste ef nog niet op. Maar het seerd uitvallen van één van e verdedigsters van Malbur- is voor Leusden alvast een neevaller. In de 16e minuut 1 eindelijk raak toen de bal goed opgezette aanval van ?rkant door Matty Ankerman larjan van de Belt geplaatst ie met een diagonaal schot laag over de grond de keepster van Malburgen het nakijken gaf; 1 -0. Er werd in deze fase door de Leus- dense dames goed gehockeyd. Het was een mirakel dat Malburgen de eerste helft en ook de gehele tweede helft van meer treffers ver schoond bleef RUSTIG Achterin had Loukje van de Wall Bake de zaken goed in de hand en beleefde met Welmoed Fokkema en keepster Simone Fokkema een uiterst rustige middag omdat Mal burgen slechts zelden voor het doel van Leusden verscheen. En als de Arnhemmers in de aanval gingen loste het centrale duo dit zeer vakkundig op.Er werd goed gean ticipeerd in de achterhoede", meld de trainer Kipp..Vooral de rugdek king was goed verzorgd Daardoor kwam de Malburgen-voorhoede niet in het spel voor". Nadat de actieve Margot Ver schoor in de eerste helft een uitste kende kans net niet kon benutten en Marjan van de Belt na de hervat ting een paar mogelijkheden liet liggen, wisselde trainer Kipp Gerke van Dam voor Carolien Meinen. Maar ook zij had de koelbloedig heid niet in huis om de voorsprong te vergroten. „We hebben verdiend gewonnen", analyseerde de da- mescoach na afloop". We hebben natuurlijk teveel kansen laten lig gen daarom was het tot de laatste minuut oppassen geblazen. Ik ben eigenlijk geen moment bang ge weest dat we de zege nog zouden prijsgeven omdat de achterhoede zeer geconcentreerd speelde. Voonn maakten we de fout te vaak in het overvolle centrum verstrikt te raken Dat is het enige dat ik de dames zou kunnen verwijten om dat ik er nog zo opgewezen had dat op de flanken onze kansen lagen. Dat is er niet helemaal uitgeko men", aldus de succesvolle MHC- trainer. HEREN De heren kwamen voor het eerst dit seizoen tot een qelijkspel en verloren daarmee een punt op de concurrentie. Maar volgens het wedstrijdverloop tegen het even veel punten hebbende Kromhou- ters uit Tiel was de 1-1 puntende- ling een terechte uitslag. Trainer Rob Weers zat dan ook zeker niet in de put door het eerste puntver lies na vijf overwinningen op rij. ,,We misten op het middenveld een stukje routine in de persoon van Frank Marree die wegens een en kelblessure verstek moest laten gaan. Daarom liep het niet zo vlot als in voorgaande duels. De straf- comer, momenteel één van Leus- dens gevaarlijkste wapens, kwam ook niet zo uit de verf. We mogen trouwens zeker niet mopperen want er zit gewoon toekomst in deze jeugdige groep Onze kansen komen nog wel". In de beginfase was het de Kromhouters die Leus den op eigen helft terugdrukte en drie strafcorners binnen vijf minu ten versierde. Goed uitlopen van keeper Frederik van der Lee en Frank de Ruiter hield de Kromhou ters van scoren at Nadat Leusden ook de eerste strafcorner volgens het bekende afschuifsysteem ver prutst had. ontspon zich een gelijk- opgaande strijd met gevaarlijke si tuaties voor beide doelen. Eerst lieten Marlijn Marree, Karei Jan Kreikamp en Maarten Jonges na fraaie solo's dotten van kansen liggen of vonden de uitstekende keeper van de Kromhouters op hun weg voordat de Tielenaren op hun beurt uit een scnmmage een niet te missen mogelijkheid kregen. Maar ook zij slaagden er niet in om deze kans te benutten. Hoog verdween de bal richting het Valleikanaal Toch sloegen de Kromhouters voor de rust nog toe door (eindelijk) een strafcorner te benutten. Daar had den ze echter wel de hulp van een falende Leusdense defensie bij no dig die bal niet tijdig weg kreeg zodat een Kromhouter rustig kon aanleggen en de score kon open breken: 0-1. Na de rust wisselde Rob Weers Jelle Bultsma voor de kleine Michel van Vuuren hetgeen enige omzet tingen binnen het elftal ten gevolge had Herman Kreikamp werd nu de aangever van de strafcorner en dook daarnaast veelvuldig in de voorhoede op. Uit een strafcorner maakte Leusden tenslotte gelijk. Ralf Quick schreef de gelijkmaker op zijn naam. Eindstand: Leusden- Kromhouters 1-1 ifo John ter Weijden spor- e f in actie iUSDEN - Er is een tijd van imen en een tijd van gaan. idat geldt ook voor de be- n jurders van de stichting lor lichamelijke opvoe- ng en sport Leusden. On- veer een jaar geleden m voorzitter Bart Pedde- ors na een achtjarige ïbtsperiode afscheid, arna, tijdens de voor- rsbijeenkomst zette dui- ndpoot Henk Huizinga punt achter zijn car- Op de meest recente Raad van Advies-vergade ring van de sportstichting volgde vice-voorzitter John ter Weijden het voorbeeld van zijn ex-mede-bestuur ders waarmee hij sinds 1978 het gezicht van de Sportstichting Leusden be paalde. In mei 1978 om precies te zijn kwam John ter Weijden in hel bestuur Nogal toevallig overi gens. Want wat was het ge val: een welzijnsnota waarin werd aangekondigd dat Leus den nog niet rijp was voor een sporthal, schoot bij John ter Weijden als voorzitter van de Badminton Club Leusden en als zodanig afgevaardigd in de Raad van Advies enigs zins in het verkeerde keelgat. Met een paar andere clubbes tuurders probeerde de BCL- er als fanatiek binnensporter de gemeente op andere ge dachten te brengen. Toen op een Raad van Advies-verga dering een vacature 'binnen sport' in het sportstichtings- bestuur ontstond, werd de toenmalige BCL-voorzitter gevraagd om zich beschik baar te stellen omdat hij zich zo sterk maakte voor de be langen van een sporthal in Leusden. ,,Zo is het zo'n beetje gegaan", weet hij zich vandaag aan de dag nog te herinnen. „Tijdens een schor sing van de vergadering, moest ik een besluit nemen Zonder dat ik wist waaraan ik begon en zonder enige be- stuurservaring heb ik ja ge zegd, omdat ik meende dat voor de binnensportclubs in Leusden te moeten doen. De mooiste tijd van mijn be stuursperiode vond ik de pe riode van de stichting ACTE. Ondanks het feit dat het hard werken was omdat alles bij zonder snel geregeld moest worden, heb ik in die tijd ont zettend veel geleerd Ach teraf zeg je natuurlijk dal er fouten gemaakt zijn. Zeker met het oog op de tennishal. Maar dat kon ook haast niet anders omdat er in 10 maan den tijd een sporthal (De Korf) en een tennishal uit de grond gestampt moesten worden. Zelf was ik bijvoorbeeld niet zo'n voorstander van de kop peling. Het vervaardigen van de sportnota's (1979 en 1983) heeft me ook ontzettend veel genoegdoening gegeven. Vooral nu je kan constateren dat bijna alle wensen die in hel eerste rapport op het ver langlijstje van de Sportstich ting stonden, gerealiseerd zijn. Daarom denk ik juist met zoveel plezier aan deze pe riode terug. De achterstand die Leusden op het gebied van de accommodatie had is zo goed als ingehaald. Als Achterveld zijn zaal krijgt, dan is ook Achterveld uit de problemen. Kortom, ik ben blij dat ik daaraan heb kun nen meewerken en mij op die wijze voor de Leusdense (sport)gemeenschap heb kunnen inzetten. Het was een leerzame en plezierige tijd. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de tweede ronde gespeeld van het Hessenkar klaverjas- toernooi. Er waren deze avond weer een aantal praktische prij zen te winnen. De prijswinnaars van deze avond waren: 1. R. Tolboom 5074; 2. mevr. v. Hamersveld-Groenestein 5036, 3. G. van Hamersveld 4935; 4 M Wauters 4886; 5. R. Rijnders 4853; 6. T Blan- kenstein 4811; 7. K. v.d. Wolfshaar 4804; 8 J. Verdam 4765, 9 W. Vos 4755; 10 Th. Steenbeek 4754, 11 E. Heiligers 4726, 12. mevr. Houtveen - Blom 4703; 13. W. Meinten 4655; 14 mevr. v.d. Burgwal-Lammers 4602,15. G. Prinsen 4594, 16. Joh. van Druten 4589; 17. mevr Blom 4514. 18. A. de Ridder 4499; 19. mevr Druijff 4495; 20. G. Druijff 4493 De poedelprijs was voor mevr Prinsen-Tijmensen met 3449 pun ten. De stand na twee ronden is nu: 1. E Heiligers 10295; 2. R. Tolboom 10271; 3. G Druijff 9796; 4. mevr Wouters 9792; 5 W Meinten 9717; 6 M. Wouters 9674.7 J. Verdam 96518 T. Blankenstein 9624. De volgende ronde zal worden gespeeld op vrijdag 7 december. LEUSDEN - Zowel de dames als herenformatie van MHC Leusden staan zondag op papier zwakke tegenstanders te wach ten. De heren reizen naar Culem- borg om tegen de laaggeklas seerde club van die naam in het strijdperk te treden. De dames zoeken het wat dichter bij huis en binden strijd aan met het onder aan de ranglijst bungelen de Barneveld. Beide teams heb ben dus uitstekende vooruit zichten hoewel ze de opponen ten niet moeten onderschatten. Want er is voor een underdog niets leuker om op eigen terrein voor eigen publiek een titelkan didaat te laten struikelen en nog kostbare punten in de strijd om het lijfsbehoud bijeen te verga ren. De heren kunnen zich op dit moment na de puntendeling tegen de Kromhouters toch al geen punt verlies meer permiteren omdat an ders het gat met Amersfoort en Keep Fit die afgelopen weekend met 2-1 van resp. Culemborg en Maarssen wonnen te groot wordt. Het zou bij winst van Leusden ook nog wel eens heel gunstig kunnen uitpakken omdat beide koplopers zondag wel op zeer pittige tegen stand kunnen rekenen. De Utrecht se studenten, de laatste weken uitstekend op dreef zullen de Keis tedelingen het vuur aan de sche nen leggen terwijl de Kromhouters alles in het werk zullen stellen om Keep Fit met legen handen naar Oss terug te sturen. Leusden kon daar best eens als derde gegadig de van profiteren. Haaskamp haalt wederom flink uit omdat Maarssen met de week verder wegzakt. Evenals Shinty, dat na de geweldi ge opmars van USHC de ranglijst afsluit en tegen Baam maar ner gens op moet rekenen De uitslagen van de 2e klasse D waren. Amersfoort - Culemborg 2-1 Keep Fit-Maarssen 2-1 Haaskamp - Baam 5-2 Shinty-USHC 0-3 Leusden - Kromhouters 1 -1 De stand na acht wedstrijddage- n-.Amersfoort 8-14 Keep Fit 8-13 Leusden 8-11 Kromhouters 8-11 Haaskamp 8-10 USHC 8- 6 Baam 8- 5 Culemborg 8- 5 Maarssen 8- 3 Shinty 8- 2 Het programma in 2e klasse D: Culemborg - Leusden USHC - Amersfoort Kromhouters - Keep Fit Maarssen - Haaskamp Baam - Shinty DAMES De hockeydames deden afgelo pen zondag goede zaken door medekoploper Malburgen met 1 -0 te verslaan, waardoor de Leusde- naren alleen aan de leiding zijn gekomen. Zondag kan deze positie versterkt worden als Leusden in Barneveld de volgende zege boekt en Malburgen tegen Grave en Sticks tegen de Mezen een of meer punten laten liggen hetgeen hele maal niet ondenkbaar is. Want Sticks kwam er tegen Grave niet aan te pas en dat kon Malburgen wel eens overkomen Zevenaar had geen enkele moeite met Bar neveld (5-0) en heeft daardoor voorgoed afstand van de rode- lantaarndrager genomen. De uitslagen in de 3e klasse D waren: Zevenaar - Barneveld 5-0 Mezen - Zutphen 2-1 Grave-Sticks'71 3-1 Leusden - Malburgen 1-0 De stand in 3 G is: Leusden 8-12 Malburgen 8-10 Grave 8-10 Sticks'71 8- 9 Mezen 8- 9 Zutphen 8- 6 Zevenaar 8- 6 Barneveld 8- 2 Het totale aantal georganiseerde jeugdsporters is volgens de laatst- bekende NSF-cijfers van 1982 tot 1983 met slechts 24 854 toegeno men. De grote groei is er uit Een jaareerder bedroeg de vooruitgang nog 209.544 eenheden en voor de nabije toekomst wordt ernstig ge vreesd. Zeer opvallend bij de hier boven genoemde aanwas van bij na 25.000 junioren is desondanks de achteruitgang bij o m de veld- sporten Voetbal verloor in het ver loop van een jaar 17.239 jeugd sporters. In die kringen wordt voor al de concurrentie van de andere veldsporten (hockey, handbal en korfbal) als oorzaak genoemd, maar dat is niet zo, want hockey (-11 453). handbal (-4.974) en korf bal (-1.783) deelden eveneens in de malaise Deze vier takken van sport verloren samen niet minder dan 35.499 jeugdige sportbeoefe naren. Circa 30% daarvan werd goedgemaakt door aanwas bij de andere sporten Nog steeds geldt, dat wie de jeugd heeft, daarmee de toekomst bezit en dan lijken de vooruitzich ten niet gunstig. Dat bij de voetbal lers de grootste terugval te zien is, komt voor een deel omdat het de grootste sporttak betreft. Ander zijds echter ook doordat voetbal belangrijk minder dan de overige drie als ,,ook zeer geschikt voor meisjesgepropageerd wordt. Nog maar zeer kort geleden was in Sportparade (het maandblad van de Katholieke Sport Federatie) het grote belang voor de verenigings huishoudens te lezen, bij of door acceptatie van vrouwelijke leden. Wat de Leusdense voetbalclubs aangaat kan ik zeer kort zijn. Roda voelt blijkbaar nog steeds niets voor dames- of meisjesvoetbal en SV Achterveld duidelijk wel en dat is in de curve van het ledenbestand zeer goed te zien, maar ik wil mij er verder niet in moeien /4WJJ PC LEUSDEN - In het afgelopen competitieloze weekend organi seerde de jeugdcommissie van Badminton Club Leusden in sporthal de Korf een onderling jeugdsingle-toernooi. De be langstelling voor dit traditionele evenement was weer erg groot. Van de ongeveer 80 jeugdleden die de oudste badmintonclub in Leusden rijk is, deden 68 jongens en meisjes mee. In acht poules waren de jeugdleden naar leeftijd en sterkte ondergebracht. Om 10.00 uur ging het evenement van start terwijl pas om 16.00 uur de laatste single van het omvangrijke programma 150 partijen) in de neqen banen tellende hal teneinde liep. Vooral bij de talentvolste jeugd bleken de krachtsverschillen ge ring hetgeen in een aantal span nende en interessante singles re sulteerden Om 16.15 uur reikte voorzitter Ruud Zuerde prijzen aan de winnaars uit. De jeugdcommis sie kon na afloop op een geslaagd badmintontoernooi terugblikken dat gladjes was verlopen. De prij zen kwamen bij de volgende jon gens en meisjes terecht Poule A Jongens: 1. Kanter Hormann, 2. Robert-Jan van Loon Meisjes: 1 Marleen v. d Horst; 2. Evelyn Ed wards. Poule B Jongens: 1. Michel van Bruynsvoort; 2 Remko van Leest. Meisjes: 1 Hilde Zwart; 2. Els Wolters Poule C 1 Erwin Hollaar. 2 Jason Malone. Meisjes: 1. Mirjam v d. Jagt, 2. Jason Malone Poule D Jongens: 1 Jeroen Buisman. Bruynsvoort Meisjes: 1 Esther Goedknegt; 2 Amanda van Hoorn. 2. Sanne van 'SDEN - Eindelijk is het de Jolohoofdmacht van C de Haaien weer gelukt )ndag 11 november CHTERVELD - OOISCHE BOYS invang 14.30 uur erstens sportpark ed strijd bal '^geboden door ipsa Ion Catherina. om de volle winst in de wacht te slepen. In een duel dat meer spannend was dan fraai trok de Haaien in Utrecht tegen UZSC in de laatste minuut door een gou den treffer van uitblinker Carel Venema aan het langste eind, waardoor aan een serie van klei ne nederlagen een einde kwam. In de eerste periode gingen de Haaien furieus van start hetgeen meteen in balbezit resulteerde. UZSC wist echter de eerste aan valsgolven van de Leusdenaren te doorstaan en opende daarna en passent de score (1-0) voordat Willem Burger bij een nummeneke minderheid een uitval met een doelpunt bekroonde: 1-1 Verdedi gend stak het ditmaal bij de Haaien uitstekend in elkaar zodat UZSC maar zelden van een man-meer situatie gebruik kon maken terwijl ook doelman Harry Klok in een blakende vorm verkeerde. Nadat Carel Venema in het tweede part uit een strafworp 1-2 liet aanteke nen, waren het de Utrechters die kans zagen om de achterstand in een mum van tijd naar een 3-2 voorsprong om te buigen In de derde periode kon Harry Abbing na zijn derde persoonlijke fout voor goed het water verlaten, maar dat had gelukkig nauwelijks conse quenties, omdat de Haaien over een prima mentaliteit beschikten en zich niet zomaar gewonnen gaven. Zonder kleerscheuren kwa men de Leusdenaren de numme- rieke minderheid door om vervol gens in de persoon van Jan Wan- rooy de gelijkmaker op het score bord te brengen (3—3). Een straf worp voor UZSC werd in derde instantie benut nadat Harry Klok tweemaal de bal had weten te stoppen. Tegen de derde poging was echter geen kruit gewassen: 4-3. Maar Carel Venema bepaalde de eindstand van deze periode met zijn tweede treffer op 4-4. In het laatste part moest het voor de Haaien dan gaan gebeuren. Even moesten de Leusdenaren nog een tegentreffer incasseren voordat wederom Carel Venema voor de gelijkmaker zorgde (5-5). Toch vond Carel Venema het gelijke spel nog niet genoeg. Met nog 10 se conden te spelen haalde hij voor de vierde maal doeltreffend uit (5-6) en bezorgde daarmee hoogstper soonlijk de Haaien de tweede (uit) overwinning van het seizoen. LEUSDEN - Bij zwemwedstrij den in Breukelen waar de Haaien met een „school" vertegenwoor digd was, vertolkte Yolanda van Doornik wederom een hoofdrol door op de 50 m vlinderslag het uit 1975 daterende clubrecord met 1.8 seconde scherper te stellen. Na 39.8 seconde kon de talentvolle pupil van trainer Ju les Baars in de recordboeken worden bijgeschreven. Zonder andere Haaien tekort te doen kan nu al gesteld worden dat Yolan da van Doornik tot de succesvol ste zwemster (onder de 10 jaar) gerekend kan worden. Ook andere Haaien kwamen in Breukelen uitstekend voor de dag Op de 100 m school (m '70) tikte Mariëlle van de Ven in 1.37.3 als eerste aan. Petra Borgman en Ge- riamka Wierda moesten in 1 46 7 en 1.55.8 met een plaats in de achterhoede genoegen nemen Bij de jongens was Tjiwolt Wierda de rapste (1.35.5) voor Hugo Jansen (1 36.9) en Dave Stegink (1.37.7). Op de 100 m wisselslag (m '64 en ouder) was Mariëlle de Smit de snelste in 1.30.6 Judith Streppel was een goede tweede in 1.32.9. Bianca Schener noteerde op dit nummer 1.38.7. Jan Willem van Dijk verraste op de 100 m vrije slag bij jongens onder 10 jaar door een prima tijd neer te zetten (1 22.8) waardoor hij zijn persoonlijk record met een kleine 4 seconden verbeterde Sjoerd Bannink bleef met 1 36.2 hierbij ver achter. Yolanda van Doornik overbrugde dezelfde af stand bij de meisjes in 1.17.8 en werd daarmee eerste. Saskia Hels- dingen tikte als tweede aan (1.26.8) terwijl Karin Steylen de chronometer op 1.30 8 liet stil staan Bij de dames op de 100 m vlinderslag pakte Marina Pastoor in 1.25.6 een derde plek. Kirsten van de Worp met haar 13 jaar één van de jongste dames zwom 1.33.5. De vlinderslag bij de heren leverde voor de Haaien een 2e en 3e plaats op. Marcel Fieseler kaapte de tweede prijs in 1.117 net voor de neus van Mare Hulst (1.12.8) weg Julius de Roo kwam met zijn tijd van 1.16.7 niet in de buurt van zijn ploeggenoten maar hij verbeterde wel zijn toptijd met niet minder dan 5.3 seconden. Judith Streppel werd op de 100 m vrije slag (m '72 en ouder) tweede in 1 22.0. Mariëlle de Smit noteerde op dit onderdeel 1.24,0 en Bianca Schener 1.30 4 Pietèr v.d. Breemen, Jeroen Dek ker en Joost Janse kwamen op 100 m rugslag (j '72 en ouder) aan de start Hun tijden waren 1.41.6, 1 47.3 en 1.40 4 De meisjes Helga Wil mink, Carina Kampers en Mariëlle van de Ven deden weinig tot niets voor de jongens onder In 1 49.2, 1.41.3 en 1.38.7 gaven ze hun visite-kaartje af. Dave Steegink had wat moeite op de 100 m wisselslag 0 '68) hoewel zijn tijd achteraf nog best meeviel. (1 26 8) Hugo Jansen bleef daar ruim 1 seconde achter (1 28.4). De 100 m schoolslag dames werd wat de Haaien betreft het snelst gezwom men door Marina Pastoor (1 35.8) voor Kirsten v.d Worp (1.39 5) en Petra Borgman (1 45 8). Bij de heren ging het aanzienlijk rapper. Mare Hulst won in 1.20.0 terwijl Marcel Fieseler en Julius de Roo 't onderdeel in 1.22.4 en 1.27.6 afraf felden Saskia Helsdingen en Karin Steylen bij de meisjes en Jan Wil lem van Dijk bij de jongens onder 10 jaar scoorden in resp. 51 8 (3e), 57.6 en 50.2 (3e) prima tijden. De Haaien-meisjes Judith, Ma riëlle, Petra en Kirsten waren op de 4 x 100 m vrije slag het Haaien- jongenskwartet bestaande uit Da ve. Pieter, Tjiwolt en Hugo de baas De meisjes werden 3e in 5 30.5 terwijl de jongens in 5.37.9 de estafette-race voltooiden

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5