Kantongerecht Amersfoort Groeneveld Opticiens 50 jaar Kantli Gesponsorde mariekes Gijs heeft zich ingespannen „Heeft u het nu ook door?" Collecte sport gehandicapten Ingezonden Vergadering Comité Milieuzorg Prijswinnaars Burgerlijke stand FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 loep op Leusden Redaktle: Caspar van Loo Bijdrage: Marnix Kreijns Carnavalsvereniging De Gouden Klomp vond ze te professioneel geworden, de dansmariekes. Daarom werden de dames overgenomen door de nieuwe, „concurrerende" carnavalsvereniging Den Houten Kop. Deze club leutbroeken heeft kennelijk geen moeite met de geprofessionaliseerde mariekes. Een en ander moge ook blijken uit het feit dat er een sponsor voor het gezelschap is gevonden, die een rits trainingspakken heeft aangeschaft. Deze geldschieter, bouwbedrijf UBA uit Uithoorn Op de foto van links naar rechts, bovenste rijMonique van Kooy, Marianne van Draanen, Sylvia Houtveen, leider Johan Mater Bngittevan Ruitenbeek (reserve), Jack Menink, Angelique Mater Catharina van de Brink (tramster), Jeannette Mater. Onderste rij: Sisca van Draanen, Chantal Pals, Mariske van Schaik, Lucienne van Ruitenbeek. (Foto Paul de Smalen) commissie vrolijk verder. De behandeling van de begroting slokte een groot deel van de tijd op, ofschoon de raadsleden alleen technische vragen mochten stellen. Opmerkingen en vragen over het te voeren beleid moesten zij opsparen tot de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad. Toch liep deze methode dinsdagavond niet geheel geolied. Met name PvdA'er Gert de Weerdt wilde - naar aanleiding van de nota van aanbieding bij de begroting - zich niet beperken tot het stellen van technische vragen. Het raadslid wilde enkele „zinvolle opmerkingen" maken, liet hij de commissie weten. De Weerdt mocht even zijn gang gaan maar werd na een paar minuten afgekapt door wethouder Jan Wagenaar en de aanwezige gemeentesecretaris/plv- voorlichter Reijer van Gooi. De wethouder vroeg zich af of De Weerdt door moest gaan en Van Gooi herinnerde het raadslid er aan dat de afspraak was alleen liet een dezer dagen de dansmariekes plus leideren trainster naar Noord-Holland komen om de trainingspakken met reclame-opschrift te overhandigen. Voor wie het nog niet wist: de dansmariekes zijn zaterdag 10 november te bewonderen op het Prinsenbal van Den Houten Kop in café-restaurant De Mof. De andere carnavalsvereniging in Leusden, De Gouden Klomp, houdt diezelfde avond haar Prinsenbal in eetcafé De Hakhorst. De Gouden Klompers doen het die avond met een stel nieuwe, enthousiaste dansmariekes. Gijs van Woudenberg: ,,melk". Tot de kwaliteiten van wethouder Gijs van Woudenberg (CDA, Welzijn en Onderwijs) moeten wij toch zeker ook zijn ontwapenende naïviteit rekenen. De man die nu al zo'n jaar of tien de aandacht verdeelt tussen de koelen aan de Schammersteeg en de raadsstukken aan 't Erf, gaf er maandagavond weer eens een prachtig staaltje van ten beste. Niet dat Gijs naar dit middel greep in het vuur van een zwaar politiek debat. Want de begrotingsbehandeling in zijn commissie leverde de wethouder geen schijn van problemen op. Zelfs de oppositie liet het bij hier en daar een kanttekening en verder was iedereen - de wethouder incluis - heel dik tevreden over het begrotingsresultaat voor het volgend jaar. Nee, Gijs schitterde tijdens een van die intermezzo's, die in iedere uren durende vergadering ontstaan. Wat de aanleiding nou precies was is ons even ontschoten, maar op een gegeven moment werd er in de commissie vrolijk gebabbeld over de relatie tussen stroomstoringen en geboortes van kinderen. Met name een lange stroomstoring in New York maakte negen maanden na dato duidelijk dat er wel degelijk een oorzakelijk verband bestaat tussen het een en het ander. Zondagavond trad er in delen van Amersfoort en Leusden zo'n stroomstoring op en de suggesties over de gevolgen daarvan voor de bevolkingsontwikkeling van Leusden waren in de commissievergadering niet van de lucht. Zegt Gijs: „Ik heb me zondagavond enorm ingespannen. En verder kwam hij niet, want iedereen lag dus dubbel. Toen de hilariteit wat was afgenomen vervolgde de wethouder doodgemoedereerd: „Maar na vijf kwartier had ik het dan ook voor elkaar dat mijn melk weer gekoeld werd." Dat op dat moment niemand meer bij kon komen, leek de wethouder te verbazen. „Het schijnt dat ik iets heel leuks heb gezegd Inderdaad, meneer Van Woudenberg. „Nou ja, des te aardiger als je daar zelf niks van gemerkt hebt. Viereneenhalf uur vergaderen en dan de agenda nog niet afgewerkt hebben. De raadscommissie openbare werken ruimtelijke ordening presteerde 't afgelopen dinsdagavond. Aan de ene kant was de lange duur van de vergadering - met het gevolg dat de agenda niet gehaald werd - niet eens zo verwonderlijk. De commissie moest namelijk een paar „zware punten" behandelen en daar doen ze in Leusden - dat staat bij voorbaat vast - altijd lang over. Die „zware" punten waren: de begroting 1985, het ontwerp- bestemmingsplan Ruige Veld en het ontwerp-structuurplan. Tegen middernacht was de vergadering blijven steken bij het laatstgenoemde onderwerp. Komende dinsdag gaat de Gert de Weerdt:zinvol?" technische vragen/opmerkingen te plaatsen. Terwijl de VVD'ers Parson en Ten Berge zuchtend in de richting van de wethouder knikten, kreeg de PvdA'er onverwachte steun van Harm Offereins (GPV/SGP): „Het is onjuist om de heer De Weerdt nu af te kappen. De afspraak is om in de gemeenteraad géén technische vragen over de begroting te stellen. Maar dat betekent niet automatisch dat er in de commissies geen algemene opmerkingen gemaakt mogen worden!" Vervolgens kreeg Gert de Weerdt van de wethouder de gelegenheid door te gaan met datgene dat hij kwijt wilde. De PvdA'er hield het nog even vol, maar zag uiteindelijk kennelijk in dat zijn woorden niet meer op hun plaats waren. Bovendien waren de opmerkingen die De Weerdt zijn gehoor toevertrouwde niet bepaald schokkend of bijzonder relevant. OORKONDE tr Onder» mond» voran)gir>oen ded uitmakend» van de klaren plechtig (aorUjko oen aantal collectanten te zuiler ve van de collecte voor het Nationaal Fonds Spot verenigingen Blnnenaportveremgtng Badmintonclub Leusdon Sportvereniging Avantl r \Oet ba hereniging ir Zwem en PolOClut LTV de Eemetaar LTV Lookhorst LTV leusden LTV do msiag'O^- Schaakveremgng Leusden wtoo Impala oecue hand ooi Basketbatveremgtng Green Glanto Tatettenmsclub Leueden Z/xjJ. Badmintonclub BVO 79 Sportvereniging Achterveld vvioa impala sectie gymnoooek Korfbalclub Antilopen Squash Rackets Genootschap^ M HC Leusden Flets crossvereniging dt Volleybalvereniging Bij zijn afscheid als voorzitter van de Sportstichting Leusden ontving de heer B. W. Peddemors op 9 november 1983 een- overigens door hemzelf gevraagd - merkwaardig geschenk. Met name de toezegging van de (toen) 21 bij de stichting aangesloten lokale sportclubs om vier of vijf collectanten te leveren voor de jaarlijkse collecte t.b.v. het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Dat cadeau werd hem overhandigd in de vorm van een oorkonde, waarop een door de verenigingsvertegenwoordigers getekende belofte. Dat initiatief heeft succes opgeleverd. In 1982 bedroeg de opbrengst van de inzameling bijna 6.500,- en een half jaar later - mede dankzij de collectanten uit de sportwereld - 8.079,- of pakweg 1.600- méér! Leusden is inmiddels „groter gegroeid" en ook het aantal door de Sportstichting overkoepelde clubs is talrijker geworden. Met een beetje optimisme zou je nu mogen verwachten, dat de gezonde sporters misschien wel een kleine tienduizend gulden voor hun gehandicapte collega's bijeen kunnen krijgen. Reeds diverse verenigingen hebben hun collectanten opgegeven. Die dat nog niet gedaan hebben kunnen nog altijd terecht bij mevrouw C. Kroes. Pak de telefoon en draai snel 945133. Voor het eerst komt dit jaar 15% van de opbrengst direct in de eigen omgeving terecht. Voor de Keistad en omgeving betekent dat de Gehandicapten Sportvereniging Amersfoort, waar bij ook de Leusdense minder bedeelde sporters zijn Ingedeeld. Een reden te meer om de collecte te doen slagen. Op een gegeven moment stopte het raadslid en sprak: „Ben ik eigenlijk zinvol bezig?" VVD- collega Alrich Parson reageerde geïrriteerd: „Heeft u het nu ook door?" AMERSFOORT - „Ik heb géén 180 km gereden op de Lunterse- weg, maar 80", verklaarde een automobilist uit Barneveld, die op de zitting van 1 november te recht moest staan omdat hij de maximumsnelheid in de be bouwde kom meer dan over schreden zou hebben. „Dat is dan nog 60% te veel, maar het is wel heel wat anders gaf de officier toe, die inderdaad aan nemelijk vond, gezien verdach- tes verklaringen, dat het hier om en tikfout ging. Het politie bureau in Barneveld, waar ver dachte geprotesteerd had, had het niet nodig gevonden dat verdachte contact opnam met het parket. „Fout", volgens de officier, die met klem aanraadde altijd te bellen of te schrijven als er iets wonderlijks in een dag vaarding staat. „Wat hier staat, kan ik niet bewijzen. U heeft dus geluk, ik eis vrijspraak". GEEN VOORRANG Een vrachtwagenchauffeur kreeg f 110,- boete, omdat hij op een kruispunt in Voorthuizen rechts geen voorrang verleend had. Dat er niets gebeurd was, was vol gens de officier te danken aan de snelle reactie van een alerte me vrouw, die op het moment van rechts kwam en tijdig remde. „Maar je hebt ook mevrouwen die niet snel genoeg reageren. En ook mannen natuurlijk", voegde de officier er haastig aan toe. Een inwoner van Nijkerk had 11/2 jaar geleden een parkeerbon in Amersfoort gekregen, toen hij zijn auto bij het stadhuis parkeerde om zijn pas geboren zoontje aan te geven. Daarna verhuisde hij en had het de politie heel wat tijd ge kost om via Veendam zijn nieuwe adres op te sporen. Nu weigerde verdachte te betalen omdat het zo lang geduurd had. „Ik kan ver dachte op geen enkele manier volgen", verklaarde de officier. „Overtredingen verjaren pas na 2 jaar, vóór die tijd is er alle recht om te vervolgen. Het ambtelijk ap paraat is inderdaad overbelast, maar uw verhuizing heeft er ook schuld aan gehad. En nu weigert u betaling9". Inderdaad, knikte verdachte, hij ging liever een dag zitten. Boete f 51,-. VOGELS De heer v.d H. uit Hoevelaken had zich schuldig gemaakt aan overtreding van de Vogelwet. Op zijn erf was een volière aangetrof fen met heggemussen, putters en geelgorzen. allemaal beschermde vogels, plus een aantal netten waarmee ze gevangen werden „U weet best dat u deze vogels niet mag vangen", meende de kantonrechter. „Ja. ik zou liegen als ik zei dat ik dat niet wist", beaamde ver dachte volmondig, maar hij was zo'n liefhebber van vogeltjes „Is dat zo? Ik zou zeggen als u dat inderdaad was, dat liet u ze vliegen. Ik zou maar een andere liefhebberij zoeken", adviseerde de kantonrechter. De officier sloot zich bij dit advies aan en eiste f 50,- voor de aan wezigheid van de beschermde vo gels en f 25,- vanwege het van gen van de beesten, waarbij hij verklaarde rekening te houden met de schade die verdachte al had geleden door het in beslag nemen van de netten. In totaal dus 1 75,-, zei de officier in zijn eis. Toen ontstond er een misver stand De kantonrechter zei de eis over te nemen en legde een boete op van f 50,- wegens het hebben van de vogels en f 75 voor het vangen. „Dat valt me tegen", merkte verdachte op. Maar nie mand corrigeerde. Uitspraak is uitspraak. KOSTBAAR Een chauffeur van Spitman had 190 km gereden, want zijn baas vond tijd kostbaarder dan een boete en zei: ik betaal wel. „Maar raakt op een gegeven moment uw rijbewijs kwijt", waarschuwde de kantonrechter. „Bijna crimineel" vond de officier een snelheid van 190 km. Hij eiste f 750,- boete en een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbewijs voor 4 maanden en sprak zijn spijt uit dat de firma Spitman buiten schot blijft. SCHOLIER Een fietsende scholier was diep verontwaardigd dat hij terecht moest staan wegens het rijden door rood. „Een ander heeft mijn naam gebruikt", beweerde hij. Maar dat kan iedereen zeggen en daarom werd besloten de verbali sant op te roepen voor de vol gende keer om te zien of hij ver dachte zou herkennen. Lijkt een twijfelachtig bewijs, waar er zo veel tijd verloopt tussen aanhou den en voorkomen. Hamersveldseweg 87 Het huis aan de Hamersveldse weg 87 is door de gemeente gekocht en zal zo snel mogelijk worden gesloopt. De Leusder Krant meldt: voor uitbreiding van de parkeergelegenheid bij De Hamershof, maar met de aan leg daarvan wordt zeker niet op korte termijn begonnen. Leus den Nu (31 okt.) weet: „Het ter rein is straks nodig bij de uitbrei ding van het winkelcentrum De Hamershof of voor randbebou- wing daarvan". Vanwege gevaar voor kraken of moeilijkheden met tijdelijke huurders moet het huis in ieder geval zo snel moge lijk worden gesloopt. Sinds wanneer besluit een ge meente huizen al maar te slopen voor men zeker weet wat men van plan is? Is bij bestemming als randbebouwing bijvoorbeeld het huidige mooie huis (aldus, volgens de krant, Wagenaar) niet verre te verkiezen boven de een heidsworst die daarvoor is ge pland in vanwege zijn torenflat zo bekend geworden maquette? Bij directe sloop is iedere moge lijke voorkeursafweging in de toekomst In ieder geval onmoge lijk gemaakt. Of is dat de bedoe ling? Want waar zijn in Leusden al die kraakpanden en moeilijke tijdelijke huurders!? Was er ook niet ooit een taak stelling om het oorspronkelijk karakter van de oude Hamers veldseweg zoveel mogelijk te handhaven? J. A. Voorburg Hamersveldseweg 91 LEUSDEN - Stichting Comité Milieuzorg Leusden houdt dins dag 20 november een deelne mersvergadering. Uitgenodigd worden de inwoners van Leus den om deze vergadering in de zaal van de Hakohorst te bezoe ken. De aanvang is 20.00 uur. De agenda luidt als volgt 1 Opening en mededelingen 2. Verslag ufceiiicineiaiaciGvenyu dering van 11 april 1984 I 3 Concept jaarverslag 1984 4 Verkiezing bestuursleden. Pe riodiek aftredend zijn mevrouw J. Wichters-van Dijken, me vrouw M J. H. M Terwindt-van der Berg en mevrouw M L. Rozendaal-Doucet Zij stellen zich allen herkiesbaar. Indien er tegenkandidaten zijn kunne die zich aanmelden bij het bestuur tot en met de aanvang van de vergadenng. 5 Rondvraag en sluiting van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering. Pauze 6. Presentatie werkgroep energie 7. Sluiting. LEUSDEN - Groeneveld Opti- clëns, een bedrijf met 38 optlek- speciaalwinkels waaronder één in Leusden, bestaat 50 jaar. Om dit jubileum te vieren presen teert Groeneveld Opticiens een drietal aantrekkelijke akties voor de klanten. Zo is er vanaf 8 november voor iedere klant een fraai bier- of fris drankglas en worden vijftig eigen tijdse brilmonturen met 50 procent korting aangeboden. Daarnaast is er de zogeheten knipoogcollectie van 200 monturen die met „een knipoog naar de beurs" zijn ge prijsd. Groeneveld staat volledig achter de kwaliteit van de brilmon turen door bij aflevering van iedere bril een garantiebewijs te verstrek ken aan de koper. Een derde jubileumaktie vormt de gratis computer-ogentest. Dit gebeurt door de „autorefractor" die snel en secuur de ogen meet. De klant hoeft slechts voor het appa raat plaats te nemen en door een glaasje naar een dia te kijken. De ingebouwde computer doet vervol gens zijn werk en de gegevens van de test verschijnen op een beeld scherm en op een computerstrook. Groeneveld Opticiens, in 1934 gesticht te Dordrecht door de heer R. Groeneveld, is aangesloten bij het Optiek Gilde Op het embleem van dit gilde staan twee figuren afgebeeld, die onderdeel uitmaken van een jubileumwedstrijd. Iedere deelnemer kan meedingen naar een 42-delig Leerdam glasservies. Het Groeneveld-filiaal in De Ha mershof weet er meer van. Van links naar rechts: mejuffrouw Van de Brink, Arno de Liever, de heer Blom met echtgenote, en Jan van den Berg van „Tuin en Dier". LEUSOEN - Mejuffrouw G. van de Brink (links) en de heer C. Blom (midden) poseren met een kettingzaag die zij hebben gewonnen in een prijsvraag van de firma Van den Berg „Tuin en Dier". Tijdens de onlangs gehouden Expo Leusden konden bezoekers van de stand van Van den Berg raden naar het gewicht van zo'n kettingzaag. Mejuffrouw Van de Brink en de heer Blom waren met 178 kg het dichtst bij het juiste gewicht van het apparaat, dat één kilo minder zwaar Is. Er was een troostprijs (een hengel) voor de 9-jarige Arno de Liever, omdat hij dacht dat de kettingzaag maar vijf kilogram woog. LEUSDEN - Uit de registers van de burgerlijke stand van de ge meente Leusden blijkt dat In de periode van 14 september 1984 tot en met 31 oktober 1984 zijn GEBOREN: 14sep 84 Jouke Jan, z.v. H Brou wer en I.B. van Plateringen 17 sep 84 Tanja, d.v. P. van Tol en E.G. Zuidinga 17 sep 84 Mirjam, d.v. P. Ren- kemaen J.H. de Ruiter 20 sep 84 Alida Maria, d.v. A.J.M. Schothorst en A.A.M. Avezaat 23 sep 84 Roderik Laurens, z.v. R.J. van Kleef en H.S. Donselaar 22 sep 84 Sander, z.v. R. de Kok en A.A. van den Bos 23 sep 84 Adrianus Hubertus, z.v. W.A.H. de Zeeuw en G.J.W. Woensdregt 24 sep 84 Suzanne Marie-Claire, d.v R. van Beaumond en M.L.S. van Leeuwen 25 sep 84 Guido, z.v. P. van As- seltenM.M Berkhof 27 sep 84 Sabine, d.v. J P. Pit en L. Molenaar 27 sep 84 Ingrid, d.v P. Piersma en H.l. Bolt 30 sep 84 Robbert Alexander, z.v. J.J. van Nes en G.M. Griffioen 29 sep 84 Nathalie, d.v. R. van de Pol en F. van der Mee 30 sep 84 Dorien Gezina, d.v. F.A. Kok en E.l. Vossebelt 1 okt 84 Nynke Eline Maria, d.v. H.J. Kok en M.C.J. Boersen 1 okt 84 Johanna Marije, d.v. J.D.F. Boomker en W. van Zoest 3 okt 84 Rob, z.v. T.A.M. Hak- voort en F. Noorlander 7 okt 84 Katinka Gosine, d.v. G.J. van Vulpen en R.G. Hop 13 okt 84 Janna Johanna, d.v. A F. Munneke en J.M. Vedder 13 okt 84 Lisette Jeanine, d.v. R.P. Bongers en K.S. Kwee 18 okt 84 Susanne Lydia Anna, d.v. H.A.J. Kosse en E.J.L. de Rooij 26 okt 84 Bartjan Ruben, z.v. K.G. van Langeveld en T.L. de Lange 26 okt 84 Roberlus Johannes Franciscus, z.v. B.N. van Hamers- veld en V.C.W.P.M van Kempen 26 okt 84 Barbara Jacqueline, d.v. J.H. Buisman 27 okt 84 Renske, d.v. A.G. Kwak en L.M. Sonders OVERLEDEN: 17 sep 84 A. Ruiter, oud 72 jaar, geh.m. G. Veenendaal 16 sep 84 P.C.M. Witte, oud 77 jaar 19 sep 84 H. van Westerneng, oud 66 jaar, geh.m. H. Schut 23 sep 84 M. Steenbeek, oud 87 jaar, geh.gew.m A den Ouden 27 sep 84 M. van Rijckevorsel, oud 75 jaar, geh.gew m. A.W. La- zonder 3 okt 84 L.S. Gröber, oud 77 jaar, geh.gew.m. G A. de Jong 4 okt 84 Jnkvr. C.M. de Beaufort, oud 76 jaar 5 okt 84 J. van der Ploeg, oud 67 jaar 6 okt 84 H.J. Scheuter, oud 68 jaar 7 okt 84 A. Bast, oud 88 jaar, geh.gew m G.J. van Harten 9 okt 84 T.A. Beute, oud 87 jaar 8 okt 84 I.M. Clotterbooke Patijn, oud 87 jaar, geh.gew.m. Jnkhr. H. Radermacher Schorer 23 okt 84 M A G. Steenbeek, oud 82 jaar, geh.gew.m. J.J. Sengers 27okt 84 A.J. Smit, oud 78 jaar. 30 okt.84 A.W. Vrijhoef, oud 70 jaar 31 okt 84 M. de Ruijter, oud 90 jaar, geh.gew.m. J. van Arkel Gehuwd: 14 sep 84 W. den Herder en G. Bergsma 20 sep 84 C. de Jong en S.H. Manni 21 sep 84 J.H.J. Traa en I.G. Bru- nekreef 21 sep 84 H.J.M. Zwart en H.M.J. Traa 21 sep 84 M.H.A. Bauman en H.S.M Valk 21 sep 84 J.F.N. Schrandt en Y E. Verrijp 24 sep 84 H A. de Bruijn en R. Beddai 27 sep 84 P. Goudkamp en J. Christa 28 sep 84 A.J. Tondeur en F.M.M. Lieshout 5 okt 84 C.G. Hartman en H.G. van Egdom 10 okt 84 J.P. van de Wolfshaar en B.J.M. Mekenkamp 10 okt 84 G.A.I Cloosterman en G. van Rijk 12 okt 84 J.J.M. de Vette en A.J. Blom 12 okt 84 S.R. Keegstra en N.H. Schreuder 15 okt 84 F.G. Hesp en M.l. van Beers 19 okt 84 A.B. van der Flier en B.H.M. de Bie 19 okt 84 P A T.M. van Gerwen en P.D.J. Hendrikx 25 okt 84 H.H.M. Ruesink en M.L. Kleinveld 26 okt 84 J.W. van de Burgwal en M.J.C. Steenbeek Rozendaallaan 9 Leusden-C. Ook dat gemeentelijke I stel gelezen inzake a fschi gen in Zwanenburg? Dat is nou zuivere schul taal. Ik begrijp overigens, dé Zwanenburg nu de eerstel zen alweer gerenoveerd /ij ten worden met die schi\ gen. Kop: „Ligging hoofdcenl wekt verwachtingen ten zien van verdere groeit ting". Dat geloof ik graag, maarr&>[ dat nou maar meteen zes etages omhóóg? De gemeente wil de aute n rechten voor de kabel beu ,t het kost de abonnees ftJai maal niks Haha! denk ik dan. Wat zu de trouwe kabelabonnees gend jaar op hun neus ken. Maar niet getreurd: als alles gaat krijgen de kabelabonnet jaar de gemeentelijke begroi t behandeling op hun buis Nou maar hopen, dat die woordenbrei door dat d kabeltje kan Medium-gevoelige Leu naar:Met de stuwende kr van Omroep Leusden met toch zeker kunnen lukken' Ho, ho, niet zo snel, medi gevoelige Leusdenaar, dei r grammamakers van Omr{ Leusden zitten voorlopig - op school, hoor Kop:Veilige schoolrouteI s ca. 35 mille" Dat is dus bijna voor niks al bedenkt dat verkeersveiligI tot nu toe onbetaalbaar is bleken. Aan de andere kant teil gemeente rustig een milj neer om de Laapeerseweg veilig te maken. Is de gemeente Woudenb f al gebeld, dat ze die plan ïf voor hun rondweg nu in ijskast kunnen stoppen? Toch hebben ze zeer een goeie voorzitter aan de Jongh: die man is echt de WOL geverfd. Notaris Buters is boos. van acte. B w zijn bang een to geïsoleerde woonwijk te n ten bouwen ten zuiden var Schoolsteegbosjes Hoezo bang? Is Waget dan alweer met vakantie Bovendien is dat allemaal ln simpel op te lossen door vi de alternatieve woontorei de Hamershof een kabelb naar gene zijde aan te legg Trouwens: wij hebben toch met de Noorderinslag li leven? Ja toch? De centrale antenne van u den is ook politiek héél ge\ lig, begrijp ik. Het zou anders veel beter de raadsleden uit te rusten 13 een betere politieke anter gericht op de achterban Maar die raadsleden der. natuurlijk, dat ook voor i een antenne-verbod geldt Maar even serieus: van mogen er best vijf raadsh in de CAI-commissie z*. nemen hoor. Als ze maai hun vingers van de knq afblijven. Het wemelde vorige week beneden-modale Leusdi ren in De Korf, waar een l werd gebroken voor de nol golf sport. Voor een bedrag van 80C i 1000 gulden per jaar mag f. worden van de „Golfclubl E Treek" in oprichting. èn voor mensen zónder hc their pocket, dat spreekt. Het is zéér juist van Wagei j dat hij juist Corri erop wijs onjuist zij is geweest, dat j zij niet weet, hoe onjuist was wat ze zei Wagenaar: „Dat is nu i eindelijk juist!" B w van Leusden re strueren de Laapeerse nog sneller dan de bomen i de storm geveld zijn en de rest van de zo tn populieren konden de meentelijke storm niet d staan. Wat overblijft is straks de h trazende verkeersstorm

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8