Hout was snel vergeven PRIJSSTUNT: 15; KORTING Sinterklaas arriveert zaterdag in Leusden Politie zoekt getuigen imeente: bouw nieuw politie- ro niet gaan voorfinancieren tasjesroof id gaat ;oord met luttingen Intocht bij gemeentehuis ALLE SPIJKERJACKS ALLE SPIJKERBROEKEN Eigen houtje... Vandaag in de Leusder Krant eusder s™* gg trant gemeente Leusden ICjLJI Oktojazz op herhaling 'X. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? ongeacht medt of P1#5. wmet tjjdefMk Peze a/uéte/üna geMPw ïïtwmki PROFITEER PUS METEEN! DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 16e JAARGANG NO. 57 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgavte BDU BV (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden moest zaterdag morgen enkele Leusdenaren vermanend toespreken, om dat zij hout aan het sprokke len waren langs de Laapeer- seweg. De groep mensen had bot gevangen bij het gratis uitdelen van (haard- )hout door de gemeente die morgen; toen ze aan de beurt was waren takken al lang vergeven. Deze mensen waren vervolgens op eigen houtje gaan sprokkelen op de plaats waar het gratis hout vandaan kwam. Som migen hadden reeds een houtvoorraad in de auto lig gen. Op last van de politie moest de handel worden uit geladen. Weinig kritiek op begroting 1985 pag. 3 Raadsleden niet zonder meer akkoord met stoplichten Smoussesteeg pag. 3 Mininatuurtjes: vogels voeren pag. 3 Gemeente Leusden is nu drie prinsen rijk pag. 4 „Niet alleen de man, het hele gezin komt in een werkloosheids situatie". Thema ochtend Vrouwen raad pag. 4 Roda (zat.) verloor verrassend van Montfoort; Roda (zo.) won met 1-0 en Achterveld verpletterde Gooische Boyspag. 5/6 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 13.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. die langs de Laapeerseweg hebben gestaan. De bomen werden vorige week geveld in verband met de recon structie van de weg. De stammen van de populieren zijn verkocht aan het bedrijf dat de bomen heeft gekapt. De (dikke) takken die over bleven werd afgelopen za terdag weggegeven Dat ging per stam van onge veer een meter. én onzer verslaggevers) B )EN - De gemeente is niet plan de bouw van een politieburo in Leusden- _.ti te gaan voorfinancie- lurgemeester J.W.M. Ra- er heeft dat op een vraag J/D-raadslid Gerrit Valkhof reten in de raadscommis- lemene bestuurszaken. De rijkspolitie Leusden is hard toe aan een nieuw groepsbureau. De voormalige marechausseeka zerne in Leusden-zuid is sterk ver ouderd en ligt bovendien niet erg centraal in Leusden. De bouw van een nieuw politieburo is een (fi nanciële) zaak van het Rijk. Het is echter wel eens zo dat gemeen ten, die zitten te springen om een nieuw buro, de bouw ervan voorfi nancieren De kosten worden dan later door het Rijk terugbetaald In Maarssen, die in 1988 gemeente politie krijgt, heeft de gemeente bijvoorbeeld de bouw van een nieuw buro voorgefinancierd Met die wetenschap informeerde VVD'er Valkhof naar de mogelijk heden voor Leusden Burgemees ter Rademaker liet weten dat de gemeente niet van plan is geld voor te schieten voor de bouw van een nieuw politieburo ,,lk denk dat het Rijk een dergelijke aktie niet ziet zitten. Zolang niet be kend is hoe de toekomstige poli- tiestructuur er uit gaat zien, en de wachtlijst voor politieburo's en an dere rijksgebouwen in aanmer king nemende, zal het Rijk zeg gen: kom over zo veel tijd maar eens terug", aldus Rademaker in woorden van dergelijke strekking Zoals bekend heeft de gemeente wel gedacht over een lokatie voor een mogelijk nieuw groepsbureau voor de rijkspolitie Dat zou gerea liseerd kunnen worden ten zuiden van De Hamershof waar de uit breiding van dit woon-/winkelcen- trum (H2) is gepland. burg. Hoewel er hier en daar aanvankelijk geaarzeld werd, is iedereen er van overtuigd ge raakt dat er aan de bestaande situatie in Zwanenburg wat ge daan moet worden. De gemeente zal schuttingen gaan zetten langs die tuinen, die direkt grenzen aan de parkeer plaatsen op de binnenhoven van de wijk Zwanenburg Die schuttin gen waren indertijd wel opgeno men in het ontwerp van de wijk, maar zijn er in het kader van bezuinigingen nooit geplaatst Het gevolg is dat een aantal Zwanen burgers zelf schuttingen heeft neergezet, die niet allemaal even goed of fraai zijn. Uit oogpunt van welstand wil de gemeente nu als- erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- imiliebenchten en losse advertenties 40 cent per mm. kontrakten belangrijke korting, lusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm), fcse nummers: 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR is kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 5 van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend terdags gesloten. onzer verslaggevers) iDEN - Alle frakties in de iteraad kunnen akkoord iet het voorstel van het om voor een bedrag van 0,- zestien schuttingen zetten in de wijk Zwanen- Sinterklaas wordt bij aankomst begroet door burgemeester J. W. M. Rademaker. Daarna, om streeks 14.20 uur, gaat de man uit Spanje met zijn knechten winkel centrum De Hamershof in. Voor zitter Henk Hendriks van de win keliers in het hoofdcentrum zal de Sint opwachten en verwelkomen Vervolgens trekken de Zwarte Pieten er op uit om aan alle kinde ren tussen de 2 en 12 jaar een tekenplaat te geven. Deze teke ning kunnen zij afmaken en moet voor 1 december worden ingele verd. De Sint zal enkele mooie platen uitzoeken, nog voordat hij terug gaat naar Spanje, en de ma kers daarvan belonen met waar debonnen Zij krijgen op 5 decem ber bericht. TOCHT Omstreeks 14.50 uur gaat Sinter klaas in zijn koets een tocht door Leusden maken. Met Lisiduna voorop in de stoet is de start naast De Hamershof op de Hamersveld- seweg. Bij de Rabobank slaat Sint de Landweg in om vervolgens via Groenhouten-Noord, de Noorder- Vorig jaar werd Sinterklaas begroet door de drie wethouders onder aanvoering van loco-burgemeester Jan Wagenaar. J en uur of negen stond er een file auto 's tot op de Middenweg Geen boomstam was te zwaar. Sommige Leusdenaren hadden zich vergist in de gretigheid van hun plaatsge noten. Diegenen die om streeks twaalf uur zich mel den op de uitdeelplaats aan de Valleilaan vonden slechts enkele houtsnippers. LEUSDEN - De rijkspolitie zoekt getuigen die aanwijzingen kunnen geven voor de opspo ring van twee jongens die afgelo pen vrijdag een tasje van een inwoonster van Leusden roof den. Zij liep omstreeks 20.15 uur ter hoogte van restaurant De Pepermolen in de richting van winkelcentrum De Biezenkamp toen plotseling twee jongens op een brommer op haar afkwamen. Voordat ze er erg in had werd haar handtas weggegrist en stoof het roversduo er vandoor. De jongens verdwenen over de Zwarteweg in de richting van Stoutenburg. In de tas zaten gi robetaalkaarten, een beurs met 25 gulden en enkele persoonlijke bezittingen. De rijkspolitie wil graag in con tact komen met mensen die deze tasjesroof hebben gezien, of de jongens op de bromfiets hebben gezien. Volgens de politie had de bestuurder een lichte spijker broek aan en de duopassagier een donkerrood jack. Verder sig nalement ontbreekt. Wie gratis hout wilde hebben te wonen. wel kunnen aantonen in Leusden LEUSDEN - Naar aanleiding van het succesvolle optreden van de jazzgroep onder leiding van Peer Hartjesveld op zondag 28 oktober zal op 25 november een vervolgconcert gegeven worden. Het concert zal weer plaatsvin den in De Hakhorst. De aanvang is 15 00 uur. Nadere inlichtingen voor dit optreden zijn te verkrijgen bij Peer Hartjesveld. telefoon: 944888 nog de schuttingen neer zetten. De raadsleden zullen daar mee akkoord gaan, zo bleek gisteren in de vergadering van de raadscom missie „Financiële en Economi sche Zaken" Alleen kwam er van de raadsleden Verduin (PvdA) en Parson (VVD) wel het verzoek om in het definitieve raadsvoorstel een zinsnede te schrappen In de tekst staat nu: „Hier en daar verschijnen schuttingen, die gezien vanuit het oogpunt van welstand niet aan vaardbaar zijn en waardoor er wel licht een proces van verpaupering in gang wordt gezet." Mevrouw Verduin zei zich aan het woord „verpaupering" gestoord te heb ben. terwijl de heer Parson de uitdrukking „minder elegant" vond Wethouder Ummels zegde toe dat de gewraakte passage in het defini tieve raadsvoorstel niet meer zal voorkomen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Nog vier nacht jes slapen en dan komt Sin terklaas naar Leusden. De Goedheiligman wordt, ver gezeld door enkele Zwarte Pieten, zaterdag 17 novem ber omstreeks 14.00 uur ver wacht bij het gemeentehuis. De Sint zal arriveren in een koets getrokken door een zwart paard. De plaatselijke muziekvereniging Lisiduna zal de intocht muzikaal om lijsten. inslag, Rossenberglaan, Lisidu- nalaan, Hamersveldseweg in de richting van de Zwarteweg te gaan. In winkelcentrum De Bie zenkamp is het eindpunt. Dat is omstreeks 15.20 uur gepland. Nadat de Goedheiligman in De Biezenkamp door één van de win keliers is ontvangen, gaan zijn Pieten wederom aan de slag. Zij zullen aan alle kinderen tot 10 jaar een kadootje geven. Wanneer niemand is overgeslagen gaat de Sint tegen 16.00 uur naar bejaar dentehuis 't Hamersveld om daar zijn opwachting te maken Nadat Sinterklaas de bewoners van 't Hamersveld goedendag heeft ge zegd, verlaat hij in alle rust Leus den om bij te komen van de ver moeienissen. MUNTENREGEN De gezamenlijke winkeliers van Leusden-centrum hebben ook dit jaar weer een Sint Nicolaas- actie bedacht. Bij besteding van minimaal vijf gulden krijgen de klanten tussen maandag 26 no vember en woensdag 5 decem ber een chocolademunt. Als in de verpakking van deze munt een nummer staat, maakt men kans op één van de vier prijzen van duizend gulden. De prijzen zijn in de vorm van waardebon nen die besteed kunnen worden bij de deelnemende winkeliers. Tot en met 5 december moeten de verpakkingen met een num mer worden ingeleverd bij Ster Mode in De Hamershof en bij Stots in De Biezenkamp. Men krijgt er een echt lot voor terug, en naam en adres worden geno teerd. Op de verjaardag van Sin terklaas vindt de trekking plaats. De winnaars krijgen di rekt bericht. werd het bomenhout ingeladen en afgevoerd. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zoals ver wacht is er massaal en en thousiast gereageerd op het aanbod van de gemeente om gratis (haard)hout af te halen. Zaterdagmorgen om negen uur stond er een lan ge rij auto's - al dan niet met aanhangwagen - op de Val leilaan en de Middenweg. Binnen een uur was de circa dertig kuub hout vergeven. Dit tot teleurstelling van mensen die lang voor niks in de rij hadden gestaan. Naar schatting zijn zo'n veertig Leusdenaren, die van te vo ren moesten aantonen dat ze in Leusden woonachtig zijn, aan hout geholpen. Het hout dat de gemeente zo gul voor nop weggaf was afkomstig van de populieren Harderwijk. Markt 20 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Barneveld.J v Schaffelaarstraat 14

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1