O* lontfoort zette oda (zat.) bijna oor schut: 2-0 Roda (zo.) hervindt na winst de aansluiting chaak Vereniging lusden in breedte sterk Verrassende resultaten iektie in de problemen Achtervelders in de prijzen bij honden dressuurwedstrijd Bas Peters matchwinnaar door benutten strafschop aek Ivoren Toren geslaagd Negen dorpen ontmoeting' Jeugdvoetbal Achterveld Uitslagen Leusder Troef TIETML WItAL AKS Bert Staubach voorlopig uitge schakeld door schouderoperatie ISDEN - Dat de Roda-zaterdag de grootste moeite heeft, wegvallen van enkele spelers en een fors aantal jres, om de A-selectie op sterkte te houden is sinds weken genoegzaam bekend. Maar dat de heren voetbal- roblemen zouden ondervinden tegen het toch echt niet lerende Montfoort, en een nogal vermoeide en ongeïnte- erde indruk achterlieten, was voor de insiders toch een e (pijnlijke) gewaarwording. De Leusdenaren wisten jut niet hoe ze het varkentje (lees: Montfoort) onder de an de stad Utrecht zouden wassen. De taktiek waarmee rainer Richard Beumer zoals gewoonlijk in uitwedstrij- tegenstander tegemoet treedt, wierp voor het eerst dit n geen vruchten af omdat er geen enkele samenhang in eg te bespeuren viel. Het was een mirakel dat Montfoort 0 voorsprong Roda'46 in de tweede helft niet helemaal schut zette. Die ellende bleef Roda '46 gelukkig (nog) ard. Roda kon en wilde geen vuist maken en liep Ive verdiend tegen de tweede nederlaag van het seizoen iwee spitsen, Coen van Dijk Staubach, van wie laatstge- voorlopig zijn laatste duel jespeeld, en een versterkt iveld kwam Roda'46 op het veld van Montfoort uit de ikken. van Leyenhorst was op het iveld de spelbepaler en de lie bij counters zich in de ie mocht vertonen. Maar al «k dat Roda'46 een moeilij- Idag in Montfoort tegemoet liet omdat Montfoort de ster- n de hemel speelde maar Roda'46 een nogal timide maakte en in feite de neer waartse prestatie,curve, die na het verdienstelijke doelpuntloze gelijk spel tegen koploper Advendo werd ingezet, in negatieve richting door trok. Vooral het middenveld met een uit vorm zijnde Lidus Vaartjes en een weinig inspirerende Hans Ruiterberg kwam tegen het kracht voetbal van Montfoort „power" te kort. Alleen Henk van Pluuren ging als voorstopper tot op de bodem al had hij wel een aantal overtredin gen nodig om de op hol geslagen Montfoorters een halt toe te roe pen Na een kwartier liep Roda toch tegen een achterstand op omdat de verdediging nogal knullig de bal inleverde Dankbaar maakte de Montfoortspits van de gelegenheid gebruik door doeltreffend uit te halen en keeper Marcel Daatselaar volstrekt kansloos te laten: 1 -0. Wie dacht dat Roda'46 wakker geschud was kwam enigszins bedrogen uit. Toch had Roda al snel een unieke kans om op gelijke hoogte te ko men toen Ton Kaspers na een fraaie Roda-aanval over veel schij ven voor het inschieten had. Zijn schot belandde echter op de han den van de keeper. Daarna ging de actieve Roda-middenvelder in de 16-meter tegen het grras en ieder een dacht meteen aan een penalty. Bij de arbiter bestond er als enige geen enkele twijfel en liet Montfoort rustig het spel vervolgen Nadat Bert Staubach na een charge op de benen van zijn directe tegenstan der in het notitieboekje van de man in het zwart verdwenen was, nam Montfoort uit een strafschop met 2-0 de leiding. Dubieus was deze elf-meter trap zeker omdat de scheidsrechter nogal lang moest nadenken voordat hij de overtre ding van libero Wilfred van de Pas op bovengenoemde wijze bestraf te. Montfoort liet dit buitenkansje niet onbenut en stond ineens riant met 2-0 voor Terstond stuurde Richard Beumer Fokko van Leyen horst voorgoed naar de voorhoede. Echt veel maakte dat voor de rust niet meer uit omdat Roda'46 maar geen vat op de tegenstander en de wedstrijd kon krijgen. GATEN KAAS Na de thee van hetzelfde laken een pak. Roda'46 bleef volharden in het doelloos rondspelen van de bal zonder daarbij enig gevaar voor de doelmond van Montfoort te stichten. En lanceerde het midden veld één van de voorhoede-spelers dan zagen de heren geen kans om daar wat goeds mee te doen. Dick Goossens kwam voor Bert Stau bach in het veld terwijl ook Richard Nieuwenhuis voor Teus Heems- bergen zijn opwachting mocht ma ken. Achtenn ging Roda één op één spelen zodat libero Wilfred van de Pas mee naar voren kon gaan. De gevolgen in de achterhoede waren niet te overzien. De Roda- defensie had nu meer van een gaten-kaas dan van een hecht betrouwbaar sluitstuk. Het was een wonder dat Montfoort uit legio idea le scoringskansen het net van Ro da niet meer deed bollen. Roda kon daarentegen in de voorhoede ook weinig uitrichten omdat te traag en te doorzichtig de aanvallen werden opgezet. Verder als een buiten- speldoelpunt van Coen van Dijk kwamen de Leusdenaren niet. Ro da bleef op de keper beschouwd een echte zeperd bespaard en kan letterlijk en figuurlijk de wonden de komende week likken in de hoop dat het volgende duel wederom in de provincie tegen Benschop beter gaat. LEUSDEN - Een typisch voor beeld van een competitiewed strijd waarbij de ploeg die het eerst scoort als winnaar uit de bus komt. Op deze wijze is het duel tussen Actif en Roda'46 in Hilversum het best weer te ge ven. Beide ploegen kwamen zel den tot hoogstandjes, laat staan tot voetbal waarmee ze de schoonheidsprijs verdienden. Daarvoor was het vertoonde spel van een te matig gehalte. Na een slaapverwekkend eerste helft ontspon zich in de tweede helft eindelijk een wat agressie vere strijd die tenslotte vanaf elf meter werd beslist in het voor deel van de Leusdenaren, nadat midvoor Peter Knijff binnen de beruchte lijnen gewillig tegen het gras ging. Aanvoerder Bas Peters hield zijn zenuwen in be dwang en velde het vonnis en bezorgde zijn ploeg en passant de derde overwinning in succes sie. Om nou te zeggen dat het bij Roda'46 nu allemaal van een leien dakje liep, is een beetje teveel van het goede. De wil om er tegen aan te gaan was er wel maar als kijkspel laat het voetbal van de zondag formatie nog veel te wensen over. Ook trainer Rob Ton erkent dat het spel nog niet op het nivo is, waar mee je het publiek terug naar de velden haalt. „Het is nog lang niet zoals het zou moeten, want het is toch onbegrijpelijk dat na een 0-1 voorsprong je als ploeg zo in pa niek raakt en de ballen lukraak naar voren gaat lopen trappen. Dat is iets waar ik me de laatste weken nogal over loop te ergeren. Het is dat Actif met een inzinking kampt want voor hetzelfde geld komen ze in de slotfase nog langszij. En dat kan je dan geheel op eigen conto schrijven. Ondanks het feit dat we nu drie overwinningen op rij heb ben geboekt en de degradatie zone voorgoed de rug hebben toe- EN - Het vierde tiental haak Vereniging Leusden vorige week in de eerste van de schaakcompetitie Sticht-Gooische-Schaak- et succes compleet door ntmoeting tegen het team van Barneveld met haar voordeel te beslis- a de gelijke spelen van rste en tweede en de van het derde team Ie- iet vierde het bewijs dat Leusden dit jaar in de duidelijk sterker is ge en als de trend zich zo verdere verloop van de ompetitie blijft ontwik- sou Leusden best eens tn paar aangename ver en kunnen gaan zorgen, n heeft in ieder geval ital sterke troeven in de Het vierde bewees dat m gedegen 6-4 overwin- Barneveld. tzelfde geld was de eerste ger uitgevallen aangezien it Tino van Garderen en H bij een 5-3 voordelige oor Leusden op verzoek captain na de tijdscontrole n) hun tegenstanders re mise aanboden terwijl beide he ren in feite op winst stonden en derhalve een vol punt hadden kunnen scoren. Daardoor bleef gastheer Barneveld een totale af gang bespaard. Voor Leusden pakten A. Wisman, Ton Wuts, J. Agterberg, A. Lagas en H. v. Da len de winst. F. Deleforterie, H. Mus en Joop Zaal moesten met een nederlaag genoegen nemen, maar brachten de eindoverwin ning niet in gevaar. In de huiscompetitie werden er meer dan 20 partijen afgewerkt. Lijstaanvoerder en titelhouder Harry Vossebeld bleef tegen E. Hubert fier overeind evenals Pe ter Sonder tegen T. Zijlstra. Wim Velker brak zijn treffen tegen Ca- rel Vos af. Aan de kop van de ranglijst deden zich dan ook wei nig tot geen verschuivingen voor. Alle uitslagen op een rijtje: M. Schieving-G. te Winkel 0-1 M Roozenburg - R. v. Nieuwenhuizen afgebr R Berg-A v Nieuwenhuizen 1-0 C. Kerkhof-G Froberg 1-0 H Vossebeld - E Hubert 1-0 A. Rietveld - D v Ooik %-Vfe W Velker - C Vos afgebr P Sonder-T Zijlstra 1 -0 H. Voskamp-B Uneken 1-0 E Eveleens-E Halkes 0-1 Th. Wuts - E. Zijlstra 0-1 J v.d Linde -W v.d. Harst 0-1 L. Boogaard-J. d Jager 1-0 A Valkenburg - F Deleforterie 1-0 W Schouten - H. Mus 0-1 H. v. Dalen-J. v.d Tang 1-0 A. Wisman - R. v. Loon 1 -0 R. Staal - K. Linse 0-1 W v.d. Pol-J Boot 0-1 L. Buurlage - E Verschuur 1-0 J. Agterberg-A. Lagas 1-0 IVOREN TOREN Het onderlinge (lustrum)toernooi tussen Leusden en de jubilerende Rotterdamse schaakclub 'De Ivo ren Toren' (65 jaar) is in het ont moetingscentrum 'De Kom' aan de Hamersveldseweg een ge slaagde schaakhappening gewor den waarbij de gezelligheid de bo ventoon voerde en de sterkste ploeg op de been bracht. Bij de senioren bleef Leusden met 23-16 aan de positieve kant van de score. De junioren hielden broe derlijk met 8-8 de balans in even wicht. In zijn totaliteit liet Leusden de Ivoren Toren dus met 31-24 achter zich De Rotterdammers die sinds één jaar met de SV Leusden in de vorm van corres- ,55 pondentieschaak nauwgezette contacten met de Leusdenaren onderhouden wilden op deze ma nier het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van hun schaakclub luister bijzetten Op grond van de reakties die we zo links en rechts opvingen, beant woordde de schaakmeeting volle dig aan zijn doel. Het zal me niet verwonderen als Leusden in de toekomst de Rotterdammers met een tegenbezoek zullen vereren LEUSDEN - Onlangs waren 9 dorpen (clubs) door de Leusden- se tennishaldirectie uitgenodigd om met 4 mixed teams in de D-klasse tegen elkaar te strijden. Dit gratis gebaar van het Tennis en Squash Centrum werd geho noreerd met een spontane deel name van teams uit Leusden, Achterveld, Scherpenzeel, Maarn, Bunschoten, Hoogland, Soest, Woudenberg en War mond. Op het scherp van de snede werd er om de punten gestreden. Eventuele fouten die men bij elkaar gekonstateerd had, wer den onder het genot van een konsumptie na afloop met elkaar besproken. Tijdens de avond kon elk dorp „een joker" inzetten voor twee wedstrij den Achteraf bleek, dat de totaals core niet verhoogd werd maar dat de „joker" een negatieve uitwer king had op het puntentotaal De uitslag van deze ontmoeting werd: 1. Woudenberg ft Schilt) 67 2. Bunschoten (de Eemslag) 57 3. Leusden (Lockhorst) 55 4. Soest (Hv. Soest) 54 5. Achterveld (Eemelaar) 49 6. Maarn (LTV Maarn) 45 7. Warmond (Ltv. Warmond) 44 8. Scherpenzeel (De BreeLtv) 36 9. Hoogland (Ltv Hoogland) 32 ACHTERVELD - Achterveld A1 was steeds voor het doel van IJsselmeervogels te vinden maar het aanvalsspel was zo zwak dat de Achterveldse doel man Gebrand van Zandbrink be sloot mee naar voren te gaan tot in het aanvalsvak van de Spa kenburgers toe, Achterveld won de wedstrijd uiteindelijk met 3-0. Een knappe wedstrijd speel den Lars Valkonet, Kees v.d. Breemer en vooral Laurens van Dijk. De Barneveld dames junio ren speelden enorm goed het geen betekende dat het ongesla gen achterveld genoegen moest nemen met een 3-3 uitslag. De meisjes weerden zich enorm goed tegenover het veel zwaar dere TOV uit Baarn, ondanks de minieme nederlaag. Uitslagen Achterveld A1 - IJsselmeervogels A2 3-0 Achterveld A2 - Spakenburg A3 13-1 Roda B3 - Achterveld B1 8-0 Achterveld C1 - Amsvorde C1 2-0 Achterveld C2-WZAC6 2-6 Achterveld D1 - Quick D1 Achterveld D2-Quick D3 0-4 Hoogland E2 - Achterveld E1 1-2 Achterveld F1 - Roda F3 1 -0 Baarn F2- Achterveld F2 2-1 Dames Junioren: Barneveld 1 - Achterveld 1 3-3 Achterveld 2-t Gooi 1 5-0 Meisjes: Achterveld 1 - TOV 1 1-2 Programma komende zaterdag: Roda A1-Achterveld A1 v 13.30 Roda A3-Achterveld A2 v 13.30 Achterveld B1 -AmsvordeBI a 15.00 Achterveld C1-WZAC3 a 13 45 AchterveldC2 - KWA C3 a. 13.45 Hoevelaken (veld 3) D1 - Achterveld D1 v. 12 00 Hoogland D3- Achterveld D2 v. 12.30 Achterveld E1-EemdijkEI a. 13.00 TOV F1-Achterveld F1 v 9 15 APWCF2-Achterveld F2 v. 10 15 Achterveld dames junioren en meisjes voetbalploegen zijn vrij van competitie LEUSDEN - Leusder Troef hield afgelopen donderdag weer kla- verjaswedstrijden. De uitslagen en de stand zijn als volgt: 1. Hr. Knol 5465 pnt. 2. Hr Nijhuis 5429 pnt. 3. Mevr. v.d. Heiden 5026 pnt. 4. Mevr. Buhrer 5000 pnt. 5. Mevr. Brok 4996 pnt. 6. Hr. Plattel 4960 pni 7 Hr. Brok 4891 pnt. 8. Hr. Mulder 4813 pnt. 9. Mevr. Bolt 4593 pnt. 10. Hr. Popma 4566 pnt. gekeerd, blijf ik de situatie van week tot week bekijken. Er is hele maal geen reden om naast onze schoenen te gaan lopen want er is nog veel voor verbetering vatbaar. We praten ons voorlopig geen aspi raties aan", aldus een nuchtere Rob Ton. In de beginfase golfde het spel op en neer met kleine kansjes voor beide doelen. Maar echt in gevaar kwamen beide keepers nauwelijks omdat het spel zich voornamelijk op het overvolle middenveld afwik kelde Het was daar erg druk omdat met name de vleugelspelers van Roda'46 (John Jansen en Bobby Schoordijk) zich te ver lieten terug zakken en daarmee het drie Ben Wittenberg: uitblinker spitsen-systeem van Rob Ton be hoorlijk ontkrachtte. Eenzaam en alleen stond de kleine Peter Knijff in de punt van de aanval om herhaal delijk in zijn uppie als een bezetene op de bal te jagen. Bijna had zijn doorzettingsvermogen succes. Daar had hij echter wel de welwil lende medewerking van de bonki ge Actif-speler voor nodig die de Leusdenaar het leder weer keurig na een herovering in de schoenen schoof Op een metertje na ver dween de bal langs de verkeerde kant van de paal. Actif bakte er als „topper" erg weinig van en bezorg de de Roda-achterhoede niet veel werk. Wat de Leusdenaren in de achterhoede te doen kregen werd vakkundig opgeknapt. Vooral Ben Wittenberg maakte een geweldige indruk en schakelde zijn directe tegenstander volledig uit. PENALTY In de tweede helft bracht Rob Ton, Hans Vrijhoef voor de gebles seerde John Jansen in het veld hetgeen meteen al bijna succes opleverde. Met een schot en een paar acties gaf Hans Vrijhoef zijn visitekaartje af. De wedstrijd bleef rommelig en gaf de arbiter handen vol werk. Veel vrije trappen waren het gevolg. Nadat Actif in kansrijke positie een vnje trap verknald had, deed Bas Peters dat voor Roda geen haar beter. Tweemaal over stuitte de bal in de muur. Na ruim een kwartier leek middenvelder Ruud Huygens - speelde overi gens onopvallend - de score open te gaan breken. Zijn schot ver- Bas Peters benutte penalty dween net langs de kruising. Roda kwam goed weg toen rechtsback Hans Heyman zijn tegenstander uit het oog verloor. Via aanvoerder Bas Peters verdween de inzet van de Actif-aanvaller buiten het bereik van de grijpgrage handen van de foutloos keepende Gert Osnabrug- ge op de paal. Roda kwam met de schnk vnj. In de eerste de beste tegenstoot werd Peter Knijff onder het toeziend oog van de arbiter tegen het gras gekegeld Gedeci deerd wees de scheidsrechter naar de stip. Bas Peters hield zijn hoofd koel en zette de keeper keung op het verkeerde been en Roda aan de leiding: 0-1 Direct haalde Rob Ton, Bobby Schoordijk naar het middenveld terug en wisselde Ar jan Smal voor de leeggespeelde Wilco Bettink Echt rust bracht deze omzetting niet. In tegendeel. Roda ging pa niekerig verdedigen en mocht zich gelukkig prijzen dat Actif het doel in de slotfase niet wist te vinden. Want kansen na enkele solo's wa ren er voor Actif wel degelijk. Ro da'46 haalde met hangen en wur gen het eindsignaal. De punten waren er echter niet minder kost baar om en werden liefdevol ge koesterd. De stand 1 Hr. Mulder 29893 pnt 2. Mevr Buhrer 28648 pnt 3. Hr. Nijhuis 27763 pnt. 4. Hr Huyskes 27429 pnt. 5. Mevr. Brok 27391 pnt. 6. Hr. Bolt 27185 pnt. 7. Hr. Knol 27004 pnt. 8. Hr. v d. Berg 26861 pnt. 9 Hr Mensink 26840 pnt. 10. Mevr Pouli 26659 pnt. LEUSDEN/ACHTERVELD - Ver rassend! Zo zou je de uitslagen reeks van één weekend afde lingsvoetbal kunnen noemen. Vooral de staartploegen bezorg den het voetbaloverzicht dit predikaat. In de zaterdag-hoofd klasse pakten de onderste clubs de volle winst en derhalve kost bare punten in de race om het lijfsbehoud noodzakelijk, terwijl in de 1e klasse A van de zon dag-afdeling een aantal clubs op hun beurt (waaronder SVA) nog eens dunnetjes overdeed. De Roda-zaterdag ondervond dat aan den lijve. Tegen het laaggeklasseerde Montfoort kwamen de Leusdenaren met een 0-2 nederlaag nog goed weg. Laat staan dat ze de macht hadden om het opportunisme van Montfoort in te dammen. Het verlies was dan ook volko men terecht. In de zondagafde ling viel Achterveld weer in gun stige zin op door naaste belager Gooische Boys op een ruime 6- 0 nederlaag te trakteren, terwijl Roda'46 na de 0-1 winst bij Actif nu echt op weg lijkt om de aan sluiting met de (sub)top te (her)vinden. Advendo'57, de koploper in de hoofdklasse, lijkt niet meer af te stoppen en bindt de een na de an dere overwinning aan de zegekar. Ditmaal werd het toch zeker niet kinderachtige Vitesse in Eder- veen met maar liefst 7-1 te grazen genomen. VOP bleef als enige 'topper' nog een beetje in het spoor door een gedegen 4-0 zege op Benschop. Veensche Boys, Roda'46 en Hercules moesten echter de beide koplopers laten gaan omdat ze stuk voor stuk te gen een gevoelige nederlaag opliepen. Veensche Boys ging in eigen huis tegen de Musketiers uit Eist met 1-3 tegen het gras ter wijl Hercules in Baarn tegen de hekkesluiter met 2-1 het loodje legde Roda'46 verloor zoals eer der gezegd met 2-0 van het karak tervolle Montfoort dat puur op in zet de Leusdenaren een pijnlijke middag bezorgde. Hoevelaken zakte na de verrassende 2-1 ne derlaag tegen Eminent Boys weer naar de degradatie-zone terug. De strijd onderin is dan ook nog lang niet gestreden. De uitslagen in de hoofdklasse VOP - Benschop 4-0 Veensche Boys - Musketiers 1 -3 Eminent Boys - Hoevelaken 2-1 Baarn - Hercules 2-1 Advendo'57 - CSV Vitesse 7-1 Montfoort - Roda'46 2-0 De stand in de hoofdklasse (halverwe- ge): Advendo'57 VOP Veensche Boys Roda'46 Hercules Musketiers Benschop CSV Vitesse Montfoort Hoevelaken Eminent Boys Baarn 11 20 (27- 8) 11 16 (25- 9) 11 13 (17-13) 9 11 (15-13) 11 11 (17-17) 11 10 (16-17) 9 8 (15-20) 9 8 (13-22) 11 8 (11-19) 10 7 (20-25) 9 6 (13-21) 9 4(15-21) slachtoffer moet gaan worden. Want dat de winst van Barneveld vorige week bij koploper Actif een uitschieter was geweest bewezen de Barnevelders tegen rode-lan taarndrager Amsvorde Met 0-3 ging Barneveld tegen de Keiste- delingen, die nu pas op toeren lij ken te raken, onderuit. Hooglan derveen kon het thuis weer niet waarmaken en moest aan het wis pelturige Laren met 1-3 beide punten laten De strijd aan de kop gaat eveneens onverminderd voort. De topper tussen BFC en Zuiderzeevogels eindigde met de bekende brilstand (0-0) waardoor de Bussumers mede dank zij het 0-1 verlies van Actif tegen Roda'46 zich aan de kop konden handhaven. Roda'46 sloot zich bij de sub-top aan en heeft hopelijk voorgoed de degradatiezone ach ter zich gelaten. Opvallend was ook de 3-1 zege van Olympia op het sterk teruggevallen WZA dat voorlopig even pas op de plaats moet maken. Het was dus over de hele linie een markant voetbal weekend dat bol stond van verras singen. De uitslagen in de 1e klasse A: Achterveld - Gooische Boys 6-0 Actif-Roda'46 0-1 Hoogl veen - Laren 1-3 Barneveld - Amsvorde 0-3 Olympia-WZA 3-1 BFC - Zuiderzeevogels 0-0 ZONDAG Achterveld haalde tegen het zwakke Gooische Boys met 6-0 flink uit en kwam daardoor weer boven de fatale streep terecht net achter Barnevel dat dat komend (inhaal)weekend SVA's volgende De stand inde 1e BFC Zuiderzeevogels Actif Olympia Laren WZA Roda'46 Barneveld Achterveld Hooglanderveen Gooische Boys Amsvorde klasse A 11 16 (18-10) 11 15 (22-10) 11 14 (18-13) 11 14 (18-13) 11 12 (16-13) 11 12 (18-16) 11 12 (19-18) 10 9 (18-25) 10 8 (21-22) 11 7 (16-21) 11 6 (10-23) 11 5 (10-18) ACHTERVELD - Zaterdag orga niseerde de Scherpenzeelse po litiehonden dressuur vereniging 'de Start' voor de zesde maal de jaarlijkse onderlinge wedstrij den. De deelnemers aan deze wedstrijden, leden van de ver eniging komen voornamelijk uit Scherpenzeel en omgeving, waaronder de heren B. van Hou ten en J. van Nimwegen uit Ach terveld. Er waren vijf deelnemers voor deze wedstrijd die zichtbaar ze nuwachtig aan de start versche nen om de zo fel begeerde BDU wissel trofee in de wacht te sle pen Deze was vanaf 1980 steeds in handen gebleven van de Ach tervelders A. en H. van Nimwe gen. die de beide keurmeesters A. Jetten uit Scherpenzeel en J. v.d. Lustqraaf uit Oosterbeek en de beide pakwerkers de gebroe ders Van Ginkel uit respektievelijk Barneveld en Voorthuizen verwel komde, kon met de wedstrijd wor den begonnen. Al snel werd duidelijk dat de als favoriet van start gegane H. v.d. Hudding met zijn Mechelse her der zijn rol uitstekend waar maakte. Direct achter hem stre den W Wagensveld en B. van Houten Laatstgenoemde ont popte zich na een aantal pech- wedstrijden nu tot een directe be lager van Hudding. Bij het 'zware bijwerk' liet Van Houten aan het publiek zien dat hij de afgelopen maanden niet stil had gezeten Prima stelwerk met een minimaal puntenverlies resulteerde in een prachtige 2e plaats. Bij dit geweld moest Wagensveld afhaken en lieten W. Hensen en J van Nim wegen zien dat er veel dressuur- werk te verrichten was om zich met de overige deelnemers te kunnen meten. Eerste en tevens winnaar van de wisseltrofee werd met 393 punten H. van Hudding uit Barneveld met Roy. Tweede werd B. van Houten uit Achterveld met Rino (387V2 punt), 3e werd W Wagensveld, Scherpenzeel met Menno (357 punten), 4e J. van Nimwegen, Achterveld met Ando (346 pun ten), en 5e W. Hensen, Scher penzeel met Oscar (289 punten). Winnaar extra prijs afd. i H.H. van Hudding met 62V2 punt Winnaar beste stelwerk B. van Houten (250 punten) Beste revierder B. van Houten met 47 punten. Extra prijs algemeen appel en wijze van voorbrengen W. Hen sen met I8V2 punt.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5