SVA helft verpletterde in tweede pas Gooische Boys mm m Officiële opening clublokaal TTCL Antilopen zonder veel problemen langs ZKC Ruim vijftig prijzen voor „De Vogelvrienden Albert Tolboom scoorde hattrick Waardering voor dames schutsters Achterveld TTCL kwam er niet aan te pas: 2-8 Woensdag 14 november Hockey uitslagen „Roda'46 55 Opbrengst Kollekte W' DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 'iTftlÉftiiv Topscorer van SVA werd Albert Tolboom met drie doelpunten. Hier scoort hij uit een strafschop. ACHTERVELD - Na de ge weldige opdoffer in de polder tegen Zuiderzeevogels, ver scheen er afgelopen zondag een enigszins gewijzigd Ach terveld op de mat. Voor de nog steeds geblesseerde Marcel Boonen stond Wim Schimmel in de bsis waar door Klaas van de Heuvel naar de middenlinie verhuis de terwijl Cor Horst ditmaal door trainer Jan Drost gepas seerd was. Een omzetting die pas na de rust zoden aan de dijk zette, nadat de Nijkerker- veense oefenmeester op dracht had gegeven om pres sie te gaan spelen. „Er moest na de nederlaag van vorige week en de dubbelblanke ruststand tegen Gooische Boys wat gebeuren. En dat is wonderwel gelukt omdat Gooische Boys na de pauze als een kaartenhuis in elkaar stortte en Achterveld bijna iedere kans in een doelpunt wist om te zetten," memo reerde Jan Drost. In de eerste helft zag het er nou niet bepaald naar uit dat Achter veld. Gooische Boys onder de voet zou lopen Erg behoudend begon Achterveld aan het duel dat vol gens Jan Drost zeer belangrijk was in de onderste regionen ..Iedere punt wat je in deze fase pakt is een er niet in om voor de rust een doelpunt op het score bord te brengen. Na de pauze werden de rollen echter snel omgedraaid. In de vier de minuut was het al raak toen uit een combinatie tussen Klaas van den Heuvel en Albert Tolboom en eerstgenoemde de roos trof: 1-0 Kort daarop kroop Achterveld bij een tegenstoot van Gooische Boys door het oog van de naald. De grootste kans om de ploegen weer op gelijke hoogte te brengen, lieten de Hilversummers achteloos lig gen. .Benutten ze die kans dan had ik het nog niet geweten.'' liet de Achterveldse trainer weten ..Maar omdat midvoor Albert Tolboom voor de tweede treffer zorgde, was het ijs snel gebroken en vielen de doelpunten als rijpe appelen van de boom." Deze kopstoot gaat net over het doel van Gooische Boys. Gooische Boys was rijp voor de slachtbank en had nog geluk dat schoten van Henk Voorburg en Erik de Jong net over of naast gingen. De moegestreden Gerard van de Breemer werd gewisseld voor Cor Horst. Halverwege de tweede helft kreeg Achterveld een strafschop te nemen die beheerst door Albert Tolboom in een doelpunt werd omgezet: 3-0. Even later maakte de SVA-midvoor zijn hattrick com pleet door ook het vierde doelpunt voor zijn rekening te nemen (4-0) Klaas van de Heuvel werd door Jan Drost naar de kant gehaald. Jos Koot nam de open gevallen plaats in Nog maar net binnen de lijnen schreef de ex-KDS-er de vijfde SVA-goal op zijn naam: 5-0. Gooi sche van murw gebeukt en kon in de slotfase niet voorkomen dat de getergde Cor Horst het halve dozijn volmaakte en Achterveld de groot ste overwinning sinds jaren behaal de. „Het is prachtig dat we gewon nen hebben. We moeten echter de realiteit niet uit het oog verlie zen. De inhaalwedstrijd tegen buurman Barneveld wordt nog belangrijker. Het is nu zaak dat we wat constanter gaan preste ren en er evenwicht in de ploeg ontstaat. Dat is voorlopig een eerste vereiste. Dan komen de prestaties vanzelf wel," aldus Jan Drost. winstpunt. Daarom ging ik erg voor zichtig van start om te voorkomen dat Gooische Boys een tegentref fer zou produceren. Want ik wist hoe de Hilversummers het spelletje het liefst spelen Met lange trappen proberen de achterhoedespelers de spitsen aan het werk te zetten in de hoop eenmaal doel te treffen om zich vervolgens en masse voor het eigen doel terug te trekken." Toch kreeg Achterveld een paar kansen. Henk Voorburg zag een schot op de deklat belanden terwijl een kop stoot van de talentvolle Erik de Jong net naast het doel verdween. Hoewel de oranjehemden steeds meer in de melk te brokkelen kre gen en het heen en weer geschuif in de defensie van Gooische Boys meer dan zat werden, slaagden ze ACHTERVELD - Op de najaars vergadering van Schiet Kring Gelderse Vallei werd als nieuwe vereniging Leusden aangeno men. Het verzoek van schietver eniging Leusden om toegelaten te worden had de instemming van alle verenigingen en komt onder meer uit in Klein Kaliber Geweer. Tijdens deze vergadering sprak voorzitter A. de Graaf een woord van waardering uit voor de tieve inzet en sterke wedstri^ cessen van de Achtervelds messchutsters. In de C mannengemeem was het mevrouw A. Vosk van de Hengel die kampi werd en meer dan 25 mannei sloeg. Naast het goud vaj kampioene was er ook brons Anneke Oudshoorn en verdei sterke vijfde plaats van Ria Voskuilen. Korps buks C pioen Hoevelaken en 2 Ac veld. Militair geweer A zilver! J van Rossum en B kampi werd A. v. Daatselaar. Groot ber geweer kampioen W. L wey. Zomerwedstrijd buks B pioen J. Voskuilen en 3 P. Sm Van de achttien aangesloten enigingen is Achterveld de e die een jeugd- en een dames, ling kent en vooral de dames heel sterk in de C klasse en bi1 ten de voorste plaatsen ir eindrangschikking. Albert Tolboom passeert de keeper met een harde schuiver en scoort voor Achterveld LEUSDEN - Tegen het nog on geslagen TVS uit Scherpenzeel viel er vorige week voor het eer ste team van Tafel Tennis Club Leusden geen eer te behalen. Zoals verwacht kwamen de Leusdenaren tegen de toekom stige kampioen in de 2e klasse van de najaarscompetitie enige klasse tekort om kostbare pun ten in de hevige strijd tegen de gradatie te verdienen. Laat staan dat ze de moed hadden om de Scherpenzeelse formatie een halt toe te roepen. Niets van dit alles. TTCL was bij voor baat al volstrekt kansloos en kwam er tegen TVS niet aan te pas. De 2-8 nederlaag was een juiste afspiegeling van de wer kelijke krachtsverhoudingen. Jan Vogels en Rob Unkraut schreven ieder één partij op hun naam. M^er viel er voor beide he ren niet te winnen. Good-old Piet van den^Bree bleef helemaal met lege tonden. Toen het dubbelspel in heT^gin van de avond door TVS geronnen werd, was de (on gelijke) strijd tussen TTCL en TVC in feite al beslist. Eindstand TVS-' TTCL 8-2. Toch kan TTCL de degradatie nog ontlopen Dan moet echter de vol gende thuiswedstrijd tegen Hoog land gewonnen worden. En op grond van de resultaten eerste ontmoetingen tussen t streekgenoten zeker niet oi gelijk. Het is voor TTCL danl of niks! Overige uitslagen TTCL: TTCL2-UTTC 4 Over 't Net 4-TTCL 3 TTCL 4 - Woerden 9 uit TTCL 5 - CJC 5 TTCL 6-IVO 4 Brezan-TTCL7 Afd. zaterdag: Montfoort - Roda'46 VVZ'49 4 - Roda 2 FC Horst 2 - Roda 3 Roda 4- EFC 4 Roda 5 - Rood Wit 5 Roda 6 - Lelystad 6 VVOG 8 - Roda 7 Afd. zondag: Actif - Roda'46 DEV 2- Roda 2 Roda 3 - Veensche Boys 2 Roda 4 - Veensche Boys 4 Roda 5 - Baarn 5 Veensche Boys 6 - Roda 6 HVC 7 - Roda 7 Quick 12- Roda 8 LEUSDEN - Woensdagavond om 20.00 uur Is het (eindelijk) zover. Dan wordt het nieuwe clublokaal annex speelruimte van Tafel Tennis Club Leusden (TTCL) op het Burg. Beuning- park officieel geopend. Wie pre cies de opening zal verrichten is nog onbekend. Wel is zeker dat degene die de eer te beurt valt om de officiële handeling te ver richten afkomstig is uit ambtelij ke kring dan wel behoort tot de Sportstichting Leusden. Hiermee wil het bestuur van TTCL duidelijk maken, dat zonder de medewerking van de gemeente Leusden het clubgebouw niet tot stand had kunnen komen zoals het nu, na de renovatie en herindeling, voor de leden van de tafeltennis club een uitstekend geoutilleerde speelgelegenheid biedt, waarbin nen het bedrijven van de tafelten nissport zeer goed mogelijk is Daarbij komt nog het feit dat TTCL de gemeente erkentelijk is voor de (financiële) garantstelling bij de le ning ten behoeve van de inrichting en verbouwing Dat de Leusdense tafeltennis club, die vorig jaar het 20-jang bestaan vierde, de ondersteuning van de Gemeente Leusden niet onder stoelen en (tafeltennis)tafels heeft gestoken, bleek wel uit de enorme inzet tijdens de verbou wing. Vele leden hebben in de afgelopen maanden onder aanvoe ring van voorzitter Rinus ter Hoe ven de handen uit de mouwen gestoken om de in verval geraakte gemeentelijke kantine op het B.B park in een fraai clubhome om te toveren. Onder het mom van „vele handen maken licht werk" hebben de leden van TTCL meer dan hun goede wil getoond, nadat aannemer Van Buuren het grote renovatiewerk voor zijn rekening had genomen. Het slopen, het op knappen van kleedlokalen, het schilderwerk en allerhande andere klussen zijn eigenhandig door de TTCL-ers uitgevoerd- De afwerking en het inrichten van het gereno veerde lokaal heeft TTCL zelfs geheel zelf uitgevoerd. Het resul taat na maanden ploeteren mag er zijn en kan gezien worden Er ligt een prima sportvloer die uiterst geschikt is voor het snelle balspel op en achter de groene tafel, terwijl de inrichting van de kantine (bar- gedeelte) door de firma Ahrends uit Leusden voor een fraai decor zorgt waarvan uit de toeschouwers en de spelers de wedstrijden in de zaal prima kunnen volgen. De verlich ting - zeer belangrijk bij tafeltennis - is nu helemaal up-to-date en is volgens de insiders meer dan bij zonder en kan wedijveren met de speelzalen van gerenomeerde clubs elders in den lande. De be wondering van bezoekende clubs als ze in het clublokaal van TTCL een wedstrijd moeten afwerken is dan ook niet van de lucht. Niet alleen tegenstanders staan verbaasd maar ook nieuwe leden ervaren wekelijks dat het clubge bouw aan alle eisen voldoet en minimaal vijf dagen in de week ter beschikking van TTCL staat. Er is nu ruimte en speeltijd voldoende Leusdenaren die zich tot het spel aangetrokken voelen en eens na der met TTCL willen kennismaken, hebben zaterdag 17 november een uitgelezen mogelijkheid om op het Beuningpark bij de tafeltennissers een kijkje te gaan nemen. Vanaf 10.00 uur staan de deuren open om iedereen de gelegenheid te geven om de tafeltennissport (weer) eens te beoefenen. LEUSDEN - „Moeiteloos en zon der problemen". Met deze be woordingen maakte trainer Her man Bruins duidelijk dat het openingstreffen in de zaalcom petitie tussen ZKC en Antilopen een makkie was. „Het stelde al lemaal net zo gek veel voor om dat we eigenlijk alles konden doen wat me maar wilden", analyseerde de Amstelveense oefenmeester verder. We speel den zelf niet onaardig maar ZKC gaf dan ook zeer weinig tegen stand." Verregaande conclu sies van hoe staan we er aan het begin van het zaalseizoen nou werkelijk voor kan ik nog niet trekken. Daarvoor was de te genstand van ZKC te pover". Het feit dat de wedstrijd vanwege een vergissing van de bond in Zaandam een week naar voren geschoven was, speelde Antilo pen in het geheel geen parten. Ondanks de korte oefencam pagne ging Antilopen verwach tingsvol aan de slag om niet al leen ZKC de eerste opdoffer te verkopen maar ook de andere clubs die pas deze week van start gaan op morele achterstand te zetten. En daar zijn de Leusdena ren ten volle in geslaagd. Het An tilopen-team dat in de zaal de strijd aanbond bestond uit Nancy Lahey, Yolanda Versteeg. Frans ter Maten en Richard Urbach (in de aanval) en Joyce Osnabrugge, Margret Versteeg, Gert Graafland en Koos Memsma die na het be- ginsignaal het verdedigende werk voor hun rekening namen. In ver gelijking met vorig jaar is Koos Meinsma het enige nieuwe ge zicht in de ploeg, hetgeen tevens betekent dat Esther Versteeg, Jan Costa, Anita van Buren en Eddy Hendriks, die deel uitmaken van de succesvolle "veldhoofd macht", buiten de boot zijn geval len. „Het is gewoon een kwestie van wie past bij wie en wat dat betreft had ik weinig mogelijkhe den. Ik ben nou eenmaal in de gunstige omstandigheid dat ik over een uitgebreide selectie be schik. Maar op grond van een aantal criteria ben ik tot deze op stelling gekomen", verklaarde Bruins desgevraagd Nadat beide ploegen in de beginfase de kat uit de boom hadden gekeken, trok Antilopen snel het initiatief naar zich toe. Binnen een kwartier stonden de Leusdenaren met 0-3 voor, door loepzuivere afstand schoten van Frans ter Maten, Yo landa Versteeg en Gert Graaf land. Hierna wist ZKC de korf te vinden, maar toen Yolanda Ver steeg door haar uit de kluiten ge wassen opponente bij een doelpo ging voor de sokken werd gelo pen, benutte routinier Frans ter Maten de toegekende strafworp koelbloedig en bracht de marge derhalve weer op drie doelpunten terug: 1-4. Even later mocht ZKC een strafworp nemen. Ook de Zaandammers lieten dit buiten kansje niet achteloos liggen. 2-4. In een mum van tijd zette Antilo pen orde op zaken en drukte het overwicht verder in de cijfers uit. Via doelpunten van Joyce Osna brugge en Koos Meinsma be paalde Antilopen de rust stand op 2-6. AFSTAND Na de hervatting liep Antilopen b:~non v'if minuten verder uit. Twee gave afstandspetters van Frans ter Maten en een door Koos Meinsma feilloos benutte straf worp brachten de stand op 2-9. Onbenut nam Antilopen enigszins gas terug en kroop er met name in het verdedigingsvak enige on nauwkeurigheid in het spel. ZKC profiteerde gretig en kwam door drie doelpunten op rij weer dich terbij: 5-9 De licht geblesseerde Nancy Lahey werd vervangen voor Anita van Buren voordat Koos Meinsma wederom raak schoot en ZKC jammerlijk een strafworp miste waardoor de stand op 5-10 voor Antilopen kwam. Halverwege de tweede helft ver grootte Joyce Osnabrugge de voorsprong tot 5-11 waardoor de wedstrijd in feite beslist werd. Een marge van zes punten gaven de Leusdenaren natuurlijk niet meer uit handen. Een strafworp voor ZKC betekende 6-11 maar na een mooie combinatie maakte Ri chard Urbanch de twaalfde Antilo pen-treffer. Binnen een minuut bracht ZKC het verschil echter weer tot vijf doelpunten terug (7- 12). In de slotfase had Magret Versteeg succes (7-13), hetgeen voor trainer Herman Bruins het sein betekende om op balbezit over te gaan. Dat dit niet geheel vlekkeloos verliep bewees ZKC door in de allerlaatste minuten van dit openingsduel de eind stand op 9-13 te bepalen waar door de nederlaag minder hard aankwam dan de werkelijke krachtsverhoudingen tijdens het korfbalduel waren geweest. Het tweede van Antilopen deed niet voor de standaardformatie onder en won met 8-5 van de ZKC-reser- ves. LEUSDEN - De Leusdense ver eniging van vogelliefhebbers 'De Vogelvrienden' hield afge lopen weekend de 17e editie van de inmiddels traditionele vogeltentoonstelling. Ook dit jaar vormde het achterzaaltje van jongerencentrum De Til aan de Lisidunalaan het sfeervolle decor voor de 250 vogels (kana ries, tropen en parkieten) die door 23 leden van de plaatse lijke club van vogelhouders wa ren ingezonden. Een aantal waarmee de tentoonstellings commissie bestaande uit de he ren Chr. v. Dorst, M. v.d. Heide, W. Wouters, G. Lokhorst en mevr. Lokhorst-Mans dik tevre den was. De sombere voorspelling dat 1984 niet zo'n geweldig jaar zou wor- den voor de 'Vogelvrienden' werd daarmee geloochenstraft. Het viel (gelukkig) allemaal reuze mee. Niet alleen het aantal inzenders (23) en aantal vogels (250) was goed te noemen maar ook het aantal prijzen dat de keurmees ters aan de Leusdenaren en hun vogels uitdeelden overtrof alle verwachtihgen. Ruim vijftig vo gels kregen van de keurmeesters uit Soest, Lutjebroek en Vinke- veen een uitstekende waardering en vielen derhalve in de prijzen hetgeen voor de 'Vogelvrienden' een verdienstelijk resultaat is. Een betere 'pluim' zullen de Leus denaren van de toch strenge en vakbekwame 'jury' nog niet vaak hebben gekregen. De kampioe nen in de diverse klassen waren: A-klasse: Kanaries; Mevr. G Mans van Essen Tropen. M. v.d. Heide Parkieten: J de Graaf De winnaars op de foto, v.l.n.r. J. de Graaf (met grijsgroene grasparkiet), mevrouw Mans van Essen haar closter kanarie) en M.M. van de Heide (met een tropenkanarie. de Granaatastrilde). B-klasse: Kanaries B M. Voskuilen Tropen. L Lokhorst Bastaarden. B M Voskuilen C-klasse: Kanaries: J. Jager Parkieten J Jager en L Lokhorst Tropen: G. Jager Het ledental van de Vogelvrien den die als vereniging sinds 1968 deel uitmaakt van het rijk gescha keerde Leusdense clubleven schommelt nog steeds rond de zestig personen. Met z'n allen ste ken de heren- maar ook dames- vogelkwekers een grote hoeveel heid vrije tijd in het kweken en houden van vogels of beter ge zegd de vogelsport in het alge meen om eens per jaar de Leus dense bevolking door middel van een tentoonstelling de resultaten van hun hobby te tonen, leder jaar valt er dan ook altijd wat nieuws te bespeuren. Ditmaal was de Granaat Astrilde (Tropen) een opmerkelijke ver schijning op de show en was met 89 punten meteen goed voor het kampioenschap. Een 'nieuwtje' op de jaarlijkse tentoonstelling was de 'ver hoek'. Speciaal ingericht vo door kwekers die een aant gels aan het publiek tegen trekkelijke prijzen te koop bood. Een bezoek aan de v tentoonstelling was voor de vogelliefhebber en -kenner de moeite waard en bood vc leek op dit gebied een uitste1 kans om eens nader met c gelsport en de Leusdense vrienden' kennis te maken. Uitslagen afgelopen zondag: JEUGD I Meisjes Leusden A1 - H'sum A2 2-1 Leusden A3 - IJsseloever A1 1-1 Leusden A4 - Spitsb A1 0-2 Leusden B1 - Doorn B1 5-1 Leusden B2-Woerden B1 1-5 Leusden B4 - Fletiom. B1 1-4 Leusden C1 - Laren C1 2-4 I Leusden C2 - Huizen C2 3-3 Leusden C3 - Nwe Gein C1 3-2 Leusden C5 - Voordaan C1 0-6 Leusden D1 - Schaerw. D1 5-1 Leusden D2 - Laren D2 1-2 Leusden D3 - Baarn D1 7-1 Kampong A2 - Leusden A2 2-1 Baarn B2 - Leusden B3 1-1 Phoenix B2 - Leusden B5 8-0 Weesp C1 - Leusden C4 1-4 Jongens: Leusden A2 - Voordaan A1 4-1 Leusden A4 - Be Fair A3 0-1 Leusden B2 - A'foort B1 1-3 Leusden B4 - Phoenix B2 0-4 Leusden C2 - Weesp C1 7-0 Leusden C4 - SCHC C4 0-1 Leusden D1 - Be Fair D1 1-5 Laren A1 - Leusden A1 1-2 Nwe Gein A1 - Leusden A3 3-2 Kampony i - LeuSüen 31 2-1 Fletiom. B2 - Leusden B3 1-4 Laren C1 - Leusden C1 4-1 Kampong C3 - Leusden C3 0-6 Schaerw D3 - Leusden D2 4-2 Gooische D5 - Leusden D3 4-0 SENIOREN: Barneveld - Dames 1 0-3 Kampong 12 - Dames 2 0-8 Dames 3 - SCHC 9 3-3 Dames 4 - Leerdam 2 2-3 Culemborg - Heren 1 3-2 Heren 2 - Amersfoort 3 4-1 Heren 4 - SCHC 8 0-7 Be Fair 7 - Heren 3 2-2 Kampong A - Veteranen A 2-0 Veteranen B - Baarn A 1-1 Geldermalsen A- Veteranen A 0-4 Vereranen D - Loenen B 1 -2 Veteranen E - Leerdam A 0-3 LEUSDEN - De National lekte Geestelijk Gehandic heeft in Leusden-centrui zuid een totaalbedrag bracht van 8725,35. De kollektanten hebben hi bijna 800,- meer opgehaa vong jaar De opbrengst 1 steed worden voor vele aktn ten behoeve van de geestö handicapten

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6