een beletsels meer voor oplicht Smoussesteeg Afscheidscadeau dokter Boersema n huis WOL- moetings- ntrum Verkoop kinderzegels Toneel Eendracht met nieuw schakelbord Gerrit en Neeltje Brouwer 50 jaar getrouwd Jazz (met Elzasser zuurkool) in Hakhorst Opvang- adressen gezocht Gemeentebode Wim Herder overleden Intocht Sinterklaas in Achterveld leustlen knunt: luwenkrant Vergadering Comité Milieuzorg Papier container 't Palet Geen krant ontvangen? Introduktie sacred dance" Proces tegen kruisraketten Certifikaat voor rook worst van Fred Timmer INOERDAG 15 NOVEMBER 1984 plaatselijk nieuws !n onzer verslaggevers) ;DEN - De gemeenteraad, zondering van Harm Offe- PV/SGP), heeft geen be tegen de plaatsing van rkeerslichteninstallatie bij ersteek Smoussesteeg/ ^.R'vJlaan.Qe.raartsme#y.- d is het met burgemeester houders eens dat de ver- chten daar nodig zijn om voel van onveiligheid weg en dat mensen hebben bij jruiken van de oversteek, landpunt van de raad bleek gavond in de vergadering raadscommissie openbare en ruimtelijke ordening die jrstel tot plaatsing van de rslichteninstallatie behan- Harm Offereins herhaalde die avond tevoren in de commissie financiën had gezegd ..Moeten we twee maanden voor de geplande evaluatie over de Leusdense verkeerslichten nu een besluit nemen over nieuwe ver keerslichten?" Offereins had ook kritiek op de technische kant van de zaak. Hij verwacht dat er apvaarliike situa ties kunnen ontstaan als de ver keerslichteninstallatie (met druk knop) eenmaal gereed is. Het is de bedoeling auto's over de Burg Van der Postlaan „groen" te geven (met behulp van detectielussen) wanneer zij rrtet 40 kilometer per uur de oversteek naderen. Offe reins: „Als automobilisten daar groen licht verwachten, maar har der dan 40 kilometer rijden, zullen ze door rood gaan. En dat is gevaar lijk. De situatie is te vergelijken met die op de Dodeweg bij kruispunt De Hertenkop." Volgens het GPV- SGP-raadslid kunnen de verkeers lichten bij de oversteek Smousses teeg beter vervangen worden door drempels in de Burg Van der Postlaan „Ik ben niet gechar meerd van verkeersdrempels, maar het remt wel de snelheid van autaX. F'ftlspxs. en. voalq^nqp.rs kunnen dan veiliger de Van der Postlaan oversteken." meent Offe reins. De overige raadsleden (inclu sief Parson) in de commissie heb ben geen problemen met het voorstel, zodat het in de komen de raadsvergadering goedge keurd gaat worden. De kosten voor de aanleg van de verkeerslichteninstallatie bedra gen 55 duizend gulden. SDEN - Nadat de officiële ig op 16 november door de nester is verricht, zal op ag 17 november In het ntmoetingscentrum een grote verkoop van handwerken en een Info-Markt worden ge houden. Er zullen handwerken, vervaardigd door de dames van de seniorensociëteiten van Leusden-Centrum, te koop wor den aangeboden. Onder het ge not van een kopje koffie met cake kan men kijken en kopen: kindertruien, dames- en heren truien, dassen, sokken, kus sens, tafellakens, enzovoorts. Ook is er een Info-markt waarop een aantal bij de Wol aangesloten organisaties en instellingen zich zal presenteren en alle gewenste in lichtingen en voorlichting zal ge ven. Het ontmoetingscentrum is van 10.00 tot 16.00 uur open. nze verslaggeefster) SDEN - In de onlangs ver en Vrouwenk(r)ant Leus- ordt uitgebreid informatie en over het Vrouwen Ont- igs Centrum aan de Bur ster van der Postlaan. i/OC zoals het centrum kort- ingeduid wordt is sinds half [gehuisvest in de kelder van imetntehuis en draagt de I vooronder. Verschillende /wrganisaties uit Leusden er hun bijeenkomsten en enngen. Morgen, vrijdag 16 ber zal het centrum officieel id worden. Het 35 pagina's vrouwennummer heeft dit een speciaal thema meege- Het is om met de woorden scheidende redaktielid An neke van Kraaykamp te ^preken een ratjetoe van verhalen infor matie geworden Berichten~uit de vrouwenvredesbeweging, boekbe sprekingen en aankondigingen van aktiviteiten zijn te vinden in dit boeiende nummer van de Vrou wenkrant. dat voor 2,- te koop is. LEUSDEN - Stichting Comité Milieuzorg nodigt belangstellen den uit tot het bijwonen van een bestuursvergadering die gehou den zal worden op 19 november om 20.00 uur in de huiskamer van Groot Krakhorst. De agenda luidt als volgt 1Opening, mededelingen 2. Vaststelling verslag 15 oktober 1984 3. Ingekomen stukken. 4. Verslagen, mededelingen werk groepen. 5. Werkgroep Energie. 6. Deelnemersraadvergadering. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag en sluiting. LEUSDEN - Op maandag 19 november staat er weer een pa piercontainer bij de openbaar lage re school 't Palet. Tussen 8.00 en 14.00 uur kan iedereen er papier deponeren. De volgende contai nerdatum is 17 december. fhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ichijnt elke dinsdag en donderdag. fdredakteur: mx Kreyns Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Gisteren startte de verkoop van de kinderpostzegels LEUSDEN - De verkoop van kinderpostzegels en wenskaar ten 1984 Is gisteren officieel ge start. in veel post kantoren zijn door de plaatse lijke comités verkoopstands in gericht, waarin naast de kinder postzegels een uitgebreide col lectie wenskaarten wordt aan geboden. De kinderpostzegels hebben dit jaar als thema 'Kind en Stripver haal' en zijn getekend door Joost Zwarte Elke postzegel vormt een stripverhaal compleet met tekst- LEUSDEN - Het ziet ernaar uit dat de twee toneelvoorstellingen die Eendracht dit weekeinde ver zorgt goed bezocht zullen wor den. Volgens het bestuur van de LEUSDEN - Vanaf volgende week zal de introduktiekursus „sacred dance" van start gaan. De kursus omvat drie lessen van elk twee uur en wordt gehouden op woensdag 21 november wan neer het thema ontmoeting aan de orde komt, maandag 3 de cember (thema: symboliek van de dans) en woensdag 19 de cember (thema: dansbeleving). De avonden beginnen om 20.00 uur in het Toerustingscentrum aan de Burg. de Beaufortweg 18 Het kursusgeld bedraagt 30.- Voor meer inlichtingen en aanmelding kan men kontakt opnemen met Yvonne Malmberg, telefoon; 03495-35579. toneelvereniging loopt de voor verkoop van de kaarten goed. „Waarschijnlijk ook doordat we de entreeprijs hebben verlaagd van 7,50 tot 6,-", aldus secre taris Martin Rep. Eendracht voert morgenavond en zaterdag (aanvang beide malen 20.15 uur) het door Peter van Bijllaardt geschreven blijspel „Je zal je zuster bedoelen" op Een stuk vol gekke verwikkelingen waaraan tien amateurtoneelspe lers (geen debutanten ditmaal) hun beste krachten zullen geven. Ook in ander opzicht is de voorstel ling van vrijdag een première voor het eerst maakt Eendracht gebruik van een nieuw, uitgebreid schakel paneel. Vorig jaar, bij het 50-jarig bestaan, ontving de vereniging een groot aantal giften van leden, dona teurs, collega-verenigingen en an dere instellingen Dit geld is be steed aan een investering waar Eendracht vele jaren plezier van hoopt te hebben een mobiel scha kelbord het kan zowel in „thuis- honk" De Korf als bij uit- voorstellingen worden gebruikt, want het is gemonteerd in een speciaal op maat voor de toneel- vereniging gemaakte aluminium koffer Secretaris Rep: „Wat onze lichtinstallatie betreft hebben we nog lang niet al onze wensen ver vuld. Maar dit is een belangrijke stap in de goede richting." Het schakelbord is ontworpen en ge bouwd door Eendrachtmedewer- ker Everhard van de Brug. LEUSDEN - Tijdens de jaarlijk se Rookworst-Keuring van de Organisatie van Keurslager is de Leusdense Keurslager Fred Tim mer een hoge onderscheiding ten deel gevallen. Zijn Gelderse Rookworst namelijk werd be kroond met het Goud-Keur- Certifikaat! De Rookworst- Keuring, die landelijk is, maakt deel uit van het streven nvan de Organisatie de kwaliteit van de LEUSDEN - Als vervolg op de in het afgelopen winterseizoen georganiseerde succesvolle jazz-concerten organiseert de Lionsclub Leusden het komende seizoen een aantal jazzconcer ten, waarbij tevens tegen een speciale prijs een maaltijd kan worden gebruikt. In samenwerking met de exploi tant van het eetkafé „De Hak horst", Rob Bouwer, zal zaterdag avond 17 november deze unieke combinatie „jazz met maaltijd" voor het eerst worden gegeven. Vanaf 18 00 uur zal in het sfeer volle eetkafé de Leusdense jazz- combinatie „De Swings Profs" op treden. Deze o.l.v. Pardy Leopold staande combinatie met de inmid dels vermaard geworden „Goodman-sound" zal de maaltijd muzikaal begeleiden. De toegang tot het gebeuren LEUSDEN - De Stichting Ver biedt de kruisraketten heeft na zorgvuldig onderzoek naar de juridische mogelijkheden beslo ten om een proces te voeren tegen de plaatsing van kruisra ketten in Nederland. Twee advocaten hebben inmid dels een dagvaarding voorbereid, die op 21 november ingediend zal worden waarin de onrechtmatig heid van de plaatsing centraal staat ledereen die dit proces wil ondersteunen kan 35- storten op giro 5659344 t.n.v. Stichting Verbiedt de kruisraketten te Am sterdam. Voor meer inlichtingen kan men kontakt opnemen met J. H. Geerke, Goudpleviers 5, tele foon 947544 bedraagt 20,- per persoon, inclu sief de speciaal voor deze avond I vervaardigde maaltijd „Elzasser- zuurkool" Indien u geen gebruik wil maken van deze maaltijd en toch wil genieten van de muziek bedraagt de éntree ƒ7.50 De opbrengst zal worden be stemd voor de door de Lionsclub Leusden ondersteunde landelijke actie voor de drugspreventie. In- dien; men gebruik wit maken van deze maaltijd is he| verstandig om vooraj uw tafel te reserveren in „de Hakhorst". U kunt dit telefonisch doen onder nummer 033-944434. LEUSDEN - De Werkgroep On derdak zoekt voor haar opvang van mensen in krisissituatie gastgezinnen, die bereid zijn een jongere of oudere voor een pe riode van circa twee weken on derdak te verlenen. Van het gastgezin wordt ver wacht dat het niet alleen een kamer en een bed kan bieden, maar ook de nodige aandacht kan geven Niet alleen gezinnen kunnen zich aanmelden, maar alleenstaanden worden graag in het bestand opge nomen. li Voor aanmelding óf_rneer jnjich- tirigen Kön men' zich~wendëh tot één van dé mèdéWerkers. Truus van der Sande. telefoon: 942100. Wim Herder LEUSDEN - Op 53-jarige leeftijd is na een ernstige ziekte gemeentebode Wim Herder overleden. Sinds 1979 was hij om gezond heidsredenen niet meer full time in dienst van de ge meente. Wim Herder werd op 2 janua ri 1931 in Leusden geboren. Na zijn schoolopleiding was hij achtereenvolgens werkzaam bij een landbouwbedrijf, een transportonderneming en een besteldienst. In 1960 werd hij rijschoolhouder, drie jaar later trad hij in dienst van Pon's Automobielhandel in Leusden Op 1 maart 1971 werd Wim Herder bode bij de gemeente De ontvangst van bezoekers, het verzorgen van recepties en vergaderingen, de zorg voor koffie en thee voor het gemeen- tepersoneel, het bijwonen van huwelijksvoltrekkingen en de postverwerking behoorden tot zijn hoofdtaken Hij besteedde altijd zeer veel zorg aan zijn werk Sinds 1979 deed Wim Her der het vanwege zijn gezond heid wat kalmer aan, maar bleef zich op verschillende on derdelen van de bodedienst bijzonder inzetten. Wim Herder laat een vrouw en twee kinderen achter laktie: dewina de Boer par van Loo /ering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur aktie en administratie: or Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op lagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot uur. Telefoon 033-941495 nnementsgeld: 60 per jaar, ,80 per half jaar: 15 per kwartaal hten bezorging: willen leveren, kunnen dat doen tot 7 december in de bus die bij J. Coenen, Hessenweg 311 in de winkel staat Ook is er een mogelijkheid een bijdrage te storten bij de Rabobank te Achterveld op rekeningnummer 3007.14.416 t.n.v. Afscheidsca deau Dhr. en mevr. Boersema. Rabo, Achterveld. Ook wil men dokter Boersema een plakboek aanbieden Degenen die nog oude foto's, krantenknipsels of leuke voorvallen, die betrekking hebben op Boersema willen afstaan, kun nen deze voor 7 december afgeven bij de volgende adressen Dhr Koch, Kon Julianaweg, Lida Coe nen, Hessenweg 311, tel. 03425- 1425, Truus Leermakers, W van Amersfoortstraat 47. tel 03425- 1732 en Nan Nabuurs, 't Jannen- dorp 13, te^. 03425-1242 LEUSDEN - „De burgemees ter weet vast de weg niet", dacht meneer Brouwer, „hij is hier nog nooit geweest". De burgemees ter kwam dan ook niet zomaar even langs. Op woensdag 14 november was het vijftig jaar geleden dat meneer en mevrouw Brouwer zijn getrouwd. Zij vier den dit gouden huwelijksfeest samen met broers, zussen, kin deren, klein- en achterkleinkin deren. Gerrit Brouwer is 75 jaar en zijn vrouw Neeltje 71. „We zijn nog helemaal niet oud", zeggen ze. En ze redden zich nog best zelf, al laat de gezondheid soms wel wat te wensen over Brouwer heeft vroe ger jarenlang graag sigaretten ge rookt. Nu is dat slecht voor hem In het begin vond hijhet erg moeilijk om met roken te stoppen, maar dan deed hij maar een strootje of luci fershoutje in zijn mond als surro gaat. Mevrouw Brouwer wil liever geen hulp van één van haar doch ters. „Die hebben genoeg aan hun eigen werk" NIKS „Vijftig jaar is niks", 't is voor hen omgevlogen. Toch is er in die tijd veel gebeurd en ook veel veran derd. Tot vlak voor zij trouwde werkte mevrouw Brouwer 's zater dags nog van twee tot negen voor slechts drie kwartjes En hij als daggelder voor twee gulden per dag. In Leusden is ook veel veran derd.We weten lang niet overal de weg meer, dat was vroeger on denkbaar," aldus het echtpaar Al vijftig jaar hebben ze hier gewoond, behalve in 1940. toen Leusden door de Duitsers onder water werd gezet Mevrouw Brouwer vluchtte toen met twee kinderen naar Apel doorn, omdat haar man daar sol daat was. Ze was daar nog maar een week of hij moest alweer haar Den Bosch. Dertien maanden bleef hij weg. De tijd van vroeger wensen ze niet meer terug. „Je moest erg hard werken om aan de kost te komen. Tegenwoordig roepen ze wel eens te gauw dat ze teveel moeten doen", vinden ze allebei ACHTERVELD - De plaatselij ke huisarts Boersema heeft de afgelopen weken vla een schrij ven al zijn patiënten meegedeeld dat hij aan het eind van dit jaar de huisartsenpraktijk in Achterveld zal verlaten. Gezien de enorme betrokkenheid en inzet van de heer Boersema en zijn echtgeno te, zal een gemeenschappelijk afscheidscadeau voor beiden zeker een fijne herinnering blij ven. Boersema was 17 jaar in Achterveld werkzaam en zal zijn werk als bedrijfsarts voortzet ten. Het cadeau zal het echtpaar Boersema worden aangeboden tij dens de afscheidsreceptie op 21 december tussen 19.00 en 20.00 uur. Veel patiënten zijn al benaderd en gevraagd of zij mee willen doen aan het gezamelijk cadeau Ande ren die eveneens een bijdrage lichte motregen valt gaat het op het bordes van St. Joseph gewoon door, maar wordt de route wel ingekort Deze is dan Hessenweg - W. van Amersfoortstraat - van Ol- denbarneveltstraat - Pater Storm- straat - Hessenweg en zo naar de Moespot. In de Moespot zal de Sint zich dan ook enige tijd met de kinderen bezig houden. Daar in de Moespot de ruimte beperkt is zullen eerst de kleinere kinderen worden htftMKtgo&tom Nfatf- do* ItfmntjtKS kunnen ook de moeders mee naar binnen. De kinderen kunnen hun tekeningen in de Moespot aan de Sint overhandigen Indien het om 13.30 uur regent gaat men meteen naar de Moespot waar de Sint met zijn Pieten en muziekvereniging D W.S. hun best zullen doen er een gezellige middag van te maken bonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan ikt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag in 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u ikt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 1, toestel 44. ACHTERVELD - Dankzij de medewerking van de Achter- veldse winkeliers Is het dit jaar weer mogelijk om St. Nicolaas een bezoek aan Achterveld te laten brengen. Indien het droog weer is zal de Sint op zaterdag 24 november om 13.30 uur worden verwelkomd op het bordes van Huize St. Joseph. Daarna volgt een rondrit door het dorp. De route is als volgt: Hessen weg - M/ccof&roaL - whvi Geijnstraat - (als deze begaanbaar is) de Rentmckstraat - Jan van Arkelweg - W van Amersfoort straat - van Oldenbarneveltstraat - Pater Stormstraat - W van Amers foortstraat - Verjaagde Ruiterweg - Hessenweg dan naar de Moespot aan de Jan van Arkelweg. Indien het weer twijfelachtig is of een ballon. De waarden van de serie IESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u sstellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ^uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met lelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per nplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm). 'unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, KJen-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- Jt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'tenkombinatie te Barneveld. Het gouden echtpaar Brouwer geflankeerd door de heer en mevrouw Rademaker. kinderzegels zijn 50 25 cent, 60 20, 65 20 en 70 30 cent Voor degenen die het nog te vroeg vinden om kerstkaarten te versturen verkoopt het comité ook St.-Nicolaaslabels om pakjes en surprises mee te versieren. Het plaatselijk comité voor kinder postzegels in de gemeente Leus den verkoopt de kinderzegels vanaf 14 november tot kerstmis in het postkantoor te Leusden-Cen trum. zelf-gemaakte produkten op te voeren. Zo zijn er vastgestelde regels inzake de samenstelling van de worsten, het uiterlijk, de versheid, en zeker ook de smaak Het ge wonnen Goud-Keur-Certifikaat moet elk jaar opnieuw behaald worden en geldt nu voor het sei zoen '84-'85.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3