CÏÏÏÏÏÏTÏÏTÏÏ1 Chaos en kou lijden bij TBC-contactonderzoek in zijn brood is beter Inspraak op Streekplan hkrant Inbrekers sloegen hun slag Op maandagavond 26 november in De Korf Te veel lawaai Circa 2100 mensen meldden zich in Klaveet miTEER METEEN! Vandaag de in Leusder Krant in slaap iusder BDU m aH n Controle op autogordel C0RPUR0Y BROEKEN (fiimh) Normaal 85,- JjU_ 59; Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden len krant tvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 wW Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.gg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV Een lange rij wachtenden buiten „De Klaveet" consumptiebon aangeboden. Van- van de positieve reactie (TBC- wege het ongemak besmetting) of de negatieve. De Gisteravond moesten alle ge- uitslag hiervan is nog niet be- prikten terugkomen om hun arm kend. Degenen die „positief te laten zien voor het vaststellen zijn (verwacht wordt in ieder LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Arnhemse- weg is voor circa 30 duizend gulden verdwenen aan sieraden, bontmantels, postzegels en foto-apparatuur. De dader(s) kwam(en) het huis binnen door het forceren van de achterdeur. Afgelopen zondag werd bij de politie een inbraak gemeld in een woning aan de Wilhelminalaan in Leusden-Zuid De inbraak werd ontdekt door de buren die op het huis pasten bij afwezigheid door vakantie van de bewoners Voor alsnog worden een Friese staartklok en sieraden vermist. De achterdeur van de woning was geforceerd Ook doelwit van een inbraak werd coffeeshop Sfinx" in De Hamershof Buitgemaakt werden dertig pakjes sigaretten en 150 gulden aan contanten uit de speel automaat. LEUSDEN - Met ingang van 1 december aanstaande gaat de rijkspolitie Leusden controles geval één procent) zullen zich moeten melden bij het Consulta tiebureau voor de Tuberculose voor een verdere controle en zonodig medische behandeling. uitvoeren op het dragen van au togordels. Deze controles van onbepaalde duur, worden ge houden in het kader van de lan delijke aktie „autogordels, klik!" (advertentie) Harderwijk, Markt 20 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Bameveld, J v Schaffelaarstraat 14 van Hem. zo liet hij zijn gasten weten, is heel wat beter dan de meegebrachte bolletjes. pas brood. Het is voedzaam en het smaakt zó dat er niks op hoeft". Boer Hein Brouwer wreef het gasten effentjes onder de neus. Hij had PvdA/PPR-Statenleden plus Leusdense eten. De Statenleden brachten die dag een aan Leusden en mochten de lunch genieten bij boer Brouwer Er was voor bolletjes en drinken ge zorgd. maar toen Hein die voedselvoorraad zag moest hij even reclame maken voor zijn zelfgebakken brood. Rechts op de foto Heins Levensgezellin. Voor een verslag van het werkbezoek van de Statenleden zie pagina 3. LEUSDEN - Na de realisering van het deelplan Claeveren- blad-Wildenburg in 1985 hoeft Leusden geen huizen meer te bouwen voor woningzoeken den uit de regio. Woningbouw voor de eigen woningzoeken den is in de komende tien jaar mogelijk op de lokatie 't Ruige Velt. De woningvoorraad in Leusden zal in de periode tot 1995 kunnen toenemen met 2400 huizen, tot een totaal van 9400. Daarbij is een uitbrei ding van de kern Achterveld inbegrepen. Uitbreiding van de kern Leusden-Zuid wordt niet overwogen Mocht Leus den niet al zijn woningzoeken den zelf kunnen huisvesten, dan zijn er opvangmogelijkhe den in de groeistad Amers foort. Dit blijkt uit het voorontwerp streekplan voor de provincie Utrecht. Over het voorontwerp wordt voor de inwoners van Leusden op maandag 26 no vember een inspraakavond ge houden. Dat gebeurt in De Korf in Leusden, Smidse 1De avond begint om acht uur. Tussen half acht en acht uur wordt een dia programma vertoond, dat een indruk geeft van de provinciale plannen. In het streekplan geeft het provin ciebestuur in hoofdlijnen aan hoe de ruimte in zijn ogen het best kan worden gebruikt Daarbij gaat het niet alleen om de vraag waar wo ningen mogen komen, en hoe veel Ook de mogelijkheden voor vestiging van bedrijven worden in het streekplan vastgelegd, even als het gebruik van het landelijk gebied Bij een economische groei van 31/2 procent per jaar zou er in het streekplandeelgebied Amersfoort, waar ook Lcusden bij hoort, in de komende tien jaar niet genoeg bedrijfsterrein zijn. Het voorontwerp-streekplan maakt daarom de ontwikkeling van en kele nieuwe terreinen mogelijk, onder meer de Horst in Leusden met een oppervlakte van 40 hec tare. Veel van de militaire terrei nen in dit deel van de provincie zijn van belang als natuurgebied (bijvoorbeeld de Leusderhei) Die natuurwaarden wil de provincie zoveel mogelijk in stand houden Daarnaast kunnen sommige mili taire terreinen meer voor recreatie geschikt worden gemaakt De provincie wil verder dat Leusden zo spoedig mogelijk een aanslui ting op rijksweg A28 krijgt REACTIES Het provinciebestuur vraagt niet alleen de inwoners van de provin cie om hun mening over het voor ontwerp-streekplan, maar ook ge meenten en andere instanties Al die reakties worden gebundeld en spelen een rol in de volgende fase van de streekplanvoorbereiding: het maken van het ontwerp- streekplan. Dit zal naar verwach ting in de eerste helft van 1985 verschijnen Het ligt vervolgens twee maanden ter inzage op de provinciale griffie en de gemeen tehuizen Gedurende deze pe riode kan iedereen er schriftelijk bezwaren tegen indienen. Deze moeten worden gericht aan pro vinciale staten. Voor de indieners van bezwaarschriften worden la ter nog hoorzittingen gehouden Als alles volgens plan verloopt, zullen provinciale staten in 1986 oordelen over de bezwaarschrif ten en het streekplan vaststellen Van het voorontwerp-streek plan is een samenvatting ver krijgbaar voor f 2,50. Is deze op het gemeentehuis uitver kocht, dan kan hij worden be steld bij de Centrale Bibliotheek van de provincie Utrecht, Ach ter St. Pieter 200, postbus 18100, 3501 CC Utrecht; tele foon: 030-32 16 32. Hier is ook het komplete voorontwerp- streekplan verkrijgbaar; dit kost 1 15,-. Wie iets meer wil weten over ruimtelijke ordening en de plaats die het streekplan daarin heeft, kan bij de afdeling voor lichting van de provincie de gra tis brochure 'Ruimtelijke orde ning in kort bestek' aanvragen. Voor meer inlichtingen kan men daar eveneens terecht (tst. 434). LEUSDEN - De rijkspolitie heeft vrijdagnacht korte met ten gemaakt met de geluid- overlast die een bewoonster van een van de Eurowonin gen maakte. De vrouw had haar stereo hard aan staan en eerdere waarschuwingen van de politie in de wind geslagen. Om een einde te maken aan de overlast nam de rijkspolitie eenvoudigweg de stereoapparatuur in be slag. Tegen de vrouw werd proces-verbaal opgemaakt. PvdA-Statenleden in Leusden 3 Sint uitbundig ontha&ld. 4 Vooronder geopend f 5 Hamershuis heropend5 Sport 6 en 7 DINSDAG 20 NOVEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 59 werd maar besloten een half uur eerder te starten. Pas tegen half elf kon de TBC-controle worden beëindigd. Volgens de eerder gemaakte planning zou het ein de rond negen uur zijn. De ruim 900 mensen - hoofdza kelijk jongeren - die zonder uitnodi ging naar Achterveld waren geko men, zijn in het nabije verleden wel eens in disco De Klaveet geweest. Ze hadden de kranteberichten over de TBC-besmetting in de disco gelezen maar geen oproep gekre gen en waren ..voor de zekerheid" naar het contactonderzoek ge gaan De enorme toeloop aan het begin van de avond leidde tot lange wachttijden voordat het prikje" kon worden gezet door verpleeg kundigen van het consultatiebu reau. Drie kwartier blauwbekken in de rij buiten was geen uitzondering. Sarcastisch klonk dan ook de op merking van één van de wachten den dat mocht je geen TBC heb ben, je in ieder geval longontste king zou oplopen AANGEVULD Dr. De Bliek van het Consultatie bureau voor de Tuberculose had niet op zo n grote opkomst gere kend. Zijn medische ploeg was ook niet berekend op circa 2100 men sen. Daarom moest vroeg in de avond al de te injecteren stof plus de spuiten worden aangevuld. Zoals bekend werd onlangs vast gesteld dat een geregelde bezoeker/medewerker van disco De Klaveet door TBC was besmet. Hij was ook op 15 september aan wezig toen in de Achterveldse dis cotheek een Miss-verkiezing werd gehouden die door ruim 600 men sen was bezocht. Daarvoor en daarna hield hij zich ook op tijdens disco-avonden in De Klaveet. Door middel van het kaartsysteem van deze discotheek werden uiteinde lijk 1200 mensen opgeroepen voor het TBC-contactonderzoek. Na het „prikje" vrijdagavond kregen zij plus de 900 anderen door de be drijfsleiding van De Klaveet een (advertentie) neer u voor lag- resp. erdagavond 18.00 e Leusder Krant lebt ontvangen, lan onze hoofd- it (dinsdag en lerdag tussen l en 19.30 uur). Tel 140691Wanneer Dm wat voor reden ok - niet te ken is, kunt u kt opnemen met inspekteur ging, overdag te iken onder tel.nr. 16141. LEUSDEN - Veel meer mensen dan opgeroepen zijn vrijdagavond afgekomen op het TBC-contactonderzoek in disco De Klaveet in Achter veld. Volgens het Consulta tiebureau voor Tuberculose in Utrecht zijn er circa 2100 mensen geregistreerd terwijl er maar 1200 schriftelijk wa ren opgeroepen. De enorme opkomst leidde op de toegangswegen naar en de parkeerplaatsen bij De Klaveet tot een enorme chaos. Behalve het vinden van een parkeerplek- je kampten de automobilisten ook met het probleem dat ze na het onderzoek zeer moeilijk weg kwamen. Voor de ingang van De Klaveet had zich omstreeks half zeven al een schare mensen verzameld. Terwijl de bedoeling was om zeven uur te beginnen met het TBC-contactonderzoek, Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- (Van één onzer verslaggevers) uilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Ikontrakten belangrijke korting isderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). nummers 75 cent per stuk. tNINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend dags gesloten Ruim 2000 prikken werden vnjdagavond uitgedeeld bij .,De Klaveet - Een automobilist van Holland werd don- ochtend door slaap over- >en hij over de Doornse de richting van Maarn s e Lancia van de man van de weg en knalde o en lichtmast. De wagen otal loss. De bestuurder iet de schrik vrij. De man ^ir en had die nacht tevo- oefening gehad. Deze jke inspanningen waren E aak van zijn slaperige leid achter het stuur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1