antiek Beurs uimtelijke ordening hoofdmoot in erkbezoek PvdA-Statenfractie Dansavond in vernieuwd Ons Gebouw geslaagd Muzikaal dineren in de Hakhorst succesvol Sint op bezoek bij „Blijhof Ie—silen krant KPO bijeenkomsten eusder krant 0p 15 december opnieuw Vogels voeren Geen vergadering Planadviesgroep Opbrengst bazar van „Tryfosa" Ingewikkelde tekst verwerking? uitbesteden: vaak dé oplossing KI/I/1EK DINSDAG 20 NOVEMBER 1984 plaatselijk nieuws 3 Er werd zaterdag druk gedanst in Ons Gebouw. ACHTERVELD - Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Ons Gebouw in gebruik werd genomen. In deze periode is veel aan het gebouw aangepast naar de eisen van de tijd. Dit jaar werd de grote zaal geheel vernieuwd. De verlich ting is geheel aangepast en ook de geluidsinstallatie heeft een grondige wijziging ondergaan. Door diverse plaatselijke ver enigingen wordt Ons Gebouw gebruikt voor hun activiteiten. In verband met de huur van de zalen en ook het zonder subsi die draaien is het niet mogelijk geheel kostendekkend te wer ken. Daarom werd besloten door het Stichtingsbestuur om activiteiten te gaan organise ren. De eerste activiteit was een dans avond. afgelopen zaterdag die bij zonder druk bezocht werd De muziek werd verzorgd door de wel bekende band Green Appel. Niet alleen de jeugd was goed verte genwoordigd maar er waren ook veel ouderen aanwezig Gezien het succes van deze avond zal er in de maand december weer een dansavond worden gehouden en wel op zaterdag 15 december Ook dan zal de muziek weer door een band worden verzorgd Bij de verspreide huis aan huis folder werd Bebo genoemd in verband met de organisatie. Hierdoor was bij velen de mening ontstaan dat het een gewone discoavond be trof. Een onjuistheid. Bebo helpt wel organiseren, geen disco, wel goede levende muziek (advertentie) AMERSFOORT CULT. CENTR. DE DRIETAND VB. 23 NOV. 16-21 UUR ZA. 24 NOV. 11-17 UUR ZO. 25 NOV. 11-17 UUR •én onzer verslaggevers) DEN - „Wij vinden dat g moet zijn voor land- ipelijke waarden en na- jk schoon in de provin- Woningbouw en werk- enheid moeten daarom >n geconcentreerd; kernen moeten klein n. Wij zijn vóór sprei- na n kleinschalige werk- enheid". Dit zei Jaap enburg, Statenlid van vdA/PPR-fractie, don- g tijdens een praatje ie pers na afloop van erkbezoek dat zijn Sta- ictie aan Leusden had cht. ding voor de opmerking van ■nburg was het ter sprake hte onderwerp "uitbreiding en" en de vertaling daarvan et ontwerp-structuurplan. en wil zoals bekend eerst jorden (Ruige Veld en 't /oor woningbouw en werk- nheid gebruiken en moge- arna, bij aangetoonde be naar het zuiden gaan. Het i Langesteeg (ten zuiden fSchoolsteegbosjes) komt ie picture. nburg en de andere pro ve Statenleden tonen zich rgeval - evenals de PvdA in usdense raad - geen voor- ir van woningbouw in dat jke gebied De School- x>sjes en het bijbehorende vinden ze te waardevol, vindt niet alleen de Pv- R-Statenfractie maar vast e andere fracties in Provin- Staten", meende Roo- r9 deel van het werkbezoek lusden vormde een gesprek it college van burgemeester thouders. In dit anderhalf rend besloten onderhoud ussen B&W en de Statenle- jofdzakelijk over ruimtelijke ng gesproken. Niet verwon- nu er volop wordt gediscus- over de toekomst van en (structuurplan) Op de wat het college de vijf Sta- en van PvdA/PPR heeft maakt, antwoordde Beb jsfel: ..Er is ons niks wijsge- Er zijn zaken aan de orde 0\é zaken waren onder öe eventuele woningbouw ijjidefl van de Schoolsteeg- ies. de plannen voor het Huis [de Sport, de aansluiting op ig 28. de plannen voor een an in het gebied De Hoge n het Compagnies Oefen- op de Leusderhei Wethou- n Wagenaar mocht als ver- jrdelijke voor het ruimtelijk De lunch genoten de Statenledenin gezelschap van de Leusdense PvdA-raadsfractie en leden van de Partij van de Arbeid, bij boer Hein Brouwer aan de Laapeerseweg. ordeningsbeleid het een en ander toelichten. De Statenfractie liet de pers weten niet de indruk te heb ben dat B&W persé willen dat er in het zuiden gebouwd moet wor den. Wagenaar zou hen toever trouwd hebben dat het gebied Langesteeg in principe niet de meest ideale plek is voor uitbrei ding. HUIS VAN DE SPORT Het Huis van de Sport was een tweede moot in het onderhoud met het college. Zoals bekend wil len Amersfoort en Leusden graag dit landelijk atletiekcentrum plus motel en vergaderaccommodatie realiseren De provincie zal bin nenkort eén van de twee gemeen ten aanwijzen. Mocht Amersfoort de eer krijgen dan is het volgens wethouder Wagenaar, aldus de Statenleden, niet onmogelijk dat het motel van het project wordt gekoppeld en toch in Leusden wordt gebouwd Voorwaarde is natuurlijk wel dat de zo gewilde aansluiting op rijksweg 28 er dan ook komt Voorzitter Ans Holle man van de Statenfractie PvdA1 PPR antwoordde op de vraag waar volgens haar het Huis van de Sport-project uitgevoerd dient te worden, ,,Wij vinden dat Amersfoort groeistad is en dat die taak in het oog gehouden moet worden" Met andere woorden, een voorkeur voor de buurge meente van Leusden. Op de vraag wat de Statenleden vinden van ontwikkelingen die in strijd zijn met bestemmingsplan nen en/of streekplan (verbouwing schuur tot manege aan de Buurt weg) liet Jaap Roodenburg weten zoiets volstrekt onacceptabel te vinden Helaas is ingrijpen vaak onmo gelijk. Er is een gebrek aan machtsmiddelen om ontwikke lingen in strijd met bijvoorbeeld een streekplan in te dammen", al dus het progressieve Statenlid. In zake de plannen voor de aanleg van een golfbaan heeft de PvdA/ PPR-Statenfractie nog geen standpunt ingenomen. ..Of schoon we meer voelen, in eerste instantie, voor een openbare golf baan dan eentje van een ver eniging zoals nu het geval is. Voor het spelen van golf is volgens ons geen duur lidmaatschap nodig", meende Ans Holleman. Aan de andere kant leeft binnen de Sta tenfractie de (PPR-)gedachte dat bij het openbaar maken van een golfterrein de recreatiedruk op de natuur in De Hoge Kley (Den Treek) hoger wordt De aanwezig heid van veel mensen zou wellicht een verdere aanslag kunnen bete kenen en op de natuur. RONDRIT Voordat de vijf Statenleden plus Miep de Jong van het PPR-aktie- centrum de pers te woord stonden hadden ze een druk programma afgewerkt. Omstreeks negen uur die donderdagochtend werd het gezelschap ontvangen bij Corri Verduin, de PvdA-fractievoorzitter in de gemeenteraad Daarna werd een bezoek afgelegd aan Tussen- Tijds, de initiatiefgroep voor men sen met veel vrije tijd. Vervolgens namen de Statenleden, vergezeld door PvdA-raadsleden en ande ren, een kijkje in de openbare bieb en maakten een rondrit door het oosten en noorden van Leus den. De bus stopte natuurlijk even bij de Schoolsteegbosjes. Tussen de middag werd er geluncht Men had boer Hein Brouwer zo bereid willig gevonden de politici daar voor te ontvangen. Met gevulde magen gingen de Statenleden omstreeks twee uur op bezoek bij het college van B&W. Daarna ging men de kelder van het gemeentehuis in om het nieuwe vrouwenontmoetings centrum en de rest van de kelder te bezichtigen. Omstreeks vijf uur volgde in eetcafé De Hakhorst een gesprek met de Vrienden van Leusden. de aktiegroep die on langs in een mum van tijd 1200 handtekeningen tegen het struk- tuurplctn verzamelde. De Vrien den van Leusden mochten de Sta tenleden vertellen waarom ze het struktuurplan niet zien zitten Na de aansluitende persconfe rentie was het dineren geblazen voor de politici, waarna men zich opmaakte voor Leusder Kringen, het politiek café van de progressieven. Het verslag van die avond staat elders in de krant. LEUSDEN - Sinterklaas is zaterdag 24 november de eregast bij het Sinterklaas feest dat speel- en rekrea- tievereniging Blijhof ieder jaar aan de Leusdense kin deren van 4 tot en met 12 jaar aanbiedt. Maar voordat de Sint met zijn Pieterbazen ten tonele verschijnt wordt er door medewerkers van "Blijhof" een toneelstuk opgevoerd. Met een tove naar, een landloper en een boef in de hoofdrollen kun nen de kinderen weer ge nieten van een vrolijk spel dat de titel "Het duveltje in 't doosje" heeft meegekre gen. Er is een ochtendvoorstel ling van 10.30 tot 12 uur en 's middags wordt hetzelfde programma herhaald van 14.00 tot 15.30 uur. Voor de leden is dit feest gratis, kin deren die geen lid zijn van de vereniging betalen f 3,— voor een toegangs kaartje dat, ook voor de le den, vrijdag tussen 16.00 en 17.00 uur op Blijhof, Ansfri- duslaan 49, afgehaald moet worden. Sinterklaas zal op het feest gelijk de uitslag bekend ma ken, en de prijzen overhan digen van de kleurwedstrijd waaraan alleen de leden van Blijhof mee konden doen. En... de Sint heeft beloofd voor ieder kind een ka- dootje mee te zullen nemen! ACHTERVELD - Door de K.P.O afdeling Achterveld werden twee achtereenvolgende bijeenkom sten gehouden. De eerste bijeen komst was een kreatieve avond, waar mevrouw Van de Horst uit Barneveld met een grote sortering kralen aanwezig was Na enige uitleg konden de K P O dames een ketting voor zichzelf maken De daarop volgende avond waren weer veel leden aanwezig. Het ging ditmaal over het onderwerp hoe de K P O reilt en zeilt Aan wezig waren de consulente van de K P.O. in Arnhem, mevrouw v.d.Eelaart en het hoofdbestuurs lid mevrouw Logtenberg. Er werd een spel gespeeld op een groot ganzebord met vragen over de K.P O. Vragen als hoe wordt het hoofdbestuur samengesteld, noem suggesties voor de kerst avond, enzovoort, kwamen aan de orde Het werd een gezellige maar ook leerzame avond gewend dan wordt op u gerekend en een dag zonder voedsel kan, in deze tijd van het jaar, voor vogels fataal zijn. Hangt er in uw tuin een nestkastje, kontroleer het dan even op tocht- en waterdichtheid, of bent u van plan er het volgend voorjaar een op te han gen, doe het dan nu. Als het koud is wordt van die kastjes, niet alleen door de mezen maar ook door andere vogelsoorten, een dankbaar gebruik gemaakt om te overnach ten. G.van L. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. ofdredakteur: irnix Kreyns daktie: udewina de Boer spar van Loo ivering kopij en advertenties: *het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, 'het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur laktie en administratie: or Leusder Krant, Rozendaallaan 9 Leusden-Centrum Op Cagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot ttuur Telefoon 033-941495 onnementsgeld: .60 per jaar .80 per half jaar ,15 per kwartaal chten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 0 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan aki op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 5n 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u aki opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- ;1. toestel 44. 8ESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u «stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij Uitbetaling op giro; 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met öelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per nplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 5 cm). 'unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, 'tóen-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- 31 u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is en uitgave van de BDU- "enkombinatie te Barneveld. Vorige keer hebben we u aangeraden om maar vast pinda's en vetbollen op te hangen. Als u dat hebt gedaan, dan zult u bemerkt hebben dat al leen de mezen daar ge bruik van maken. Het zijn in hoofdzaak de koolme zen die daar op af komen en wat later in de tijd ook de pimpelmezen. Het is grappig om te zien hoe die veel kleinere pimpel mees het opneemt tegen zijn veel grotere neef en zich de kaas niet van het brood laat eten. Nog wat later, als de win ter strenger wordt, is het heel best mogelijk dat we. vooral als we dicht bij bos of park wonen, de zwarte mees, de kuif- mees en de zwartkop mees op ons voer af zien komen. De mezen, die van huis uit echte insekteneters zijn, hebben van de na tuur een mooie aanpas sing meegekregen. In het najaar wordt de mezen- maag langzaam groter en sterker om hard voedsel te kunnen verteren. Ze kunnen nu leven van nootjes en zaden, mits die maar olie- of vethou- dend zijn. Pinda's zijn dus zeer geschikt, maar dan wel ongezouten en liefst ongebrand. Denkt u er vooral om: zout is ver gif voor alle vogels. Vet bollen, verkrijgbaar in de dierenwinkel, zijn meestal vermengd met oliehoudende zaden, wat dus ook aan de vraag beantwoordt. Wilt u ze extra verwennen, dan geeft u ze eens wat zon- nepitten. Een halve ko kosnoot. omgekeerd op hangen, vindt ook aftrek. Een stukje ongezouten en gekookt spek, opge hangen aan het zwoerd, is altijd in. Vindt u dat al lemaal te bewerkelijk, dan is een plak frituurvet een oplossing. Als u met voederen be gint, houdt het dan wel vol. Regelmaat en vaste plaats zijn erg belangrijk; vogels zijn gewoontedie ren. Hebt u ze eenmaal Jazz met zuurkool in De Hakhorst. LEUSDEN - Wat wil een mens nog meer op een herfstachtige zondag. Een goede maaltijd met een lekker stukje muziek in een ongedwongen prettige sfeer. Al die ingrediënten voor een ge slaagde avond waren afgelopen zondag aanwezig in het drukbe zette eetcafé ,,de Hakhorst". Op een soepele manier werd de avond muzikaal omlijst door een combo onder leiding van klarinet tist Pardy Leopold Met speels ge mak vertolkte hij bekende num mers als .All of me", „I'm in the mood for love", ,,Tea for two" etc. Hij werd hierbij ondersteund door een ritmesectie bestaande uit bassist Kees Hundepool (die hier en daar ook de zang voor z'n re kening nam) en de min of meer nieuwe slagwerker Peter Valder- poort die op enthousiaste wijze goed werk verrichtte. Verder speelden mee de pianist Paul Dekker en gitarist Andy Louis Laatstgenoemde maakte de in druk veel zekerder en meer ont spannen te spelen dan enkele we ken geleden tijdens het Oktojazz gebeuren (herhaling hiervan zon dag 25 november a.s.) Met name in de bekende ..One note Samba" wist hij een goede balans te leggen tussen melodie en ak koorden. V Ondanks zijn ditmaal goe«J a}ge-, stelde versterking en het ovérTiet' algemeen goed ingehouden slag werk was de algehele balans ech ter tamelijk ongelukkig Naast de onversterkte contrabas, die op deze manier te weinig steun kon geven, zag pianist Paul Dekker zijn soli grotendeels de mist in gaan doordat ook hij nauwelijks hoorbaar was. Toch kon deze avond zonder meer erg geslaagd genoemd wor den mede door het feit dat Hak- horsteigenaar Rob Bouwer veel LEUSDEN - De voor vanavond vastgestelde vergadering van de Planadviesgroep Leusden gaat niet door. De reden hiervoor is dat bepaalde agendastukken nog in 'ambtelijke bewerking' zijn. LEUSDEN - De bazar die op 9 no vember jongstleden door vrou wenvereniging Tryfosa werd ge houden in 't Trefpunt in Leusden- zurd h^eft ruim 800,0 gulden opge bracht;. De vrouwenvereniging darikt allen die voor dit resultaat hebben gezorgd. werk van zijn gerechten had ge maakt. Naast de normale kaart (met wildgerechten uitgebreid) werd een speciale Elzasser zuur koolschotel aangeboden die er zeer fraai uitzag Bij deze door de Lion's club geor ganiseerde avond was een bij drage van f 7,50 per persoon be stemd voor een goed doel, in dit geval de drugspreventie (advertentie) typewerk, vermenigvuldi ging, rapportvervaardiging, grote kopieerkarweien centrum voo. tekstvervccjung b, Bergs traaft? r*e, f Amersfoort 033 - 631824*

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3