Schamel Revanche hockeyers Achterveld en B'veld Keihard duel tussen TTCL pakt met 2-8 laatste strohalm „Roda'46! Dames schiet- VOETBAL BALANS Dames en heren winnen fors Uitslagen Leusder Troel m I Uitslagen Bridgeclub Leusden LEUSDEN/ACHTERVELD - Het inhaalweekend heeft de Leus- dense standaardformaties die in actie moesten komen weinig opgeleverd. Alleen Achterveld haalde op de valreep tegen streekgenoot Barneveld één punt door met 1-1 gelijk te spe len. De Roda-zaterdag sleepte helemaal niets in de wacht. In en tegen Benschop kreeg Roda'46 een gevoelig pak slaag. Met niet minder dan 6-0 moesten de Leusdenaren eraan geloven. In de hoofdklasse stonden twee duels op het (inhaal)programma Het treffen tussen Baarn en Hoe velaken was uitermate belangrijk voor de (voorlopige) verdeling van de onderste degradatie-plaatsen Baarn kon ditmaal het huzaren stukje van een week eerder niet herhalen. Hoevelaken greep met 1-2 de volle winst waardoor de Baarnaars nog vaster op de laat ste plaats werden weggedrukt. Hoevelaken daarentegen kon de degradatie-zone verlaten Roda maakte wederom een uitgebluste indruk. Benschop had dan ook geen kind aan de "dolende" Leusdense formatie, en bezorgde Roda'46 de grootste nederlaag sinds mensenheugenis. Mis schien iets overdreven, maar toch de cijfers liegen er niet om. Roda'46 is echt terug naar af, hoewel de huidige klassering voor een debutant (gelukkig) nog best meevalt. Er is nog veel mogelijk, zowel negatief als positief, maar dan moet het roer wel gauw om. De uitslagen in de hoofdklasse: Benschop - Roda'46 6-0 Baarn - Hoevelaken 1 -2 ZONDAG Slechts een duel viel er in klasse A van het zondagvoei te halen; namelijk het duel ti j< de rivalen Barneveld en Ai veld. Beide ploegen kondt punten hard gebruiken in d vige strijd tegen de opruk! staartploegen. Achterveld de lijn na de grote zege op sche Boys doortrekken. Cf' maar ten dele gelukt. Mee een gelijkspel zat ervoor As veld niet in. Daarom kondf oranje-hemden de Barnevt l( niet op de ranglijst passere dat de marge van een punt in-tact bleef. Alle clubs heblL deze klasse 11 duels gespee dat zondag de 2e helft v; competitie in alle hevighen gaan losbarsten. En dat z grond van de resultaten u eerste deel een keihard ge gaan worden. Uitslagen in de 1e klasse A Barneveld - Achterveld De stand in de 1e klasse A. BFC 11 16 Zuiderzeevogels 11 15 (I Actif 11 14 Olympia 11 14 Laren 11 12 VVZA 1112 Roda'46 1112 Barneveld 11 10 Achterveld 11 9 Hooglanderveen 11 7 Gooische Boys 11 6 Amsvorde 11 5 LEUSDEN - Het eerste team van Tafel Tennis Club Leusden is erin geslaagd om de belangrijke (uit)wedstrijd tegen de stan daardformatie van Hoogland met niet minder dan 8-2 win nend af te sluiten. Een knappe prestatie is dit resultaat zeker omdat de Leusdenaren destijds in eigen omgeving de grootste moeite hadden om de Hooglan ders van het lijf te houden. De verwachting dat de balans nu wel eens in het voordeel van het Hooglandse drietal zou door slaan, waarop de Hooglanders ook min of meer op gerekend hadden, werd door een uitste kend spelend TTCL omverge- slagen. In de sfeerloze en kille gymzaal van Hoogland waren de Leusde naren prima op dreef Niet gehin derd door het feit dat verlies auto matisch degradatie zou beteke nen, werd er voluit en geconcen treerd gespeeld. Jan Vogel was ouderwets in vorm Alle partijen schreef hij op zijn naam Zelfs een wedstrijd tegen een Hooglander, die nog maar één keer verloren had, trok de Leusdenaar naar zich toe. Clubkampioen Robert Jan Unkraut en routinier Piet van den Bree hadden met twee gewonnen wedstrijden eveneens een be langrijk aandeel in de eindzege. Dat ook de dubbel naar TTCL ging was zo klaar als een klontje omdat Hoogland volledig van slag af was en tegen het gedegen spel van het Leusdense duo weinig tot niets in te brengen had Als het eerste team van TTCL in de laat ste duels in de najaarscompetitie op dezelfde voet verder gaat dan zullen er nog zeker enkele punten aan het totaal worden toege voegd, waardoor de degradatie uit de 2e klasse afgewend zou kunnen worden En dat is na het succes tegen Hoogland zeker de moeite van (nog) een paar zweet druppeltjes waard. Overige uitslagen TTCL: AGAVS-TTCL2 9-1 TTCL 3-Barneveld 3 2-8 Veenland4-TTCL4 8-2 Veenland 3 - TTCL 5 5-5 Maarsbergen 4 - TTCL 6 0-10 TTCL 7 - Hoevelaken 1 0-10 TTCL 4 - Woerden 9 6-4 1. Echtpaar Kruseman, 286,1%; 2 Mevr Gout - Hr Engelkens 271,2%, 3. Hrn. Dijkgraaf jr - De Jonge 266,5%; 4 Hrn Bloe mendal -Schaap 260,-%; 5 Dms Verheij -Fliek 257,9%. 6. Echt paar Smink 255,9%; 7. Hrn. La blans - Weerenstijn 251,6%, 8 Echtpaar Elsackers 247,4%; 9 Echtpaar Luyendijk 241,8%; 10 Mevr. Stokvis - Hr Storm-v. 's I Gravesande 240.6%; 11 Echt paar De Jong 228,4%; 12 Echt paar v Schaick212% De nummers 10, 11 en 12 degra deren naar groep B GROEP B 1 Mevr De Jong - Hr Koster 265.4%; ACHTERVELD - Door zeven da mes werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. Na DINSDAG 20 NOVEMBER 1984 GROEPC 1 Mevr Reijnen - Hr Sweep 282,5%; 2. Echtpaar v Rooyen 265.2%; 3 Hrn Hermse - Leenders 258,2%. 4 Mevr v. Rooyen - Hr Schuyl 256,7%, 5 Echtpaar Vrij 256.5%; 6 Echtpaar De Graaf 246,5%; 7 Mevr Schoonder- beek - v/d Gun 242,5%; 8 Dms v Leur - Blasé 237.7%. 9 Echtpaar Boermans 231,6%; 10 Mevr Tho- mann - Hr Smits 225%; 11. Echtpaar Vrolijk 222,5%, 12. Dms Dekker - v d Brink 209,1%. De nummers 1, 2 en 3 promoveren naar groep B de vorige maal met een ge deelde eerste plaats geëindigd te zijn nestelde Ria Vos zich weer alleen aan kop. Zij be haalde niet minder dan 93 pun ten. De overige uitslagen waren: aantal punten 2 InyKok 89 3. Tiny Tolboom 73 4 Liesbeth Suermondt 66 5 Annelies Huurdeman 65 6 Anja van Rossum 57 7. BepSmal 49 Dames Achterveld-Unita 10.00 uur LEUSDEN - Afgelopen do dag hield Leusder Troef klaverjaswedstrijden. De i gen en de stand zijn als vol Uitslagen 1 Mevr. Buhrer 5639 pnt. 2 Pouli 5138 pnt, 3 Hr. Nijhui! pnt, 4 Hr Bolt 5003 pnt, 5 c Zandvoort 5002 pnt, 6 Hr i ii 4992 pnt, 7 Hr. Popma 4959 t Hr. Palland 4822 pnt, 9 Mev Berg 4788 pnt, 10 Hr. Hu 4565 pnt Stand 7e week-4e periode 1 Hr Mulder 34885 pnt, 2 Buhrer 34287 pnt, 3 Hr N 32837 pnt, 4 Hr. Bolt 32188 Hr Huyskes 31994 pnt, 6 Brok 31856 pnt, 7 Mevr 31797 pnt, 8 Hr Mensink I pnt, 9 Hr. Knol 31103 pnt. v.d Berg 30866 pnt LEUSDEN - Florissant. Dat predikaat mag je het laatste offi ciële speelweekend in de lande lijke hockeycompetitie voor de winterstop zonder meer geven. Beide topteams van Mixed Hoc key Club Leusden kwamen win nend uit de strijd en namen ongenadig revanche op de ne derlagen die destijds aan het begin van de competitie tegen dezelfde tegenstanders geleden werden. De heren gaven buur man en koploper Amersfoort geen schijn van kans. Met maar liefst 0-5 moest AMHC eraan geloven. De dames van Leusden kregen Sticks '71 uit Druten op bezoek. Ook dit duel werd door Leusden met 5-1 glansrijk ge wonnen. De heren van Leusden wisten maar al te goed wat er op het spel stond Verlies tegen Amersfoort zou de kansen voor Leusden om - na de winter - nog een rol van betekenis in de titelstrijd te spelen tot nul reduceren Daarom kwam er een ongelooflijk gemotiveerd Leus den in het veld omdat de heren wisten wat de gevolgen waren Agressief kwam Leusden met de herstelde Frank Marree in de ploeg op Birkhoven uit de startblokken Nadat het spel zich enige tijd hoofd zakelijk op het middenveld had afgespeeld, plaatste Frank de Rui ter de bal in de volle cirkel van Amersfoort waar Jelle Bultsma de bal oppikte, zich slim vrijspeelde en vervolgens de keeper het nakijken te geven 0-1 Nog geen vijf minu ten later liet Frank Marree zien waarom hij, ondanks zijn babbel, onmisbaar is Een schitterende een-twee combinatie tussen Frank de Ruiter rondde de routinier per fect af Handig slalomde Frank Marree door de AMHC-defensie heen en zorgde voor 0-2 Een start die Leusden niet voor mogelijk had gehouden omdat Amersfoort nog altijd de koploper is en het belang van dit treffen echt wel onderken de. Maar wat Amersfoort ook pro beerde om het tij te keren, het liep op niets uit omdat de defensie van Leusden met aan het hoofd een prima keepende Frederik van der Lee een zekere indruk maakte en geen kadootjes weggaf Leusden mocht in feite alles van het aangeslagen Amersfoort Her man Kreikamp kwam. ruim 20 mi nuten onderweg, op rechts uitste kend door. liep de cirkel in om tenslotte flitsend uit te halen door de bal langs de goalie te jagen ..Een juweel van een doelpunt," erkende trainer Rob Weers later ,Maar aangezien er twee man voor het hok vrijstonden nam Herman toch een groot risico wat hem later bij een eventuele misser niet in dank was afgenomen. Nu pakte het allemaal wonderwel goed uit en zaten we met deze gave treffer op rozen Want Amersfoort wist echt niet waar die het zoeken moest en zakte steeds verder weg in het moeras Na een half uur maakte Ralf Quick zijn faam als strafcorner specialist meer dan waar door een korte corner, aangeslagen door Leusden wordt door Amersfoort in de verdediging gedrukt Laren-Achterveld 14 30 uur K Veensche Boys 2-Achterv 1 11.30 uur Achterveld 3-Veensche Boys'i 11.: li Achterveld 4-Odi 2 12.00 uur Achterveld 5-D.E V. 5 12 00 Achterveld 6-Quick 10 14 30 Achterveld 7-vrij Schotpoging van één van de Amersfoortse aanvallers. Edwin Greve, na het uitspelen van een tegenstander snoeihard op de plank te jagen en zijn ploeg op 0-4 te zetten. VLAM IN DE PAN Wat er precies in de rust gebeurt is weet niemand maar dat de coach van Amersfoort zijn mannen op een gebrek aan inzet had gewezen was duidelijk. Meteen na het beginsig- naal sloeg de vlam in de pan. Er ontstonden irritaties over en weer Frank Marree was al snel de gebe ten hond en kon nadat hij volgens de arbiter een Amersfoorter opzet telijk tegen het gras had gekegeld voorgoed vertrekken, zodat Leus den met 10 man het duel moest vervolgen Amersfoort creëerde daardoor een overwicht maar wist met de vele strafcorners en num- merieke meerderheid geen enkele raad Steeds stond een speler van Leusden of keeper Van der Lee in de baan van het schot. De eerste beste strafcorner van Leusden re sulteerde aan de andere kant in de vijfde treffer Midvoor Marlijn Marree bedacht zich geen tel en knalde keihard de 0-5 stand op het scorebord, terwijl Leusden op dat moment met slechts negen man in het veld stond Frank de Ruiter mocht na een slaande beweging met zijn stick achter het doel plaatsnemen. Amersfoort kreeg via een strafbal de unieke kans om de eer te redden. Libero Leo Sprik zou dit varkentje wel eens wassen maar pushte tot ontzetting van de luid ruchtige aanhang de bal naast het doel. Leusden haalde koploper Amersfoort dan ook eihard onderuit waardoor de spanning in de 2e klasse weer volledig terug is en Leusden zelf weer terug in de race. ..Dat we zo gemakkelijk zouden winnen, had ik slechts durven ho pen," analyseerde Rob Weers ,,Maar wat er na rust gebeurde was natuurlijk onvoorstelbaar terwijl de eerste helft zo sportief was verlo pen DAMES De dames van Leusden hadden tegen Sticks nog wat goed te ma- .ken omdat de enige nederlaag van dit seizoen destijds in Druten geïn casseerd werd Furieus ging Leus den aan de slag. Uit een strafcorner was het al snel raak. Matty Anker man was degene die zoals zovaak de bal achter de weinig imponeren de keepster van Sticks joeg Bin nen twee minuten was het al 2-0 toen Marjan van de Belt op volle snelheid vanaf de middenlijn achter een diep geslagen bal aanliep en de gehele Sticks-defensie haar hie len liet zien. Wederom stond de keepster als versteend in de goal en was dan ook bij voorbaat kans loos op de inzet van de Leusdense Nadat Gerke van Dam een keer een doelrijpe kans had laten liggen tekende ze toch voor de derde treffer. Pardoes rolde de bal uit een lange corner voor haar stick om vervolgens doeltreffend uit de ha len 3-0. Een strafcorner bracht Sticks enigszins terug in de wed strijd Keepster Simone Fokkema was op de goed ingeslagen bal kansloos: 3-1 In de tweede helft ging Leusden op de ingeslagen weg door. Vooral Margot Verschoor maakte het de Sticks-defensie bijzonder lastig. Zij was ook degene die een voorzet van Marjan van de Belt langs de keepster in het net deponeerde. 4-1 Even later stond ze wederom aan de basis van een treffer. Goed doorzetten leverde een strafcorner op. Gerke van Dam sloeg haar zuiver aan Esmee van der Harst - ingevallen voor Matty Ankerman - nam de taak van haar voorgangster uitstekend waar: 5-1De koppositie van Leusden blijft door dit resultaat onaangetast en met nog vier duels voor de boeg lijkt geen enkele tegenstander meer in staat om Leusden nog te achterhalen. Vol gend jaar (maarl 85) vindt de definitieve ontknopingplaats ACHTERVELD - De inhaal wedstrijd tussen Barneveld en Achterveld is op het ge meentelijk sportpark van Barneveld een keihard ge vecht geworden, waarvan de vonken bij tijd en wijlen knet terend afvlogen. Vooral Bar neveld, evenals Achterveld dit seizoen nogal wisselvallig acterend, nam het niet zo nauw en wilde ten koste van alles de punten in Barneveld houden. Een kwartier voor tijd nam Barneveld de leiding en zag het ernaar uit dat de hoop op een zege niet ijdel was. Op de valreep maakte Achterveld echter gelijk. De stand op de ranglijst bleef door dit resultaat derhalve ongewijzigd. In dezelfde succesformatie die een week eerder Gooische Boys een lesje had gegeven, bonden de oranjehemden van Achterveld te gen .,de buurman" uit Barneveld de strijd aan Achterveld-trainer Jan Drost had geen enkele reden om de opstelling te wijzigen en gaf zijn ploeg het volste vertrouwen in het sleutelduel. Want bij winst zou Ach terveld de aansluiting hervinden terwijl bij verlies de kleine marge tot de staartploegen onveranderd bleef Met dit gegeven in het ach terhoofd traden de Achtervelders de Barnevelders tegemoet. Barneveld vloog er vanaf het begin stevig in. Scheidsrechter Bachmohr trad lankmoedig op en liet veel toe. Het spel golfde op en neer. De defensie van Achterveld ging in de beginfase meermalen in de fout maar had het geluk dat de voorhoede van Barneveld niet erg schotvaardig was. Tweemaal achtereen kwam een Barnevelder voor open doel. Even zovele malen bracht een Achtervelder op de doellijn redding, zodat Achterveld een snelle achterstand bespaard bleef Achterveld was alleen met afstandschoten gevaarlijk. Henk Voorburg, Erik de Jong en Cor Horst zochten het doel van Barne veld op de verkeerde plaats, waar door de stand tot de rust dubbel- blank bleef. BOTSING Na de hervatting had Achterveld het beste van het spel maar kon het technische overwicht niet in de cijfers tot uitdrukking brengen. De Barnevelders zagen de bui hangen en trokken tot groot ongenoegen van de Oranjehemden steeds va ker aan de noodrem Achterveld raakte een beetje geïntimideerd De gevolgen konde niet uitblijven Een botsing tussen Barnevelder M Donkervoort en Achtervelder Cor Horst liep bij een kopduel voor de Barnevelder slecht af. Hij moest voor behandeling naar het zieken huis worden afgevoerd. Cor Horst kon de wedstrijd vervolgen maar moest later toch afhaken. Trainer Jan Drost stuurde Marcel Boonen naar de frontlinie toe. De ploegen leken met de stand genoegen te nemen Maar een vrije trap op de rand van de 16-meter stelde Barne veld onverwacht in staat om de leiding te nemen Buiten het bereik van SVA-goalie Henri Kok kaatste RKSVA in de aanval tegen VVB de bal via de paal in het doel Plotseling stond Barneveld met 1-0 voor. Achterveld ging echter niet bij de pakken neerzitten en gooide in de slotfase alles op de aanval. En niet voor niets. Kort voor het verstrijken van de volledige speeltijd kwam Achterveld langszij (1-1). Klaas van de Heu- LEUSDEN De uitslag van de eerste serie van vijf drives van de wintercompetitie 1984-1985 is als volgt: GROEP A 2 Mevr De Roode - Hr Ten Raa 262,7%, 3 Echtpaar Vos 257,8%. 4 Dms v/d Hoogen - Schokking 256,7%. 5 Echtpaar Schutrups 253,5%; 6 Echtpaar Tiggelman 253- 7 Dms Janmaat - Schoonderbeek 252,7%, 8 Mevr. Witte - Hr v/d Poll 250,1% 9 Hrn Bennink - Papót 246,8%; 10 Hrn Bennink - Dijkgraaf sr 240.4%, 11 Dms Bloemendal - Schaap 240,1%, 12 Mevr Donkers - Hr Verheii 219,9%. De nummers 1, 2 en 3 promoveren naar groep A De nummers 10. 11 en 12 degraderen naar groep C Afdeling zaterdag Benschop - Roda'46 Afdeling zondag Roda'46 - SVM Bunnik 2 - Roda 2 Baarn 3 - Roda 3 De Kieviten 3 - Roda 5 Roda 7 - Quick 11 Roda 8-Soest 12 Tl Afdeling jeugd Roda A1 - Achterveld A1 Soest A3 - Roda A2 Roda A3 - Achterveld A2 Spakenburg B1 - Roda B1 Roda B2 - VVZ'49 B1 KVVA B2 - Roda B3 DeGlind B1 - Roda B4 Soest B4 - Roda B5 Roda C1 - Hoevelaken C1 Hoevelaken C2 - Roda C2 Roda C3 - KVVA C2 Roda C4 - VVZ'49 C2 SEC C3 - Roda C5 Roda C6 - IJsselmeervogels C6 Roda D1 - Hoogland D1 VVZ'49 D1 - Roda D2 De Glind D1 - Roda D3 VVZA D4 - Roda D4 Roda D5-TOV D2 Roda D6 - Spakenburg D4 Roda E1 - KVVA E1 Amersfoortse Boys E1 - Roda E2 Roda E3 - Hoogland E2 Roda E4 - Spakenburg E2 Roda E5 - Soest E3 Roda F1 - Hees F1 HVC F1 - Roda F2 Amersfoortse Boys F1 - Roda F3 Hoogland F2 - Roda F4 Roda F5 - Baarn F2 Spakenburg F3 - Roda F6 vel nivelleerde de achterstand tot opluchting van geheel Ach terveld. Achterveld kreeg daar mee loon naar werken en pakte een kostbare punt. De stand in de hoofdklasse: Advendo'57 11 20 (27- 8) VOP 11 16 (25- 9) Veensche Boys 11 13 (17-13) Roda'46 1011 (15-19) Hercules 11 11 (17-17) Benschop 1010 (21-20) Musketiers 11 10 (16-17) Hoevelaken 11 9 (22-26) CSV Vitesse 9 8 (13-22) Montfoort 11 8 (11-19) Eminent Boys 9 6 (13-21) Baarn 10 4 (16-23)

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6