Clublokaal TTCL geopend enschop beleefde eerlijk middagje Ons Genoegen schiet goede resultaten bijeen Eerste nederlaag Schaak Vereniging Leusden ida (zat.) kreeg pak slaag: 6-0 MBC zonder istuursleden Weinig belangstelling voor prestatieloop Wederom verlies LEOS- dames Conclusie ledenvergadering SVL-jeugd schittert op AC-toernooi der-aerobic .isidunahof Open dag een succes november extra vergadering FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant 1— E LEUSDER KRANT DINSDAG 20 NOVEMBER 1984 (advertentie) het doek dat de ingang tot de speelzaal versperde. Een periode van keihard werken werd met deze openingshande ling afgesloten. Nadat een plaat selijke aannemer de renovatie en het achterstallige onderhoud aan de voormalige gemeentelijke kan tine voor zijn rekening had geno men, gingen de leden van TTCL zelf aan de slag om het gebouw op het Burg. Buiningpark verder in te richten en op te knappen. Het resultaat mag er zijn. Het clubgebouw van TTCL voldoet (bijna) aan alle eisen die een tafel tennisclub op de nivo maar te wensen heeft. Een sportvloer, en de verlichting maken het bedrij ven van het spel met het celluloid- balletje zeer goed mogelijk terwijl voor de toeschouwers het kan tine-gedeelte een prima plaats biedt om de wedstrijden gade te slaan. Kortom Tafel Tennis Club Leusden beschikt over een ac commodatie die up-to-date is, die kan wedijveren met speelzalen van gerenommeerde clubs elders in Nederland De bewondering van de aanwezigen, zo'n 70 in ge tal, voor dit stuk zelfwerkzaam heid viel van de gezichten af te lezen. OPEN DAG De open dag die afgelopen zater dag gehouden werd. stond goed in de belangstelling. Vooral jeug digen wisten de weg naar het clubhome van TTCL te vinden. Er werd onder het toeziend oog van een aantal TTCL-leden lustig op los geslagen. Tussen de bedrijven door gaven clubkampioen Robert Jan Unkraut en jeugdtrainer Jan Vogel tekst en uitleg over de (ba- Y sis)technieken die zoal bij tafel tennis gebruikt worden in de vorm van een demonstratiepartij. Bur gemeester Rademaker en wet houder Ummels kwamen in de loop van de dag een kijkje nemen Tafel Tennis Club Leusden telt momenteel ongeveer 100 leden Maar aangezien de accommoda tie nu vijf avonden in de week vol ledig ter beschikking staat kun nen er zowel bij de jeugd als bij de senioren nog leden geplaatst wor den „Dat is het eerste waaraan we nu gaan werken", liet voorzit ter Rinus ter Hoeven weten. „Met ingang van volgend jaar (1 januari 1985) willen we iedere avond een vaste bestemming geven zodat een ieder weet wat er dagelijks te beleven valt. Daarnaast willen we het spelpeil omhoog brengen maar dat gaat mijn inziens hand in hand met het groter worden van TTCL," aldus de tafeltennisvoor- zitter „We kunnen als bestuur de plannen voor de naaste toekomst verder gaan uitstippelen." - De Roda- rdag zit nu echt in de i waar de klappen vallen, itegen Benschop ging de Roda-elf de tweede maal binnen week in de provincie te- het gras. De cijfers logen t maal niet om. Met maar t 6-0 werd Roda'46 door schop op de vingers ge- De accu is leeg en de s opgebrand. Uitdrukkin- die op de uitgebluste hoofdklasser ze- toepassing zijn. da'46 maakte van het eerste gnaal reeds een verslagen k omdat het zelfvertrouwen na egvallen van een paar basis- rs én de deceptie tegen Mont- volkomen zoek is. Er viel geen te samenhang in de Roda-elf ispeuren zodat Roda meer zichzelf liep te voetballen !egen Benschop. De Ben- aers maakten dan ook gretig situatie gebruik en drukten isdenaren met de neus op de rde feiten. Met Dick Goos- het middenveld voor de nge Bert Staubach, waardoor Ruiterberg naar de rechtsbui- isitie verhuisde, ging Roda'46 I „knollenveld" van Benschop je slag. De omstandigheden ii miserabel maar daar had- ploegen evenveel last Benschop had er zin in en Monfoort kan, fiksen wij verleende alle mede werking De eerste de beste door braak over de rechtervleugel kon slechts via een hoekschop een halt worden toegeroepen. Toch leverde deze corner voor de Benschoppers een doelpunt op omdat Wilfred van de Pas en Lidus Vaartjes de bal niet konden wegkrijgen en voor de voe ten voor een vrijgelaten tegenstan der deponeerden De Benschop aanvaller liet zich deze kans niet ontnemen en brak van dichtbij de score open: 1-0 Wie dacht dat Roda'46 wakker geschud was had het mis. Benschop bleef het wed strijdbeeld bepalen en maakte gre tig van de vrije ruimte gebruik. Ton Kaspers in het boekje. Slechts via een vrije trap kwam Roda in de buurt van het Benschop doel. De bal werd echter te laag in de 16-meter gebracht en kon geen gevaar stichten. Na een kwartier vergrootte Benschop de voor sprong. Rembert Groenman moest zijn tegenstander laten gaan die op maat een medespeler in het cen trum bediende en geen enkele moeite had. ondanks de verwoede pogingen van Teus Heemsbergen, om nummer twee aan te tekenen 2-0. Even later gaf de Roda- linksback onnodig een corner weg die hoog in het strafschop gebied geplaatst werd waar een mede speler klaar stond om het leder te koppen, ware het niet dat libero Wilfred van de Pas in de ogen van de arbiter een overtredeing beging die in een penalty resulteerde. Een zware straf, maar dat de Roda- speler een beoordelingsfout maak te staat buiten kijf De Benschop speler had weinig problemen om doelman Marcel Daatselaar van elf meter te verschalken: 3-0. Roda was aangeslagen en liet dit merken ook in de vorm van een paar felle tackles en een hevig gekakel. WISSELS Niemand was in staat om de lijnen uit te zetten en Roda uit het dal te halen In tegendeel. De Leusdenaren bleven volharden in onsamenhangend spel dat Ben schop nimmer in verlegenheid bracht. Toen als klap op de vuurpijl de buitenspelval niet functioneerde Coen van Dijk: geblesseerd. en Henk van Pluuren de doorge broken man binnen de beruchte lijnen tegen het tapijt smakte, was het met de Leusdense hoofdklas ser gebeurd Wederom was doel man Marcel Daatselaat op de inzet volstrekt kansloos (4-0). Bij een van de sporadische aanvallen van Roda'46 kwam midvoor Coen van Dijk nogal hard in aanraking met een verdediger. Hinkend verliet de Roda-speler het veld. Robert de Haan werd zijn opvanger. Tijdens de rust had trainer Richard Beumer libero Wilfred van de Pas uit de ploeg gehaald waardoor Fake Schoonewille zijn opwachting mocht maken Roda had niets meer te verliezen en toog met man en macht ten aanval. Schoten van Henk van Pluuren en Dick Goos- sens - maakte zijn verkiezing niet waar - verdwenen net langs de verkeerde kant van de paal. De tegenstoten van Benschop waren echter gevaarlijker Nadat Roda een half uur geprobeerd had om de stand een beter aanzien te geven liep Benschop in de slotfase verder uit en bepaalde de eindstand via twee treffers op 6-0. Benschop vierde de overwin ning alsof het kampioenschap was behaald. Roda'46 bleef met de gebakken peren zitten. ACHTERVELD Donderdag avond hield Schietvereniging Ons Genoegen de jaarlijkse le denvergadering. De voorzitter opende de vergadering met een welkom tot de aanwezigen. Hij deelde mee dat de winterwed- strijd in Randwijk zal worden gehouden. De notulen van de vorige leden vergadering werden ongewij zigd goed gekeurd. Uit het jaar verslag bleek dat de vereniging momenteel 43 leden heeft. Op de zomerwedstrijd na waren en kele wedstrijden minder goed verlopen. Niet alleen de heren, maar ook de dames hadden tij dens die zomerwedstrijden de beste prijzen binnen gehaald. Het verslag van de penningmees ter gaf te zien dat men het afgelo- pen jaar weer kans had gezien om uit de rode cijfers te blijven. Er was ditmaal een batig saldo Naar I aanleiding van het gunstige finan- cieel verslag werd voorgesteld de prijzen voor de te verschieten buks- en pistoolpatronen iets te verlagen. De vergadering had hier I geen bezwaar tegen. Daar F van Dalen periodiek aftredend was als I kascommissielid werd in zijn plaats J Voskuilen benoemd die nu samen met J. van Hamersveld Jz de kas zal controleren. Hierna vond de prijsuitreiking plaats van de prijzen aan de win naars in de categorie geweer, buks en pistool. Alleen bij het schieten met buks waren wissel bekers. In de andere categorièn kregen de winnaars een herinne ringsbeker uitgereikt. Voordat de bekers werden uitge reikt kregen de leden die alle oe feningen hadden geschoten een vaantje. GEWEER 1e W.J. Lagerweij met een gemid delde van 46.1, 2e J E van Hamers veld met 45 6. Dit was in de A klasse In de B klasse werd 1e J. Voskuilen met een gemiddelde van 42 2 Ab Vlug werd in de C klasse 1e met een gemiddelde van 41 5. 2e W v d. Kletersteeg met 41 4 en 3e G. van Ha mersveld met 41 2. BUKS W. Voskuilen behaalde hier de eerste prijs met een gemiddelde van 46 6. B klasse: A van Daatselaar 1e, met een gemiddelde van 43 2e W.J. Lager weij met 43.3 en 3e A Vlug met 42.2. C klasse J Blom 1e met een gemid delde van 43.9, 2e G. van Hamers veld met 40 6. 3e W v.d. Kletersteeg met 39.2 en 4e W Wittebrood met 390 PISTOOL P. van Nimwegen 1e met een gemid delde van 41.2 2e. W.J. Lagerweij met 39 4 en 3e B. Voskuilen met 39.3 In de C. klasse werd J van Nimwegen 1e met een gemiddelde van 39 4 Na de pauze volgde de bestuurs verkiezing. Periodiek aftredend waren Jo van Hamersveld en W Wittebrood. Beiden hebben zich herkiesbaar gesteld. Daar er geen tegenkandidaten waren inge bracht werden beiden herkozen. Daar de patronen voor het ge- weerschieten duurder zijn gewor den moet men een prijsverhoging voor de leden invoeren. Men zal nu f 7,50 per serie moeten gaan betalen. Aan de Carnavalsoptocht zal dit maal niet worden meegedaan, dit door enkele onvoorziene factoren. Wegens gebrek aan belangstel ling van de zijde van de leden zal er ook geen feestavond worden gehouden In plaats hiervan zal een andere activiteit worden ge zocht. In de rondvraag kwam de verlich ting van de schietbanen naar vo ren, die wat te wensen overlaat. Voordat de vergadering werd ge sloten bracht de voorzitter zijn dank over aan Ab Vlug voor zijn inzet bij de junioren-schutters Er is nu een vaste kern over geble ven en er worden goede resulta ten geboekt. Ook werd door de voorzitter nogmaals naar voren gebracht dat, hoewel de dames- schietclub een aparte afdeling is zij in het afgelopen jaar weer goede prestaties heeft geleverd. De voorzitter dankte de aanwezi gen voor hun inbreng en was blij dat het een vlotte en nuttige ver gadering was - Zondag organi de A.M.B.C. een oriënta- voor auto's en motoren, werd verreden onder ei- lement. Uitzetters waren n W. v.d. Heuvel en J. ink uit Putten. Er waren Inemers. Tijdens de rit aan de deelnemers een snert aangeboden. De tijdens het uitrekenen veraangenaamd door een llige bingo. ijswinnaars waren:A. Klasse vd. Broek, Amersfoort, 122 2. J. Bebingh, Wou- 152 str.pnt. 3 J van >n, Leusden, 154 str.pnt De ilprijs was voor J.C. van jk, Ermelo met 390 str.pnt. isse van Schaik, Scherpenzeel, 156 str.pnt 2. J. de Boer. Putten. 185 str.pnt. 3. W. Sterk. Leerdam, 192 str.pnt. 4 G.A. v.d. Berg, Leusden, 210 str.pnt 5. J. de Boer, Putten, 248 str.pnt. De poe delprijs was voor J.L. v.d. Berg uit Amersfoort met 669 str -pnt In verband met bestuursmutaties komt de A M B.C. in moeilijkhe den te verkeren. Na het uitreiken van de prijzen zondag na de rit werd door de voorzitter een mon delinge toelichting betreffende het een en ander gegeven. Daar het gaat om het voortbestaan van de Achterveldse A.M.B.C. werd gevraagd of er geïnteresseerden waren om zitting in het bestuur te nemen Op maandag 26 novem ber om 20.00 uur zal er een bij zondere ledenvergadering wor den gehouden in D'Ouwe Peer- destal - Woensdagmid- 1 november zal de jeugd- aerobic dancing van het voor lichaamsbewe- Sei Do een uitvoering geven. Het vrolijke en sportieve gebeuren zal plaatsvinden in „Lisidunahof". Om 14.45 uur zullen de eerste tonen klinken van de warming up, gevolgd door twee aerobicnum mers en hierop aansluitend de cool down. De jeugdgroep bestaat uit meisjes afkomstig uit Leusden, in leeftijd variërend van 6 tot 12 jaar. In september dit jaar startte de groep met deze vorm van dansen LEUSDEN - De schakers van Schaak Vereniging Leusden zijn vorige week in de bondscompe- titie met het eerste verlies ge confronteerd. Het tweede tien tal maakte in de ontmoeting te gen het tweede van Ons Genoe gen uit Amersfoort een (onver wachte) misstap. Met 6-4 trok Leusden-2 aan het kortste eind. Leusden-3 verging het iets be ter, hoewel het 5-5 gelijkspel te gen het derde tiental van En Passant een kleine tegenvaller was. Alleen G. Froberg haalde in het treffen tegen Ons Genoegen aan het vijfde bord de volle winst Aan gezien C. v Hoorn, E. Eveleens, C. Kerkhof, W v.d Harst, L. Boo gaard en J. Agterberg remise overeenkwamen en E. Moed, H Kroes en J vd Linden zonder punten bleven, was de eerste ne derlaag in het nog prille schaak- seizoen voor SVL een feit. Het derde team kon een neder laag tegen En Passant nog net voorkomen Beide teams sloten vier partijen winnend af. Met daar bij de twee puntendelingen aan het eerste en laatste bord, is de 5- 5 gelijke eindstand verklaard. E Zijlstra, P de Jager, T Elschot en J. de Jager tekenden voor de winst terwijl M. Roozenburg, A Rietveld, W Schouten en A Val kenburg met lege handen bleven D. v. Ooik en W. v.d. Wetering speelden remise. In de winterhuiscompetitie werd de 10e ronde afgewerkt. Alle 'kop stukken' kwamen ongeschonden uit de strijd. De uitslagen waren: T. Zijlstra-H Vossebeld 0-1 E Halkes-P. Sonder 0-1 J v Santen-B Uneken 1-0 C Vos-R. Berg 0-1 LEUSDEN - De prestatie loop Leusden. die zaterdag voor het eerst binnen de ge meente Leusden gehouden werd. is nou niet bepaald een groot succes geworden. Ruim vijftig deelnemers namen aan hel loopevenement dat door de Veteranen Nederland en de Sportieve Rekreatie Leusden georganiseerd werd. deel. By de jeugd gingen ongeveer vijl lopers van start terwijl de lange re afstanden zo'n vijftig perso nen op de been brachten. Het koude weer en de intocht van Sinterklaas lagen waarschijnlijk aan de tegenvallende belang stelling ten grondslag, liet één van de organisatoren weten Desondanks gaan de organisa toren volgend jaar stug verder, hoewel er dan zo goed als zeker een wedstrijdloop naast de prestatieloop aan toegevoegd zal worden De route met stad en finish in de Smoussesteeg leent zich daar uitstekend voor LEUSDEN - Het damesteam van LEOS kon afgelopen zater dag in het streekduel tegen SSS in Barneveld wederom geen punten scoren, die de netelige positie op de ranglijst enigszins konden verbeteren. LEOS was in de Lijsterhof voor de SSS- formatie een gemakkelijke prooi omdat de Leusdense derde klas- ser geen moment in de wedstrijd kwam. Door scherp en zuiver te serve ren nam SSS al snel in de 1e set een voorsprong en gaf die ook niet meer uit handen. LEOS dat ver zwakt aan de wedstrijd begonnen was, Petra Oosterbroek en Car men Dirksen waren afwezig, kreeg geen vat op het service-geweld SSS profiteerde gretig en pakte met 15-7 de eerste set. In de 2e set van hetzelfde laken een pak. LEOS had de grootste moeite om de service van de SSS-dames onder controle te krijgen, waardoor het tevens aanvallend nauwelijks voor enig gevaar kon zorgen. De 2e set werd met 15-3 zeer snel in het voordeel van SSS beslist Wat LEOS in de 3e set ook nog probeer de, de nederlaag was onafwend baar Het geloof in eigen kunnen was zoek. SSS won vrij eenvoudig ook de 3e set (15-9) en voegde derhalve belangrijke punten aan het totaal toe. SSS-LEOS: 15-7, 15-3 en 15-9. Rozendaallaan 9 LeusdenC. D. v. Ooik-C. v. Hoorn 0-1 G Froberg-E Zijlstra 1-0 A v. Nieuwenhuizen-P. de Jager 1-0 E. Verschuur-M de Vos 1-0 Z. Vroon-M. Schieving 1-0 J Boot-A. v.d. Steeg 0-1 L. Buurlage-G. te Winkel 0-1 L. Boogaard-J Agterberg 0-1 K. Linse-R. van Loon 0-1 J. v.d. Tang-T. v. Garderen 0-1 H. Mus-F. Delforterie 1-0 T Elschot-A. Lagas 1-0 A Valkenbrug-Struiwig 0-1 J. de Jager-R. v. Nieuwenhuizen 0-1 Jeugd Het B-team van SVL bond afgelo pen woensdag tegen het jeugd- team van het Bussums Schaakge nootschap (BSG) de strijd aan Kort na het begin zag het voor de jeugdspelers van Leusden hoop vol uit. Op drie van de vijf borden stond SVL beter Twee spelers raakten helaas het spoor bijster waardoor de winst toch naar BSG ging. Michel van Bruijnsvoort redde tenslotte de eer (1-4). Op dezelfde dag vonden de school- schaakwedstrijden plaats Na een ongemeen spannende strijd wist het schaakteam van "De Bon gerd" meervoudig titelhouder ,,'t Ronde" achter zich te houden. De opkomst (9 van de 18) viel enigs zins tegen. Zaterdag werd in het AC-restau- rant "Oud-Leusden" een voor ronde gehouden van het inmid dels traditionele AC-jeugdschaak- toernooi voor groepen tot en met 13- en 16-jaar. Het "oudste" team van Leusden kon de hooggespan nen verwachtingen niet waarma ken: Het team eindigde op de 2e plaats achter DOS uit Amster dam. Het team bestaande uit jeugdspelers tot en met 13 jaar zorgde voor een opmerkelijke prestatie. Bijna alle partijen wer den door de Leusdenaren in winst omgezet De score van 9 uit 10 partijen sprak boekdelen en is nog maar zelden vertoond. Zij ver wierven dan ook volkomen terecht en plaats in de halve finale van het nationale schaakevenement LEUSDEN - Vorige week woens dag werd het clubgebouw van Tafel Tennis Club Leusden offi cieel geopend. Wethouder van I sportzaken de heer G. van Wou denberg voldeed aan het ver zoek van het TTCL-bestuur om de openingshandeling te ver richten. Hiermede wilde het ta- feltennisbestuur duidelijk ma ken dat zonder (financiële) me dewerking van de gemeente Leusden het clubgebouw niet tot stand had kunnen komen zoals dat nu na de renovatie en opsplitsing aan TTCL een uit stekende speelaccommodatie biedt. Zonder problemen for ceerde de wethouder, die na mens de gemeente Leusden ook zitting heeft in het bestuur van de sportstichting, onder het toeziend oog van genodigden Leusder Krant biedt meer dan tweemaal per een portie plaatselijk nieuws. t dacht u van het verzorgen van TROUW KA AR- SN. Een ruime sortering biedt het aanstaande echtpaar doende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of een telijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collec- trouwkaarten van de Leusder Krant, ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U it ze mee naar huis nemen om rustig de juiste keuze te ken. tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of chineletter. tendaallaan 9, telefoon 941495/941494. I kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7