SB Vijftien procent van collecte naar GSVA V-registratie begrotings- ehandeling raad gaat door Bruggen sieren Kuperssingel >usden wint EHBO-wedstrijden Fietsers in Hamershof op de bon Verschillende aktiviteiten in jongeren- jaar 1985 Bladeren harken voor nood lijdend Ethiopië Vandaag in de Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden eusder krant Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREUNS RedakJie en administratie Rozenoaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Cenirum Telefoon 033-941495 b.gg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonrement Uitgave BDU BV - i circa 25 gulden opgele verd. Sommige mensen geloofden hun goede be doelingen niet en gaven de jongens maar een heel kleine vergoeding. Thijs, Jan Henk en Mathijs wil len voorlopig nog even doorgaan met hun aktie. Van hun ouders mogen ze alleen tuinen doen in de Wetering, de wijk waarin ze zelf wonen. Afspraak maken kan telefonisch, 943051. LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft vorige week tij dens een bliksemaktie tien (brom)fietsers bekeurd in win kelcentrum De Hamershof. Ze reden daar terwijl het niet is toegestaan. Een paar bromfiet sers kregen een bon van 35 gulden, terwijl de fietsers het met 20 gulden moesten doen. De politie heeft aangekondigd in de toekomst meer van dergelijke bliksemakties uit te voeren. ,,De Hamershof is een voetgangers- domijn, dus mag daar niet op een fiets of brommer worden gere den," aldus een woordvoerder van de rijkspolitie. LEUSDEN - De voorzitter van de Gehandicapten Sportvereni ging Amersfoort e.o., Ton van Gaal uit Leusden, heeft maan dagmiddag ruim 1200 gulden ge kregen uit de opbrengst van de Leusdense collecte voor de ge- i handicaptensport. Dit bedrag, j vijftien procent van de collecte- opbrengst, werd hem overhan digd door Carla Kroes van het plaatselijk comité Nationaal Fonds Sportgehandicapten. Honderdenzestig mensen col lecteerden in Leusden 8.171.45 bijeen, zo n hongerd gulden meer dan vorig jaar. Achterveld bracht ruim 1600 gulden in, Leusden-Zuid bijna 900 gulden Nu is het zo, dat vijftien procent van de opbrengst rechtstreeks ge schonken mag worden aan de plaatselijke gehandicapten sportvereniging Leusden heeft geen dergelijke sportclub, maar veel Leusdense gehandicapten zijn lid van GSVA. Vandaar dat deze vereniging vijf tien procent van de opbrengst in onze gemeente uitgekeerd kreeg ,,We zijn niet alleen de collectanten maar ook de gevers zeer dank baar'aldus GSVA-voorzitter Ton van Gaal. Volgend jaar vindt de collecte voor de gehandicaptensport in april plaats. Interview met Hans Pekelharing, de .organisatieman"5 Gemeente kan toch heel wat doen voor inwoners met laag inkomen 6 Sportnieuws 11 Loep op Leusden 13 Filmnieuws 14 Servicepagina 15 DOKTERSDIENST Tel. 944600 ACHTERVELD/LEUSDEN - Of schoon de jeugd- en jongerenor ganisaties in Leusden van me ning zijn dat ieder jaar een jonge- renjaar moet zijn en niet alleen het jaar 1985, dat door de Ver enigde Naties als „jongerenjaar" is uitgeroepen, werden er voor zichtig wat ideeen gelanceerd door de jongerenorganisates tij dens de vergadering van het overlegorgaan jeugd- en jonge renwerk, afgelopen woensdag. Zo kondigde de Geut aan de thema's werkloosheid en versla ving in 1985 ter hand te nemen j „Was 1985 echter geen jongeren- jaar geweest dan hadden wij deze thema's ook georganiseerd," was de reaktie van de afgevaardigden van de Geut. Gedacht werd verder aan een popdag, eventueel in sa menwerking met andere jongeren organisaties. De Til speelt met de gedachte een groot gebeuren in de Korf te organiseren. Hierop aansluitend deelde wet- houder Van Woudenberg mee, dat op de begroting van het komende jaar f 15.000,-voor het jeugdwerk is gereserveerd, waar de extra kosten die een jongerenjaar met zich mee kunnen brengen, bij inge sloten zitten Mochten de kosten j die voor een jongerenjaar gemaakt worden hoger uitvallen dan begroot I zijn. dan hebben B en W daar geen moeite mee. Wel is het belangrijk j om zo spoedig mogelijk met kon- krete plannen, inclusief een begro ting, naar de gemeente toe te stappen. krant DONDERDAG 22 NOVEMBER 1984 16e JAARGANG NO. 60 wKÊÊmÊÊimÊmÊÊÊÊiÊKÊKÊmÊmiÊÊmmÊÊÊHmmÊÊmÊÊmÊÊÊmÊÊKÊÊmmÊÊÊÊÊÊiÊimiÊtÊÊÊmmmmÊÊmiÊÊÊÊ^ÊÊmÊiÊmÊÊmaÊÊmmmm WÊKÊÊÊlÊBÊIÊÊKStÊÊÊIIÊÊÊÊBÊÊIÊÊÊÊÊIKtÊÊÊÊKÊÊKÊI^tÊÊÊÊÊIÊtBÊÊÊIIÊÊÊÊÊKÊÊÊ^IÊÊIBÊÊÊÊllÊIÊKÊBÊÊI^KÊIÊÊlÊÊÊOÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIKÊIÊltÊÊKÊItÊIÊKÊÊIÊÊlÊÊÊIÊKIKÊÊM DEN - Tijdens de EHBO rayonwedstri/den Ie Utrecht bij de organiserende vereniging Martmus zijn zowel 'en 1 als Leusden 2 van EHBO vereniging ..Hamersveld eerste geworden. Ter gelegenheid daarvan zijn inaars op de foto gezet. omdat ze zowel in de groene als rode poule van de dertien deelnemende ploegen als eerste eindigden .eusden 1 deden mee: Citty v. d. Pijpekamp. Herman Brouwer. Suze van Vliet en res. Wilma v d Boom. ten 2: Reini Boersen tevens hoogste punten van de avond als leider). Irene Maes. Ma/a v d. Ham en res. loogmans. groepen zijn getraind door kaderinstrukteur Evert van de Hoek. De bekers waren ter beschikking gesteld iet aartsbisdom Utrecht. De districtswedstrijden waar Leusden ook aan deel zal nemen worden gehouden dag 1 maart 1985 Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting I eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), isse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Rozendaallaan 9 Ie Leusden-Centrum Is dage rs van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. (advertentie) SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. en onzer verslaggevers) USDEN - Het is nu r dat de aanstaande jtingsbehandeling in lemeenteraad recht- ks via de kabel op de sie wordt uitgezon- Videobedrijf Sono- uit Hilversum zal de lische realisatie voor ekening nemen, ie derde lokale tv- iding - eerder was de male Omroep Midden- rland van de BDU aktief usden - is te zien op erdag 13 december. Om icht 's avonds begint de jtingsbehandeling in de ienteraad die dan inte- via het centrale anten- steem door de abon- is te zien. Voor het vol gen van de uitzending moet men afstemmen op kanaal 4 dat dienst doet als gemeen telijk informatiekanaal. Over de kosten van de tv- registratie van de begro tingsbehandeling is de ge meente niet zo mededeel zaam. Volgens gemeente- voorlichter Hans Hermans liggen de kosten beneden de vijfduizend gulden. Zeker is in ieder geval dat hiervoor de gemeentelijke potjes „verga- derkosten" en „voorlich ting" worden aangesproken. De kosten kunnen hoger worden wanneer er mogelijk heden gevonden worden - en uitvoerbaar zijn - om de uitzending van de begro tingsbehandeling „aan te kleden". In de regel zijn dit Uit de krant van donderdag 1 no vember jt. soort raadsvergaderingen niet zo opwindend. Onbekend op dit moment is of de Lokale Omroep Leusden (LOL) zijn mede werking verleent aan de tv- uitzending. Het is niet on denkbaar dat mensen van de LOL de camera's bemannen of anderszins zich inschake len in de produktie. De lokale omroep heeft zich wel bereid verklaard medewerking te verlenen. De integrale tv-uitzending is bedacht naar aanleiding van de aanstaande opleve ring van het centraal anten nesysteem in Leusden. Vol gens de kabelbeschikking van minister Brinkman is het een gemeente toegestaan raads- of commissieverga deringen via de kabel te ver slaan. Mits integraal en mits er geen zendvergunning is voor een lokale omroep. LEUSDEN - Drie jon gens uit Leusden. Thijs Visser(9), Jan Henk Dragt (8) en Mathijs Weevers (8), zijn op hun manier een aktie begonnen voor het hongerlijdende Ethio pië. Ze harken bladeren in tuinen aan. Het geld dat ze daarvoor krijgen wordt gestort op het landelijk gironummer voor hulp verlening in Ethiopië. Tot nu toe hebben de drie jongens zo'n vijftien tuinen bladervrij ge maakt. Dit werk heeft hen Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 LEUSDEN - De Kupers singel in de wijken Clave- renblad en Wildenbura wordt sinds kort gesierd door drie houten bruggen voor voetgangers en fiet sers. Er zijn twee recht-toe- recht-aan boogachtige brug gen verrezen en een ..hoe kige" (maakt twee keer een bocht van negentig graden tussen twee parkjes m aan leg. Het is de bedoeling het bij deze drie houten bruggetjes te iaten. Er wordt nog aan gewerkt, ze kunnen dus nog niet worden gebruikt. (advertentie) PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voorde lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. ttm zo., van 12.00-20.00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1