mm indracht bood avondje etentieloos amusement Intocht van Sinterklaas zaterdag in Achterveld Sr-- Sii: e- ks: r Oktojazz op 25 november Cinemaclub draait A star is born" N Dressuur- proeven Treeker- ruiters Informatiedag over milieu als werkgever Solidair met Derde Wereld Keuring postduiven Unicef in bibliotheek Zwangerschaps- gymnastiek DE LEUSDER KRANT F0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant NDERDAG 22 NOVEMBER 1984 plaatselijk nieuws (advertentie) De Leusder Krant biedt meer dan tweemaal per week een portie plaatselijk nieuws. Wat dacht u van het verzorgen van TROUW KAARTEN. Een ruime sortering biedt het aanstaande echtpaar voldoende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of een zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collec tie trouwkaarten van de Leusder Krant. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze mee naar huis nemen om rustig de juiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495/941494. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. s uit ..Je zat je zuster bedoelen LEUSDEN - Cinemaclub 'De Korf' draait volgende week don derdag (29 november) A star Is born' met in de hoofdrollen Kris Kristofferson en Barbra Strai- sand. 'A star is bron' vertelt het liefdesverhaal van een aan lager wal geraakte popzanger en een zangeres, die het gaat maken. De cinemaclub draait de film vol gende week donderdag om 20 00 uur. Leden betalen 1 2,50 entree en niet-leden f 7,50 Voorver koop bij de Leusder Krant, Rozen daallaan 1Donderdagavond zijn de kaartjes verkrijgbaar aan de zaal. 'De Korf', de Smidse, Leus den. lIAflinnmirtiP P'n,al1 van 177 de hoogste JvvIIIIIJUUI IJG score en verdiende 12 punten. B Bernadette de Bruyn werd •tnidUQl tweede en Bea Lier derde. De J stand na 6 weken: di—daomWdaa le de Bruyn 61 pnl 0800K2- Ingridv Blerk57pnt (1684);3 de „top werd sportief om Truus Pnt e punten gestreden het- J, 2Q2>. 8 Margrje( y gn ToPen een de spanning ten goede 23 pn, (995) 9 Jetty Donse. wam' laar 22 pnt (1192); 10. Jane Ingrid van Bierk had met een Eggens 15 pnt. (1163). ifhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. ifdredakteur: rnix Kreyns ludewma de Boer ■spar van Loo vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur aktie en administratie: ;or Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op cagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot uur Telefoon 033-941495. onnementsgeld: >.60 per jaar; ,80 per half jaar; 15 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond )0 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan akt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag en 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u akt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 11, toestel 44. LEUSDEN - Op zondag 18 november zijn er bij het Paarden- en Pony Centrum „Den Treek" vaardigheidsproeven verreden voor B- en L-ruiters. Alle kinde ren zijn geslaagd. Tevens werden er nog twee B- proeven verreden. B1 proef 4 en B2 proef 7. Geslaagd voor vaardigheidsproef B is Orely Massar De L-Vaardigheidsproef. Paula Phielix, Marlon Noom, Chatal v. d. Stelt, Iris Cornelissen, Joleen Ber kelaar, Marleen v. Heugten, Varu- na Perlot, Joris Vreeswijk. Voor B1-proef 4 dressuur is de uitslag als volgt Marjo v. d. Biezenbos 118 pnl. Mabel Gerritsen 112; Marit Geurl- sen 108; Barbara Bellaar 103 pnl. Voor B2 proef 7 dressuur Is de uitslag: Diana Boshuis 127 pnt. en Claudia van Hulsen 116 punten. Grootse antiekbeurs Hoevelaken in De Stuw vrijdag 23-11 van 17.00-21.00 uur zaterdag 24-11 van 11.00 tot 17.00 uur zondag 25-11 van 12.00 tot 17.00 uur Antiek tegen betaalbare prijzen. meermalen bewezen heeft zijn 'vak' te verstaan Dat het blijspel 'Je Zuster' geen hoogtepunt werd in de historie van de ruim vijftigjarige 'Een dracht' ligt vooral aan de inhoud van het stuk. Het verhaal, ge schreven door Peter van Bijl- laardt, heeft tal van komische ver wikkelingen in zich, vrijwel geen van de situaties leidde tot grote lachsalvo's bij het publiek Het hele verhaal speelt zich af in de flat van actrice Jenny, uitste kend vertolkt door Mia Hummels Als zij op het punt staat haar wo ning te verlaten om naar een be langrijke toneelrepetitie te gaan komt haar jongere broer Peter binnen. Peter, gespeeld door Mar tin Pfaff, is een stijve parlementa riër die bij zijn zus een paar dagen hoopt uit te rusten. Dat uitrusten is hard nodig omdat hij in zijn ei gen woning geen raad weet met de vijftien jaar jongere Bea, die hij heel toevallig heeft leren kennen tijdens een demonstratieve bij eenkomst waarin hij toevallig ver zeild was geraakt Aan rust komt het parlementslid echter niet toe. In de flat van zus Jenny is het een komen en gaan van buren Ook een jeugdvriendinnetje van Peter komt onverwacht op de proppen. IBESTELLEN FOTO'S: De meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ^uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met «lelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, )ina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per implaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 5 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, JSden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'ntenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - In eetcafé De Hak- horst wordt op zondag 25 no vember een vervolg gegeven op Oktojazz, het concert van Jazz- Pierement vorige maand. Gezien het succes en de belangstelling van dat eerste concert is tot een nieuw jazz-optreden besloten. Behalve het huisorkest JazzPie- rement zijn verder te beluisteren het Trio Andy Louis met ballads en bossa nova's en het Trio Wiebe Haanstra met Hohner digitaal jazz- orgel. De bezetting van JazzPierement bestaat uit; Lon Kamil op tenorsax, Andy Louis op elektrische gitaar, Peer Hartjesveld op piano/ fenderpiano. Charley Angenois op basgitaar/stringbas en Ferdi Mie- chels op slagwerk. Oktojazz begint zondagmiddag om drie uur De entreeprijs is 7,50 gulden. In de ze prijs is één gratis drankje begre pen hand erg verwend. Al enkele jaren brengt 'Eendracht' kwalitatief erg goed amateurtoneel op de plan ken. De plaatselijke amateurver eniging mag zich gelukkig prijzen een paar 'rastoneelspelers' in haar midden te hebben 'Eendracht' heeft dit najaar het zekere voor het onzekere geno men en een blijspel ingestudeerd met een rolbezetting van louter 'veteranen' Zonder anderen te kort te willen doen kan gezegd worden dat moeder en dochter Ummels, die beiden deel uitma ken van de vaste toneelgroep, tot de uitblinkers behoorden in het stuk zoals dat vorige week op de planken werd gezet. Mia en Mi- chèle Ummels vervulden beiden een hoofdrol naast de eveneens uitstekend spelende Martin Pfaff en Willy van de Brug Hetgeen 'Eendracht' doet ziet er steeds professioneler uit. Het de cor, ontworpen door Victor Visser, zag er in één woord fantastisch uit. Ook het publiek gaf van haar waardering blijk door bij het open gaan van het doek te aplaudisse- ren De technische entourage is nog niet helemaal wat het het be stuur van Eendracht voor ogen staat. Toch is het door één van de leden vervaardigde mobiele scha kelbord al een hele stap in de goede richting. KWALITEIT Hoewel 'Eendracht' werkelijk al les in huis heeft om een toneel stuk tot een succes te maken, zal het blijspel 'Je zal je zuster be doelen', zeker niet de geschiede nis ingaan als één van de toppers. Dit ligt zeker niet aan de kwaliteit van de toneelspelers of aan regis seur Nic Pieters. die immers al grote informatiemarkt, waar talloze instellingen eerste adviezen kun nen geven. Daarnaast is een ten toonstelling, een dia-serie en een videoprogramma over het thema te bezichtigen. In het middagprogramma wordt per sektor nader ingegaan op de vra gen en plannen van de deelne mers. De organisatoren (FNV, Konsu- lent natuur- en milieu-edukatie, Steunpunt Mensen Zonder Werk en de Stichtse Milieufederatie) schrijven in een informatiebulletin, dat de zorg voor milieu en het creëren van werk ook goed hand in hand kunnen gaan. Individuen en groepen uit de pro vincie Utrecht, die met plannen of ideeën rondlopen in deze richting, kunnen op de oriëntatie- en infor matiedag terecht Deze wordt ge houden op 13 december in de Prinsenhof in Utrecht. Opgave vooraf is noodzakelijk. Dat kan vóór 30 november. Een informatiefolder is verkrijgbaar bij de organisatoren: Milieu als Werkgever, Bunnikseweg 39,3732 HV De Bilt. Tel. 030-762791 of 770599. n onzer medewerkers) EN - 'Pretentieloos ver- zo had toneelvereniging acht' het toneelstuk aan- digd dat op vrijdag- en za- werd uitgevoerd in akti- ncentrum 'De Korf'. In- id had het blijspel 'Je zal Ier bedoelen' niets meer dan de toeschouwer een g avondje uit te bezor- )e vaste toneelkern van acht heeft het atgelopen inde laten zien dat ze de van het toneelspelen erg beheerst. Wat vooral op- as dat de Leusdense to- ireniging steeds meer cht besteed aan de uiter- arzorging van het geheel. vat betreft de toneelavon- an de 'Eendracht' zijn de bezoekers zo langzamer- Rozendaallaan 9 Leusden-C. Het is Linda, op een charmante wijze gespeeld door Mïchèle Um mels. Als dan ook nog de vriendin die hij wilde ontvluchten de weg naar de flat van zus Jenny weet te vinden, is de boot helemaal aan. Vriendin Bea, gespeeld door Willy van de Brug. beheerst een paar vechtsporten ledereen is dus wat bevreesd voor Bea. reden waarom voor het meisje de waar heid wat verdraaid wordt. Dit laat ste geeft aanleiding tot tal van ko mische situaties. 'Eendracht' heeft aangekondigd niet alleen blijspelen te zullen spelen in de toekomst. Het stre ven is er op gericht om ook eens wat 'moeilijker stukken' aan te pakken Men denkt daarbij aan 'experimentele toneelvormen'. Met de kwaliteit die men in huis heeft zal het de Leusdense to- I neelvereniging zeker lukken om ook andere vormen van toneel op de planken te zetten. UTRECHT - Onder het motto „Het Milieu als Werkgever", wordt In Utrecht binnenkort een oriëntatie- en informatiedag georganiseerd. Aan de orde ko men de mogelijkheden die het milieu biedt, om zelf werk te creëren. Met name zal worden ingegaan op de mogelijkheden en beperkingen van het starten van een al dan niet loonvormend bedrijf of projekt in de sectoren hergebruik, voeding, energie en natuur- en landschapsonder- houd. Het programma vermeldt de pre sentatie van drie bedrijven, die zullen aangeven hoe zij van idee tot uitvoering zijn gekomen Verder wordt informatie gegeven over de regelgeving, met name starten met behulp van uitkering. Er is een ACHTERVELLD - Zaterdag middag zal de Sint zijn intocht houden in Achterveld. Om 13.30 uur wordt hij verwelkomd op het bordes van huize St. Joseph. Hierna zal een rijtoer door het dorp worden gemaakt. De route is Hessenweg, Ruurd Visserstraat, van Geijnstraat, Ren- tickstraat - alleen als deze begaan baar is, Jan van Arkelweg, W. van Amerstoortstraat, van Oldenbarne- veltstraat, Pater Stormstraat, W van Amersfoortstraat. Verjaagde Ruiterweg, Hessenweg, Jan van Arkelweg eindpunt de Moespot LEUSDEN - Stichting Solidari- teitswinkel Leusden staat aan staande zaterdag met een kraam Is het weer twijfelachtig of valt er een motregen, gaat de ontvangst op het bordes wel door. maar wordt de route ingekort De route is dan Hessenweg, Jan van Arkelweg, W van Amersfoortstraat. van Olden- barneveltstraat. Pater Stormstraat. Hessenweg zo naar de Moespot. Als het om 13.30 uur regent gaat de Sint rechtstreeks naar de Moes pot waar hij met zijn Pieten en muziekvereniging DWS z'n best zullen doen om er een gezellige middag van te maken. .Sinterklaas vroeg om tijdens de op de Hamershof. Deze keer staat de verkoop kunstnijverheid centraal. De artike len die ter verkoop worden aange boden zijn handgemaakt en origi neel. De opbrengst van de verkoop gaat naar een producent in de Derde Wereld Deze cursussen worden gege ven voor vrouwen die zijn uitgere kend tot en met half maart Het kruisverenigingsgebouw is geves tigd aan de Rozengaarde 33 Tele foon: 941218. (advertentie) ontvangst op het bordes de kinde ren geen tekeningen te laten aan bieden, maar dit in de Moespot te laten doen. In verband met de ruimte is het de bedoeling dat eerst de keintjes, eventueel met hun moeders of vaders de Moespot binnen gaan en daarna de grote ren. LEUSDEN - Vrijdag 23 en za terdag 24 november houdt Post duivenvereniging Leusden haar jaarlijkse tentoonstelling in het verenigingsgebouw, Jan Ban- ninkpark op het terrein van de ijsbaan. De openingstijden zijn vrijdag van 19.30 tot 22 30 uur en zaterdag van 9 00 tot 12 00 uur De onge veer tweehonderd duiven worden gekeurd door de heer Gradje Roef- fen uit Grubbenvorst in Limburg, bij alle duivenliefhebbers bekend als een der grootste van Nederland. De deelnemende duiven zijn ver deeld in 12 klassen en worden beoordeeld op schoonheid en ver schijning. Een van de wenskaarten die te koop zijn in de bibliotheek. LEUSDEN - Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties staat dit jaar weer in de biblio theek van Leusden. Men kan uit verschillende artike len een keuze maken, waaronder een groot assortiment wenskaar ten, puzzels, correspondentiemap pen, het adventsboek, de bureau agenda De Unicef verkoop vindt plaats in de periode van 27 november tot en met 1 december en 11 december tot en met 15 december en staat dit jaar in het kader van het strijdplan tegen de kindersterfte. LEUSDEN - Kruisvereniging Leusden organiseert nieuwe cursussen zwangerschaps- gymnastiek. Maandag 26 no vember om 20.45 uur wordt er gestart en op woensdag 28 no vember om 19.45 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3