.eusden gul voor ,Een voor Afrika" PRIJSSTUNT: 15.-KORTING Inbraak Agnietenhove deputeerde nuanceert standpunt inzake bouwen ten zuiden van Schoolsteegbosjes Meisje (18) verkracht uim 67.000 gulden aan giften tra lopavonden ALLE TRUIEN, VESTEN, PULLOVERS Vandaag in de Leusder Krant krant gemeente Leusden luQ Rooie Vrouwen vergaderen BDU m n 4 Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant ongeacht tmk of pigs, tui met tgdeM Pezz ombied/iig- getik Vttt t/cticemfóc Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV leusder krant C' O 7! Hoogste punt nieuwe vleugel Sint Joseph pag. 3 Mininatuurtje pag. 3 Prince is windzuiger pag. 4 GS akkoord met aanleg golfcomplex pag. 4 2 Sinterklaas in Achterveldpag. 4 •Sport pag. 5 en 6 Gemeente en winkeliers eens over brancheverdeling pag. 6 •Boekennieuws pag-7 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan Agnietenhove zijn gouden sieraden en een fo tokoffer buitgemaakt. (advertentie) LEUSDEN - In het struikgewas langs het fietspad van de Heili- genberqerweq in Leusden is zaterdagnacht een 18-jarige in woonster van Leusden ver kracht. Het misdrijf vond tussen 02.00 en 04.00 uur plaats. Het meisje werd onder bedreiging van een mes verkracht. Zij was die nacht per fiets op weg naar huis In de bocht van het fietspad ter hoogte van de ijsbaan werd de Leusdense van haar fiets getrokken en in het struikgewas gesleurd De rijkspolitie Leusden verzoekt eventuele getuigen van de ver krachting zich te melden bij het bureau in Leusden-zuid of in cen trum Het signalement van de da der is bekend en luidt als volgt: leeftijd circa 20 jaar, normaal pos tuur, pokdalig gezicht, donker blond kort haar. Hij droeg een donkerblauw suèdejack en een spijkerbroek Vermoedelijk is de jongen na de verkrachting in een auto gestapt die bestuurd werd door een ander. De rijkspolitie wil graag de vol gende vragen beantwoord zien: 1) wie heeft iemand op genoemd tijdstip op het fietspad zien staan? 2) wie heeft iemand die nacht op genoemd tijdstip een lift gegeven? 3) wie heeft mogelijk de auto zien staan bij het fiets pad9 Andere informatie is even eens welkom Onafhankelijk IBDUI eusner nieuwsblad np (Van één onzer verslaggevers) iUSDEN - „Nooit bij voorbaat iets altijd onmogelijk len." In die bewoordingen heeft de gedeputeerde G. C. van bergen gisteravond in Leusden het provinciaal stand- "Jit inzake woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbos- enigzins genuanceerd. De gedeputeerde deed dat tijdens inspraakavond over het voorontwerp-streekplan Utrecht, woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes duit. Ook in zijn inleiding had Van Wijnbergen nog Nadrukt dat in de streekplanperiode - die loopt tot 1995 - er r Leusden geen andere bouwlokaties beschikbaar zullen r dan de reeds bekende, zoals 't Ruige Velt, uitbreidingen in sden-centrum en Achterveld. Maar toen later op de avond n voorzitter van de Hamerehofwinkeliers, de heer Henk 1 driks, wel pleitte voor woningbouw ten zuiden van de ri jes en daarbij inpassing van het natuurmonument in de lingbouw heel goed mogelijk noemde, sprak de gedepu- de van „een interessante stelling". Van Wijnbergen: „Het l, jurmonument de Schoolsteegbosjes vormt een van de angspunten van het beleid. Maar het is natuurlijk best de lite waard om te bekijken of het in te passen is in lingbouw. Ik wil dat nog wel eens aan onze ecologen deggen, om te bezien of het kan. We moeten nooit bij rbaat iets altijd onmogelijk maken. In die zin kan ik ons idpunt wel nuanceren." SDEN - In verband met het lende Sinterklaasfeest ken- winkelcentra De Hamershof )e Biezenkamp naast de vrij- avond extra koopavonden, e Hamershof kan op 28, 29 30 november en op 3 en 4 ember tot 21.00 uur gewin- worden. In De Biezenkamp, ook in de winkels langs de lersveldse- en Zwarteweg, men op vrijdag 30 novem ber en op maandag 3 plus dins dag 4 december 's avonds tot negen uur terecht voor inko pen. (advertentie) Rozendaallaan 9 Leusden-C. gisteravond Willem Boelhouwer Hij is één van de initiatiefnemers van de handtekeningenaktie tegen het struktuurplan Leusden, dat - zoals bekend - de mogelijkheid biedt voor woningbouw ten zuiden van de bosjes op langere termijn Boelhouwer zei te spreken namens 1270 .Vrienden van Leusden" en liet weten .redelijk tevreden" te zijn over de in het voorontwerp streekplan neergelegde groeimo gelijkheden van Leusden. Voor de .Vrienden van Leusden" wordt Leusden-centrum begrensd door de Groene Zoom, het Valleikanaal en de Schoolsteegbosjes. Woning bouw buiten deze natuurlijke grenzen" is voor de Vrienden van Leusden" in welke richting dan ook uit den boze Boelhouwer zag die opvatting redelijk weergegeven in het voorontwerp van het streek plan, maar wat hen betreft had de provincie die „natuurlijke grenzen" ook wel met zoveel woorden mo gen aangeven. In een reaktie zei Van Wijnbergen, die de nog niet geheel van een ziekte herstelde OR-gedeputeerde Schapenk ver ving, dat de provincie nu juist was afgestapt van een systeem met natuurlijke grenzen In de vorige streekplannen werden die door middel van zogeheten drempel- kaarten wel gehanteerd, maar dat systeem bleek niet goed te funktio- neren. Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. i één onzer verslaggevers) IEUSDEN - De Leus- se bevolking heeft gul sdragen in de op- igst van de aktie „Eén r Afrika". Gisteren aan eind van de avond no- r fden banken, gemeente iet postkantoor een to- bedrag van 67.400 gul- i. Daarvan kwam dik 110 gulden binnen via te- 1 inische meldingen aan gemeentehuis en ruim 000 gulden via het post- itoor. r Leusden waren het postkan- l aan de Asschatterweg, de 1 dsspaarbank in de Hamers- en de Rabobank in De Bie- - <amp en Achterveld tot half tien 's avonds open. In het ge meentehuis zat tot een uur of tien een handvol ambtenaren dat via de telefoon te horen kreeg van tientallen Leusdenaren hoe veel zij overgemaakt hebben op giro 555. Het bedrag dat gemoeid is met de overuren van de ambte naren zal overigens ook naar de aktie „Eén voor Afrika'' gaan. Onder de telefonisch kenbaar gemaakte giften zaten enkele van duizend gulden, waaronder die van de afdeling Leusden van het Rode Kruis. KINDEREN Precies 687,55 stortten leer lingen van de derde klas van lagere school De Bongerd gis termiddag in het postkantoor op het gironummer van „Een voor De inspraakavond over het streekplan maandagavond in „De Korf" werd bezocht door ongeveer tachtig belangstellenden. Aanwe zig waren onder meer „De Vrien den van Leusden", vertegenwoor digers van het agrarisch volksdeel, middenstanders, vertegenwoordi gers van de Stichtse Milieufedera tie, de Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw, het inspraak orgaan CML, leden van provinciale staten en gemeenteraadsleden. Zo was het CDA met niet minder dan twee wethouders en drie fraktiele- den aanwezig, terwijl ook de PvdA met twee fraktieleden aardig verte genwoordigd was. Opmerkelijk was de afwezigheid van de VVD. Noch RO-wethouder Jan Wage naar, noch enig ander lid van de zes mensen tellende fraktie was kennelijk in de gelegenheid om de bijeenkomst te bezoeken Dat deed wel een aantal Leusdense onder nemers. Namens hen bepleitte Henk Hendriks dus woningbouw ten zuiden van de bosjes Daarbij benadrukte de voorzitter van de I belangenvereniging „De Hamers- hof" dat het winkelcentrum ook binnen de verdere planologische i ontwikkeling van Leusden zijn cen- trumfunktie moet kunnen behou den. NATUURLIJKE GRENZEN Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - In het Vrouwen Ont moetingscentrum wordt mor genavond de jaarvergadering gehouden van de Rooie Vrou wen in de PvdA, afdeling Leus den. Afrika". Dit geld hadden zij ge kregen voor klusjes die zij bij anderen gedaan hadden in het kader van de aktie voor het noodlijdende Afrika. De inza- melaktie was aanvankelijk ge start door drie jongens van De Bongerd, Thijs Visser, Jan Henk Dragt en Mathijs Weevers. Zoals deze krant donderdag meldde begonnen zij bij mensen in de wijk de bladeren in de tuin aan het harken. Voor die klusjes ont vingen zij geld. Later kregen de drie gezelschap van Merijn Jans- ma en Maurice Pouw. Uiteinde lijk schakelde de gehele derde klas zich in. Behalve tuinen aan harken deden de kinderen ook andere klusjes om aan geld te komen. Bij sommige mensen hoefden ze niks te doen, maar kregen ze wel een paar guldens. De kinderen hebben op school over Afrika en de droogte ge Een groepje jongens van de derde klas van lagere school De Bongerd stortte gistermiddag bijna f 700 gulden op het gironummer van „Eén voor Afrika". Het geld hadden ze via het doen van klusjes verdiend. praat en enkele dia's daarover gezien. DON BOSCO Niet alleen De Bongerd maakte zich verdienstelijk voor het oplos sen van het hongerprobleem in Afrika, ook RK technische school Don Bosco in Leusden deed haar best. De leerlingen van klas IB hielden gisteren een bliksemaktie en collecteerden circa 540,- bij een. De school verdubbelde dit bedrag waardoor aan het eind van de middag ruim 1080,- bij de bank voor „Eén voor Afrika" kon worden gestort. De leerlingen van IB maakten vorige week reeds affiches die ze in de school ophin gen, en vervaardigen ook zelf de collectebussen. Evenals op De Bongerd werden op Don Bosco vorige week de problemen in Afrika klassikaal behandeld. De opbrengst van de kerken is nog niet bekend Tegenpool van Hendriks was mers niet aan de woningtoewij zingscriteria van de provincie, zo als neergelegd in de Vijf Vinger Theorie (VVT)9 Van Wijnbergen: „Natuurlijk kunnen die Amerikanen niet aan de VVT voldoen, omdat ze maar enkele jaren in ons land verblijven. Maar in die jaren heb ben zij wel recht op een goede leefsituatie. Die kan ons inziens het best geboden worden, wanneer zij bij elkaar kunnen wonen, zoals nu ook in Soesterberg het geval is Gezien de behoette aan huisves ting. die er voor Amerikaanse mili tairen is, heeft de provincie er geen enkel bezwaar tegen als enige gemeente daartoe de mogelijkheid opent Andere onderwerpen, die gister avond nog ter sprake kwamen, waren het oefenterrein Leusderhei- de, de behoefte aan bedrijventer reinen, de aansluiting van Leusden op de A28 (waarover geen nieuws) en het milieubeleid van de provin- Met de stukken er bij werd er gisteravond ingesproken - Achter de tafel onder meer de gedeputeerden G. C. van Wijnbergen (tweede van rechts). (advertentie) Veenendaal, Hoofdstraat 10 Ermelo, Stationsstraat 108 Nljkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Bameveld. J v Schaffelaarstraat 14 AMERIKANEN Van Wijnbergen diende Boel houwer ook van repliek inzake de kwestie van de Amerikanenwijk Zoals bekend is het college van B. en W. in principe bereid om in het noorden van Leusden-centrum ruimte te creëren voor huisvesting van in Nederland gestationeerde Amerikaanse militairen Boelhou wer vroeg zich af hoe een dergelij ke voorziening te rijmen valt met het feit dat Leusden vanaf volgend jaar alleen nog maar mag bouwen voor „eigen behoefte" Die Ameri kaanse militairen voldoen toch im- (derde van links) en G. C de Haan cie. Tot opmerkelijke uitlatingen van de provinciale bestuurders of felle discussies met de zaal kwam het echter niet Gedeputeerde G C de Haan, die de avond voorzat, kon al even na tienen de bijeen komst sluiten. Het jaarplan 1983/1984 komt aan de orde, terwijl er tevens gepraat wordt over de manier van werken in de komende maanden. Alle vrouwelijke leden van de PvdA zijn van harte welkom maar ook andere belangstellende vrouwen kunnen deze vergadering bijwo nen. Meer inlichtingen zijn te ver krijgen bij Heieen van de Herde, telefoon 942249

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1