GS akkoord met aanleg golfcomplex in Leusden Prince is 'n windzuiger Samenzang in Koningshof Tafelronde laat Sint langskomen Sinterklaas nu ook in Achterveld gearriveerd „Samenstelling CAI- commissie wijzigen' „Geen bezwaren vanuit natuurbehoud LEUSDI ,ss Geen TBC- infectie, wel tien besmettingen Raad vergadert B&W in raadsvoorstel: wweekiin dec, DINSDAG 27 NOVEMBER 1984 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gedeputeerde Staten zijn akkoord met de aanleg van een golfbaan in natuurgebied De Hoge Kley in landgoed Den Treek-Hen- schoten. Het dagelijks be stuur van de provincie heeft een verklaring van geen be zwaar afgegeven voor de wijziging van het Leusdens bestèmmingsplan Den Treek. Dat betekent dat de gemeente een vergunning kan afgeven voor de aanleg van de golfbaan waarvoor de stichting 'Golf' uit Leusden al zes jaar ijvert. GS hebben na een "uitvoerige gedachtenwisseling' laten weten dat er tegen de komst van het golfcomplex in De Hoge Kley geen ernstige bezwaren vanuit natuurbehoud zijn Daarnaast zijn GS overtuigd van de grote toe gankelijkheid van het golfterrein na realisering. De aanleg van het Leusdens golf complex. bestaande uit een 18 holes-baan, een oefenbaan en een clubhuis, is geraamd op drie m'ljoen gulden Dat bedrag zal door de leden van de Golfclub Den Treek in oprichting moeten worden opgebracht. De financie ring is zo geregeld dat een beslo ten vennootschap te zijner tijd aandelen 4000 gulden gaat uit geven die bij aankoop recht ge ven op lidmaatschap van de golf club In totaal zullen er 750 aan delen in omloop gebracht worden Voor jeugdleden zal een andere regeling worden getroffen Begin deze maand hield stichting 'Golf' in aktiviteitencentrum De Korf een informatie-avond waar voor een overweldigende belang stelling was Zo'n 900 bezoekers meldden zich toen al vast aan als kandidaat-lid van de toekomstige golfclub LEUSDEN - Mevrouw Tij mensen van de Kanaalweg zit met een probleem. Of ei genlijk met twee proble men. Het eerste is dat haar paard Prince' een windzui ger is. En het tweede is dat haar oplossing voor dat pro bleem door veel mensen verkeerd begrepen wordt. Om bij het begin te begin nen: 'Prince' is een 7 jaar oude blauwschimmel ruin. Een prima beest, dat echter helaas met één ondeugd be hept is: 'Prince' is een windzuiger. Uit de vaklitera tuur leest mevrouw Tijmen sen voor wat dat is. Een windzuiger is een paard, dat door bepaalde spieren in zijn hals samen te trekken en zijn strottehoofd te be wegen lucht naar binnen hapt. En dat dus niet de luchtpijp, maar de slokdarm in. Daardoor ontstaat er in de maag van het beest een ongezonde situatie, want in een maag moet nu juist niet te veel zuurstof voorkomen. Als dat wel het geval is, raakt de spijsvertering van het paard ontregeld, met alle nare gevolgen van dien. Windzuigen is een hebbe lijkheid, die een paard zich uit verveling aanleert. Net zoals kribbebijten, waarbij het beest zijn gebit de ver nieling in helpt door op harde voorwerpen te gaan staan bijten. Overigens ko men kribbebijten en wind- happen vaak in combinatie met elkaar voor. Mevrouw Tijmensen: „Voordat wij 'Prince' kochten, heeft hij lange tijd op stal gestaan en daar heeft hij zich zo staan vervelen, dat hij is gaan windzuigen." Nu is het allervervelendste van dat windzuigen nog wel het feit, dat het zo'n beest niet meer af te leren is. Heeft een paard die on deugd, dan is het hem zijn leven lang niet meer af te leren. En dus moeten er an dere maatregelen getroffen worden om het windhappen te beletten. De meest geëi gende maatregel is het aan brengen van een speciale beugel om de hals van het paard. Die beugel verhin dert dat het paard de be wuste spierbewegingen maakt. Die beugel zit vrij strak om de hals van het beest, dat er bij het grazen overigens geen hinder van ondervindt, want dan ont spant de beugel zich auto matisch. Helaas is niet iedereen daar van op de hoogte. De fami lie Tijmensen is nu al her haalde malen geconfron teerd met mensen, die me nen dat er van dierenmis handeling sprake is. Al ver scheidene malen werd Prince', die in een weiland langs de Kanaalweg loopt, door dierenvrienden verlost van de beugel. Tot vorige week werd de beugel terug gevonden in het weiland, maar nu is hij helemaal ver dwenen. Eind vorige week heeft de familie Tijmensen een nieuwe beugel gehaald. „Maar", zegt mevrouw Tij mensen, „zou u nu niet eens in de krant kunnen zet ten, waar zo'n beugel voor dient, want anders is hij straks weerweg." Bij dezen. Prince' draagt een anti-windzuigbeugel. Nog één vraagje. Is dat paard soms genoemd naar die popzanger, die nu met 'Purple Rain' hoog in de hit parade staat? „Nooit van gehoord", zegt mevrouw Tijmensen. LEUSDEN - ledereen die van zingen houdt, is van harte wel kom op donderdagavond 29 no vember in de Koningshof, Ha- mersveldseweg 95. (De hoofd ingang van de kerk bevindt zich aan de Burg. van der Postlaan- /Blekerij.) Op deze avond zullen enkele psalmen en bekende gezangen worden gezongen. Organist Gerrit 't Hart zal de samenzang begelei den en met een aantal improvisa ties omspelen op het zeer fraaie, nog maar pas voltooide orgel, dat vervaardigd werd door de orgel makers Henk van Eeken en Gert van Buuren. Dit orgel, dat tot in detail gemaakt werd naar voorbeeld van orgels uit het eind van de 17e en het be gin van de 18e eeuw. geeft bij uit stek mogelijkheden tot improvise ren op koraalmelodieën zoals dit in de 17e en 18e eeuw gedaan werd. Gerrit 't Hart zal dan ook op deze wijze improviseren in ver schillende vormen zoals partita en preludium en fuga. Gerrit 't Hart, naast organist van de Bergkerk te Amersfoort artistiek leider van het koor Voce Antiqua. weet als geen ander de specifieke mogelijkhe den van het orgel in 'de Konings hof' te benutten en de samenzang op boeiende wijze te begeleiden De avond begint om 20 15 uur en zal ongeveer één uur duren. De toegang is geheel gratis, na af loop is er een kollekte voor de ge maakte kosten. (van een onze verslaggevers) LEUSDEN - De afdeling Leus den van de Tafelronde Neder land kan er dezer dagen voor zorgen dat Sinterklaas en Zwarte Piet bij u aan huis ko men. Desgewenst kan het-be zoek van de Goedheiligman op foto of video worden vastge legd. Een en ander gebeurt te gen een redelijke vergoeding. De leden van deze serviceclub proberen op deze manier geld bij een te krijgen de jaarlijkse dag voor spierdystrophiepatiënten Deze bijeenkomst wordt altijd georganiseerd door plaatselijke afdelingen van serviceclubs en dit jaar is het de beurt aan de Leus- dense Tafelronde, de Amers- foortse en Leusdense Rotary en de Amersfoortse Soroptimistes De dag voor spierdystrophiepa tiënten wordt gehouden in het mi litair kamp Craailo in Hilversum Voor de ouderen is de jaarlijkse bijeenkomst vooral een dag. waarop men elkaar kan ontmoe- plaatselijk nieuws LEUSDEN Woensdag 28 november uur: Bijeenkomst KPO, De Hamersveldseweg. Woensdag 28 november uur: Jaarvergadering Rooie wen, 't Vooronder, Burg. va Postlaan 2. Donderdag 29 november uur: Raadsvergadering, gen tehuis, 't Erf 1. Donderdag 29 november uur: Samenzangavond, Kon hof, Hamersveldseweg 95. Maandag 3 december 20.00 Commissie Welzijn/Onde >0' commissiekamer gemeenteh >P Dinsdag 4 december 20.00 Commissie OW/RO commissiekamer gemeentehui k tl sr Een legertje Pieten, hier poserend, was in Achterveld vertegenwoordigd ACHTERVELD - Dank zij de me dewerking van de Achterveldse winkeliers was het ook dit jaar weer mogelijk dat de Sint in Achterveld zijn intocht kon hou den. Voorafgegaan door mu ziekvereniging D.W.S. arri veerde de Sint zaterdagmiddag om half twee bij het bordes van huize St.-Joseph. Hij werd har telijk toegejuicht door een zeer groot aantal kinderen en ou ders. allemaal wel goed komen vooral nu dokter Boersema als bedrijfs arts met hem meeging naar Spanje Na de woorden van de goedheilig man werd met DWS een rondgang door het dorp ge maakt. De route was wel ingekort en gewijzigd. Na de rondgang ar riveerde de Sint met zijn gevolg in de Moespot waar een groot aantal kinderen aanwezig waren, die Sinterklaas een tekening aanbo den. Daar er nog veel werk aan de winkel was voor de Sint en zijn knechten werd na verloop van een uur weer afscheid genomen, en gingen de kinderen met een goedgevulde zak huiswaarts. e^ge Sinterklaas Over de intocht van Sinter in Leusden wil ik het vol} zeggen. Vele ouders mi kleinste kleuters zullen vast mee eens zijn. De jongsten onder ons vi de drukte tijdens de intoch de Sint best beangstigend ze het eindelijk aandurver Sinterklaas en Zwarte Piel hand te geven blijkt hela* zak leeg, leeg en nog eensi pf De oudere jeugd van Leu vindt het nodig en oh zo leu Zwarte Pieten op te jagen e les af te bedelen. Geloof niet dat die jeugd aan de tertjes denkt die er nog heil geloven. Ik vind het nodig om dit schijnsel eens onder de dacht te brengen, want het driet van deze kleintjes was rige week zaterdag erg groo Tiny Brookhi All Namens de Achterveldse bewo ners en de winkeliers werd Sinter klaas toegesproken door de heer W. Schouten, die blij was dat Sin terklaas een bezoek aan Achter veld brengt Hij zou het dit jaar wel iets drukker krijgen daar er een groot aantal woningen zijn gebouwd en zo ook meer kinde ren zijn. Hij wenste de Sint en zijn Pieten een hele gezellige tijd toe in het dorp De Sint dankte voor de geweldige ontvangst. Er waren dit jaar wat minder knechten bij hem, omdat, zoals de kinderen hebben kunnen zien op de televisie, bij zijn aan komst in Nederland een aantal pakjes over boord gevallen zijn Enkele Pieten waren nu nog aan het zoeken naar enkele pakjes voor Achterveld. Ook waren er en kele van zijn knechten tijdens het zoeken erg nat geworden en hier door ziek geworden. Maar dit zou De Sint arriveerde per koets in Achterveld. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Comité Milieu zorg Leusden en de Lokale Om roep Leusden komen niet meer voor in de samenstelling, zoals burgemeester en wethouders die voorstellen, van de op te richten beheerscommissie voor de centrale antenne inrichting. Aanvankelijk werden CML en LOL genoemd voor een plaatsje in deze nieuwe commissie, maar bezwaren hiertegen van de VVD en het CDA hebben B&W van gedachten doen ver anderen. ten, vergaderen en contact heb ben met specialisten. Daarnaast is er voor jong en oud een recrea tief programma, waaraan traditie getrouw bekende artiesten belan geloos hun medewerking verle nen. Naast de organisatie van de dag moeten de plaatselijke afde lingen van de serviceclubs ook geld bijeen zien te krijgen De leden van de Leusdense afde ling van de Tafelronde Nederland doen dat in de eerste plaats via de Sinterklaasbezoeken. Sint en Piet kunnen alleen komen, maar laten zich desgewenst ook vergezellen door een fotograaf of een video- ploeg Meer inlichtingen verstrekt de heer B Lempke. Roogeland 20. tel 947323 Voor het schrappen van het CML wordt in het voorstel aan de ge meenteraad tot oprichting van de CAI-beheerscommissie geen re den gegeven Wat de lokale om roep betreft zegt het college dat de LOL teveel als een belangheb bende en een potentiële gebrui ker van een kanaal van het CAI- systeem gezien moet worden De CDA-raadsfractie uitte vorige maand hetzelfde bezwaar tegen een vertegenwoordiger van de LOL in de commissie. Op aandrang van CDA en VVD is het college van B&W ook overstag gegaan voor wat het aantal raads leden in de CAI-beheerscommis- sie betreft. Wilden B&W er eerst maar drie in hebben, nu gaan ze akkoord met vijf raadsleden, van elke fractie één. Dat akkoord gaan is overigens wel met enige aarzeling „vanwege het politieke zwaartepunt dat aldus gaat ont staan". aldus het dagelijks be stuur van Leusden. De commissie zal - als de gemeenteraad zijn goedkeuring verleent - verder gaan bestaan uit drie vertegen woordigers van de bevolking („bij voorkeur uit de drie woonkernen met een zekere interesse voor en bekendheid met de CAI"), iemand van de Woningstichting Leusden, een ambtenaar en een lid van het college van B&W die voorzitter van de commissie wordt. De CAI-commissie zal het college van B&W moeten adviseren over technische, financiële en inhou delijke zaken betreffende de cen trale antenne inrichting. (Van eén onzer verslaggevers) UTRECHT/ACHTERVELD - ..Het toont weer eens aan. dat tuber culose niet zo besmettelijk is als men denkt". Zo reageert dr. De Blieck van het Consultatie bureau voor de Tuberculose in Utrecht op het resultaat van het vorige week gehouden TBC- contactonderzoek in de Achter veldse disco De Klaveet. Van de circa 2100 gecontroleerde men sen was er geen één geïnfec teerd maar was er slechts een tiental besmet. In De Klaveet werden circa 2100 mensen -hoofdzakelijk /ongeren ge controleerd op TBC Tien bh/ken er nu te zijn besmet, maar geen geïn fecteerd De besmette personen zullen, aldus dr De Blieck, een tijd lang medici|nen moeten slik ken om van het (onschuldige) ziektebeeld af te komen. Daarna zijn ze zo goed als im muun voor TBC Zoals bekend werd er tot een grootscheeps contactonder- zoek besloten nadat was ge bleken dat tijdens de Miss-ver- kiezing op 15 september in discotheek De Klaveet iemand met open TBC had rondgelo pen. Naderhand bleek dat deze man ook eerder in de Achterveldse disco was ge weest. Met behulp van het naamkaartsysteem van De Klaveet en publikaties in de pers kwamen uiteindelijk zo'n 2100 mensen naar het TBC- contactonderzoek ,,De voor bereiding is inderdaad enorm geweest", aldus dr De Blieck LEUSDEN - De gemeenter van Leusden komt donder 29 november om 19.30 uu c vergadering bijeen. De age i ziet er als volgt uit: fi 1 Opening >i 2. Mededelingen I 3. Notulen u 4. Ingekomen stukken I 5. Onderzoek geloofsbrie J.C. van Loenen 6 Benoeming bestuui Sportstichting 7 Aankoop woningen met meentegarantie bij exec riale verkoop 8. Toepassing artikel E OWBO ten behoeve var 'Kinderlandschool' 9. Aanvraag ex artikel 50 de Kleuteronderwijswet behoeve van de 'Kinderl* school' 10 Subsidiëring Landelijke vereniging en Pony* 'Nimmerdor' Wijziging inspraak- en cedureverordening welz werk Verbetering Laapeersew Gewijzigde vaststelling werp-bestemmingsplan Ruige Veld Vaststelling ontwerp-s tuurplan Leusden Reactie op ontwerp-stn plan Voorbereidmgsbesluit P nenlaan Voorbereidingsbesluit in band met herziening stemmingsplan 'Den Tre Verkoop grond in Clave: blad/Wildenburg voor bouw van 6 vrije se koopwoningen Verkoop bouwgrond Leusden-centrum aan Dissel Verkoop grond in Munri ve/Bosveld voor de N van 6 vrije sector koop ningen 21. Verkeerslichten kruising fi pad Smoussesteeg/Bu' meester van der Postlaan Aanleg voetpad langs luidwal Burgemeester der Postlaan en Noor# slag en wijziging van keerslichten Plaatsing schuttingen in wijk Zwanenburg Conversie-geldleningen garantie-geldlening St' ting Huize Sint Joseph A terveld Garantie-geldleningen t< nanciering van 43 kleine ningen in plan Claveretf A/Vildenburg Werkkrediet bouwrijpr#" 't Ruige Veld' 27. Beheer CAI Leusden 28 Rondvraag 11 14 15 16 17 18 19 20. 22 23. 24 25. 26

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4