Kantongerecht Amersfoort .d. Kletersteeg's Bakkerij eld open huis voor afnemers Sportieve recreatie Diamanten huwelijk ouwenkafé ffihschoppen Kantlijn Vuurwerk ntaarnpalen gemaakt Plattergrond- bak voor fietsers igens modernisering Leusdenaar slaagde voor eerste busexamen in A'foort DE LEUSDER KRANT 0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 29 NOVEMBER 1984 Loep op Leusden iktie. Caspar van Loo r eer Salters is niet meer s. De lantaarnpalen langs het Bretagne-Bohemen-Aragon iden weer. corige week meldde Loep op g sden dat Salters. die aan emen woont, reeds acht r inden in de weer was om >j ele kapotte lantaarnpalen |S het genoemde pad weer het branden te krijgen. Hij de gemeente gebeld, de PUEM, maar niks hielp. De groene lichtmasten deden als het donker was niet hun werk. De gemeente beweerde steeds de meldingen te hebben doorgegeven aan de PUEM. die verantwoordelijk is voor het onderhoud van de lantaarnpalen. De provinciale elektriciteitsmaatschappij verwonderde zich er steeds over dat de lampen nog niet waren gemaakt. Meneer Salters ging dus van het kastje naar de muur, maar zocht vorige week de publiciteit. Gisteren meldde hij desgevraagd dat de bewuste lantaarnpalen het weer doen. ,,Op de dag dat jullie het in de krant hadden staan, zijn de lichtmasten gemaakt. Ik had die dag nog met de PUEM gebeld- met de bekende vraag - en kreeg toen te horen „zijn ze nou nóg niet gemaakt?" Ik geloof anderhalf uur later was de monteur in Leusden. Als die niet was gekomen had ik samen met een paar andere bewoners van de Eurowoningen een kort geding tegen de PUEM aangespannen.Zover waren we al. Gelukkig is het er niet van gekomen," aldus Salters. Het leed is geleden. Een lezeres belde ons op nadat ze dinsdag in deze krant had gelezen van de nieuwe plattegrondbak langs de Heiligenbergerweg. Ze vindt het allemaal leuk en aardig die nieuwe bak, maar dan alleen voor automobilisten. „Kijk, fietsers die uit Amersfoort of van elders komen, hebben er niet veel aan. Er loopt vanaf het fietspad wel een paadje naar die plattegrond toe, zodat je aan de voorkant de weg kunt zoeken, maar je moet wel weten dat het een plattegrond is." Het lijkt deze mevrouw dan ook handig om langs het fietspad een bordje te zetten dat verwijst naar de plattegrond. Zelf denken we aan de bekende vette i met daaronder een pijl naar links. „Het is maar een opmerking. Misschien heeft de gemeente er wat aan. Ik heb ze wel eens vaker van nuttige tips voorzien," aldus onze lezeres. rOUTENBURG - Bij Van de ersteeg's Bakkerij B.V. te jtenburg is gisteren, 28 no- iber, „Open Huis" gehouden haar afnemers. Dit naar leiding van de vernieuwin- die zich dit jaar binnen de kerij afgespeeld hebben. Kletersteegsr heeftin 1954 nitiatief genomen om een bak- over te nemen in Stoutenburg. bakkerij bakte toen 500 !en per week, die verkocht wer- in de winkel, die door zijn iw werd gerund, en de rest bezorgd in de buitenwijken Stoutenburg. In 1965 werd het de regering mogelijk gemaakt om ook brood te gaan verkopen aan levensmiddelenbedrijven. De Stoutenburgse bakker speelde daar op in Sindsdien is de bakkerij vele malen vergroot en verbouwd. In 1982 werden de eerste plannen gemaakt om de bakkerij, en dan vooral het produktieproces, te ver nieuwen en vergroten, en samen met zijn zoons werden deze plan nen op papier gezet en uitgewerkt. Vd Kletersteeg's Bakkerij B.V. waar 23 (vak)mensen werken, bakt momenteel 40 000 broden en 75.000 stuks kleinbrood per week, wat momenteel sterk geautomati seerd gebeurt. Zo wordt bijvoor beeld de temperatuur van de de gen door een computer gestuurd, wat dan weer resulteert in gelijke degen en een constant eindpro- dukt. De 120 uitgenodigde afne mers konden hier gistermiddag van getuige zijn. USDEN - Maandagavond 3 imber organiseert het Vrou- kafé een avond met als the- Vrouwen en poëzie", bedoeling is dat vrouwen een gedicht meenemen of een ojlht dat hen aanspreekt. Naar e kunnen vrouwen zelf voor in of aan andere vrouwen in dat voor hen te doen Tus- le gedichten door speelt een op dwarsfluit. Ook het ludie- gj >ment zal op deze avond niet ~eken Voor nadere informatie nen terecht bij Barbara Bas sen. telefoon 635649 of Fran- van de Vaart, telefoon 17736 HTERVELD - Zondag 2 de- ber zal voor de derde maal in ieizoen Fruhschoppen wor- gehouden in D'Ouwe Peer al. De aanvang is om 11.30 De entree is gratis, ze morgen zal men weer vol- innen genieten van de gezelli- ostenrijkse muziek De muziek eze morgen worden verzorgd de Bevelanders uit Huissen ns zal er tijdens dit gezellig ïnzijn nog een verrassing zijn (advertentie) Dit zijn van links naar rechts rijschoolhouder Joop van Daatselaar uit Leusden, zijn compagnon Chris Christ en Leusdenaar Peter van Dijk. Ze staan voor de bus waarmee Van Dijk afgelopen maandagmiddag rijexamen moest doen, het eerste busexamen in het district Amersfoort. De heer Van Dijk slaagde inéén keer. Sinds 1 juli van dit jaar is het niet meer mogelijk het zogenaamde groot rijbewijs te halen waarmee men een vrachtwagen (met aanhanger) en bus mag besturen. Het vroegere groot rijbewijs is nu gesplitst in drie categorieën: C, D en E. Wie rijbewijs C haalt mag in een vrachtwagen van minimaal 71/2 ton rijden. Haal je E erbij dag mag je er een aanhangwagen aankoppelen. Wil je ook wel eens in een bus rijden dan moet je op voor rijbewijs D. Haal je ze alle drie, (advertentie) De Leusder Krant biedt meer dan tweemaal per week een portie plaatselijk nieuws. Wat dacht u van het verzorgen van TROUWKAARTEN. Een ruime sortering biedt het aanstaande echtpaar voldoende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of een zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collec tie trouwkaarten van de Léusder Krant. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze mee naar huis nemen om rustig de juiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495/941494 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. dan heb je pas een groot rijbewijs. Volgens rijschoolhouder Joop van Daatselaar (de enige met een bus in het district Amersfoort) is de nieuwe regeling ingevoerd om strengere eisen te stellen aan de vaardigheden van de chauffeurs. „Vroeger kon je voor het behalen van het groot bewijs afrijden ineen lichte vrachtwagen. Had je het papiertje in je zak dan mocht je ook in een bus rijden, zonder daar ooit in gelest te hebben. En dan te bedenken dat het besturen van een bus weer heel anders is dan ineen vrachtwagen rijden," aldus de heer Van Daatselaar die twee maanden geleden een touring car kocht en inzette als „les- bus". Lieve Sint: Lieve Sint, ik weet dat de Rijksbijenkorf een aansluiting op Rijksweg 28 niet meer in voorraad is. maar zou u het alstublieft nog eens willen pro beren bij de provinciale hema De vrouwen in het Vooronder, lieve Sint, hebben nu zeker marsepein verdiend, in plaats van de roede Beste Zwarte Piet dat ronde, witte ding op het dak van het gemeentehuis, dat is echt geen moderne schoorsteen, hoor. Lieve Sint, u weet dat Leusden héél wat vrienden heeft En dat is goed. Wilt u die vrienden namens het konijntje in de Wetering, de duif op het ge meentehuis en al die andere immigranten bedanken voor het medeleven Hebt u misschien nog wat hout van de populieren aan de Laapeerseweg kunnen sprok kelen voor een fikse roe voor onze gemeentebestuurderen En wilt u de raadsleden dan ook niet vergeten? Zet ze maar tegen de muur waar ze regel matig met de rug tegen aan staan Dan vinden ze het vast wel En als ik u was zou ik een ernstig bezwaar indienen te gen die hoge toren die ze willen bouwen Dat is toch geen doen meer voor zo n oude man als u? En weet u wie zeker een pre sentje heeft verdiend? Dat is onze wethouder Jan die de ruimte zo keurig ordent. Hebt u niet een leuk. klein huisje van de sport voor hem? Heeft ie toch nog wat. Doet u er dan nog een verrekijker bij, zodat hij over de grenzen het Amersfoortse sportpaleis zo nu en dan kan bekijken Een joggmg-pakje mag ook, hoor, want zo ver is het nou ook weer niet en zo 'n trimloop- je elke morgen is ook nooit weg En mocht u een partij-profiel in voorraad hebben, u doet er Evelien Blom een oneindig groot genoegen mee Misschien is het wel bezwaar lijk. maar als de Leusdenaren nou een briefje aan hun schoorsteenhangen, kunt u dan op die adressen een aar dig antennetje achterlaten voor Nederland I en II? U komt toch langs Lieve Sint. ik heb nog véél méér wensen, maar ik wil u niet teveel belasten U hebt het toch al zo moeilijk in Leusden om de weg te vinden Bedankt. I LEUSDEN - Wie een uurtje sportieve ontspanning zoekt, waarbij het gaat om het spel en niet om de knikkers, vindt dat in de Sporthal „De Korf" op het rekreatiesportuur, dat iedere za terdagmorgen van 9.00-10.00 uur wordt gehouden. Komende zaterdag wordt er een voetbalveld uitgezet voor de lief hebbers, terwijl er verder gelegen heid is om een balsport te beoefe nen zoals: volleybal, basketbal, zaalhockey, korfbal, badminton en tafeltennis Hoofddoel van dit uurtje sport is, dat alle deelnemers lekker sportief bezig kunnen zijn in hun eigen tempo A s zaterdag staat de sporthal open. De kosten bedragen f3,- voor volwassenen en 2.50 voor kinderen onder de 14 jaar (zij hebben alleen toegang onder ge leide) LEUSDEN - Zestig jaar getrouwd en al zo h zestig jaar woonachtig in Leusden Dat zijn toch redenen om een feestje te houden Dinsdagochtend was het dan ook een feestelijk gebeuren in het huis aan de A Buininggaarde Burgemeester Rademaker kwam speciaal het diamanten echtpaar Johannes Renes en Wilhelmina van Engelenhoven feliciteren De heer Renes heeft in het dagelijks leven vele beroepen uitgeoefend waaronder chauffeur, conciërge, railwachter bij de spoorwegen en is ook keukenknecht geweest. Het echtpaar heeft twee kinderen Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Het echtpaar G Born-Zwaard vierde woensdag zijn 50-jarig huwelijksfeest. De heer Bom is Puttenaar van geboorte terwijl zijn echtgenote van Achterveldse afkomst is Zij zijn respectievelijk 74 en 71 jaar Als 17-jarige jongen kwam Bom naar Achterveld waar hij bij de familie v. d Kooij is gaan werken als tractormonteur De heer en mevrouw Bom hebben vanaf hun huwelijk steeds in Achter\'eld gewoond Zij hebben drie kinderen en er zijn vijf kleinkinderen. Beiden verkeren nog in een goede gezondheid. Ze houden veel van reizen en gaan graag op vakantie Tijdens de receptie woensdagmiddag verscheen de burgemeester van Leusden vergezeld van zijn echtgenote. Ze kwamen hun persoonlijke gelukwensen aanbieden en de gelukwensen namens de gemeente Na een druk bezochte receptie werd het feest in intieme kring voortgezet. AMERSFOORT - ,,Een rustig ochtendjenoemde de kan tonrechter mr. Seton, de straf zitting van 22 november. Er was dan ook tijd genoeg om met ie dere verdachte een kwartier be zig te zijn. Een jeugdige inwoner van Barne- veld kreeg een flinke boete en een vermanend woord omdat hij zich op een station onbehoorlijk gedra gen had tegenover een paar N.S.- mensen Het proces-verbaal pre ciseerde het onbehoorlijk gedrag als volgt slaan, stompen, kreten als 'ik sla je smoel in elkaar' en het halen van een stok uit de keu ken van de kantine om z'n woor den kracht bij te zetten. De ver dachte gedroeg zich zo omdat hij te veel gedronken had en in de - foutieve - veronderstelling ver keerde dat de N S -mannen ston den te praten over het feit dat z'n vriend en hij geen kaartje hadden ,,U mag blij zijn dat u hier staat in plaats van voor de rechter. Het had ook als misdrijf vervolgd kun nen worden", merkte de officier op die verder constateerde dat verdachte goed in de olie geweest moest zijn, gezien het feit dat hij zich niets van het gebeurde kon herinneren ,,Ja, als je wat proble men hebt. dan is de enige uitweg pierewaaien. Maar ik heb nu weer werk" De kantonrechter sprak de hoop uit dat dat laatste zou voor komen dat verdachte voortging op de weg van de drank en sloot zich aan bij de eis van de officier f 150,-boete Nieuw Twee personen, die door rood ge reden zouden zijn, wisten zo over tuigend verweer te voeren dat mr Seton na veel aarzelen besloot tot 'marchanderen' zoals hij het zelf noemde en de eis halveerde tot f 50,- Normaal krijgt men voor het rijden door rood een boete van f 110,-, óf vrijspraak. Dat laatste overigens zeer zelden, omdat het proces-verbaal van de verbalisant als voldoende bewijsmiddel geldt, juist om de nietes-welles situatie te voorkomen. De meeste men sen denken immers in alle eerlijk heid dat het licht nog net oranje was Maar dat men wel schuldig bevonden wordt, maar dankzii een overtuigend en geëmotio neerd verhaal een halve boete krijgt opgelegd, is voor dit soort overtreding nieuw Te zwaar De directeur van een transportbe drijf uit Amersfoort stond terecht omdat een auto van zijn bedrijf 80% te zwaar beladen was ge weest Verdachte legde uit dat de auto gereden had met een, voor zijn bedrijf, nieuw product blad en planten Dit was gekocht in de cember vervolgens een half jaar blijven liggen en toen vervoerd, maar inmiddels compost gewor den en door water-aantrekking vele malen zwaarder Hier had niemand aan gedacht en ver dachte beloofde dan ook beter schap voor de toekomst Gezien het feit dat er geen aanwijzingen zijn dat het bedrijf dit soort over tredingen regelmatig pleegt, eiste de officier een boete van slechts 1 300,-, wat verdachte nog veel geld vond. Hard Een inwoner van Soest had geen voorrang verleend aan een Mer cedes, die op een voorrangsweg reed, wat een botsing tot gevolg had gehad met zeer veel mate riële schade. Volgens het politie rapport was uit metingen van de remsporen gebleken dat de snel heid van de Mercedes in de be bouwde kom 'op z'n ongunstigst 140 was geweest'. ..Laten we 120 zeggen, dan is het nog veel te hard en wordt het be grijpelijk dat ik daardoor zijn snel heid niet goed getaxeerd heb", vond verdachte De officier vond de conclussies in het politierap port over de snelheid van de Mer cedes te speculatief, en boven dien had verdachte zich hoe dan ook niet in de snelheid van de an der mogen vergissen. Hij eiste f 125,- boete De kantonrechter legde 1 100,- op en deelde als troost mee dat de chauffeur van de Mercedes ook een boete te wachten staat Tachograaf Een verdachte die geen schijf in de tachograaf van zijn vrachtauto had gehad, zette de hele rech- bank aan het werk door te bewe ren dat hij was vrijgesteld van die eis omdat een tachograaf niet no dig zou zijn in geval van ambu lante handel Na het raadplegen van veel wetboeken bleek dit een halve waarheid, er is geen tacho graaf nodig voor ambulante han del binnen een straal van 50 km Die laatste toevoeging maakte verdachte toch strafbaar Behalve een boete van f 50,- kreeg hij te vens een copie van het betref fende wetsartikel mee naar huis ACHTERVELD - In verband met de oud-papieractie van mu ziekvereniging DWS zal zaterdag de container weer worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in deze container komen deponeren Degenen die door bijzondere omstandigheden hun oud papier niet zelf kunnen brengen kunnen dit voor vrijdag avond 19.00 uur melden bij W van Hamersveld telefoon. 03425-1866 en W Wouters, tel. 033-941197 Inwoners van Stoutenburg en om geving kunnen het oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hes senweg 95 te Stoutenburg. LEUSDEN - Tegen een jongen uit Leusden heeft de politie proces-verbaal opgemaakt, om dat hij brandend vuurwerk door een brievenbus van een woning had gegooid. De rotjes waren nog overgebleven van de vorige nieuwjaarsviering.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7