nog dieper in de zorgen Amsvorde dankzij Roda (zon.) Dik verdiend punt voor Roda (za.) Arbiter hielp Hoevelaken een handje „Roda'46" Uitslagen Hessenkar kaarten Uitslagen dames- schietclub Uitslagen Leusden Troef DE LEUSDER KRANT Midvoor Peter Knijff scoort het tweede 'bevrijdendedoelpunt met een fraaie lob. LEUSDEN - De heren van de Roda-zondag hebben de draad weer opgepakt. Hekke- sluiter Amsvorde kreeg op het Burgemeester Buinings- portpark geen kans om de opgaande lijn door te trekken en kostbare punten te verza melen in het gevecht om het lijfsbehoud. Roda'46 behaal de op de uitstekend bespeel bare grasmat een regelmati ge 3-0 overwinning zonder daarbij tot het uiterste te hoe ven gaan. Amsvorde liet zich gewillig naar een nederlaag spelen en vormde voor de matig acterende Roda- zondag formatie een „lekke re" tegenstander op weg naar de plaatselijke confron tatie tegen Achterveld. Rob Ton kon ditmaal geen be roep doen op John Janssen en moest daarom (weer) teruggrijpen op Hans Vrijhoef, die het zeker niet onverdienstelijk deed. Nadat Sin terklaas en zijn Pietermannen de aftrap verricht hadden, bonden de elftallen onder leiding van scheids rechter De Groot uit Putten de strijd aan. Roda trok meteen het initiatief naar zich toe Het spel speelde zich inde beginfase voornamelijk op het overvolle middenveld af al waar spelbepaler Ruud Huygens de la kens uitdeelde en zijn voorwaart- sen middels gave diepte-passes aan het werk probeerde te zetten. Doelrtjpe kansen ontstonden daar nog niet uit. NONCHALANT De eerste echte kans om de score open te breken, deed zich voor toen de doorgebroken Bennie Wittenberg zo n twintig meter voor het Amsvorde-doel keihard tegen de vlakte ging. De vrije trap werd door middenvelder Wilco Bettink te nonchalant genomen. Roda'46 kreeg steeds meer in de melk te brokkelen. Vooral op de vleugels lag er voor de buitenspelers en opkomende verdedigers een zee van ruimte maar de hoge voorzet ten die deze doorbraakpogingen aan de zijkanten tengevolge had, leverden geen enkel effect op om dat midvoor Peter Knijff tegen zijn directe bewaker in de lucht niet aan DINSDAG 4 DECEMBER 1984 Wilco Bettink zet de keeper van Amsvorde op het verkeerde been: 3-0. de bak kwam. Over de grond moest Roda de Amsvorde-defensie ontre gelen en dat was makkelijker ge zegd dan gedaan Het was alleen jammer dat de arbiter deze (spor tieve) wedstrijd verkeerd aanvoel de en in bijna ieder duwtje in de rug. tikkie, sliding en zelfs praten een overtreding zag. Het spel werd daardoor onnodig kort gehouden hetgeen het treffen als kijkspel niet ten goede kwam. Ruud Huygens zag halverwege de eerste helft een afstandspoeier net naast de krui sing gaan terwijl even later een ziedend schot van Hans Vrijhoef rakelings over de lat scheerde. Het doelpunt van Roda'46 was slechts een kwestie van tijd en kon niet lang meer uitblijven Maar de ma nier waarop een drietal minuten later de eerste treffer te bewonde ren viel, zal met name de keeper van Amsvorde nog lang heugen Als een beginneling ging de goalie op een hoge inzet van Jaap Zwei- nenberg in de fout en liet het leder knullig door zijn handen glippen: 1-0. Peter Knijff gaf voor de zeker heid de bal nog een laatste tikje maar het doelpunt kan toch geheel op het conto van de actieve Jaap Zweinenberg geschreven worden. TEMPO In de tweede helft werd het een gezapige vertoning omdat Roda zich (onnodig) liet terugzakken en Amsvorde met de geboden ruimte geen enkele raad wist. Het tempo zakte gestaag en het aantal af- speelpunten in de Roda voorhoede werd steeds geringer. Veel balver lies en éénmans-acties die veelal op niets uitliepen waren het gevolg V Alleen Bobby Schoordijk solt j een keer knap door de Amsv pj defensie heen maar kon zijn niet de juiste richting mee g< Het was dat Amsvorde ni< machte was om aanvallend vuist te maken want Roda vro feite om de gelijkmaker. Hel aan een opwelling van de k Peter Knijff te danken, dat n« dieptepass van Hans Vrijhoef da'46 de marge kon vergroK de overwinning reeds veilig stellen. Met een schitterend uitgekookte lob verschalkte di da-midvoor de uit zijn doel i men Amsvorde-keeper: 2-0. even later Wilco Bettink uil rommelige situatie 3-0 liet a kenen door de keeper met rollertje simpel op het verke been te zetten was de buit maal binnen. LEUSDEN - De standaard- afstaan Op het middenveld was formatie van de Roda- daardooreendominerenderolvoor zaterdag is de inzinking weer Ber1 Staubach weggelegd, waar een beetje te boven en lijkt na- door Ton KasP,ers öe ™dvoorposi- fiQ won Ho oohloccoorHo f non wan de debacles in voorgaande wedstrijden op de weg terug. Het verdienstelijke 1-1 gelijk spel in en tegen Hoevelaken onderstreept deze conclusie. Toch is het nog te vroeg om in een al te uitbundige juich stemming te geraken. Daar voor liet het vertoonde spel nog veel te wensen over en was het elftal op een aantal plaatsen te zwak bezet. De oorzaken hiervan zijn ge noegzaam bekend. De blessure- golf die de uitgedunde zaterdag selectie teistert is de grootste boos doener Maar degenen die zater dag in Hoevelaken het geschonden blazoen moesten oppoetsen de den wat in hun vermogen lag Het was voor de Leusdenaren bijzon der sneu dat Hoevelaken slechts met hulp van de arbiter in de vorm van een nogal dubieuze penalty de achterstand kon wegwerken Maar op grond van het aantal riante scoringskansen was de puntende- ling een juiste afspiegeling en vol komen op zijn plaats. Alleen de manier waarop gaf voor Roda'46 toch een wrange nasmaak. WIJZIGINGEN Trainer Richard Beumer had zijn elftal noodgedwongen op een aan tal plaatsen moeten wijzigen. Libe ro Wilfred van de Pas was vervan gen door Robert de Haan terwijl linksback Rembert Groenman -wegens verplichtingen elders- zijn stek aan Dick Goosens moest tie van de geblesseerde Coen van Dijk op zijn schouders kreeg Fake Schonewille mocht als linksbuiten debuteren De Roda-trainer had dus behoorlijk moeten improvise ren om zijn elftal op papier te krijgen, maar dat wijzigingen niet altijd verzwakkingen behoeven te betekenen bleek al snel. Er ging meteen vanaf het beginsignaal een positieve uitstraling van de ..nieu we" zaterdag-hoofdmacht van Ro da'46 uit. De Leusdenaren lieten zich geenszins in de verdediging druk ken Agressief en met de instelling van wat gebeurd is, is gebeurd ging Roda'46 aan de slag Op het mid denveld liet Bert Staubach (einde lijk) zien wat hij werkelijk in zijn mars heeft en kon de rol als spelbe paler naast de actieve Fokko van Leyenhorst zeker aan Er ontspon in Hoevelaken een open strijd met gevaarlijke situaties voor beide doelen Eerst mocht Hoevelaken het doel van Marcel Daatselaar onder vuur nemen voordat Ton Kaspers een kleine kans had nadat de keeper van Hoevelaken de bal niet klemvast kreeg. Midvoor Ton Kaspers kwam even later een frac tie te laat om de bal uit een effect volle voorzet in -het net te jagen, terwijl aan de andere kant een vrije trap in een bijna ideale positie recht in de grijpgrage handen van de foutloos keepende Marcel Daatse laar verdween In de 25e minuut was het voor Roda'46 wel raak toen Ton Kaspers een hoge bal van Fokko van Leyenhorst vol op zijn voorhoofd kreeg en schitterend buiten het bereik van de Hoevela ken-goalie in de touwen knikte: Ton Kaspers zet Roda met een schitterende kopbal aan de leiding 0-1 Een perfect doelpunt dat Ro da'46 in deze fase van de strijd best kon gebruiken. Hoevelaken was even aangesla gen, maar omdat de rood-zwarten niet echt door konden drukken, ondanks enkele wervelende acties en passes van Bert Staubach en Fokko van Leyenhorst, bleef de magere voorsprong in stand tot de rust. DUBIEUS De tweede helft was nog nauwe lijks begonnen of Hoevelaken stond op gelijke hoogte Scheids rechter Scheggetman speelde voor .Sinterklaas" door een onschuldi ge sliding van Fake Schonewille in de 16-meter tot ieders verbazing met een penalty te honoreren. Een nogal dubieuze beslissing, die voor het manhaftig verdedigende Roda een dikke streep daor de rekening was Keeper Marcel Daatselaar had op de inzet vanaf elf meter geen enkel verweer: 1-1 Niet alleen Fake Schonewille kwam hierna niet meer in het duel voor maar ook de man in het zwart was klaarblijkelijk even de kluts kwijt Een flying tackle" recht voor zijn ogen op Bert Staubach. die na deze aanslag het veld hinkend moest verlaten, en een natrap- beweging op de gedesillusioneer de Schonewille liet hij ongemerkt passeren en onbestraft. Staubach werd vervangen door junior Perry Wendel die wel zijn best deed. maar het nivo van Staubach toch niet kon benaderen Veel kansen kregen de Leusde naren in het verdere verloop van het streektreffen niet meer. De mogelijkheden die er waren wer den jammerlijk verprutst. Vrije trap pen werden achteloos in de han den van de Hoevelaken-doelman geschoven, terwijl Fokko van Leyenhorst na het omzeilen van de buitenspelval, alleen voor de kee per, geen kans zag om Roda'46 op een voorsprong te zetten. Een doelpunten maker is de Roda- regisseur nooit geweest maar zo'n open doelkans missen mag een ..ex-prof" toch niet overkomen. Hoevelaken kon de score daaren tegen ook niet opvijzelen. Doelman Daatselaar en de kruising stonden een Hoevelakense zege in de weg. Roda'46 haalde in Hoevelaken dan ook een dik verdiend punt. Doelpuntenmaker Ton Kaspers haalt aan ACHTERVELD - Vrijdagavond werd in de Hessenkar een kaart- wedstrijd gehouden tussen de leden van de biljartclub en de loterijclub van de Hessenkar. Er waren 28 deelnemers. Er werd geschut en geklaverjast. De prijswinnaars4waren: Klaverjassen aantal punten 1 W. Houtveen 5618 L 2. G. Boutens 5559 L 3. D Eggenkamp 4866 L 4 Mevr Vos 4741 L 5 R vd Heuvel 4737 B 6. G. Druif 4703 B 7 G. Born 4701 L 8 M. Vos 4618 L Schutjassen 1 Fr Smit 2 A Zwanenburg 3 H v Ruitenbeek 4 A Kok 5. J Burgers 92 B 92 B 87 L 83 B 83 B LEUSDEN - Het laatste punt om het verblijf in de tweede klasse veilig te stellen, bleek een te grote opgave voor het eerste team van Tafel Tennis Club Leusden. Tegen het niet te sterke Rega uit Barneveld werd in het fraaie clublokaal op het Burg. Bulningpark een fikse en onnodige 3-7 nederlaag gele den. Nu zijn de heren, Piet van den Bree, Jan Vogel en Robert Jan Unkraut afhankelijk van het resultaat van het Amersfoortse Over 't Net dat bij winst de laat ste competitiewedstrijd van de najaarscompetitie, TTCL naar de 3e klasse verwijst. Waar de nederlaag precies aan te wijten was. valt moeilijk te zeggen omdat het drietal toch uiterst ge motiveerd aan het karwei begon en wist wat er van hen verlangd werd. ledereen had nog een keertje extra getraind en was vast besloten om het broodnodige punt te pakken. De enige die in deze wedstrijd een „voldoende scoorde was Piet van den Bree, die tweemaal winst liet aanteke nen. Clubkampioen Robert Jan Unkraut kwam slechts tot één winstpartij terwijl nota bene Jan Vogel, normaal gesproken goed voor één of meer punten, hele maal zonder overwinningen bleef en daarmee in feite het lot van TTCL bezegelde. ,,Het ging ge woon niet", was zijn commentaar na afloop van de teleurste verloren ontmoeting. Dat ooi dubbel verloren ging was eens zo verwonderlijk maai derstreepte des te meer de off-day van het koppel Unt /Vogel. Voor TTCL zit de jaars)competitie erop en hef enkel en alleen afwachtenii zen hoe de concurrentie heti zal afbrengen Het kan vriezm dooien voor de top-formatie TTCL Overige uitslagen TTCL 2 - DTV-Smash 2 Hoogland 2-TTCL 3 TTCL 4 - TTVM 11 TTCL 5 - Woerden 11 TTCL 6- Barneveld 6 Smash-Woerden 9 - TTCL 7 3 AFD. JEUGD VVZ'49 A1 - Roda A1 0-8 Roda A2 - CJVV A2 7-0 Roda A3 - Hoevelaken A3 afg Roda B1 - Quick B1 1-1 Roda B2 - CJW B1 1-0 SO Soest B3 - Roda B3 0-0 Roda B4- CJW B2 1-3 KVVA B3 - Roda B5 1-0 SO Soest C1 -RodaCI 5-0 Roda C2-VVZ'49 C1 1-2 HeesCl - Roda C3 2-2 SEC C2 - Roda C4 4-3 Roda C5 - VV ZA C7 2-3 RodaDI -KVVAD1 6-0 Hoevelaken D1 - Roda D2 4-1 VVZ'49 D2 - Roda D3 0-9 Hoogland D3 - Roda D4 0-6 Roda D5 - Hoevelaken D3 1-3 Roda D6 - Hoogland D4 2-3 Roda E1 - IJsselmeervogels E1 2-3 HVCE1 - Roda E2 2-1 Roda E3 - De Glind E1 6-1 Roda E4 - APWC E2 11-0 Roda E5 - Amsvorde E2 afg SO Soest F1 - Roda F1 0-1 Roda F2 - Baarn F1 1-0 VVZA F2 - Roda F3 2-2 SO Soest F3 - Roda F4 7-0 Roda F5 - Baarn F3 6-0 Roda F6 - Baarn F2 0-4 AFD. ZATERDAG Hoevelaken - Roda'46 1-1 Hoevelaken 2 - Roda 2 2-2 Cobu Boys 2 - Roda 3 3-1 Roda 4 - FC Horst 4 6-1 Stroe 5 - Roda 5 1-0 Roda 6 - Hoevelaken 6 2-6 DSV 15 - Roda 7 2-2 AFD. ZONDAG Roda'46-Amsvorde 3-0 Roda 2 - VVOG 2 4-2 Achterveld 2 - Roda 3 4-2 Amsvorde 4 - Roda 4 1-0 Roda 5-Barneveld 3 14-0 HVC 6 - Roda 6 4-1 Roda 7 - SEC 6 1-2 e fc ACHTERVELD - Aan de or f linge schietwedstrijd van di r messchietclub werd door n< leden deelgenomen. Ria wist ditmaal weer de ei plaats te behalen met 91 ten. De overige uitslagen ren: AANTAL PUNTEN 2. Anneke Oudshoorn 3. Iny Kok 4 Jeannette Vos 5 Tiny Tolboom 6 Nel Tijmensen 7 Mien v.d. Burgwal 8. Liesbeth Suermondt 9. Linda Smink Winnaar van deze kaartavond werd de loterijclub met 48036 punten tpgen de biljartclub met 40978 punten. LEUSDEN - Vorige week donder dag speelde Leusden Troef weer klaverjaswedstrijden De uitsla gen en de stand zijn als volgt: Uitslagen 1 Hr Huyskes 5438 pnt 2 Hr Plattel 5288 pnt. 3 Mevr. Knol 5245 pnt 4 Hr Knol 5212 pnt. 5. Hr. Mulder 5080 pnt 6. Mevr. Pouli 5059 pnt 7 Hr. Popma 5010 pnt. 8. Hr Palland 4941 pnt 9 Mevr Mensink 4757 pnt 10. Mevr v.d. Berg 4695 pnt. Stand 9e week - 4e periode 1 Hr Mulder 45203 pnt. 2. Hr Huyskes 42572 pnt. 3. Hr Bolt 42504 pnt. 4 Mevr Buhrer 41718 pnt. 5 Mevr Pouli 41188 pnt 6. Hr Nijhuis 41010 pnt 7 Hr Knol 40917 pnt 8. Hr Popma 40663 pnt. 9. Mevr. Brok 40618 pnt. 10. Mevr v.d. Berg 39614 pnt. (advertentie) De Leusder Krant biedt meer dan tweemaal per week een portie plaatselijk nieuwst Wat dacht u van het verzorgen van TROUWKAARTEN. Een ruime sortering biedt het aanstaande echtpaar voldoende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of een zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collec tie trouwkaarten van de Leusder Krant In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar kunt ze mee naar huis nemen om rustig de juiste keuze t« maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495/941494. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. U

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6