ntilopen tegen DKV muurvast jrprises Eervol verlies Green Giants Kantongerecht Amersfoort LEUSDEN ste nederiaag in de zaal een feit ftkze weekindegemeerte/ ETRAL ItAL AKS Uitslagen volleybal Speeltoestellen vernield sport DINSDAG 4 DECEMBER 1984 AMERSFOORT - Had de overtre ding plaats gevonden in de ge meente Barneveld of in de ge meente Apeldoorn? Dat was de centrale vraag bij de behande ling van de zaak tegen de auto mobilist v.d. B. op de strafzit ting van 29 november. Ver dachte had 165 km gereden op rijksweg A1maar beweerde dat hij niet staande gehouden was in de gemeente Barneveld, zoals in de tenlastelegging stond vermeld, maar dat het nog in Apeldoorn was geweest. In dat geval zou er vrijspraak moeten volgen en dat zou ver dachte goed uitkomen. Als ga ragehouder kon hij zijn rijbewijs nauwelijks missen, maar gezien het aantal eerdere veroordelin gen begreep hij dat het aan een zijden draad hing. Hij had dan ook een getuige en een raads man meegenomen om zijn woorden kracht bij te zetten. De verbalisant, die in verband met dit verweer om een nader proces verbaal was gevraagd, verklaarde dat hij verdachte gedurende lan gere tijd had gevolgd, dat het me rendeel van de overtreding in de gemeente Barneveld had plaats gevonden en dat hij wel zo wijs was om nooit een proces-verbaal op te maken bij de grenspaal. De getuige van de hardrijder werd door de officier onder vuur geno men, maar was op essentiële pun ten toch wat zijn herinnering kwijt. Vooral toen hem onder ogen ge houden werd dat hij wel degelijk onder ede stond, al had hij voor de gelofte gekozen, met als mo tief dat hij dat ..minder zwaar vond dan de eed". Ook de raads man wist weinig nieuws toe te voegen, zodat de uiteindelijke uit spraak luidde dat het tenlastege- legde wettig bewezen geacht werd Toch nam de kantonrechter, Mr Seton, de eis om het rijbewijs on voorwaardelijk in te trekken niet over. ..Alle omstandigheden in aanmerking genomen" gaf hij een boete van f 750,- en een voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar Een laatste kans voor de garagehou der, tenzij de officier in hoger be roep gaat. TE GERINGE AFSTAND Ook te geringe afstand tot de voorganger is een overtreding die streng gestraft wordt ,,Er kon nog ruimschoots een auto tussen", protesteerde een automobilist uit Rotterdam Reden voor de officier om nog eens zijn rekensommetje uit te leggen dat de remweg de snelheid in het kwadraat is, ge deeld door twee maal de remver- traging. Dit, pius een schrikse- conde, bracht in geval van ver dachte de noodzakelijke afstand op 30 m, aldus de officier, die aan dit soort overtredingen zwaar tilt en daarom f 200, - eiste, plus een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor 4 maanden. „Wat vindt u dan een goede af stand9", informeerde de kan tonrechter. „Er moet een auto tussen kun nen, dat is genoeg", herhaalde verdachte koppig. „Die toevoeging is voor mij vol doende voor een voorwaardelijke ontzetting", vond de kantonrech ter „Anders was u dat misschien ontgaan. Nu veroordeel ik u con form de eis". ONVERZEKERD Voor onverzekerd rijden werd f 500, - uitgedeeld, met als moti vatie dat een verzekering dat ook kost en dat het niet lucratief moet worden om onverzekerd te rijden. In geval van herhaling komt hier trouwens ook het rijbewijs in ge vaar. WRAK Een automobilist uit Amersfoort had met een auto gereden, waar van a. de banden en de drempel- balken, b. de stuurinrichting en c de remmen niet deugden. De auto, die destijds verdachte f 550,- had gekost, werd ter plekke door de politie naar de schroothoop verwezen. De kan tonrechter veroordeelde boven dien tot een boete van f 550, - „gelijk aan de prijs van de auto". Iemand die in zo'n auto durft te rijden, is z'n rijbewijs niet waard, kreeg verdachte te horen. Dinsdag 4 december 20.00 uur: Commissie OW, RO en ECW, com missiekamer gemeentehuis Dinsdag 4 december 20.00 uur: bijeenkomst ABTB, De Til. Ha- mersveldseweg 30. Zaterdag 8 december 10.30 uur: Film bij Blijhof, Ansfriduslaan 49. Zondag 9 december 14.00-17.00 uur: Kerstkaarten maken Blijhof. Ansfriduslaan 49 Maandag 10 december 20.00 uur: Commissie financiën, com missiekamer gemeentehuis. Maandag 10 december 19.45 uur: Kerstviering NCVB-C, Dien stencentrum, Burg. de Beaufort- weg. Dinsdag 11 december 20.00 uur: Commissie ECW, commissieka mer gemeentehuis. EN/ACHTERVELD - Het het weekendje wel, zo begin van de maand de- Een compleet gekken- met name in de 1e A van het zondagvoet- bnt daar vielen wederom e( celijke resultaten te note- de ranglijst voor de zo- maal in dit zeer vlot ver seizoen een ander aan- In de hoofdklasse van irdagafdeling verliep het wat meer volgens het patroon, hoewel ook aar in mindere mate, en- rprieses voorhanden wa lt past allemaal volledig teeld van het 'feest' later week. De eerste surpri- rden in ieder geval al uit en uitgepakt. loofdklasse van de zater- iling was het opmerkelijk de koplopers puntverlies 'idvendo kwam thuis tegen iketiers uit Eist wederom der dan een 1-1 gelijkspel. ;n had deze halve misstap dat VOP, numero twee, op urt voor de tweede maal ensche Boys de punten (2-2). fKd aan de kop bleef der- ongewijzigd. Roda'46 met het 1-1 gelijkspel in iken geen punt op. Het gat clubs in de degradatie- igint wel steeds groter te En dat is voor een forma- behoorlijk in de lappen- een rustgevende ge- Alleen Benschop en Her open iets naderbij en gin- )da'46 voorbij. Hercules een ruime 4-1 overwin- stadgenoot Eminent Boys Benschop hekkesluiter net 0-4 nog dieper in de Irukte en nog vaster op de stek pinde. Montfoort wist koste van Vitesse uit de te werken, hoewel het x>r het verschil in aantal te duels enigszins verte- Toch kunnen Montfoort, ken en de Musketiers even ruimer adem ha- Uitslagen in de hoofdklasse. Hoevelaken - Roda'46 1-1 Montfoort - CSV Vitesse 2-1 Advendo'57 - Musketiers 1 -1 VOP - Veensche Boys 2-2 Eminent Boys - Hercules 1 -4 Baarn - Benschop 0-4 De stand in de hoofdklasse Advendo'57 12 21 (28- 9) VOP 12 17 (27-11) Veensche Boys 12 14 (19-15) Hercules 12 13 (21-18) Benschop 11 12 (25-20) Roda'46 11 12 (16-20) Musketiers 12 11 (17-18) Hoevelaken 12 10 (23-27) Montfoort 12 10 (13-20) CSV Vitesse 10 8 (14-24) Eminent Boys 10 6 (14-25) Baarn 11 4 (16-27) ZONDAG zijnde Hooglanderveen werden de oranje-hemden met maar liefst 3-6 nogal onaangenaam verrast. Een plaats in de gevarenzone is wederom Achtervelds deel. En dat is na de fraaie resultaten van de laatste weken toch een hard gelag. Barneveld deed van zich spreken door koploper Zuiderzee vogels met 3-1 te verslaan. BFC contra Laren eindigde onbeslist (1-1). Actif heeft zichzelf weer her vonden. VVZA moest het op de rand van Bussum en Hilversum met 2-1 ontgelden en kan de favo- rietenrol, die de Zeehelden voor de aanvang van het seizoen toe bedeeld kregen, op geen stukken na waarmaken. Debutant Olympia staat er bijzonder goed voor. De 1-0 winst op 'dorpsgenoot' Gooi- sche Boys verstevigde de positie als 'sub-topper' achter de drie huidige koplopers. De uitslagen in de 1e klasse A Achterveld - Hooglanderveen 3-6 Roda'46 - Amsvorde 3-0 BFC-Laren 1-1 Olympia - Gooische Boys 1 -0 Actif - VVZA 2-1 Barneveld - Zuiderzeevogels 3-1 De Roda-zondag deed in de 1e klasse goede zaken. Enerzijds drukten de Leusdenaren dank zij een 3-0 zege Amsvorde verder in het moeras terwijl aan de andere kant door de nogal enerverend verlopen tweede returnronde de afstand tot de koplopers verkleind werd. Achterveld daarentegen be leefde in eigen huis geen heerlijk middagje. Tegen het od schot De stand in de 1e Zuiderzeevogels BFC Actif Olympia Roda'46 Laren WZA Barneveld Hooglanderveen Achterveld Gooische Boys Amsvorde klasse A: 13 17 (24-13) 13 17 (20-13) 13 17 (22-16) 13 16 (19-14) 13 14 (22-22) 13 13 (18-16) 12 12 (19-18) 12 12 (22-27) 13 11 (26-24) 13 11 (28-30) 13 8 (12-25) 13 6 (12-23) Uitslagen LEOS jeugd: Meisjes: Leosdl Vollkei d1 Leosdl -SWd2 Leosc4-SH '71 c3 2-0 1-1 1-2 Leosc2-SVHc1 Leoscl -SH '71 c1 Leosb5-Spirit b3 Leosb4-Limviob1 Leosb4-SVHb2 Leos b2-BGSVb1 Leosbl -SVHbl Leos al - Renswouw al Jongens: Leosc3-SVHc1 Leos b2-SetUpb1 LeosAI - Olympia A1 LEUSDEN - Onbekenden heb ben vorige week kans gezien speeltoestellen voor kinderen in Noordwijck te vernielen. Onder meer werd een speelhuisje van hout op zijn kant gezet. De ge meente heeft toegezegd de ver ankering van dit huisje te verbe teren. ook de zone-press van de Hilver- sumse dames grote problemen op leverde en paniek in de Green Giants gelederen bracht. Het pas sen werd minder zuiver en ook de aanvalsacties verliepen minder soepel Kortom, Green Giants viel na de uitstekende eerste helft sterk terug en kon het niet meer bijbe nen. Dunckers ging echter stug door en rondde bijna alle aanvallen goed af. Eindstand Green Giants - Dunckers 37-53. Ondanks deze nederlaag was damestrainer Peter van Asselt tevreden „De opgaan de lijn hebben we doorgezet waar mee we hopelijk het dieptepunt voorgoed de rug hebben toege keerd. Als we de komende weken het spelnivo nog verder weten op te krikken, zullen de overwinningen niet lang meer uitblijven Een plaats in of net boven de middenmoot moet voor een gemotiveerd Green Giants haalbaar zijn Overige uitslagen Green Giants Heren 3-Blue Arrows 31-30 Dames 2 - Quick Runners 15-32 Meisjes asp.-Bourgondië 25-20 Green Giants heren kwamen tegen BVH net iets tekort. SDEN - Antilopen ging zaterdag in sporthal De Korf onderuit, ar was wederom DKV verantwoordelijk voor. Ging in de mpetitie tot nu toe alleen de wedstrijd tegen DKV verloren, fc de zaalcompetitie bleken de dames en heren uit IJmuiden een ■t struikelblok. Antilopen zat muurvast en kwam er tegen de uit Jten gewassen tegenstanders letterlijk en figuurlijk niet echt ■pas. Het afstandschot gaf uiteindelijk de doorslag. DKV had J stand veel succes terwijl het de Antilopen-heren juist aan irecisie en geluk ontbrak. En dat brak de Leusdenaren in deze ntatie op. De eerste nederlaag in de zaalcompetitie was dan logische gevolg. Met de tweede aanval wilde het aanvankelijk niet zo vlotten omdat het samenspel tussen de dames en heren nogal slordig verliep. Daar door kon DKV, dat de korf wel wist te vinden, naar 1-3 uitlopen. Pas aan het eind van de eerste helft kwam Antilopen door een benutte strafworp van Frans ter Maten, na een overtreding tegen Richard Ur- bach, op 2-3 Daarna mocht Koos Meinsma een toegekende straf- moest trainer Herman eds een tegenvaller incas- or het ontbreken van aan- lancy Lahey. Haar plaats •nomen door Esther Ver- de honneurs goed waar- ;h ging Antilopen voortva- i start Want binnen 10 1 na het beginsignaal had Versteeg al van afstand 1-0. Een minuut later lv< (V op gelijke hoogte (1 -1 worp in een doelpunt omzetten waardoor de aansluiting hervon den was. DKV was echter niet te vermurwen en scoorde voor de rust nog tweemaal Antilopen kon slechts via een doorloopbal van Margret Versteeg de schade enigs zins beperken waardoor een 4-5 ruststand werd bereikt. TUSSENSPRINT Binnen vijf minuten, na de her vatting. werd het duel beslist, toen DKV via een tussensprint de voor sprong tot 4-8 uitbouwde. Over deze tegenslag kwam Antilopen in de rest van de ontmoeting eigenlijk niet meer heen. Richard Urbach werd onjuist aangepakt. Frans ter Maten benutte opnieuw de straf worp: 5-8. De Antilopen- verdediging liet zich echter verras sen waardoor de marge door DKV in een mum van tijd weer op vier doelpunten teruggebracht werd (5- 9). Toen halverwege de tweede helft de aanvallend op dreef zijnde Margret Versteeg onreglementair afqestopt werd. was het Koos Meinsma die uit de toegekende strafworp de achterstand verklein de: 6-9. Hierna moest Koos Meins ma het veld verlaten, omdat het rendement uit zijn aanvallende be doelingen nihil was Jan Costa werd zijn plaatsvervanger Nauwe lijks in het veld of deze wissel had succes nadat de invaller Margret Versteeg in staat stelde om van afstand raak te knallen (7-9) De fensief pakte deze wissel minder prettig voor Antilopen uit. Want binnen drie minuten na de vakken- wissel had DKV het verschil van vier treffers weer in ere hersteld: 7-11 Daarna mocht Eddy Hendriks DAMES LEUSDEN - Zowel de heren als damesformatie van basket balclub Green Giants kwamen afgelopen weekend in vergelij king met voorgaande wedstrij den goed voor de dag en toon den (eindelijk) weer eens hun goede wil. Er werd hard geknokt en het spelpeil was zeker het aanzien waard. Desondanks moesten de Leusdense basket ballers met nederlagen genoe gen nemen omdat de tegenstan ders net iets meer in huis had den. En dat was voor de goed acterende Green Giants bijzon der jammer. Heren 1 moest zaterdag in Hoe velaken voor de streekderby tegen BVH in het strijdperk treden. In de 1e helft waren beide herenteams goed aan elkaar gewaagd. Er vie len over en weer uitstekende aan valsacties te bespeuren die niet altijd in doelpunten uitmondden maar wel voor een aantrekkelijke en spannende wedstrijd zorgden. De ploegen hielden elkaar goed in evenwicht hetgeen in de score tot uitdrukking kwam. De Leusdena ren gingen er stevig tegen aan hetgeen in vrij veel persoonlijke fouten resulteerde. Maar echt ge meen of onsportief was deze ont moeting toch zeker niet. Aangezien Green Giants iets meer kansen wist te benutten brak de rust met een minimale voorsprong van drie punten aan: 29-32 Ook in de tweede helft ging het gelijk op De kleine voorsprong hielden de Leusdenaren ogen schijnlijk simpel intact Echt BVH van zich afschudden lukte gewoon weg niet In tegendeel. In de slotfa se gooiden de Hoevelakers alles op de aanval, verhoogden het tem po en drukten de Leusdenaren voor eigen basket terug. Door snel aanvallend spel en een goed af standsschot boog BVH de achter stand in een voorsprong om. Green Giants probeerde het tij nog te keren maar het missen van een paar vaste basis-spelers ging zich nu wreken. De achterstand kon niet meer glad gestreken worden, hoe wel de heren er alles aan deden en het tot de laatste minuut spannend bleef. Eindstand: BVH - Green Giants 60-55 Een lay-up van Green Giants i Urbach in actie tegen DKV. Frans ter Maten benut een strafworp. Margreet Versteeg, vrije schietkans. proberen om het tij te keren en de dames in schietpositie te brengen Gert Graafland werd naar de kant gehaald. Het was opnieuw Margret Versteeg die de ploeg op sleep touw nam en nog een sprankje hoop gaf. Eerst werd tegen haar een overtreding begaan die in de zoveelste strafworp resulteerde Joyce Osnabrugge hield haar hoofd koel en bracht de stand op 8-11. Vervolgens had de Antilopen- dame van afstand succes: 9-11 In de laatste vijf minuten van dit duel hield DKV de deur hermetisch dicht door listig de bal in eigen gelederen te houden en Antilopen daarente gen te gehaast de achterstand wilde nivelleren. Zelfs routinier Bert Brandsen, inge vallen voor de geblesseerde Ri chard Urbach, kon de nederlaag niet voorkomen. Antilopen-trainer Herman Bruins verklaarde na afloop dat er van onderschatting geen enkele sprake was maar dat een aantal factoren aan de nederlaag ten grondslag lagen: „Het niet meespelen van Nancy Lahey scheelt een slok op een borrel hoewel invalster Esther Versteeg als debutante goed ge speeld heeft. Daarbij kwam het feit dat Margret Versteeg en Joyce Osnabrugge alles behalve fit in het veld stonden Het ging daarom een stuk moeilijker en we hadden op nieuw de grootste problemen met de lengte van de DKV-ers. Vooral bij het afvangen onder de paal kwamen we lengte tekort. We za ten als ploeg gewoon muurvast en dat gebeurt in een competitie wel eens meer. De competitie is nog lang en er is nog niks aan de hand De nederlaag van medekoploper DSV was voor ons een schrale troost," aldus de Amstelveense oe- fenmeester Overige uitslagen Antilopen. Senioren 2-DKV2 6-5 Senioren 3-De Meeuwen 3 5-3 Senioren 4-DSV 5 10-3 Unitas5-Senioren5 3-6 Senioren 7-MIA 4 4-11 LUTO J1 -Junioren J1 9-5 Amersfoort J1 -Junioren J3 8-6 Altius A1 -Aspiranten A1 6-8 SGV A1 -Aspiranten A2 5-2 Aspiranten B1 -Sparta B1 7-2 Unitas B2-Aspiranten B2 3-1 Sparta C1 - Aspiranten C1 0-6 TZC 2-Aspiranten C2 4-0 Hellas D1 -Aspiranten D1 0-5 Pupillen P1 -Woudenberg P1 0-2 Pupillen P2-Sparta P1 2-1 Telstar Q1 -Pupillen Q1 2-0 De dames gingen met de Dunc kers uit Hilversum in de clinch. Na de slechte duels in het recente verleden, was het weer de hoogste tijd om de schouders eronder te zetten. En dat deden de dames ook Tot groot genoegen van coach Peter van Asselt die zijn eigen ogen nauwelijks kon geloven en zowat van verbazing van de bank rolde. Er werd uitstekend verdedigd en de ene na de andere aanval werd doeltreffend afgerond. Vooral Elly van Dijk stak „ouderwets" in vorm en was in de eerste helft goed voor 15 punten waarmee ze het leeu wendeel van de Leusdense punten voor haar rekening nam. Daardoor kon Green Giants de Dunckers, die over een goed afstandsschot be schikken, goed bijhouden. Rust stand 32-24. Na de hervatting bleken de da mes teveel van hun conditie ge vergd te hebben en konden al snel het moordende tempo van de Dunckers niet meer volgen, terwijl

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7