log geen beslissing provincie iver plaats Huis van de Sport Inspraakregeling gekoppeld aan eerste subsidieverordening stadsvernieuwing M edeputeerde ontkent berichten in landelijke pers Begrotings- info huis- aan-huis Dure fles rode wijn gestolen CORDUROY BROEKEN +ZWARE TWILL BROEKEN mnm mïïwh Prijswinnaars muntenaktie winkeliers leusdc krant Kerstviering in ontmoetings centrum WOL Samen zingen en spelen in De Hakhorst Kerststukjes maken bij KPO Vandaag in de Leusder Krant Verschuiving marktdagen met kerst en nieuwjaar 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Normaal 89- Hoofdredakteur. MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 371441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV p krant DINSDAG 11 DECEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 65 in een onzer verslaggevers) AMERSFOORT - Het colle- van Gedeputeerde Staten eft nog geen beslissing ge- men over de lokatie voor 1 indoor-atletiekcentrum het stadsgewest Amers- jrt. De landelijke dagbla- n „Algemeen Dagblad" en et Parool" brachten giste- i het bericht dat het nieuwe ortcomplex in Leusden zal men. De gedeputeerde van Wijnbergen heeft ze berichten gisteravond hter tegengesproken. „Er zelfs nog geen sprake van principe-besluit", aldus n Wijnbergen. Zoals bekend zijn zowel nersfoort als Leusden in de om het sportcomplex men hun grenzen te krij gen. De indoor- accommodatie. die tussen 65 en 85 miljoen gulden gaat kosten, omvat onder meer een atletiekbaan. Verder be horen een motel, een zwem bad en verschillende verga derruimten tot het geheel. Leusden zou dat complex willen realiseren aan de noordkant van Leusden- Centrum, terwijl Amersfoort meent in het gebied „De Brand" een geschikte plaats te hebben voor het zogehe ten „Huis van de Sport". In het Toeristisch Recreatief Ontwikkelingsplan (TROP) hebben Gedeputeerde Staten enkele maanden geleden aangegeven dat het sport complex gerealiseerd kan worden in het stadsgewest Amersfoort. Daarbij werd niet gezegd in welke gemeente het „Huis van de Sport" zijn plaats zou moeten krijgen. De berichten in de landelijk kranten vermeldden gisteren dat het Leusden zou worden. Gedeputeerde Van Wijnber gen, die gisteravond in Amersfoort aanwezig was op een hoorzitting over het streekplan, zei echter tegen over een van onze verslagge vers dat deze berichten on juist zijn. „Er is", aldus Van Wijnbergen nog geen besluit of principe-besluit genomen. Eind deze maand wordt er in de RO-commissie van Pro vinciale Staten over gespro ken. Daar zullen we de me ning van de frakties horen en vervolgens een besluit ne men. Daarbij speelt uiteraard de aansluiting van Leusden op de A 28 een duidelijke rol." Overigens kon de gedepu teerde wel verklaren, hoe de berichten in de landelijke pers tot stand zijn gekomen. Van Wijnbergen sprak dit weekend op een persconfe rentie over de Vakantiebeurs. Daarbij prees hij de provincie Utrecht aan als sportprovin- cie en kwam onder meer het „Huis van de Sport" ter spra ke. „Ik heb", aldus Van Wijn bergen, „niet meer gezegd dan dat het complex een plaats zal krijgen in het oostelijk deel van het stads gewest Amersfoort. Dat jour nalisten daaruit begrijpen dat het in Leusden komt, kan ik niet helpen. Ik heb dat in ieder geval niet gezegd." Volgens de gedeputeerde kan een be sluit van GS op z'n vroegst eind deze maand, maar waar schijnlijker pas begin vol gend jaar verwacht worden. De architect Timmler uit Doorn, die als geestelijk va der van het projekt be schouwd kan worden, zei gis teravond eveneens verrast te zijn door de berichten in de landelijke kranten. „Voor zo ver ik weet heeft de provincie nog geen besluit genomen, maar heeft Leusden wel de beste papieren." Aanstaande zaterdag organiseert de ge meente Leusden een bijeen komst in Utrecht, waar men journalisten en leden van Provinciale Staten over de plannen voor het Leusdense „Huis van de Sport" wil infor meren. Van links naar rechts: de heer Arts, de heer Van Schaik (namens de winkeliers), mevrouw Mundl. mevrouw Zijp en mevrouw van Veenendaal. LEUSDEN - In De Kort vond afgelopen donderdag de prijsuitreiking plaats van de Sinl Nicolaas-muntenaktie van de winkeliers van De Hamershol. De Biezenkamp, Hamersveldseweg en Zwarteweg De dames Vee nendaal. Zijp en Mundl en de heer Arts waren de gelukkigen die ieder een waardebon van duizend gulden kregen. Hun namen waren gelrokken uil de lijst van klanten die een nummertje hadden gevonden in de chocolade- munten. die door de deelnemende winkeliers bij minimale besteding van vijf gulden waren uitgereikt. Dal gebeurde 26 november lol en mei 5 december Tienduizenden chocolademunten kwamen in omloop waar van er 600 aan de binnenkant een wil plakkert/e mei een nummertje bevatten. De trekking van de vier winnende nummers vond op 5 december om 16.00 uur plaats door twee politieagenten De winnaars werden daarna direkt op de hoogte gebracht en toonden zich. uiteraard, bijzonder blij met de waardebon (van één onzer verslaggevers) •USDEN - Op 1 januari 1985 treedt de nieuwe Wet op de ids- en Dorpsvernieuwing (WSDV) in werking. De bedoeling i deze wet is de stads- en dorpsvernieuwing in belangrijke ile te decentraliseren. Vooral de gemeenten krijgen veel meer antwoordelijkheden op dit terrein In het kader van de nieuwe it dient Leusden deze maand de zogenaamde 'subsidieveror- ning stadsvernieuwing Leusden 1984' vast te stellen. Daar- n gekoppeld is een heuse inspraakverordening die eveneens zege van de gemeenteraad behoeft. meentelijk beleid voor de stads vernieuwing moet elke gemeente een inspraakverordening vaststel len, voor zover die er nog niet is. Een dergelijke verordening moet er voor 1 januari aanstaande ko men, zelfs al zou een gemeente in het geheel niet in aanmerking ko men voor bijdragen uit het stads vernieuwingsfonds. or het inwerkingtreden van nieuwe wet wordt een groot ntal subsidieregelingen (19 in al) opgeheven. Het geld dat leger na beoordeling op nd van deze regelingen werd gekeerd, wordt per 1 januari Igens bepaalde objectieve rmen over de gemeenten ver- sld. Plaatsen met omvang- e stadsvernieuwingspro- ten ontvangen deze bijdra- i rechtstreeks van het Rijk. geld voor de overige ge enten, waaronder Leusden, rdt per provincie onderge- gemeester J.W.M. Radema- Verordeningen onredelijk ir binnengebracht". bracht in een provinciaal stads vernieuwingsfonds. Op aan vraag keert de provincie geld uit aan gemeenten. Op hun beurt dienen zij de aanvraag eerst te toetsen aan de eigen subsidie verordening voor de stadsver nieuwing. Wat heeft Leusden, dat voor drie kwart uit nieuwbouw bestaat, nu aan de subsidieregeling? Toch wel iets, omdat verbetering van door de eigenaar bewoonde wo ningen en restauratie van monu menten en 'beeldbepalende' pan den in aanmerking komen voor fi nanciële steun. Onder verbete ring van woningen wordt overi gens niet verstaan het verfraaien of comfortabeler maken van goede woningen. Het gaat meer om het herstellen van woningen die niet voldoen aan redelijke ei sen van bewoonbaarheid of die bouwtechnische gebreken verto nen. Wie denkt in aanmerking te komen voor een subsidie moet een aanvraag indienen bij het col lege van burgemeester en wet houders INSPRAAK Omdat het Rijk wil dat de bevol king wordt betrokken bij het ge- Vorige week, tijdens een gecom bineerde vergadering van de raadscommissies openbare wer ken ruimtelijke ordening en al gemene bestuurszaken, mocht voorzitter Jan Boerma van het Co mité Milieuzorg Leusden (het ONREDELIJK plaatselijk inspraakorgaan) zijn zegje doen over de inspraakveror dening. Hij pleitte voor een veror dening van een meer algemene strekking. ,,Nu is die toegespitst op stads- en dorpsvernieuwing", aldus Boerma. Hij vindt het een beperking dat B W bepalen welke beleidsvoornemens voor stadsvernieuwing in de inspraak komen. Daarnaast is de CML- voorzitter gefrappeerd door het feit dat burgers beklagrecht heb ben als zij vinden dat er voor be paalde onderwerpen geen in spraak is geweest. Boerma: ,,Hoe kunnen zij nou klagen als B W bepalen welke beleidsvoorne mens aan inspraak worden bloot gesteld?" De raadsleden in de commissie vroegen zich af waarom op het laatste nippertje (vóór 1 januari) de inspraakverordening als ook de subsidieverordening voor de stadsvernieuwing moeten worden vastgesteld. Door de diverse frac ties werd om uitstel van behande ling gevraagd, maar volgens bur gemeester J.W.M. Rademaker, voorzitter van de commissie alge mene bestuurszaken, is dat on mogelijk. De burgemeester ,,Die verordeningen moeten voor de jaarwisseling worden vastgesteld, omdat op 2 januari bij wijze van spreken een aanvraag voor subsi die kan worden ingediend. Maar het college is te allen tijde bereid volgend jaar opnieuw over de ver ordeningen te praten. Dan kun nen er desnoods wijzigingen in worden aangebracht, als we dat met ons allen vinden". Rademaker hekelde overigens het tijdstip waarop het Rijk de LEUSDEN - Het gemeentelijk voorlichtingsblad, Info Leus den, komt een dezer dagen uit met een speciaal begrotings nummer. Het blad wordt tot 12 december huis-aan-huis be zorgd. Wie op 12 december het blad niet heeft ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met het bureau Voorlich ting van de gemeente Leusden, 't Erf 1, telefoon 941247, tst. 116. Het blad wordt dan alsnog toegezonden. Op 13 december wordt in het ge meentehuis een speciale begro- tinsraad gehouden Wanneer u bent aangesloten op het nieuwe kabelnet, kunt u zoals bekend de behandeling van de begroting 1985 door de gemeenteraad rechtstreeks volgen op uw TV-toe- stel. De uitzending is te ontvan gen op kanaal 4, hetzelfde ka naal, waarop ook de gemeente lijke mededelingen worden uitge zonden. De uitzending vindt plaats op donderdag 13 decem ber en begint om 19 30 uur. CML-voorzitter Boerma: ..Liever inspraakverordening met alge mene strekking". verordeningen aan de gemeen ten presenteerde. ,,Ze zijn onre delijk naar binnengebracht. De ambtenaren hier in het gemeen tehuis zijn over de klink gejaagd om alles op tijd voor te berei den, omdat de verordeningen deze maand bekrachtigd moe ten worden door de raad", al dus de burgemeester. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangnjke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - In samenwerking met UW en Zonnebloem zal in het WOL-ontmoetingscen- trum een Kerstviering wor den gehouden op dinsdag 18, woensdag 19 en donder dag 20 december a.s. van 14.30 tot 17.30 uur. Muzikale medewerking wordt ver leend door Vera Valk (dwars fluit) en Paul Valk (orgel), terwijl ook samenzang op het programma staat. De toegangsprijs bedraagt f 7,50 per persoon, inclusief koffie met gebak en andere tractaties. Omdat de dinsdag- en donder dagmiddag reeds volgeboekt zi|n, bestaat alleen de mogelijkheid om op woensdagmiddag 19 decem ber aan deze Kerstviering deel te nemen. U kunt zich hiervoor laten inschrijven bij de aanwezige be heerder in het ontmoetingscen trum, Hamersveldsew.eg 2a te Leusden op dinsdag 11 t/m vrij dag 14 december van 9 30 tot 11 30 en 13 30 tot 16 30 uur Wie beslist niet in staat is op ei gen gelegenheid naar het ont moetingscentrum te komen op woensdag 19 december, wordt verzocht hiervan mededeling te doen bij de inschrijving. Er zal dan voor vervoer worden gezorgd LEUSDEN - Muziekschool Leusden organiseert evenals vo rig jaar een middagje onbezorgd muziek maken, ledereen van jong tot oud die belangstelling heeft kan hier aan deelnemen. Het geheel vindt plaats op zon dag 16 december in De Hakhorst. De middag begint om 13.30 uur. De toegang is vrij. Vorig jaar trok het zelf musiceren in kOOl en uirteai maar liefst tweehonderd mensen die veel plezier beleefden aan dit evene ment. Er wordt voor niet al te moeilijke bladmuziek gezorgd. Twee drie jaar les is voldoende Pianisten en organisten kunnen in een koor meezingen of slaginstrumenten bespelen. Voorde koorleden isnoten lezen" niet noodzakelijk, ledereen die graag zingt is welkom De orkestle den moeten hun instrument en een gemerkte standaard meenemen Zijn er muzikanten die een transpo nerend instrument bespelen an ders dan in bes-stemming moeten van te voren even een berichtje doorgeven, telefoon: 944310. LEUSDEN - Uit een slijterij in Leusden-centrum is de diefstal ontdekt van een fles rode wijn uit 1961 van circa 400 gulden. De fles lag in de kelder en was reeds ver kocht. Toen de slijter zijn klant wilde verblijden met de wijn, bemerkte hij dat de fles was verdwenen. Volgens de politie is het onbekend wan neer de diefstal is gepleegd. ACHTERVELD - Woensdag 19 december zal de K.P.O. om 20.00 uur weer een bijeenkomst houden in D' Ouwe Peerdestal. Deze avond zal mevrouw Belde- rok de leden komen helpen met het maken van kerststukjes. Zij maakt van te voren reeds een aantal stukjes thuis waarna zij -zal uitleggen hoe deze stukjes zelf kunnen worden gemaékt. De deelnemende ledeh dienen wel het een en ander deze avond zelf mee te brengen zoals een plat of ovaal bord, een mes of snoei- schaar, verschillende soorten mos, dennetakken, krulwilgtak, tak met besjes of zaad, bloemen zoals chrysant of gerbera en een iets langwerpige bloem b.v. eu phorbia. Ook een kaars in de kleur van de bloemen kan men meenemen. Men dient wel de kleuren te kiezen die bij het eigen interieur passen. Oase en prik kers zijn aanwezig. DeWeerdt(PvdA) verwijt CDA en VVD arrogantie van de macht pag. 3 Mininatuurtje pag. 3 Roda kan niet winnen van Achterveld pag. 4 Overig sportnieuws pag. 5 Autonieuws pag. 7 LEUSDEN - In verband met de komende feestda gen zullen de markten verschoven worden. Op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag zal er geen markt zijn. Deze worden nu verschoven naar de maandagen 24 en 31 december. (advertenties) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Harderwijk, Markt 20 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerit, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Bameveld. J v Schaffelaarstraat 14

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1