Roda zaterdag op de iralreep naast Hercules Leos pakt punt Antilopen met hakken over de sloot: 10-11 'eriode-titels rerdeeld Eerste winst voor schakers uit Leusden Squashers timmeren aan de weg eusdenaren delen de punten: 3-3 i bowlingcompetitie DE LEUSDER KRANT sport 5 EUSDEN - Wat een apotheose kreeg het duel in de hoofdklasse in de zaterdagafdeling tussen Roda'46 en het Utrechtse Hercu- Nadat de Leusdenaren op de voor dit jaargetijde uitstekend speelbare grasmat van het Burg. Buiningsportpark voor de rust gen een 0-1 achterstand opgelopen waren en deze halverwege tweede helft dank zij het benutten van een penalty konden weg erken, kwam het spektakel tussen beide sub-toppers pas echt op mg. Binnen vijf minuten nam Hercules opnieuw de leiding door ee grove fouten in de Roda-defensie koelbloedig af te straffen en stand op 1-3 te brengen. Hercules zat op rozen. De tijd was voor jda tekort om het dreigende onheil te keren, dacht vriend en and. Niets was echter minder waar. Want In een mum van tijd d Roda'46 met de welwillende medewerking van Hercules met m even bezienswaardig als wonderlijk doelpunt de aansluiting irvonden (2-3) om tenslotte op de valreep van dit onstuimige slot- rartier ook nog de gelijkmaker te bewerkstelligen (3-3), voordat uitstekend leidende scheidsrechter, de heer Bouman uit Hou- aan dit enerverende treffen een einde maakte. de basisopstelling was weer n plaats ingeruimd voor Coen n Dijk die het na zijn blessure de linksbuitenplaats mocht oberen omdat op de midvoorpo- e, zijn gebruikelijke stek, het periment Ton Kaspers met een ek geprolongeerd was waar- lor Bert Staubach wederom met leidersrol op het middenveld last werd en dat zeker niet on- fdienstelijk deed. „Ik voel me ar beter thuis", was het niets n duidelijkheid overlatende ant- ord van de Roda-middenvelder iedere week in het ziekenhuis genomen kan worden voor een handeling aan zijn gevoelige houder. Op grond daarvan van Dijk maakte degelijkma- vormt het voor Roda-trainer Ri chard Beumer een nogal onze kere factor of hij wel of niet van de partij is. Het is voor Roda'46 te hopen dat de medische ingreep nog even op zich laat wachten want het werd vooral in de eerste helft duidelijk dat Bert Staubach momenteel op het middenveld tussen het in vormcrisis verke rende duo Lidus Vaartjes en Hans Ruiterberg, een onmisbare scha kel is die het hele elftal op sleep touw neemt en een toonaange vend voorbeeld is voor zijn team genoten. De manier waarop hij aan de ene kant het Hercules-ge- vaar probeerde in te dammen en de andere kant zijn voorwaartsen aan het werk wilde zetten dwong respect af. Het was alleen jammer dat zijn mede-spelers, op de ijve rige Ton Kaspers en voorstopper Henk van Pluuren na, deze onver zettelijkheid (nog) niet etaleerden. Daarom kon Hercules met zijn ui terst beweeglijke voorhoede en meedogenloze defensie voor de rust het spelletje spelen zoals men dat graag wilde. Het combi neren, het kaatsen en wisselen van posities verliep bij de Utrech ters van een leien dakje en be zorgde de Roda-defensie met aan het hoofd Robert de Haan en goa lie Marcel Daatselaar (een zeer jeugdig duo in het hart van de ver dediging) een lastige middag. De eerste gevaarlijke situaties deden zich dan ook voor het Roda-do- mein voor, terwijl de rood-zwarten zelf alleen via een paar hoge voor zetten van aanvoorder Fokko van Leyenhorst op het kop-sterke duo Kaspers/Van Dijk gevaar kon Marcel Daatselaarmoeilijke mid dag stichten. In deze fase bleef de Hercules-libero echter de situatie meester Ruim een kartier onder weg brak Hercules de score open. Coen van Dijk nam op de helft van Hercules iets te veel hooi op zijn vork toen hij na een uittrap van keeper Marcel Daatselaar op de solotoer ging en onnodig het speeltuig verspeelde De Hercu lesspeler schakelde terstond in een hogere versnelling over, maakte van de vrije ruimte ge bruik en sneed met een pass op maat dwars door de afwachtende Roda-defensie heen en zag tot zijn genoegen de schuiver van zijn in stelling gebrachte ploegge noot in het net verdwijnen: 0-1De kans voor Roda'46 om terstond op gelijke hoogte te komen deed zich voor toen de Hercules-grens rechter bij geheid buitenspel ver gat te vlaggen waardoor Bert Staubach alleen op de keeper af mocht gaan. Dit verlate 'Sinter klaaspresentje' kon hij niet met een doelpunt bekronen. De kee per zette het foutje van zijn grens- jager recht. Toch was de gelijkmaker voor rust nog bijna een feit Een strakke voorzet van de naar voren opge rukte Henk van Pluuren werd door de Hercules-keeper verkeerd beoordeeld en op de staander ge tikt terwijl hij even later een effect volle vrije trap van Fokko van Leyenhorst net uit de hoek kon ranselen. HERBOREN Na de hervatting t(r)apte Roda duidelijk uit een andere vaatje. De 'Beumer Boys' maakten een herboren indruk en zetten de Hercules-defensie hevig onder druk. De kansen lieten niet lang op zich wachten. De kopbal van Coen van Dijk uit een hoek schop ging net over de lat. Een lage voorzet van Fokko van Leyenhorst, 'na een splijtende dieptepass van Bert Staubach, kon door de instormende Roda- spelers niet over de lijn gewerkt worden. De grootste mogelijkheid kreeg de Roda-aanvoerder zelf toen hij een hoge bal van Dick Goossens keurig op zijn borst doodlegde maar zo vrij als een vogeltje voor de keeper er (weer) niet in slaagde om het karwei doeltref fend te klaren. Kortom, het leek een kwestie van tijd en uitstel van executie. En dat was ook zo. Na dat Bert Staubach voor de 16-me- ter gevloerd was en Fokko van Leyenhorst de vrije trap net naast de paal 'gevolleerd' had, was het wederom een actie van Staubach die Roda in kansrijke positie ma noeuvreerde. Met een subtiele hakbeweging stelde de Roda- spelbepaler een Hercules-verde diger 'buiten werking', ging het strafschopgebied binnen alwaar hij door fel inkomende Utrechter neergehaald werd Hoewel de val wat al te theatraal overkam, wees de arbiter direct naar de beruchte stip. Van elf meter liet Fokko van Leyenhorst vervolgens op zijn geijkte laconieke wijze de Hercu les-keeper vissen: 1-1. Roda was (uiteindelijk) op gelijke voet en stond op het punt om definitief door te drukken Zover kwam het echter niet. Nog geen drie minu ten later keken de Leusdenaren wederom tegen een achterstand aan Een voorzet van links werd schitterend langs de aarzelende Marcel Daatselaar in de kruising geknikt (1-2) en toen even later de buitenspelval bij Roda'46 niet functioneerde en Hercules-aan- Fokko van Leijenhorst benutte een strafschop valler wederom de weinig alert j reagerende Daatselaar ver- j schalkte leek het vonnis geveld (1-3). Met nog tien minuten in het 1 vooruitzicht en het feit dat de Roda-aanval allesbehalve op volle toeren draaide, gaven weinig toe- 1 schouwers reden tot optimisme. Het was enkel en alleen aan de anders onopvallend opererende j Teus Heemsbergen te danken dat Roda terug in de wedstrijd kwam. I Als een haas snelde de Roda rechtsback achter zijn eigen diep tepass aan de bal in één bewe ging vanaf de hoekvlag met een wonderbaarlijke curve voor het Hercules-doel te plaatsen. De Hercules-keeper probeerde de bal over te tikken maar sloeg het kleinood tot ieders verbazing in ei gen doel: 2-3. Het sein voor Roda- trainer Beumer om alles of niets te gaan spelen. Libero Robert de Haan werd naar voren gestuurd en dat leverde meteen rendement op. De lage voorzet van Fokko van Leyenhorst werd dan wel door Robert de Haan gemist maar ook door de Hercules-defensie want hij veroorzaakte zoveel dei ning in de opéénhoping van spe lers dat het leder voor de voeten van de vrijgelaten Coen van Dijk hobbelde die zich geen moment bedacht en met een droge schui ver voor 3-3 zorgde. Roda kon zijn geluk niet op maar kreeg het in de slotminuut toch nog even be nauwd Twee vrije trappen in ideale schietposities kregen de Utrechters nog toebedeeld. Beide malen liep met een sisser af. Roda'46 kwam derhalve met de schrik vrij en mocht van geluk spreken dat het zwaarbevochten punt in de wacht gesleept werd, hoewel het op grond van de gele verde prestatie na rust daar zeker recht op had. LEUSDEN - Eindelijk is het eerste damesteam van Leos er weer in geslaagd één punt te pakken in de 2e klasse van de volleybalcompetitie. Leos dat nog duidelijk bezig is met de opbouw van het team speelde afgelopen zaterdag tegen SOS/ DPC uit Utrecht. De wedstrijd werd wel met 2-3 verloren maar gezien de positie van SOS/DPC op de ranglijst was trainer Ad van Woensel (terecht) tevreden met het resultaat. De wedstrijd werd in de ijskoude Catharijne- hal gespeeld waar de speelsters van beide teams behoorlijk last van hadden. De eerste set gaf een gelijk opgaand beeld te zien tot 3-3 maar toen slopen de bekende fouten bij Leos weer in het spel. De opslag werd tot driemaal toe volledig gemist. SOS/DPC kwam daarentegen be ter in haar spel en won de set. De tweede set was voor Leos doordat de Leusdenaren van sys teem veranderden en geconcen treerder gingen spelen Opvallend was daarbij dat het team vooral opleefde na een opslagserie van zes punten van Yvonne van Hat- tum. SOS/DPC stortte in elkaar en de gevaarlijke aanvallen door het mid den van de lange aanvalsters kwa men nu niet meer uit de verf. In de derde set begon Leos vrij fanatiek maar na een paar persoonlijke fouten luwde het offensief SOS/DPC bespeurde dit en speelde nu beter in op het .nieu we" systeem van Leos en scoorde veel met geplaatste ballen, en pak te de 3e set. De vierde set ging met nipte cijfers naar Leos die deze set goed begon en al snel een voor sprong van 6-11 nam. Maar door routinegebrek, stopfouten en wei nig aanvallen kwam SOS/DPC goed terug tot 13-13 naar zelfs 14-13. Bij deze stand kwam Jolan- da Oosterbroek in het veld die met 3 goede aanvalsacties de set in het voordeel van Leos besusie. in oe vijfde set kon Leos haar goede spel niet handhaven waardoor SOS/ DPC de beslissende set en de winst naar zich toe trok. SOS/DPC - Leos: 15-9, 6-15,15:8. 14-6, 15-6. HEREN Het eerste herenteam van Leos heeft onnodig een punt verspeeld tegen Surf uit Hoeve laken. Surf, een ploeg die in de onderste regionen van de rang lijst verkeert, was dan ook ui terst blij met het zwaar bevoch ten punt. Leos begon de wed strijd zonder al te veel druk op de tegenstander uit te oefenen. Dit bleek baat te hebben want Leos pakte deze set toch vrij gemakkelijk. Ondanks het set- verlies voor Surf raakten de Hoevelakers niet geïmponeerd door Leos die niet echt kon overtuigen. Integendeel, in de tweede set ging Surf met suc ces aanvallen en profiteerde met kunde van de fouten die reeksgewijs bij Leos plaats vond. De set ging dan ook verdiend maar wel met nipte cijfers naar Surf. In de derde set leek Leos deze toch wel harde klap in eerste instantie niet te boven te komen. Surf nam een 3-11 voorsprong mede door het te gretig aanvallen van Leos. Maar de Leusdenaren kwamen terug door wat geconcentreer der te volleyballen en pakten de set. In de vierde set leek Leos op de goede weg en nam een voorsprong tot 6-0 maar zakte toen als een plumpudding inel- kaar waar Surf wederom goed van profiteerde. Wat de gevol gen van dit puntverlies voor de positie van het Leusdense vol leybalteam is zal de komende wedstrijd aan het licht brengen. Dan staat Spirit 4 op het pro gramma die één plaats boven Leos staat in de bovenste regio nen van de ranglijst. Surf-Leos: 15-7, 13-15,15-12, 12-15. EUSDEN - In de bowlingcom- itie of beter gezegd „huislea- s" van Bowlingbond de Korf deze week de periode-titels deeld. Na 14 wedstrijddagen de 1e periode ten einde. In aantal klassen van de strijd de titel al beslist maar in de este gevallen moest er op de Iste avond nog keihard ge- )kt worden om de fel begeer- titel. de hoofdklasse kon Kela-tapijt Mei al niet meer ontgaan. Tegen learn van IVA liet de koploper er hgeen gras overgroeien en won de grootst mogeli|ke cijfers J). waardoor de Sfinx en de Red ngers op nog ruime achterstand werden gezet Karweihoek was in de overgangsklasse al zeker van de titel maar dat weerhield de „doe het zeivers" niet om nog even met 4-1 van S en K Ie winnen. Kersber gen eindigde in deze onvolledige klasse op een 2e stek. De strijd om de 1e klasse bleet tot het eind bijzonder spannend. Heritonba kwam dankzij een 3-2 zege op de Proppeschieters met de hakken over de sloot en had geluk dat Party service en Bibob in het onderlinge treffen elkaar het leven zuur maak ten en daardoor kostbare punten aan elkaar verspeelden. The Dots waren in de 2e klasse A al zeker van hun zaak. S en K kon de dames niet meer achterhalen. Joop Me- (advertentie) gens van Fix-it kwam in deze klas se met een pintail van 212 goed voor de dag In de 2e klasse B was er niks nieuws onder de zon „Doe maar wat" zat al weken op rozen hoewel de koploper de laatste ont moeting tegen de Korfbowlers met 3-2 uithanden gat. En dat was na een voortreffelijke 1e periode een kleine tegenvaller Eindstand 1e periode Hoofdklasse: 1. Kela-tapijten 53 pnt (28276) 2. Sfinx 45.5 pnl (27897) 3. The Red Dabgers 45 pnt (27140) 4. IVA 43 pnt (27280) Hoogste game dames. Cobi Brand- sen (206). Hoogste game heren Wim Kok(203) Overgangsklasse: 1. Karwei hoek 52.5 pnt (24519) 2. Kersber gen 44 pnl (24163)2. Sen K 43 pnt (23782) Hoogste game dames. Els van Dijk (155). Hoogste game heren Piet Maljers (222). 1eklasse:1 Heritonba 51 5 pnt (24939) 2 Party Service 49.5 pnt (23601) 3. Bibob 49 pnt (23029) 4 Ros Beyaart 36 pnt (22704) Hoog ste game dames: Cisca Groene- veld (177) Hoogste game heren Raymond Felix (193). 2e klasse A: 1 The Dots 56.5 pnt (22979) 2. S en K 2 49 pnt (22583) 3 Base Liners 39 pnt (21584) 4. Fix-it 37 pnt (21877). Hoogste game dames Truus van Harsselaar (180) Hoogste game heren: Joop Megens (212) 2e klasse B: 1 Doe maar wat 57 pnt (22436) 2 Korfbowlers 47.5 pnt 21744) 3. Dieene 44 pnt (21494). 4. The Muks 39 pnt (21104). Hoogste game dames: Ria Meurs (171) Hoogste game heren Harry de Winter (202). LEUSDEN - Het eerste tiental van de Schaak Vereniging Leus den heeft de eerste overwinning in de 1e klasse van de Sticht- Gooische-Schaakbond behaald. Het vierde team van HSG uit Hilversum werd door Leusden op een 51/2-41/2 nederlaag getrak teerd. De overwinning had groter kunnen uitvallen ware het niet dat invaller-team-captain Joop van Santen op zijn eerder geno men besluit om de vier afgebro ken partijen te laten arbitreren terugkwam omdat bij nader in zien beter was om met de winst direct huiswaarts te keren, dan een eventuele ruimere zege la ter. Leusdenaar E. Halkes werd hiervan min of meer de dupe door een zekere remise te verrui len voor een nederlaag. Dat had de SVL-speler aan het tiende bord maar al te graag voor het eerste succes in de competitie over. Harry Vossebeld, Jan Snij ders, Carel Vos, T. Zijlstra en Bert Uneken, die in 12 zetten zijn opponent voor joker zette en daarmee tevens de derde per soonlijke zege in successie boekte, stelden met winst de puntendeling reeds veilig. Rad bout Berg trok Leusden met een remise definitief over de streep. De nederlagen van Wim Velker, Ed Eveleens (invaller), Erik Hu- bert en de al eerder genoemde E. Halkes brachten de eindzege niet meer in gevaar. Ondanks het feit dat St. Nicolaas vorige week woensdag in de mees te huiskamers zijn intrede deed. was voor de SV Leusden geen reden om de winterhuiscompetitie voor een week stop te zetten Veertien heren waren van de partij om de 13e ronde af te werken De uitslagen waren R. Staal - Z Vroon 0-1 C. Veenendaal - J. v.d Tang 1-0 P Sonder - E. Eveleens 1-0 C. Kerkhof - B. Uneken 0-1 A. v. Nieuwenhuizen - D v Ooik 1-0 R. v. Nieuwenhuizen - L. Boogaard 0-1 P de Jager - A. Wisman 0-1 LEUSDEN - In een meer span nende dan fraaie wedstrijd is de standaardformatie van korfbal club Antilopen er ternauwer nood in geslaagd om het Barne- veldse Odik van het lijf te hou den. Het kostte de Leusdenaren veel meer moeite om Odik te kloppen dan je vooraf op grond van ranglijst mocht veronder stellen. Het waren de goed op dreef zijnde Odik-heren die het streekduel tot het laatst toe open hielden omdat ze bijna alle doel punten voor hun rekening na men door bijna iedere kans doel treffend af te ronden. Antilopen sprong veel slordiger met de kansen om en kon daardoor het veldoverwicht niet in de cijfers tot uitdrukking brengen. Met 10- 11 trokken de Leusdenaren ten slotte aan het langste eind. Antilopen kwam evenals vorige week furieus uit de startblokken Binnen eén minuut schoot Yolanda Versteeg de dubbelblanke stand van het scorebord Odik was nau welijks onder de indruk en sloeg meteen met een gave afstandspo ging terug 1-1 Een strafworp, na een overtreding op de doorgebro ken Marqret Versteeg, werd door Koos Meinsma benut voordat Odik wederom van afstand de score gelijk trok. Daarna mocht Frans ter Maten bij een strafworp zijn klasse tonen, nadat de herstelde Nancy Lahey bij een doelpoging onderuit gehaald was. De Leusdenaar maakte geen fout: 2-3. Halverwege de eerste helft werd door Odik een strafworp gemist Antilopen profi teerde gretig en scoorde uit de tegenaanval via Jolanda Versteeg prompt 2-4. De kans om daarna definitief ruimer afstand te nemen en Odik de genadeklap toe te dienen vergat Antilopen uit te de len Een gebrek aan concentratie brak Antilopen daarentegen lelijk Joyce Osnabrugge aan de bal. op, want met drie rake schoten op rij draaide Odik de rollen om: 5-4. Direkt na de hervatting had Ri chard Urbach van afstand succes (5-5). Antilopen had opnieuw het beste van het spel maar de minder in aanval zijnde Odik-aanvallen le verden veel meer rendement op en hield de Barnevelders tot 10 minu ten voor tijd in de race. De score ging volkomen gelijk op. Om beur ten wisten de ploegen de korf te vinden. Odik nam van afstand de leiding (6-5) voordat Antilopen door Koos Meinsma langszij kwam. We derom had Odik van afstand suc ces (7-6) Via een benutte straf worp van Frans ter Maten, na een overtreding tegen Yolanda Ver steeg. was het weer de beurt aan Antilopen om de achterstand te egaliseren (7-7). Hetzelfde her haalde zich even later op identieke wijze. Odik scoorde van afstand 8-7 waarna Koos Meinsma uit de toegekende strafworp 8-8 aante kende Hierna nam Antilopen via een doorloper van Nancy Lahey de leiding. Maar nu had Odik uit een strafworp het antwoord klaar (9-9). Twee rake afstandschoten van Joyce Osnabrugge en Gert Graaf land stelden Antilopen in de slotfase eindelijk in staat om ruimer afstand te nemen (9-11Een benutte straf worp bracht Odik nog dichterbij (10-11). Verder liet Antilopen de Barnevelders niet komen. Overige uitslagen Antilopen: Sparta 2-Senioren 2 7-11 DSV 3-Senioren 3 4-8 MIA3-Senioren4 7-9 Senioren 6-DWS 3 15-0 Junioren 11-Swift 11 10-10 Junioren 12—Tiel 11 5-7 ODIKI3-Junioren 13 2-8 Aspiranten A2-RDZA1 4-6 KVO B1 -Aspiranten B1 3-4 Aspiranten B2-T elstar B2 3-3 Midlandia C2-Aspiranten C2 2-0 ErmeloD1-AspirantenD1 0-2 Soesterkwartier P1-Pupillen P2 0-0 Pupillen P3-TZ P2 0-4 Pupillen R1-UnitasR1 3-0 UITSLAGEN JEUGD MEISJES Leos d2- Olympiad 1 0-2 Leos d2- SVV d3 0-2 Leosc4- UniCornusc2 2-1 Leosc3-BGSVc1 0-2 Leosc2-SHc1 1-2 Leoscl - Olympiad 3-0 Leos b5-Mintonetb1 0-3 Leos b3 - Olympia b2 1-2 Leos b3 - Olympia b2 1-2 Leos b3-Limviob1 3-0 Leos b2 - SW b2 3-0 Leosbl -SHb1 3-0 Leos a3-SSSa3 3-0 Leosa2-SVVa1 1-2 JONGENS Leosel -Limvioel 2-0 Leosel - Spirit e1 0-2 Leoscl - Spiritc2 3-0 Leos c2- Spirit c1 0-3 Leos b2-Spirit b1 0-3 LEUSDEN - De onderhande lingen tussen het (nieuwe) be stuur van het Squash en Rackets Genootschap Leusden (SRGL) en de beheerders van Tennis en Squash Centrum Leusden (TSCL) over de huur van één of meer squash banen zijn afgelo pen zaterdag met de onderteke ning van een driejarig contract afgerond. De eerste officiële daad van het onlangs gekozen squashbestuur was daarmee een feit Vanaf heden hebben de leden van SRGL speel recht op een baan. terwijl op maan- De Leusder Krant biedt meer dan Een ruime sortering biedt het aanstaande echtpaar voldoende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of een zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collec tie trouwkaarten van de Leusder Krant. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U hint ze mee naar huis nemen om rustig de juiste keuze te 3< naken. i De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of tnachineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495/941494. i tet kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 ij <ur en van 14.00 tot 17.00 uur. weemaal per week een portie plaatselijk nieuws. Wat dacht u van het verzorgen van TROUWKAARTEN. dag, vrijdag en zondag de mogelijk- i heid bestaat om meer banen te J gebruiken. De speelmogelijkheden j zijn voor de ongeveer 100 squas hers in Leusden uitgebreid. ,,Het J kan nog beter." liet een woordvoer- der van de squashclub desge vraagd weten, ,,maar over het re sultaat zijn we toch tevreden Naast de verruimde speelmogelijk- j heid heeft SRGL ook een korting op het tarief weten af te dwingen. Voor 1985 moet de squashclub 29 000,- neertellen terwijl voor 1986 en 1987 32 000,- overge maakt zal moeten worden Voor toernooien, kampioen- j schappen, evenementen en voor j het optimaal uitvoeren van de j introductie-regeling heeft SRGL j een optie op meer banen. De eer- ste stap van het Squash en Rac kets Genootschap Leusden om de club weer nieuw leven in te blazen is dus gezet Nu kunnen de squas hers aan de slag om het ledental op in aanval het beoogde peil te brengen (120)

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5