De kinderen zeggen tante ili en oom Ab tegen ons" Hoogste punt nieuwbouw streekschool is bereikt Nieuwsblad BDU gaat kabelkrant in Ede maken sheerdersechtpaar vijf jaar bij Roda '46 Gezellige kerstviering NCVB Werk van Roemeens schilder Moraru in galerie „Artim" FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Kerstoratorium in Jozefkerk plaatselijk nieuws Rozendaallaan 9 Leusden-C. DONDERDAG 13 DECEMBER 1984 (34) en Ali (36) er uitziet, geven zij een overzicht. „We beginnen maandagochtend om kwart over acht met het schoonmaken van de kantine. Rond het middaguur terug naar huis. Tegen half zes openen we de kantine weer, omdat er getraind wordt en er vergaderingen worden afgewerkt. Tegen half twaalf sluiten we de tent. Dinsdag zijn we 's ochtends vrij. Vanaf half één staan we in de kantine vanwe ge de bejaardensoos die erin wordt gehouden, 's Avonds zijn we er ook omdat er dan getraind wordt. Woensdag werken we alleen 's avonds, maar donderdag staat Ab om kwart over acht in de mor gen de kleedruimten schoon te maken, 's Middags zijn we vrij, maar om half zes gaat de kantine weer open Vrijdag is normaal ge sproken een vrije dag. Het wil echter nog wel eens voorkomen dat er 's avonds een vergadering is of een evenement, en dan moeten we er zijn, of éen van ons beiden Zaterdag zijn we om negen uur present, omdat de pupillen meestal vroeg spelen of vroeg moeten ver trekken We werken dan op volle kracht tot een uur of acht 's avonds. Tussendoor kun je niet weg, daar is gewoon geen tijd voor op een wedstrijddag. Zondag van hetzelf de laken een pak. alleen beginnen we dan pas om tien uur omdat er geen jeugdvoetbal is We houden iets eerder op, zo om zeven uur. Nog even vlug wat opruimen en dan zijn we net op tijd thuis om de lottoballetjes te zien op tv Geen de kantine op zaterdag. Je hebt het harstikke druk gehad en dan moet alles schoongemaakt worden, om dat de kantine zondags ook open is Dat valt wel eens tegen.' Maar de leuke dingen overheer sen toch De grappen en grollen aan de bar en het gevoel dat ze bij de vereniging horen. „Ja, we heb ben echt een band met de Roda- mensen. De kinderen bijvoorbeeld zeggen ook tante Ali en oom Ab tegen ons", aldus het beheerders echtpaar dat een vast salaris ge niet en niet afhankelijk is van de omzet in de kantine. Die omzet wordt niet alleen gemaakt door de leden van de voetbalvereniging, maar ook door bezoekers van eve nementen in het Roda-clubhuis. De horeca vindt het maar niks, maar n Ali van Deelen in huntweede huis" inafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. terschijnt elke dinsdag en donderdag. hondebaan dus voor Ab en Ah die in september 1979 door Roda wer den aangenomen als beheerders echtpaar voor het clubhuis Ab, die voorheen in de horeca, bij de Remia-fabriek en bij een hove niersbedrijf heeft gewerkt, zegt: „Het is echt gezellig werk. Je leert iedereen van de vereniging zo'n beetje kennen Het enige niet leuke aan het werk is het opruimen van toch worden er wel eens vergade ringen of feestavonden van andere clubs in de kantine gehouden. Ab en Ali vinden dat niet erg, zolanger geen bruiloften en partijen in het clubhuis worden gevierd. „Inde eerste plaats is het goed voor Roda, dat andere verenigingen ge bruik maken van de kantine. In de tweede plaats moetje zo redene ren: sommige verenigingen heb- ;én onzer verslaggevers) USDEN/WOUDENBERG - staan al ruim vijf jaar in intine van voetbalvereni- Roda'46. Ze tappen een e, maken een broodje et, wassen voetbalshirts argen dat het clubhuis s is. Ab en Ali van Dee- ouden van hun werk, al maken ze weken van g uur, voor een groot in de weekenden en onds. „Een hondebaan? hoor, we vinden het (baar en gezellig werk." nieuwd naar hoe een werk- voor de Woudenbergers Ab ben géén eigen ruimte en kloppen bij Roda aan omdat een zaaltje huren elders veel te duur is", me nen Ab en Ali. BIER Een groot deel van de riante omzet in de Roda-kantine wordt gevormd door de bierverkoop. Ab en Ali weten dat tijdens de drukke weken zo n twaalf vaten van vijftig liter leeg terug gaan naar de brouwerij. „Ik heb de indruk", zegt Ali, „dat voetbal lers veel meer bier drinken dan andere sportmensen. Vraag me niet hoe het komt". Behalve pils zijn ook de broodjes kroket en hamburger bijzonder in trek. „Ik geloof dat we per week wel zo'n broodje of 400 tot 500 verko pen", schat Ali. Na bier zijn trou wens cola, spa groen en ranja (voor de jeugd) de meest ver kochte dranken. Over de ranja zegt Ali: "Zo'n glas limonade verkopen we voor een kwartje. Een kind heeft geen 1,25 op zak voor een cola of spa. Laatst zei iemand van een andere vereni ging tegen ons, dat heel leukte vinden dat kinderen ranja kun nen bestellen." LEUSDEN - Afgelopen maandag hielden de dames van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling centrum de jaarlijkse kerstviering Zo 'n vijftig bezoekers kwamen bijeen om dit kerstgebeuren feestelijk te vieren Evenals vorig jaar werd de viering in het Dienstencentrum gehouden. Met een declamatie en een samenzang onder leiding van mevrouw Van Rooijen op dwarsfluit, mevrouw De Vries aan de piano en mevrouw Van Kooten zang werd de avond volgens traditie gezellig doorgebracht (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met het hijsen van de groen-witte schoolvlag is gis termiddag het bereiken van het hoogste punt gevierd van de nieuwbouw van Streekschool Beroepsbegeleidend Onderwijs (SBBO). Burgemeester J. W. M. Rademaker was uitgenodigd de handeling te verrichten. Dat ge beurde in het bijzijn van de direc tie van de school, medewerkers van het bouwbedrijf en genodig den. De bouw van de streekschool op het hoek Van der Postlaan/ Clarenburg is op schema Het is de bedoeling het gebouw (school plus sporthal) begin jyli volgend jaar op te leven Naar venvadhtiïiij kci'rï eind 1985 de SBBO. die nu nog gehuisvest is in Amersfoort, haar nieuwe accommodatie betrekken Tussen het moment van de opleve ring en de ingebruikname zitten nog maanden die besteed moeten worden aan de inrichting van de school en de verhuizing Burgemeester Rademaker hees gistermiddag de SBBO-vlag ten teken dat het hoogste punt van de nieuwbouw was bereikt TWEEDE HUIS Aben Ali („dit werk is alleen wegeen beschouwende in feite als een huis. Vroeger beschikte het chtpaar zelfs over een huiskamer achter het clubgebouw. „Maar it is opgeruimd omdat we vrijwel geen tijd hebben om er gebruik van te maken". Wanneer Ab en/of Ali 's avonds in de kantine staan en het is niet zo druk, dan blijven ze gezellig in het clubhuis voor een praatje, of kijken naar de aanwezi ge televisie. Niet alleen door het groot aantal uren dat het paar uit Woudenberg doorbrengt in de Roda-kantine maakt dit gebouw tot een tweede huis voor hen. ook het feit dat Ab en Ali betrokken waren bij de inrichting van de kantine speelt hierin een rol. Ali „Er komen bijvoorbeeld nu nieuwe gordijnen De clubhuiscommissie heeft mij gevraagd nieuwe uit te zoeken. Dat vind ik heel leuk". Het voetbalseizoen is in volle gang, dus werk genoeg voor de familie Van Deelen. Maar wat te doen als de zomer intreedt en de Roda-leden het balspel even voor gezien houden? „Als het seizoen voorbij is dan gaan we heerlijk vijf weken naar Mallorca. Daar verlang je dan echt naar. De eerste week doen we dan ook niks anders dan slapen," aldus Aben Ali. loofdredakteur: Vlarnix Kreyns Redaktie: Boudewina de Boer Caspar van Loo iele ilevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, oor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. ledaktie en administratie: iantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op ierkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 7 00 uur Telefoon: 033-941495. Abonnementsgeld: 62,60 per jaar. 31,80 per half jaar; 16,15 per kwartaal. (lachten bezorging: (Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 8 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan ontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u (ontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- T' 6141toestel 44. NABESTELLEN FOTO'S: De meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 *25cm1. U kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- )T( vangt u de gewenste foto('s) thuis. JE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU irantenkombinatie te Barneveld. EDE/BARNEVELD - De BDU bv in Barneveld, die onder meer de Leusder Krant uitgeeft, gaat in Ede beginnen met een kabel krant. Vorige week werd tus sen de Centrale Woning stichting Ede (de exploitant van het plaatselijk kabelnet) en de BDU een contract on dertekend dat de exploitatie van de Edese kabelkrant re gelt. De Barneveldse uitgeverij had reeds een maand gele den van minister Brinkman een vergunning gekregen voor het maken van kabel kranten in haar versprei dingsgebied. Als alles volgens planning verloopt zal de kabelkrant in Ede begin januari volgend jaar van start gaan. De berichten voor dit nieuwe medium, dat op een apart tv-kanaal is te ont vangen. worden gemaakt door de redaktie van het BDU- nieuwsblad „Ede Stad". De kabelkrant zal 24 uur per dag op het net te zien zijn en regelmatig geaktualiseerd worden Dit zal ook gelden voor de advertentiepagina's De BDU riep in 1981 een speciale afdeling in het leven voor „de nieuwe media" De Elektronische Media Groep BDU (EMG) houdt zich naast de ontwikkeling van kabelkran ten bezig met het maken van video-produkties voor het be drijfsleven en het onderwijs. Ook is geruime tijd gewerkt aan een concept voor het brengen van lokale tv-pro- gramma's. Door de be schikking van minister Brink man is die ontwikkeling voorlo pig stopgezet, omdat reclame via de lokale omroep niet is toegestaan. De EMG was in 1981 aktief in Leusden toen onder de naam Regionale Om roep Midden-Nederland (ROM) enkele lokale tv- uitzendingen werden ver zorgd Later volgden plaatselij ke uitzendingen in Barneveld en Nijkerk. De BDU-kabelkrant in Ede is kosteloos voor de (experi mentele) periode van twee jaar. Volgens de beschik king van het ministerie moet na die tijd abonnementsgeld worden geheven. LEUSDEN - In de galerie "Ar tim'' is, naast de uitgebreide kollektie grafiek van diverse kunstenaars van naam, nu ook een aantal schilderijen te zien van de Roemeense kunstenaar Theodor Moraru. Moraru, die reeds een tweetal succesvolle exposities in Nederland heeft gehad, is sterk in opkomst en geniet een steeds grotere be langstelling voor zijn werk dat door kunstkenners hogelijk wordt gewaardeerd. De heden daagse Roemeense schilder kunst steunt op een zeer lange traditie, maar maakt tevens deel uit van een wijdvertakte pro gressieve stroming. De Latijnse invloed is zeker niet vreemd aan het sterke gevoel voor kleur en materie die men in deze schil derkunst terugvindt. De schilder Theodor Moraru, die in 1938 werd geboren, voltooide zijn opleiding in Boekarest aan het Instituut "Belles Artes". Aan vankelijk werkte hij nauw samen met de schilders Horia Bernea en Ion Dumitriu, maar al vrij snel ont wikkelde hij een zeer individuele stijl. De essentie van zijn schilde rijen bestaat uit een reorganisatie van de werkelijkheid. Zijn motie ven maken deel uit van onze zichtbare wereld die door Moraru wordt ontleed en vervolgens in een ander perspectief weer wordt opgebouwd. Het bevat zowel de mooie als de lelijke dingen van het leven, zowel de vrolijkheid als het verdriet en de angst, met een sterk dramatisch karakter Sinds oktober 1983 werkt Moraru in het City Internationale des Arts in Pa rijs waar hij op uitnodiging van de Franse staat verblijft die de Ro- meen bovendien een beurs ver leende ter stimulering van zijn werk Een eer die slechts weinig kunstenaars ten deel valt. Behalve de schilderijen van Mo raru is er in galerie "Artim" een steeds wisselende kollektie gra fiek te zien met werk van o.a. Corneille, Ger Lataster, Fon Klement, Luis Fileer, Lucebert en Kees van Bohemen. Voor diegenen die eens iets bij zonders met Kerstmis willen ge ven is er dus keuze genoeg in de galerie. "Artim" is te vinden aan de Ha- mersveldseweg 71 op het erf van boerderij Noordwijk, vlak naast de bibliotheek. Openingstijden: vrijdag van 13.00 - 21.00 uur, zaterdag van 13.00 - 17.00 uur en op de koop avonden rond de Kerst. LEUSDEN - Op woensdag 19 december vindt er in de Jozef kerk aan de Hamersveldseweg een uitvoering plaats van het kerstoratorium van Heinrich Barth (eind 19e eeuw). Uniek hierbij is dat het hier niet alleen een vrij onbekend werk be treft van een evenzeer onbekende componist, maar dat men beslag wist te leggen op de enige partituur die in Nederland verkrijgbaar is! Medewerking aan deze uitvoe ring wordt verleend door het klein gemengd koor „het Leusderspul" belegeleid door de pianist Wim Wakelkamp, en een strijkkwartet. Als solist is aangetrokken de bari ton Jan-Paul van Spaendonck Het geheel staat onder leiding van Ge rard Wijnands Het concert begint om 20.15 uur en de kerk is open om 2000 uur. De toegangsprijs is f 7,50 per persoon. Kinderen tot 12 jaarf 3,--.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3