Kantongerecht Amersfoort Kantlijn Schrijfavond Amnesty Int. - 1 Achterveld -ThLboom loorte A-blad 0.^ Blik op Jeroen Leusden promotion (1) Leusden promotion (2) Ingezonden linklijke onderscheiding Burgerlijke stand IONDERDAG 13 DECEMBER 1984 Loep op Leusden [tie: Caspar van Loo ge: MarnixKreijns n iging Welzijn Ouderen len (WOL) heeft zoals u e iinds kort de beschikking pi en riante m letingsruimte voor en in het Hamershuis (het ns ialig gemeentehuis). Dit zi im heefteen naam l gen. Van WOL-secretaris vernamen we dat gekozen '/A „De Wolboom". I& sden is gisteren een CDA- eboren. Het plaatselijk urvandechristen- ...craten wil dit blad 0c jpig tweemaal per jaar aan (en toesturen. Het is de ling de CDA-leden op de ete houden van wat leeft de afdeling. Inde ie van het blad hebben ihet voormalig raadslid *ï)nijnenbelt, huidig lid Bram Vroon en urslid Joke Snijder, erschijning van het CDA- lerkje werd reeds enkele geleden aangekondigd fdelingsvoorzitter Dick ilaar toen een van onze ggevers ten huize van voorzitter Evelien Blom '"llgenodigd om de nadere s"lbesproken profilering itCDA Leusden te men. In het blad van de en-democraten, dat geen draagt, zijn stukjes .lomen van het bestuur, de .hetCDA- «enberaad, het nieuwe id Joop van Loenen en de v ongeren in Leusden. Het t ur meldt dat de afdeling in jemeente uit 300 leden at. „Dit lijkt op zich een digend aantal. Echter dit aantal wordt leken met het aantal CDA- sdan zou ons ledental ijk veel hoger moeten zijn. dan ook vast van plan op termijn nog eens op deze rerug te komen," schrijft tarisGijs Apeldoorn. «is de fractie vertrouwt n Blom iets aan de leden Jer de gemeentebegroting 985. Ze steekt een pluim hoed van CDA-wethouder urt Ummels: „Onze wethouder lanciën heeft nu twee jaar neentelijke portemonnee 1,3 den. Als tussenbalans v'3 n we stellen, dat hij, r2 ard in samenwerking met lere collegeleden en de 14 ?en goed beleid voert." Wil c0 Kar brengt in het eerste ilad het Vrouwenberaad de aandacht: „Wij willen presentatieve groep zijn 11 het CDA. ledereen die i 'trokken voelt bij de ellingen van het CDA, en anuithaar vrouw-zijn wil gen, zou zich bij het CDA- enberaad moeten _iiten." ,al fien Blom komt vervolgens fren aan het woord over het vastgestelde uurplan Leusden en de dikke vinger" die het CDA oorbereidings-pap heeft Wilbert van de Kar, Tim ren Nico van der Zee tot Een blikje zo groot als dat van koffiemelk. Een foto van een donker kijkende man is erop afgebeeld. Volgens de tekst „Blik op Jeroen" moet het Jeroen zijn. Kleine lettertjes melden dat voor meer inzage het blik geopend moet worden. Helaas, geen blikopener op de redaktie. 's Avonds thuis in de keuken geworsteld met een blikvernieler. Een opgerold stuk glanzend papier wordt zichtbaar. Het blijkt een uitnodiging te zijn voor de opening van een expositie van Jeroen de Carpentier uit Bergen (N.H.). „Met genoegen nodigt Jeroen de Carpentier u uit om een eerste blik te werpen op zijn jongste werk". In galerie De Hakhorst zijn Jeroens schilderijen en gouaches tot en met 31 december te zien. slot berichten over de oprichting vaneenCDJAinLeusden.de CDA-jongeren. „Onze doelstellingen zijn nog niet vastomlijnd, maar onze gedachten gaan uit naar zaken die jongeren binnen de gemeente aangaan," aldus het drietal jeugdige christen democraten. ea tes S3 lérr Het idee is een keer ontstaan tijdens een vergadering van het college van burgemeester en wethouders. In de Leusder Krant had men gelezen over de promotionele aktiviteiten van de gemeente Amersfoort rond zijn „Eemland Centre". En toen dacht een lid van het college: zoiets zouden wij ook eens moeten doen met het „Huis van de Sport". Onder de aandacht brengen van de provinciale politici, dat wij die sportaccommodatie willen hebben. Een aan de landelijke pers vertellen waar het om gaat: een groots atletiekcentrum, aangekleed met onder meer vergaderzalen en een motel. Zo gedacht, zo gedaan. De gemeentesecretatris en chef voorlichting Hans Hermans zouden het plan verder uitwerken. Punt één was, dat men het slimmer achtte om zelf naar Utrecht te reizen dan om te proberen om Statenleden en journalisten 't Leusdense Erf te laten bereiken. Punt twee was vervolgens een geschikte lokatie binnen Utrecht. Secretaris Van Gooi suggereerde om eens met het Provinciehuis te bellen om te kijken of het festijn daar zou kunnen plaatsvinden. Hermans: „Aanvankelijk dacht ik: kun je dat daar nou wel doen? Maar omgekeerd gebeurt het natuurlijk ook. Dat de provincie zijn plannen hier komt presenteren in het gemeentehuis. Dus waarom eigenlijk ook niet? Ik vervolgens mijn collega Ahlings van de provincie gebeld en die vond het prima. Binnen de korste keren hadden we zaalruimte en koffie geregeld." Alles dus in kannen en kruiken. Leek het. Want op een gegeven moment kreeg iemand op hoger nivo dan dat van de heer Ahlings lucht van Leusdens snode plannen. We moeten in de kringen van Gedeputeerde Staten gaan zoeken om de persoon of personen te vinden, bij wie Leusdens promotionele aktiviteiten in het Provinciehuis overdwars in het keelgat zijn blijven steken. Het college van B. en W. kreeg van het college van G.S. een brief op poten. Strekking: hoe men het in het bolle hoofd haalde om nu uitgerekend in het Provinciehuis zijn handel aan de man te brengen. Hermans: „Dat was dus nogal vervelend, vooral voor mijn collega Ahlings, die ik onbedoeld in verlegenheid bracht hiermee. De enige oplossing was om snel een andere lokatie van het gebeuren te zoeken. Dat werd Holiday Inn in Utrecht, waar nu aanstaande zaterdag om elf uur Statenleden en journalisten verwacht worden. Uitgenodigd zijn de leden van de commissie „Recreatie en Natuurbehoud", „Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting" en „Economische Zaken en Werkgelegenheid". Hermans: „Op 21 december aanstaande vindt er een gezamenlijk vergadering van de commissies REN en ROV plaats. Daarin wordt het TROP-rapport besproken, waarin het „Huis van de Sport" als een zogeheten speerpunt wordt aangemerkt. Daarom houden we de bijeenkomst op dit moment voor deze Statenleden. En die van EZW hebben we erbij uitgenodigd, omdat er natuurlijk ook werkgelegenheidsaspecten aan het projekt zitten." Voor wat betreft de publiciteit heeft de gemeente zijn aandacht gericht op de landelijke dagbladen, de regionale pers en de sportpers. En wij van de Leusder Krant mogen ook komen. Zodat ook wij kunnen zien en horen, waarom Leusden het „Huis van de Sport" binnen zijn grenzen moet krijgen. Aan het woord zullen onder meer komen wethouder Jan Wagenaar en de architect en geestelijk vader van het „Huis van de Sport", Timmler. Algehele leiding en regie is in handen van de heer Ten Brink van Eurpress Productions, die onder meer al een prestigieuze folder het licht heeft doen zien voor dit projekt. Europress Productions is bij het verhaal betrokken geraakt doordat het een vaste relatie is van de bouwonderneming Nelissen, die - GS volente - het „Huis van de Sport" in Leusden zal bouwen. Nog twee vragen. Wie zal dat betalen? En hebben jullie de gemeenteraad er wel over Philip Engelen (1) Naar aanleiding van het inter view met de heer Engelen opge nomen in uw blad van 6 decem ber j.l. het volgende: Het is voor mij niet te begrijpen dat iemand die zegt mee te willen werken aan het stemgeven van de kerk in de wereld tegelijk kan zeggen dat hij God in zijn per soonlijke leven niet kent. En wat nog meer is zich niet wacht voor het zich vergrijpen aan de hoog heid en heiligheid van God. Ik heb dan ook de indruk dat Enge len geen gehoor vraagt voor de stem van de kerk, maar alleen voor eigen geluid. Daartegenover wil ik graag een andere dan door Engelen genoemde Nacht- und Nebel- ganger aanhalen: „Gedurende twaalf jaar, 1933-1945, heeft de Duitse demonie over het mens dom geraasd, wat gepaard ging met onvoorstelbare verschrik kingen. Ik zie daarin een mani festatie van de Anti-Christ, tot grote macht gekomen doordat de mensheid bezig was Christus los te laten. De Duitse macht is in 1945 verslagen, en even later ook de Japanse, maar nadien is feitelijk niets tot een oplossing gebracht. Het uitmoorden van zes miljoen Joden, met name, is niet gevolgd door iets dat herhaling onmoge lijk maakt. Men heeft zich niet bekeerd. Integendeel, men is voortgegaan op de weg van Godsverzaking, materialisme en ongeloof, ja anti-geloof. De daar bij behorende verschijnselen zijn alom angstwekkend waar neembaar. Er zijn geen grenzen aan onze slechtheid. Roependen in de woestijn waarschuwen terecht voor ko mende catastrofes. Als schrijver van dit boek voeg ik mij bij hen. De doden verplichten mij daar toe. Wie straks leest waartoe demonisch bezetenen in staat vrede. Voor mij staat het vast dat zeer grote rampen op komst zijn - de voorboden kan men waar nemen - wanneer de mens zijn God niet terugvindt, niet wil luis teren naar wat gezegd is, niet wil doen wat beloven is". En iets verder: „Het nageslacht moge weten hoe, indien ogenschijnlijk Satan regeert, God almachtig is en blijft. Het kan nog van pas ko men". Deze citaten zijn overgeno men uit Nacht und Nebel door Floris B. Bakels. Uitgave Else vier, derde druk, pagina's 10/11. F. Boersma ingelicht? Hermans: „Het kost ons geen cent. De hele promotie van het projekt wordt betaald door het echtpaar Timmler. Wij hebben alleen meegeholpen aan de organisatie van een en ander en wij hebben de uitnodigingen verstuurd." Het antwoord op de tweede vraag komt met iets meer gezucht. Hermans: „Ja, dat is nou weer een beetje vervelend. Inderdaad moeten raadsleden vantevoren van zo'n aktiviteit in kennis worden gesteld, dat vind ik ook. Het was de bedoeling dat wethouder Wagenaar er vorige week tijdens de vergadering van de commissie OWRO mededeling van zou doen. Maar dat is hij kennelijk vergeten, want dat heeft hij niet gedaan. C Kooyman, docent aan de politieschool De Boskamp in Leusden, is onderscheiden met de gouden daille behorende bij de Orde van Oranje Nassau. De versierselen van deze koninklijke onderscheiding ]hem vorige week opgespeld door baron Harinxma thoe Slooten, die voorzitter van het schoolbestuur is AMERSFOORT - Een automobi list die 180 km in de gemeente Barneveld had gereden, zag zijn rijbewijs definitief ingetrokken worden voor vier maanden. Op de strafzitting van 6 december veroordeelde mr. Luyckx deze snelheidsmaniak conform de eis van de officier tot een boete van f 800,- en een onvoor waardelijke ontzetting uit de rij bevoegdheid, ondanks het plei dooi van de raadsman dat zijn cliënt zijn bedrijf niet kan run nen zonder rijbewijs. "Genoeg gewaarschuwd", vond de kan tonrechter, wijzend op drie eer dere veroordelingen wegens snelheidsovertredingen, terwijl van de laatste zelfs nog een proeftijd liep. Dat was het verschil met de vol gende verdachte, die 175 km had gereden en ook tot de recidivisten gerekend mocht worden. Deze verdachte had echter nog geen voorwaardelijke veroordeling voor een snelheidsovertreding gehad, wel voor een ander verkeersde lict, waarvan de proeftijd nog niet eens verlopen was. De officier eiste ook hier een boete van f 10,- per te hard gereden kilo meter en een onvoorwaardelijke intrekking van het rijbewijs met de motivatie "als je hier niets doet. dan kun je net zo goed in de krant zetten: justitie doet niets aan snel heidsovertredingen" Mr Luyckx overwoog dat het motto "gelijke monniken, gelijke kappen" voor deze uitspraak pleitte, maar het feit dat deze verdachte nog niet gewaarschuwd was door een voorwaardelijke veroordeling bracht hem tot een mildere straf Hij verhoogde de boete weliswaar tot 1000,maar legde voor de tijd van zes maanden een voor waardelijke ontheffing van het rij bewijs op. De officier overweegt hoger beroep DOOR ROOD Een vrachtwagenchauffeur met een combinatie van 18 m zou in Woudenberg door rood gereden zijn, maar beweerde bij hoog en bij laag dat het licht nog groen ge weest was toen hij het nog zien kon, dus dat op z'n minst de eer ste helft van zijn combinatie nog door groen gegaan was Deze re denering ging niet op volgens de officier, die voorrekende dat de drie seconden oranje maakten dat een vrachtwagen met de snelheid die verdachte had - zo'n 35 km - nooit door rood kan gaan als de chauffeur het licht nog groen ziet. De boete werd f 125,- voor deze zeer boze bestuurder. VERBRAND De heer S uit Bunschoten stond terecht omdat hij vuil verbrand had op zijn terrein, waardoor zo veel stank en overlast voor omwo nenden ontstaan was dat die bij de politie geklaagd hadden. Toen de verbalisanten ter plekke arri veerden, ontdekten ze tempex on der de takken, wat de oorzaak was van de stank. "Alleen maar takken, anders niks. Ik weet niet wat anderen daar neergelegd hebben", was het verweer van verdachte op de zitting. "Er zijn grenzen, ook in een lan delijke gemeenschap" vond de officier, die beweerde "dat je er gif op kon innemen" dat het niet alleen takken geweest waren. De kantonrechter vond deze uitdruk king in dit geval niet zo gelukkig en adviseerde marsepein in plaats van gif. Hoe dan ook f 50 boete PLAKKEN Twee jongens en één meisje uit Amersfoort stonden tegelijk voor de rechter omdat ze 's avonds op de Stadsring aangetroffen waren met aanplakbiljetten, kwast en emmer. De aanwezigheid van deze drie attributen is voldoende bewijs volgens de wet dat men van plan is te gaan plakken, wat Philip Engelen (2) Aangezien de Leusder Krant een neutrale krant is, lijkt het ons gerechtvaardigd enige kriti sche opmerkingen te plaatsen bij het inhoudelijke aspect van het interview met Philip Enge len, zoals 6 december jongstle den gepubliceerd. Het betreft onder meer het vol gende: - God, die zich in de Bijbel openbaart, wordt onteerd - ieder, die niet het godsbeeld van de geïnterviewde heeft wordt vereenzelvigd met een groep aangeduid met de term 'fundamentalisten' - over allen die Engelen onder fundamentalisten rangschikt wordt een aantal ongenuan ceerde opmerkingen ge maakt. Eén van deze opmerkingen, te weten dat ,,met die mensen niet te praten valt", moet gezien worden vanuit de persoon van Engelen, die deze opmerking maakt: ,,Het is moeilijk praten met een ander als men geen respect toont voor wat die an der heilig is. H.J. van Ginkel-Kamphuis A.S. van Ginkel Gagelhof 29 Leusden Als ik nou bij die vergadering aanwezig was geweest, dan had j ik hem daar wel op gewezen, maar helaas was ik er niet. Ik denk dat de wethouder er nu vanavond inde raadsvergadering wel iets over zal zeggen." Dat is dan rijkelijk laat, want de raadsleden hebben inmiddels uit de krnaten al over de promotie plannen kunnen lezen. De raadsleden vergeten in te lichten, een beetje wrijving met de provincie. Vermoedleijk niet helemaal een glansrijke start van de Leusden promotion, zoasl het j college die zcih had voorgesteld. Maar van de andere kant ook weer echt Leusdens. niet mag zonder vergunning. Ze kregen ieder dan ojDk f 40.- boete. Hun verhaal dat ze op een zeer onplezierige manier door agenten in burger, die weigerden zich te legitimeren, waren aange houden, meegenomen en zelfs gefouilleerd bracht de officier tot het dringend advies om zich met deze klacht tot de bureauchef van politie te wenden. Zouden ze daar geen gehoor vinden, dan moch ten ze zich met hem in verbinding stellen. VRIJSPRAAK Natuurlijk kijken we vanavond in Leusden allemaal (nou ja, op de Rozendalers na) naar Ka naal 4. Want die quiz willen we niet missen, dat spreekt 1 Als Brinkman met zijn trouwe dienst Omroep-censuur vanavond zou kijken naar dit kanaal, zou hij overigens nog een aardig quizje voor de ge meente op kunnen stellen Gert de Weerdt (PvdA) is te gen verhuizen naar Amers foort, begrijp ik. Logisch, want daar hebben ze Papen recht al Bericht: Elf, min of meer onver koopbare. duurdere premie- woningen zullen verhuurd wor den aan Amerikanen En als de Amerikanen straks vertrekken uit de nog te bou wen Amerikanenwijk, zitten wij dus met een hele massa on verkoopbare woningen, be grijp ik. De hockeyers hebben maar liefst duizend (10001) loten a raison van honderd (100') gul den aan te bieden Beneden-modale Leusdenaar ,,Waar moet ik zo'n bedrag vandaan halen?' Ach. alle beneden-modale Leusdenaren mogen zich ge troost voelen met de weten schap via de gemeentelijke belastingen al een niet onaan zienlijk bedrag te hebben bij gedragen aan de bloei van het kunstgrasveld en zo Het is alleen jammer, dat de gemeente voor die loterij géén prijzen beschikbaar heeft gesteld. Ponlijntje, nieuwe, veiliger overgang, Maanweg, Groene Zoom: die zeven woorden kos ten bijna twee miljoen gul den. Dat is globaal uitgerekend zo 'n f 70 000- per Leusdenaar Daarvoor kunnen onze trein kaartjes dus best wat goedko per worden Twijfelende liberaal ..Kan best zo zijn, maar ik zou eerst wel eens willen weten wat onze Neelie daarvan vindt. De gemeente moet een nieu we verordening instellen vol gens de wet Stads- en Dorps vernieuwing Dat zal me een paniek op het gemeentehi gegeven hebben Want stel je voor een stad is Leusden nog niet en wat er in het dorp eventueel op te knap pen ofte restaureren viel is. Toch fijn, dat een niet onbe langrijk deel van de Hamers- veldseweg nog niet is afgebro ken Als u uiterlijk vandaag de ge meentelijke begrotingsinfor matiekrant niet hebt ontvan gen, begrijpt u straks geen snars van alles wat Kanaal 4 te brengen heeft Dat wordt voor u dan een politieke quiz zonder antwoor den. Alleen de prijzen zijn be kend. als u de gemeentelijke aanslagen tenminste hebt ont vangen. Foei Kantlijner' Politici schen ken klare wijn, zoals altijd U hebt gelijk Gemeentelijke politici houden algemene be schouwingen, duplieken, re plieken en Eh nou ja, wat ze bedoeld hebben lees ik later wel in de krant Gert de Weerdt van de Tegen partij praat - als ik hem goed beluister - tegen een muur. gebouwd van CDA- en VVD- beton Met de PvdA-raadsleden als muurbloempjes zonder part ner. Leusdense bloemenliefheb ber ,,Dat vind ik een wat te gekke beeldspraak, Kantlijner. want Gert de Weerdt heeft weinig van een madeliefje en Corri Verduineh. wat had je gedacht van een brandnetel tje?" Oké. oké Laten we het er dus maar op houden, dat er bij het CDA en de VVD weinig echte bloemenliefhebbers zitten Ze schoffelen wat teveel, om dat ze denken dat elke bloem onkruid is. Opgewonden PvdA -er: Ik haat beeldspraak' Ik ben daar principieel op tégen!' Glimlachende tibéraaiTui-H nieren is niet mijn sterkste zijde, maar waar gehakt wordt vallen spaanders, dacht ik Konijntje in de Wetering: ,,lk ben gék op madeliefjes En voor vanavond na kanaal 4 lekker slapen en hopelijk ge zond weer op! Een wat te ver gaande activiteit, volgens justitie, had de politie ontwikkeld in het geval van de heer R. uit Amersfoort. Die zou betrapt zijn op verboden wa- penbezit, maar de wapenstok, die vanwege een verhuizing met andere spullen in een afgeslo ten zak achter in de auto was gezet, kwam pas na veel zoeken tevoorschijn. De aanhouding had plaatsgevonden toen een j vriend een overtreding beging en verdachte op hem bleef wachten. De politie had van de gelegenheid gebruik gemaakt om maar meteen zijn auto ook te doorzoeken. Op die manier mag echter een bewijs niet ver gaard worden, vonden zowel of ficier als kantonrechter. Daar om: vrijspraak. LEUSDEN - De Burgerlijke Stand van de gemeente Leusden in de periode van 27 oktober tot en met 11 december: GEBOREN: 27 okt. David James. zv.B K Hodges en C. G Rodgers 4 nov. Emile Christian, z.v. L Brink, en R. C. B Meijerink 6 nov. Joyce Rosanne. d.v. H. K van Keulen en S. C van der Glas 8 nov. Henk z.v A Costerus en J. J. Camfferman 11 nov Catharina Anna, d v R. J W. Tijmensen en I. W. Prinsen 13 nov Dirk, z.v. H J Schothorst en M Roest 13 nov. Beyhan, d.v. Hamurcu en G Karayilmaz 16 nov. Maria Aleida, dv A. W M Schoonderbeek en J. G. Visser 19 nov. Marlien d v. C. de Kruijf en F. M. S. Sixma 21 nov Rosemijn. d.v. B. E. Proctor en J. van der Have 25 nov Roderik Marcel z v R O van der Vliet en B. P M van der Sijp 27 nov Caroline Marieke, d.v W. van Slooten en J. H. van den Ham 1 dec Emielz.v S A. Zuidhof en H van Dijk 1 dec. Esther, d.v. B. Rookhuijzen en L. S. de Jong 2 dec. Sebastiaan Willem, Z. v D W. Broere en A. C. M Albers 3 dec. Daan. z.v. M. Quint en M. E C. Bedrand 2 dec. Gijsbed Roelf z v. W. Veldhui zen en H. Staal. 3 dec José Elise, d.v P. Laroy en G. M. A. Sein 4 dec. Elisabeth d.v. B R Bloemendal en H. Kuiters 6 dec Egbed Hendrik Theodoor z.v. H. A. K Bosscha en G A Eigenraam 8 dec. Helena Cristine d.v A. Kools- bergen en A J. Toonstra 9 dec Matthijs Adriaan, z.v. G J M Hogerwed en A. J M Rood. 11 dec. Adreas Marcus z.v J. J. van Middelaar en W Rowaan 11 dec. Kelly z.v A. E. J. H. Vliegen en A. Holsbeeke OVERLEDEN: 6 nov. E. de Graaft, oud 93 jaar, geh gew. m. C Tielkemeijer 14 nov F. G Keken, oud 78 jaar geh gew. m J P Dijkhuis 28 nov J A. Erkens. oud 87 jaar 7 dec. H Brons oud 81 jaar 9 dec. D M G Buising oud 61 jaar, geh. m H H Leopold 10 dec. G Schreuder. oud 82 jaar 10 dec. B van't Veld, oud 100jaar, geh. gew. m. G. van de Beek GEHUWD: 8 nov. L. A. M. van der Linden en A M de Ridder 12 nov H F A Anema en C G Tadema 12 nov. W. D. Strehle en B A Schilling 16 nov. A de Vries en G. Maas 16 nov R. F van den Ham en E Huizinga 22 nov J Pels en K. F. M. van Zwol 26 nov. J C. Groenhuizen en J I M H. Dejonghe 28 nov C. E Flohr en I. J J. Quint 30 nov R. Steenmeijer en A A M Geurtsen 7 dec. A Veenendaal en J. E Hes PAARDENSPORT - De Lande lijke Rijvereniging en Ponyclub Nimmerdor organiseert vrijdag 14 december in het ruitersportcentrum aan de Vlooswijkseweg een veteranen-indoor springwedstrijd. Om 18.30 uur zal het programma, dat zes onderdelen telt, aanvan- i gen ACHTERVELD - Maandag 17 december kan er weer in Achter veld geschreven worden voor Amnesty International. Vanaf 19.30 uur kan men die avond weer terecht bij Nel Schwager- mann aan de Verjaagde Ruiter- weg. Ook nu zal er weer geschre ven worden voor de mensen die onrechtmatig worden vastge houden en eventueel ook wor den gemarteld. Door het schrijven van brieven zal worden getracht te bereiken dat de betreffende personen worden vrijgelaten of een eerlijk proces krijgen. Ditmaal zal geschreven worden aan de autoriteiten in Marokko, Oeganda en Afghanistan. Voor beeldbrieven liggen klaar en kun nen zo overgeschreven worden Men kan zelfs meer dan één brief schrijven. Enveloppen, briefpapier en postzegels zijn aanwezig

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9