Zwaar accent m „Eend" te water op motel- restaurant- deel KERSTBOFFER 15.- KORTING Handtekeningaktie voor veiliger oversteek Middenweg Fietspad zuidzijde Noorder inslag In competitie met A'foort om Huis van de Sport Vandaag in de Leusder Krant leusder krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Wurgstokjes Politieauto doodt reegeit 3 RESTAURANT 1 'TROS 3 BEYAART 3 Koude en warme schotels FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? 15 GULDEN KONTANTE KORTING Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 18 DECEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 67 LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden nam zondagmiddag en kele wurgstokjes in beslag die een 17-jarige jongen uit Scher- penzeel bij zich droeg. Hij en zijn 18-jarige vriend uit Leusden wa ren aangehouden omdat ze ver dacht werden van vernielingen van de knipperinstallatie bij de spoorwegovergang in de Lock- horsterweg. LEUSDEN - Een surveillance wagen van de rijkspolitie Leus den kwam donderdagavond op de Heetvelderweg in botsing met een overstekende reegeit. Het dier was op slag dood. Volgens de politie liep de surveillance- Volvo geen noemenswaardige schade op. «Th, «rfrcrfr q voor de feestdagen. I Hamersveldseweg 55. a TeL 943127. (advertentie) Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 LEUSDEN - Voetgangers stoplichten bij de over steek ter hoogte van de Toermalijn-Dongewijk op de Middenweg is het doel van de aktie waar de initiatief neemsters Hinke van Alm- kerk en Annemiek Scholze naar streven. Door middel van een handtekeningaktie willen zij hun wens kracht bij zetten, wanneer zij deze wens eind januari de ge meente, in de persoon van wethouder Wagenaar, ken baar maken. Wat is het probleem. Veel kin deren maken vier keer per dag gebruik van de oversteek ter hoogte van Toermalijn- Dongewijk om hun school te bereiken Daarnaast maken veel kinderen daar de over steek naar de bibliotheek, be zoeken hun vriendjes en vriendinnetjes of komen naar het winkelcentrum Gemid deld rijden veel automobilis ten op de Middenweg te hard waardoor het over:,cht op deze hoogte onvoldoende is voor fietsers mede door de twee bochten in de weg De geluidsmuur vormt een tweede obstakel Fietsers ho ren de auto's niet aankomen en automobilisten zien geen fietsers aankomen.Tot nu toe heeft deze gevaarlijke situa tie. gelukkig, alleen tot enkele bijna-ongelukken geleid. Op dit moment hebben de aktie- voersters 100 handteke ningen verzameld, met name van omwonenden. Mensen die het belangrijk vin den dat deze oversteek veili ger gemaakt wordt, kunnen hun handtekening alsnog plaatsen op de intekenlijst die klaar ligt bij Alie's babyshop, Brouwerij 6. Inlichtingen Hinke van Almkerk telefoon 946974. Niet minder woning zoekenden door realisering 't Ruige Veld pag. 3 Omroep Leusden doorstaat vuurdoop met glans pag. 5 Roda (za.) onbezorgd de „winterstop" in pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7/8 Autonieuws pag. 9 UTRECHT - In de strijd om het Huis van de Sport- iroject naar zich toe te trekken heeft Leusden een nieuw wapen ter hand genomen. Er wordt nu een zwaar accent jelegd op de kennelijk aanwezige behoefte aan een notel-restaurant langs rijksweg 28. Een motel-hotel en estaurant vormen een belangrijk onderdeel van het luis van de Sport-project. De logiesmogelijkheden en Kiet horecagedeelte moeten de commerciële basis wor- len voor de exploitatie van de atletiek-indoorbaan en "iporthal. (Van één onzer verslaggevers) Een en ander bleek zaterdag morgen toen in Holiday Inn te Utrecht tijdens een landelijke persconferentie verteld werd '/aarom het Huis van de Sport in Je buurt van de A28 in Leusden gebouwd moet worden. In sa menwerking met de gemeente eusden was de presentatie aan Je pers opgezet door de makers van het plan, het architecten- ichtpaar Timmler uit Doorn, en louwbedrijf Nelissen van Egte- en. Vertegenwoordigers van de Koninklijke Nederlandse Atle- iek Unie (KNAU) en de sport end van invaliden waren uitge- lodigd om te vertellen waarom iet Huis van de Sport zo noodza- telijk is. Dit project omvat zoals ekend een indoor- itletiekcentrum, een hotel-motel net 300 bedden, een restaurant congresruimte. De bouwkos- en worden geraamd op 65 mil- n gulden. Behalve Leusden is >ok Amersfoort in de weer het iroject naar zich toe te trekken. Architect Timmler was degene Se de verzamelde pers liet door- chemeren dat het accent nu meer gt op de behoefte aan een motel- sstaurant langs rijksweg 28. "immler: ..Amersfoort wil het Huis an de Sport langs een andere nelweg realiseren, namelijk de li. Op een betrekkelijk kort stuk an deze weg in de provincie Jtrecht zijn vier restaurants, al dan vet met motel te vinden Langs de £8 vind je tussen Zwolle en Jtrecht maar één restaurant Het is lus veel interessanter om in Leus- ten. dicht langs de A28, het Huis de Sport te bouwen". De Joornse architect onderstreepte door op te merken dat het aantal an 40 duizend motorvoertuigen er werkdag op de rijksweg 28 in de lekomst aanzienlijk zal stijgen. BELEGGERS Timmler benadrukte desge vraagd dat het project één geheel vormt en het dus niet mogelijk is om de atletiek-indoorbaan zonder motel-restaurant en congresruimte te realiseren Het onafscheidelijke heeft te maken met het feit dat de sportvoorzieningen in het project gefinancierd moeten worden door de opbrengsten uit de logies/ horeca en de verhuur van congres zalen Een vertegenwoordiger van bouwbedrijf Nelissen van Egteren (een onderdeel van het Amstelland-concern waarin DSM participeert) verklaarde dat er in middels beleggers gepolst zijn om de bouw van het Huis van de Sport te betalen. Na aftrek van een pro vinciale subsidie van elf miljoen gulden moet er nog zo n 54 miljoen gulden op tafel komen. In dit sta dium kon de medewerker van het bouwbedrijf niet veel vertellen over de voorgestelde exploitatie van de sportaccommodatie De heer B. Kappenburg van de atletiekunie vertrouwde de pers toe, dat het een hele kunst zal zijn om de indoorbaan betaal baar te maken voor zijn bond. ,,Maar", zo zei hij, „nu geven we veel geld uit aan trainingsstages voor onze atleten in het buiten land. Als het Huis van de Sport er komt kunnen de atleten daar trainen". De KNAU heeft op voorhand 600 uren geclaimd voor trainingen en wedstrijden in de winter (tussen 1 oktober en 1 april). PLAATSELIJK Op een vraag in hoeverre het Huis van de Sport ook te gebruiken is door plaatselijke en regionale sporters zei wethouder Jan Wage- Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden ipuui Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Dat niet alle eendjes kunnen zwemmen bleek vrijdag avond toen een exemplaar van Citroëns Lelijke Eend onvrijwillig in de Kuperssingel terecht kwam. De blauwe automobiel had niet goed op de handrem gestaan en was vanaf een par keerplaats langs de singel het water in gerold. Daarin bleef de eend even drijven om vervol gens bijna kopje onder te gaan. Twee uur later werd met behulp van de Amersfoortse brandweer de auto uit het water gehaald. Een duiker moset er aan te pas komen om de takel aan de Ci troen te bevestigen. De Eend is eigendom van een Leusdens stel. Marlon Jager naar dat dit zeker mogelijk is. Hij beschouwt het Huis van de Sport niet als een concurrent voor de bestaande plaatselijke sportvoor zieningen .Ik denk zelfs dat het Huis van de Sport een uitstraling heeft naar de plaatselijke sporthal len", aldus Wagenaar Bijna onlosmakelijk verbonden aan een Huis van de Sport in Leusden is de aanleg van de felbe geerde aansluiting op rijksweg 28 Deze rechtstreekse verbinding tus sen de snelweg en Leusden is begroot op zo n 18 miljoen gulden en is vlak in de buurt van het Huis van de Sport gepland Op dit mo ment is nog steeds geen duidelijk heid of de aansluiting er komt en zo ja, wanneer. Leusden heeft zich inmiddels wel bereid getoond een (groot) deel van de aanlegkosten voor haar rekening te nemen Eind januari komt minister Nelie Smit- Kroes naar het provinciehuis Utrecht Dit bezoek zal door Gede puteerde Staten, die ook een voor stander zijn van de aansluiting op de A28, worden aangegrepen om eens flink te lobbyen bij de be windsvrouw Misschien dat ze een deel van de verbinding nu wel wil financieren TROP In gebied De Horst, een werk- gelegenheidsterrein, is ruimte gereserveerd voor de bouw van het Huis van de Sport. In februari of maart wordt het ontwerp- bestemmingsplan De Horst door de raadscommissies behandeld. Volgens de planning is het de bedoeling in oktober 1985 met de grondverkoop in De Horst te beginnen. Of er dan ook grond kan worden verkocht aan de beleggers van het Huis van de Sport, zal afhangen van de com petitie met Amersfoort. ,,lk hoop dat wij de kampioen worden", liet wethouder Wagenaar zater dagmorgen weten. Komende donderdag komt de plaats van het Huis van de Sport Ongetwij feld aan de orde in een gecombi neerde vergadering van de sta tencommissie Economische Za- ken, Werkgelegenheid en Re creatie Natuurbeheer. Die be spreken dan het Toeristisch Re creatief Ontwikkelingsplan (TROF-rapport), waarin het Huis van de Sport als een „speerpunt project" wordt genoemd. schouwingen gevraagd oi net mo gelijk is volgend jaar al het ontbre kende fietspad aan de zuidzijde van de Noorderinslag te realise ren. Dit in verband met het toene mend fietsverkeer van en naar winkelcentrum De Hamershof en omgeving. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente is van plan een fietspad aan te leggen aan de zuidzijde van de Noor derinslag, daar waar nog geen fietsroute is. In antwoord op een vraag van de VVD-raadsfractie hebben burge meester en wethouders laten we ten dat over het tijdstip van de aanleg nog geen duidelijkheid kan worden gegeven. Dit heeft te maken met de noodzakelijke grondverwerving en de nog niet afgeronde besluitvorming over een verbreding van de Noorderin slag in de toekomst. De VVD had in haar algemene be- (advertentie) Knip uit deze bon en neem 'm mee naar je Texshop. Lever 'm in bij aankoop van een broek, ongeacht merk, prijs, model ot kwaliteit, want dan krijg je wel mooi even Een zogenaamde opengewerkte tekening van het Huis van de Sport met op de begane grond de atletiekbaan die ook gebruikt kan worden voor zaalvoetbal, handbal, microkorfbal. hockey, tennis, basketbal en andere balsporten. Op de verdieping bevindt zich een kleinere sporthal met acht velden. Volgens de architect is deze hal ook zeer geschikt voor turnen De sporthal staat in verbinding met de congresruimte. De buitenste schil van het Huis van de Sport wordt gevormd door motel-appartementen (waar Amerikaanse militairen belangstelling voor hebben), restaurant, hotel, kantoorruimten en kleine winkels. Verder hoort er een fitnessruimte en een zwembad bi/. In de investeringsopzet is 18 miljoen gulden opgenomen voor de appartementen en hotel. 3 miljoen voor de congresruimte. 25 miljoen voor de sporthallen en atletiekbaan. 1/z miljoen voor de kantoorruimten. 1 'A miljoen voor sauna-fitness en krachthonk. 5 miljoen voor een zwembad, 2 miljoen voor restaurant en overige horeca. 3 miljoen voor infrastructuur (straten e d.) en 6 miljoen gulden voor overige voorzieningen. broekenbon is slechts êên week persoon Veenendaal, Hoofdstraat 10 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort. Utrechtsestraat 10 Bameveld, J v Schaffelaarstraat 14 Doe het meteen, want deze geldig en natuurlijk één per

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1