Verkeerscode-cursus afgesloten met uit reiking certificaten Raadsleden korten hun vergoeding niet ARAG rechtsbijstand bouwt in Leusden Oudheidkundige tentoonstelling staat op stapel Standaard-ontwerpen voor hekken, bergingen en pergola's Jazzpodium in De Hakhorst in opkomst Installatie en feest I DINSDAG 18 DECEMBER 1984 Ie—sdei* krant Alle deelnemers geslaagd Grond officieel overgedragen Donderdag Jazzpodium in de Hakhorst Inbraken plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een voorstel van de PvdA-raadsfractie om de verhoging van de vergoe ding voor raadsleden in Leusden met tien procent te korten heeft het niet ge haald. In de begrotingsver gadering van afgelopen don derdag slechts D'66 het voorstel. De Partij van de Ar beid wilde met een lagere verhoging genoemen nemen uit solidariteit met de ambte naren en uitkeringsgerech tigden die van overheids wege gekort worden. Voordat het PvdA-voorstel in de gemeenteraad kwam. hadden burgemeester en wethouders reeds in hun schriftelijke beant woording op vragen uit de alge mene beschouwingen '85 de vloer aangeveegd met de sugges tie van de PvdA-raadsfractie. B&W lieten weten dat de verho ging van de raadsledenvergoe ding met tien procent te korten "een collectief gebaar is dat niet de aangewezen manier is om uit drukking te geven aan persoon lijke of politieke opvattingen en gevoelens". Volgens het college mag het niet zo zijn dat men van wege een bepaalde druk zich ver plicht gaat voelen mee te doen "aan een op het oog sympathiek lijkende geste" Op die manier, zo vinden B&W, is er geen ruimte voor het aanbrengen van nuan ces. Daarnaast meent het college dat de vergoeding voor ieder af zonderlijk raadslid een waarde heeft, die niet door anderen te be palen is. LEUSDEN - ARAG Rechts bijstand uit Zeist gaat zich nu echt definitief in Leusden vestigen. Op het gemeente huis werd afgelopen donder dag namelijk de zogenaamde grondakte gepasseerd onder toezicht van enkele tientallen aanwezigen onder wie burge meester J. W. M. Rademaker van Leusden en wethouder J. Wagenaar van Ruimtelijke Ordening. ARAG, algemene rechtsbij stand verzekeringsmaat schappij, oorspronkelijk af komstig uit Düsseldorf Duits land en met vestigingen ver spreid in Europa, is hiermee officieel eigenaar geworden van 10 duizend vierkante me ter grond in het gebied van de Groene Zoom aan de Kastan jelaan. Op dit terrein wordt een nieuw kantoor gebouwd. Vlak na de ondertekening van de akte door burgemeester Rademaker en algemeen di- rekteur K. Olgers van ARAG Nederland werd op het kers verse terrein de eerste paal voor de nieuwbouw de grond in geslagen. Dat gebeurde door de heer Fassbender, van Een beeld van de geplande nieuwbouw naar het ontwerp van architekt Hulster president-commissaris ARAG. Op de formele bijeenkomst in het gemeentehuis verwelkomde de burgemeester de buitenlandse gasten, onder wie de Raad van Commissarissen, Dr Fassbender, algemeen direkteur K Olgers en enkele genodigden met een ,.herz- liches willkommen". In zijn inlei dende toespraak betreurde hij ech ter dat er zoveel tijd overheen gegaan was eer het grond trans port kon plaatsvinden Half maart van dit jaar werd het contract voor de grondverkoop al getekend Voor 1,1 miljoen gulden kocht de verze keringsmaatschappij toen de 10 duizend vierkante meter grond in het gebied Princenhof Donderdag werd onmiddellijk met de bouw begonnen van het kantorencomplex dat vier verdie pingen zal tellen met een vloerop pervlak van bijna 4500 vierkante meter. Er zullen in de toekomst zo n 160 tot 200 mensen gaan werken UITBREIDING ARAG Nederland is nu nog ge- Er was geen meerderheid in de raad aanwezig om het voorstel van de PvdA-fractie (op de rug gezien) te steunen om de verhoging van de vergoeding van raadsleden met tien procent te korten huisvest in Zeist, waar op dit mo ment 145 mensen werkzaam zijn. De keuze voor de nieuwbouw viel op Leusden. nadat ARAG Neder land er niet in geslaagd was om in Zeist een geschikte bestaande lo catie met de nodige uitbreidings mogelijkheden te vinden. In de geplande nieuwbouw is nu 5500 vierkante meter grond gereser veerd voor eventuele uitbreiding in de toekomst. ARAG liet echter desgevraagd weten dat die uitbrei ding er niet eerder zal zijn dan over tien jaar. Voor algemeen direkteur Olgers was nu het moment aange broken dat het echt voor ARAG gaat gebeuren: .Twaalf jaar gele den praatten we al over een nieuwe huisvesting, dat ging toen niet door, gelukkig maar want we zijn erg blij ons nu in Leusden te kunnen vesti gen Vanuit het gemeentehuis ver trok de delegatie naar de plaats van de bouw waar onder toezicht van de burgemeester van Leus den, wethouder Wagenaar en de toekomstige buren de eerste paal de grond in ging. Deze handeling werd door president- commissaris Fassbender ver richt. Bouwbedrijf Wessels zal, als de bouw volgens planning verloopt eind volgend jaar ople veren waarna in april van het jaar daarop de officiële opening zal volgen. LEUSDEN - De Culturele Raad Leusden heeft zoals bekend onder meer in haar aktieprogramma de oprich ting van een Oudheidkamer en een Oudheidkundige Vereniging opgenomen. Binnen de Culturele Raad trachten enkele leden één en ander gestalte te geven. Op praktische gronden werd besloten om eerst te proberen Leusdenaren, die zich voor de historie van de gemeente interesseren te vragen mee te willen wer ken aan de organisatie van een historische tentoonstel ling, gebaseerd op het rijke verleden van Leusden, Stoutenburg en Achterveld. Het is de bedoeling dat in samenwerking met mu seum Flehite een ten toonstelling wordt samen gesteld van voorwerpen, schilderijen, prenten en boeken die nauw verband houden met de geschiede nis van Leusden. Van de zijde van het museum is de Culturele Raad te kennen aeaeven hier alle medewer king aan te willen verlenen. Leusdenaren, die op welke wijze dan ook denken een bijdrage te kunnen of willen leveren aan de tentoonstel ling, historisch materiaal in bezit hebben die zij be schikbaar willen stellen voor de tentoonstelling of zitting willen nemen in een nog in te stellen voorberei- dings-commissie, worden verzocht zich te melden bij het secretariaat van de Cul turele Raad, Roggeland 3, telefoon 945643. Naast het organiseren van een oudheidkundige expo sitie wil de Culturele Raad Leusden proberen tot de oprichting van een oudheid kundige vereniging te ko men. Leusdenaren, die zich daarvoor in willen zetten kunnen zich eveneens mel den bij het secretariaat. Eén van de doelstellingen van de oudheidkundige ver eniging zal de stichting van een Oudheidkamer zijn en het in stand houden van his torisch Leusdens materiaal in welke vorm dan ook. LEUSDEN - De donderdag avonden in de Hakhorst groeien uit naar een echt regionaal jazz podium. Bij het vaste trio 'Djes- piration' komen regelmatig gastsolisten optreden, waar onder guitarist Andy Louis, pia nist Wiebe Haanstra, trompet tist Cor van Lier en saxofoni Arthur Marcussen. De toegang op deze avonden gratis en er wordt heerlijk en w gedwongen gemusiceerd metee easy-listening jazz naar lede smaak. Aanstaande donderdag de bekende vibrafonist Hans v; Weel uit Hoevelaken de gasts list. Het begeleidende trio Djesj ration bestaat uit Peer Hartjesve op keyboards, Ab van den Bei op slagwerk en Willem Meiboo op bas De uitreiking van de certificaten. Hier krijgt een oudere deelnemer zijn diploma uitgereikt door burgemeester Rademaker. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente wil dat er voor hekken, bergingen, per gola's enzovoorts standaard ontwerpen worden gemaakt per woningtype. Op die manier kan de noodzakelijke bouwvergun ningsprocedure aanmerkelijk worden beperkt. Dit hebben burgemeester en wet houders laten weten naar aanlei ding van een vraag uit de alge mene begrotingsbeschouwingen van de VVD-raadsfractie. Volgens het college leiden standaard-ont werpen tot een fraaier beeld in de woonwijken. Daarnaast worden de mensen minder gehinderd door de bouwvergunningsproce dure Reeds enige jaren heeft Leusden positieve ervaringen op gedaan met standaard-ontwerpen voor dakkapellen per woningtype in de nieuwbouwwijken. Deze ont werpen zijn door de betreffende architecten gemaakt en algemeen goedgekeurd door de gemeente. ACHTERVELD - Door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Ne derland waaronder ook Stoutenburg en Achterveld ressorteren werd een verkeerscode-cursus gehouden. Deze cursus vond plaats in Achterveld. Vijftien cursisten namen aan deze cursus j deel. De leeftijd van de deelnemers varieerde van 22 tot in de 70 I jaar. Er werden acht theorieavonden gehouden met als slot een examen-avond. Dit examen vond plaats onder toezicht van de se cretaris van het District Utrecht. Het maximaal aantal te behalen punten was twintig. Wilde men slagen dan moest men minimaal 15 punten behalen. Na afloop van het examen bleken alle cursisten te zijn geslaagd waarvan drie dames met 20 punten. De uitreiking van de certificaten vond vorige week woensdag in de zaal van café Buitenlust plaats. Onder de aanwezigen waren een aantal leden van de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Ne derland burgemeester J. W, M Rademaker en districtsbestuurs- lid, de heer Hilferink. Burgemees ter Rademaker reikte de certifica ten uit In een korte inleiding be nadrukte hij dat het heel belang rijk is om een dergelijke cursus te willen volgen. Men kan weer veel ophalen en ook nieuwe wijzigin gen leren. Verder hoopte de burgemeester dat men het geleerde in praktijk zal brengen en feliciteerde de cur sisten met het behaalde resultaat. Ook feliciteerde hij de beide cur susleiders, de heren Bijl en Vos voor het behaalde resultaat. Naast het certificaat ontvingen de geslaagde cursisten het VVN-in- signe. Door twee cursisten wer den de heren Bijl en Vos dank ge bracht voor hun inzet tijdens de cursusavonden. Ze kregen bei den een attentie aangeboden ter- yvijl hun echtgenotes bloemen in ontvangst mochten nemen. De voorzitter dankte namens hemzelf. Wim Vos en de echtge notes voor de aangeboden atten ties. ,,U was een hele fijne ploeg. Er kon wel eens gelachen worden maar men was ondanks dat steeds vol aandacht en men durfde ook vragen te stellen. Dit is iets waar het wel eens aan ont breekt." Na een korte pauze werd de avond voortgezet met een ge- zellige bingo, geleid door de heer Hilferink. Tot slot bleken zeven belangstellenden zich opgegeven te hebben voor VVN afdeling Leusden. Henk Ossendrijver wordt gefeliciteerd met zijn 20-jarig raadlidmaatschap (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voorafgaande aan de begrotingsmarathon afgelopen donderdag waren er nog twee pleet tigheden. De ene betrof een officiële, namelijk de installatie als raadslid van Joop van Loenen (CDA) Hij is de opvolger van de plotseling overleden Henk van der Sloot. De andere plechtigheid was eei feestelijke. CDA-raadslid Henk Ossendrijver werd door burgemeester J.W.M. Rademaker gefeliciteeri met zijn 20-jarig raadlidmaatschap. Uit handen van de eerste burger van Leusden ontving het Achter veldse raadslid een witte vaas met rozen, als blijk van waardering voor zijn verdiensten. LEUSDEN - Vrijdagavond was er weer jazzmuziek te beluisteren m eetcafé 'de Hakhorst' Dit maal speelde het combo 'Interaction' o.l.v. gitarist Karei Wouters. De ritmesectie bestond uit Hans van Asselt (drums) en Wouter Kaihatu (basgitaar/contrabas) Het trio werd verder aangevuld met zang van Ans Wouters en Rob Lokhorst die zowel op de altsax als de dwarsfluit soleerde. Het strakke spel van de ritmesec tie zórgde voor een goede basis voor de diverse solisten. Karei Wouters bleek een soepelspe- lende gitarist die zich vooral erg thuis voelde in de rustige ballads en bossanova's. Hetzelfde gold voor zijn vrouw Ans Wouters die met haar niet grote maar wel sfeervolle stemgeluid in het rus tige repertoire goed tot haar recht kwam Nummers als 'New York on Sunday' en 'Day by Day' kre gen een prima uitvoering Een goede afwisseling in het geheel bleek saxofonist/fluitist Rob Lok horst die vooral in H$t 'steviger' swingwerk met een enorme inzet goed werk deed. Gezien de belangstelling van de diverse jazz-concerten de afgelo pen maanden (oktojazz. Lion's etc.) is het plan opgevat om van de 'Hakhorst' een zgn. 'Jazzpo dium' te maken. Door middel van subsidie naast de toegangsprij zen hoopt men financieel meer ruimte te krijgen om in de naaste toekomst meer van dit soort activi teiten te kunnen organiseren. Het ligt in de bedoeling om naast de Leösdense formatJeb ook andere formaties aan te trekken, even- ook tot de mogelijkheden, tueel bestaande uit jonge aanko- De plannen voor dit alles verkeren mende musici. Het aantrekken in een redelijk gevorderd stadium van bekende gastsolisten bij een en meer nieuws volgt ongetwijfeld of meer vaste bezettingen behoort binnenkort LEUSDEN - Uit de kantoor ruimte van een woning aan de Esdoornhof werd in de nacht van zaterdag op zondag een elektri sche typemachine gestolen. De inbraak moet ror»d een uur of twee zijn gepleegd ornaat toen een van de bewoners gestommel in het kantoor hoorde, aldus de politie. Er werd ook aangifte gedaan van een inbraak in lagere school Kinderland. Uit deze school ver dween radio-apparatuur. 1 joop van Loenen legt de eed af bij zijn installatie als raadslid.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4