Achterveld stuntte tegen koploper BFC Laatste hand aan onderkomen BVL Basketbalsters Green Giants breken de ban Winst voor derde tiental van SVL Harpduo treedt op in Leusden leusiier krant Bingo schaken Raad vergadert donderdag BDU ZAALVOETBALGAL Kerstconcert Vocal Groep Amersfoort m BDUKrantenKombir OLJ MIDDlNNtDtRLANl BDU DINSDAG 18 DECEMBER 1984 sport Marcel Boonen: soms iets te solistisch LEUSDEN - Een oppertu- nistisch spelend SV Achter veld heeft afgelopen zondag op het groene tapijt van het Kerstenssportpark de span ning, voor zover die nog niet aanwezig was, in de 1e klasse A volledig teruggebracht. Koploper BFC uit Bussum liet het tegen de hardwerken de Achterveldse formatie vooral in de tweede helft af weten nadat de eerste vijfen veertig minuten eindigden zoals de wedstrijd was be gonnen. Na de veldenwissel waren voor Achterveld twee hoogstandjes van het „ko ningskopper, Cor Horst en Albert Tolboom, genoeg om BFC over de knie te leggen, om tenslotte dankzij een weggevertje van de BFC- keeper riant op 3-0 te finis hen. Achterveld-trainer Jan Drost had zijn elftal na het fortuinlijke succes tegen dorpsgenoot Roda 46 zoals verwacht, in tact gelaten. Keeper Gerard v d. Bedum was dus weer verkozen boven Henri Kok ten/vijl de terugkeer van de genezen ver klaarde Adrie v d. Heuvel nog even uitgesteld werd. Achterveld was dus (bijna) op volle sterkte en zou BFC dat destijds nogal schlemielig van de oranje-hemden won. wel eventjes de oren wassen. In de aanvangsfase was daar nog weinig van te merken omdat BFC zich niet zo maar liet slachtofferen. Tech nisch gezien had de Bussumse koploper zeker meer in huis dan karakterploeg Achterveld. Het spel golfde in eerste instantie van het ene naar het andere strafschopge bied BFC met combinatie-voetbal. Achterveld volgens het bekende patroon met lange halen op naar dat scherp staande aanvalstno, Cor Horst, Albert. Tolboom en Erik de Jong. Aangezien de passes vanaf het middenveld nog te weinig in de voeten gespeeld werden en te onnauwkeurig waren, leverde het duel voor het publiek nog weinig spektakel op totdat de scheids rechter, de heer Van de Breemer, zich met een aantal vreemde be slissingen zich in de strijd ging mengen. Eén van de eerste gevaarlijke Achterveldse aanvallen, resulteer de ver in de eerste helft in de ope ningstreffer Vanaf de rechterflank trok Cor Horst de bal laag voor het doel, waar de naar het centrum getrokken Erik de Jong het leder over de vallende BFC-keeper werkte De arbiter wees direct naar LEUSDEN - Het begint er nu toch echt op te lijken dat Bin nensport Vereniging Leusden (BVL), één van de drie Leus dense biljartclubs, binnen af zienbare tijd de nieuwe lokali teit in de kelder van het ge meentehuis zal gaan betrekken. Sinds enige weken is een aantal leden van de biljartclub bijna dagelijks in de weer om de laat ste hand aan de inrichting van de nieuwe accommodatie te leggen, nadat in een eerder sta dium een landelijk bekend bouwbedrijf het grote werk voor zijn rekening op kosten van de gemeente Leusden genomen had. Volgens het ontwerp van een ei gen architect en plannen van de bouwcommissie wordt de ruimte, die deel uitmaakt van het schuil keldergedeelte in de catacomben van het raadhuis, door BVL zelf verder ingericht. Het timmer- en schilderwerk, het maken van zit hoeken, het neerhangen van de verlichting en prijzenkast en niet te vergeten de opbouw van het bargedeelte, kortom de afwerking van het geheel, behoren tot de laatste werkzaamheden. Als dit maal alles volgens de planning verloopt, zal deze week de vloer bedekking gelegd worden en be gin januari de biljarttafels, zes in getal, geplaatst kunnen worden. Daarna kan de verhuizing van de inboedel uit het oude clublokaal aari de Zwarteweg naar de nieuwe biljartaccommodatie in het gemeentehuis plaatsvinden Half januari kunnen dan de eerste dagelijkse clubactiviteiten in het clubhome van BVL hervat wor den. .Hiermee wordt dan zo aan het begin van 1985 een nogal on zeker tijdperk door BVL afgeslo ten", aldus secretaris Wim Veen. In de oorspronkelijke tijdschema stond de overgang naar het kel dergedeelte voor de aanvang van het lopende seizoen (september) op de nominatie. Door allerlei om standigheden was dat geen haal bare kaart Nu het bijna zover is. ziet BVL toch met enthousiasme naar de naaste toekomst uit ,,Want we krijgen natuurlijk wel een speelruimte die aan alle eisen voldoet en tot de mooiste en grootste in de wijde omgeving ge rekend kan worden Het wordt een bijzonder luxe-biljartaccom modatie, met heteluchtcirculatie en airconditioning, waarin we de gasten uitstekend kunnen ontvan gen en de eigen leden hun hobby optimaal kunnen beoefenen. Fi nancieel zitten we zwaarder, dat staat buiten kijf, maar we hebben er met z'n allen de laatste jaren flink voor kunnen sparen omdat we al heel lang weten dat we het oude pand eens zouden moeten verlaten. Doordat we over één bil jarttafel meer de beschikking krij gen, kunnen we volgend jaar weer leden (Leusdenaren) plaatsen Momenteel zitten we zo rond de 90 leden maar dat kunnen er on geveer 120 worden. De huidige ledenstop wordt opgeheven (voor lopig) tot dat dit aantal is bereikt", aldus secretaris Veen ..Plannen om het nieuwe onderkomen op feestelijke wijze in gebruik te ne men, bestaan er wel maar zijn nog niet officieel, liet de secretaris ver volgens weten. Gedacht wordt bij voorbeeld aan een open-dag voor alle Leusdenaren en specifieke festiviteiten voor de leden. Verder overweegt de BVL om nog eens een keer een politiek biljarttoer- nooi op poten te zetten Degenen die nu alvast meer in formatie over Binnensport Ver eniging Leusden wil weten kan met secretaris Wim Veen con tact opnemen (tel. 942018). het midden ten teken dat dit een geldig doelpunt was. Maar aange zien de BFC-grensrechter stokstijf met zijn vlaggetje bleef wapperen en de BFC-spelers de man in het zwart daarop attendeerden ging hij toch verhaal halen en besloot het onderonsje met de vlaggenist het doelpunt te annuleren. Niemand van Achterveld reageerde op de ontstane situatie, zodat je achteraf mag aannemen dat er toch wat onreglementair was voorgevallen. BFC kwam met de schrik vrij en vervolgde met een uittrap de wed strijd. Toch zou dit .incident" een staartje krijgen Op een moment dat de gehele SVA-defensie de buitenspelval open wilde zetten, ging er iets mis omdat aanvoerder Van Rossum de bal knalhard tegen een BFC-er opknalde die daarna voor de uit buitenspelteruglopende BFC-aanvaller caramboleerde Achterveld-grensrechter Peel v.d Hengel stak meteen zijn vlag in de lucht. De scheidsrechter negeerde het vlagsignaal omdat hij meende dat het nooit geen off-side kon zijn De Bussumer had daar ook geen booschap aan en sprintte met de plotseling voor zijn voet gestuiterde bal in zijn uppie SVA op keeper Van de Bedum af die de doorgebroken BFC-er met een gestrekt been. volgens de arbiter, binnen de be ruchte lijnen ten val bracht. De arbiter aarzelde geen moment, hoewel hij vrij ver van de plaats des onheils afstond, en wees meteen richting penalty-stip De SVA- grensjager stond echter nog steeds langs de lijn stokstijf met het vlag getje in de lucht en wilde de scheidsrechter bij hem hebben Toen die eindelijk bij hem was en hij geen gelijk kreeg, sloegen alle stoppen bij Peel van de Hengel door Van kwaadheid smeet hij het vlaggetje op de grond ten teken dat de arbiter wat hem betreft wel op het bekende dak kon gaan zitten. Na dit korte oponthoud kon de BFC-er eindelijk de strafschop ne men. Hij deed dat echter zo non chalant. dat keeper Gerard v.d Bedum kans zag om de goede hoek uit te zoeken en de zwak ingeschoten bal naar de zijkanten te tikken. Toch nog gerechtigheid hoorde je vele toeschouwers har dop denken De stand was en bleef tot de rust dubbel blank (0-0) RENTREE In de tweede helft keerde de aangeslagen Johan van Dalen niet meer op het speelveld terug, waar door Adri v.d. Heuvel als linksback zijn rentree kon maken. Henk Voor burg verhuisde naar de rechter kant. Trainer Drost had in de rust opdracht gegeven om BFC te laten komen Dan kwamen voor Achter veld met lange halen van achteruit de kansen op counters van zelf wel En dat gebeurde Een prima actie van de iets te solistische Marcel Boonen aan de rechterkant werd met een lage voorzet in het cen trum besloten Cor Horst - wie anders - bedacht zich geen mo ment en zette Achterveld met een droge knal aan de leiding 1 -0. Een schitterende aanval opgezet door Albert Tolboom die daarna uitste kend in het gat sprintte de bal terug kreeg van Erik de Jong en op zijn beurt op maat aan de instormende Marcel Boonen door speelde die tenslotte van dichtbij vallend de bal in het net werkte betekende 2-0. Achterveld stond op zijn kop. Bijna was Cor Horst door de BFC- defensie heen gevlogen maar kon nog net op tijd tegen het gras gewerkt worden. Een boeking le verde dit de boosdoener van BFC wel op, maar Achterveld geen doel punt De vrije trap werd door de BFC-keeper prima gestopt. Toch was hij degene die SVA aan het derde doelpunt hielp. Een snoei hard en mislukte voorzet van links buiten Erik de Jong ging in de laatste minuut via de vuisten van de BFC-goalie in het net: 3-0 Het succes van Achterveld kon toen niet meer stuk. „We hadden verdiend gewonnen en goed gespeeld," meldde trainer Jan Drost. „We waren gretiq en vastbesloten om BFC onderuit te halen. Dat het na de rust ondanks enige omzetting zo goed gelukt is. is een prestatie van formaat." Op de vraag of we Achterveld nu tot de kampioens kandidaten kunnen gaan reken, hield de Nijkerkervener zich op de vlakte. „Het blijft nog steeds onvoorspelbaar wie aan het ein de van de rit met de hoofdprijs zal gaan strijken. Momenteel zijn nog zo n acht ploegen in de race. Na de winterstop zullen de klap pen pas gaan vallen," voorspelt de opgeluchte Achterveld trainer. AMERSFOORT - De Vocal Groep Amersfoort zal donder dag 20 december in De Brug in Amersfoort een kerstconcert ge ven met het thema: „X-masday is here". Vele klanken zullen in close- harmony-stijl gebracht worden te- samen met het eigen combo onder leiding van Bert Eerden Louis van Dijk zal er met zijn pianospel als gast optreden. Op dit moment zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar voor de prijs van 10,00 7,50 voor 60+/65+ en CJP-pas). Zowel overdag als 's avonds kunnen er kaarten besteld worden, telefoon. 19291 LEUSDEN - De damesformatie van basketbalvereniging de Green Giants heeft het tij (ein delijk) kunnen keren. Na weken achtereen van een overwinning verstoken te zijn geweest, schreven de Leusdense basket balsters weer eens een gede gen overwinning op hun naam. In de Vikinghal te Wijk bij Duur stede ging de Green Giants bij hekkesluiter Bourgondië op be zoek. De puntloze thuisploeg kon de naar een zege hunke rende Green Giants ploeg niet van de punten afhouden. Na een kleine voorsprong met de rust (21-22) liepen de Leusdena ren in de tweede helft naar een terechte 43-48 eindoverwinning uit. In de eerste helft gingen de da mes meteen vol goede moed en geconcentreerd aan de slag Door de Bourgondiërs vanaf het begin bijzonder weinig speelruimte te gunnen, werd de thuisploeg tot schieten van afstand gedwongen. En aangezien dat nou niet be paald het sterkste wapen van de hekkesluiter was. had deze tak- tiek van Green Giants succes Veel schoten gingen naast de basket Verdedigend stak het bij Bourgondië echter beter in elkaar zodat ook de Leusdenaren vaak het afstandschot moesten hante ren. Aangezien het schieten de Green Giants beter afging, was het logisch dat de Leusdenaren een aantal punten voorsprong na men. Lang kon de voorsprong niet in stand gehouden worden, omdat het een klein kwartier onderweg bij Bourgondië ineens beter ging lopen. Via een tussensprint ver dween de marge als sneeuw voor de zon hetgeen enige ontredde ring in de Green Giants-gelederen veroorzaakte. Toch gingen de da mes niet bij de pakken neer zitten. Kort voor rust zette de Giants al weer orde op zaken en werkte niet alleen de achterstand van vier punten weg maar nam brutaal (opnieuw) de leiding. (21-22). Na de hervatting ging de Green Giants op de ingeslagen weg door. De aanvallen werden rustig volgens het bekende patroon op gebouwd. Door goed passen van de spelverdeelster vielen er soms gaten in de Bourgondië-defensie en ontstonden er voor de Leus dense basketbalsters legio kan sen, die vaak doeltreffend werden afgerond. Op die manier liepen de 'Giants' steeds verder van de rode lantaarndrager weg. Manhaf tig probeerde de 'gastdames' om het dreigende onheil te voorko men Veel persoonlijke fouten wa ren het gevolg. Dat speelde Green Giants in de kaart De Leusdenaren hielden de deur be kwaam dicht en behaalden ten slotte op Bourgondië met de cij fers 43-48 een dik verdiende zege. De overwinning, na een aantal nederlagen op een rij, was een feit. Overige uitslagen Green Giants: Meisjes junioren - BZ'72 56-26 Heren 2 - Dunkers 48-52 Heren 3 - Irene 37-23 Jongens asp - Bourgondië 88-17 LEUSDEN - Morgen avond, woensdag 19 decem ber, houdt de Schaak vereni ging Leusden in het ontmoe tingscentrum „de Kom" aan de Hamersveldseweg een zogeheten „Bingo- Schaakavond". Alle schaak liefhebbers, lid of geen lid van SVL, kunnen aan dit ludieke evenement deelne men. Degene die de mooiste ingepakte rijksdaalder mee brengt mag met wit begin nen en heeft een extra kans op een mooie prijs. Om 20.00 uur gaat het schaakspekta kel van start. JEUGD LEUSDEN - Het derde tiental van de Schaak Vereniging Leus den (SVL) heeft vorige week woensdag de competitiewed strijd in de 3e klasse van de Sticht Gooise Schaakbond met een 6-4 overwinning afgesloten. Soest-ll kon niet verhinderen dat de Leusdenaren de derde zege op rij boekten en zich boven aan de ranglijst nestelden. Erwin Zijl stra aan het eerste bord, jeugd leider M. Roozenburg aan het derde bord, Jaap de Jager aan het zevende bord en T. Elschot en W. Schouten aan de laatste borden sleepten tezamen vijf punten binnen door de oppenen ten op een nederlaag te trakte ren. P. de Jager en A. Valkenburg stelden met een remise de zege veilig. Alleen D. v. Ooik en captain A. Rietveld konden het goede voor beeld van hun teamgenoten niet volgen hoewel dat voor het eindre sultaat geen nare consequenties had. In de huiscompetitie werd er weer een groot aantal partijen gespeeld. Koploper Harry Vosse- beld kwam verrassend genoeg te gen Gert Jan Fröberg niet verder dan een puntendeling terwijl het duel tussen Peter Sonder en Joop van Santen wegens tijdgebrek moest worden afgebroken en dus nog geen winnaar kreeg. Opvallend was verder de volle winst van Bert Uneken op Radbouw Berq. Alle uitslagen in de 14e ronde van de huiscompetitie op een rijtje: H Vossenbeld-G Fróberg '/2-V2 P. Sonder-J v Santen afg. B Uneken-R. Berg 1-0 E Eveleens-C. Vos '/2-V'2 T Zijlstra-A v. Nieuwenhuizen1-0 E Moed-C Kerkhof 0-1 Th. Wuts - L. Boogaard 1 -0 Tv. Garderen-H.Struiwig V2-V2 R. v. Loon-Z. Vroon 1-0 C. Veenendaal - L. Buurlage 1 -0 G. te Winkel-A v.d Steeg 1-0 R Stal-J Wuts 0-1 H Oostink-W vd.Pol 1-0 E. Verscuur-J. Boot 1-0 N. v.d. Meel-W. Schouten 1-0 H.v. Dalen-A. Wisman afg. J.v d Tang-J.v.d Linde 0-1 B. Uneken - E. Halkes De jeugdige schakers v< Schaakvereniging Leusden ten nog steeds op hun eerste winning in de Sticht-Gooiseb competitie Afgelopen woei moest het C1 -team thuis aant tegen Vegtlust-C1 uit Maa Het werd wederom een nip derlaag met de cijfers 2-3. Si Bruynsvoort aan bord 1 Terlouw aan bord 2 wisten d< punten voor Leusden binn halen Afgelopen zaterdag h zes jeugdspelers van Le meegedaan aan het jaa jeugdtoernooi van schaakclu nen. Het gaat de Leusdense spelers in toernooien kennell ter af dan in de bondscompet J? groep A wist Erwin Zijlstra plaats te bemachtigen, terwf' ter de Jager en Thom Wuts n categorie ook niet met lege h naar huis gingen. In groep B nestelde Mie Bruynsvoort zich eveneens 2e plaats, na vorig jaar in gt de 1e plaats te hebben be Hoewel hij nog in groep C spelen, achtte de toernooi hem daarvoor te sterk, zoda groep B werd ingedeeld. Dat n d in die groep een 2e plaat grijpen, is een uitstekende tie te noemen. In groep C einJop Sanne v. Bruynsvoort en Zijlstra op een gedeelde 3e maar via een resultatenvergi tegen andere spelers werd de 3e plaats toegewezen ook Gavin hield aan het to wat over. :bei deu 12 j; volt ren lijk lort lijn >en -ve ffen L ff UW It v ver 198 do >gg< j jor R4 ion LEUSDEN - Het harpduo Emily Heyens en Edward Witsenburg geeft donderdag 20 december een concert in de N.-H. kerk te Leusden-Zuid. Het is een optre den in het kader van de serie kamermuziekconcerten, geor ganiseerd door de Stichting Val leiconcerten. Het duo bespeelt tijdens dit concert verschillende instrumenten. Zo zijn voor de pauze enkelvoudige pedaalhar- pen te beluisteren van Erard en Erat uit omstreeks 1800. Na de pauze bespelen Edward Witsen burg en Emily Heyens dubbel- harpen van Lyon Healy, ge bouwd te Chicago in 1915 en 1975. Edward Witsenburg is geboren in Amsterdam. Hij was 17 toen hij de harpstudie begon bij Phia Berg hout. Na het eindexamen gymna sium vervolgde hij zijn studie aan het Conservatorium waar hij met diverse onderscheidingen het or kest- en solistendiploma be haalde. In 1959 verwierf Edward Witsen burg een van de hoofdprijzen in het eerste internationale harpcon- cours in Israël. Hij heeft een jaar gestudeerd bij de vermaarde har pist Marcel Grandjany in New York Witsenburg is docent aan het Ko- LEUSDEN - Een week na de lange begrotingsvergadering komt de gemeenteraad opnieuw in de vergadering bijeen, deze keer voor de gebruikelijke maandelijkse vergadering. Die vindt plaats donderdag 20 de cember om 19.30 uur in het ge meentehuis Op de agenda staat: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Subsidieverordening stadver- nieuwing 6 Inspraakverordening 7. Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van rk lagere school 'Kinderland' (leermiddelen) 8 Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijsweg 1920 ten behoeve van pc lagere school 'De Vallei' (vitrinekast en stoelen personeelskamer) 9. Diverse onderwijsvoorzienin gen ex artikel 50 Kleuteron derwijswet en ex artikel 72 van de Lager-onderwijsweg 1920 10. Renteloze lening ten behoeve van de EHBO-vereniging Ha- mersveld 11. Goedkeuring jaarrekening- 1983 en vaststelling kosten- vergoeding-1983 Stichting Federatieve Bibliotheekvoor ziening Leusden 12. Verkoop kavel grond aan de Hamersveldseweg 13. Verkoop kavel grond aan de Dissel 14. Verkoop van grond in Ha mershof-noord 15. Ontwerp-overeenkomst Ne derlandse Spoorwegen in zake reconstructie spoorweg overgang Groene Zoom- /Maanweg 16. Vaststelling krediet in reke ning-courant voor 1985 17. Vaststelling verordening on- roerend-goedbelastingen 18. Rondvraag 19. Sluiting ninklijk Conservatorium in Den Haag en aan het Amsterdamse Sweelinck Conservatorium, leidt zomvercursussen in Wales en geeft vele concerten in binnen- en buitenland. Sinds 1975 werkt hij, uitgenodigd door Harnoncourt, mee aan de Monteverdi-voorstel- lingen van het Opernhaus in Zü- rich. Witsenburg heeft in de loop van de tijd een verzameling har pen opgebouwd die reikt van de Middeleeuwen tot de moderne tijd Zijn collectie bestaat uit di verse originele instrumenten en een aantal kopieën. In 'lecture-re citals' demonstreert hij deze har pen Emily Heyens, geboren in de Ver enigde Staten waar ze tot haar 17e woonde, is met harp spelen begonnen toen ze twaalf was. Ze kwam naar Nederland om bij Phia Berghout aan het Maas Conservatorium haar studie te zetten. In 1972 behaalde solo-diploma, twee jaar lalfr Prix d'Excellence. Sint geeft Emily Heyens rege solo- en kamermuziekcon in Nederland, België en Duitsland. Ze is als eerst piste verbonden aan het Philharmonisch Orkest hoofdvakdocente aan Utrechts Conservatorium. Het programma dat het ha zal brengen bevat werke Georg Friedrich Handel, Ji h Sebastian Bach, Wol Amadeus Mozart, Johann laus Dussek, John Thoma van Delden en Carlos Sa Het concert begint om 20. en is voor jongeren tot f gratis toegankelijk. e R igs elle He hte ke ge I, bi C ng vt ling rst; rdt e. sar ore ton ts ,de bt )kk an< ko 'g« tht DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 VELUWEHAL BARNEVELD MN VANG: 19.00 UUR (ZML OPEN 18.00 UU! TOEGANG 7,50 Club Down Town: (Ajax selektieSportshop G.H. Rabobank Bameveld Lunteren (All-Starteam) Sporthuis E. J. R Roke-EVH Schueler-Sport Voorverkoopadressen: Bameveld: Schueler Sport. Jan van Schaltelaarstraat 56 Restaurant de Veluwehal 80U Nieuwstraat 15 Sportshop G H Jan van Schaltelaarstraat 5 Lunteren: Sportpark ..De Wormshoel V V Lunteren Ede: Sportshop G.H .Hol van Gelderland 30 Roke Decor. Parkweg 73 Club Down Town. Maandereind 53 Sporthuis Karssen b v Maandereind 45/47 Voorthulren; Sporthuis E J Roskam, Kerkstraat 1 Amersfoort: Kwiek, Julianapleimhoek Leusderweg Dit gala wordt mogelijk gemaakt door: Hoofdsponsors BDU Roke-EVH Club Down Town Rabobank Barneveld'lunteren Sporthuis E J Roskam Schueler Sport Sportshop G H Sponsors Oenkavit Nederland b v Voorthuizen ABC Autobandencentrum Bameveld I 8 V lnstailabebedrl|t Veenendaal Sporthuis Karssen b v Verzekenngsburo en Makelaardi| o.g A. van Ree GordiinenateherDe Zoom Ede Restaurant de Veiuwehal 8arneveids Bandencentrum ..Carservice Muzikale medewerking: Dans- en Amusementsorkest Budah uit EdF BVL 'ers bezig met be afwerking van hun nieuw onderkomen

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8