Kantongerecht Amersfoort Kindercarrousel Volksdansen is genieten Nieuwe aktiviteiten 't Claeverenblad Getuigen gezocht Laapeerseweg morgen klaar Avanti start met judo Bezichtiging R.K. Kerk te Achterveld The Chevy Cats in de Geut Vanavond vergadering Comité Milieuzorg Overlast vuurwerk Auto tegen lichtmast Kerstvakantie Tussen Tijds :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 LEUSDEN - Het Jeugdhonk, De Til en Blijhof organiseren de eerste week van januari een kin dercarrousel voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. De aktiviteiten worden gehou den op woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 januari in Het Jeugdhonk, Hamersveldseweg 100. De Til, Hamersveldseweg 30 en Blijhof, Ansfriduslaan 19. De kosten zijn 2.00 per kind per middag inklusiet iets lekkers. Als extra attraktie wordt op de laatste dag bingo gespeeld. Het programma is als volgt: woensdag 2 januari, 't Jeugd honk: Een kreatieve middag met veel spelletjes en veel knutselen donderdag 3 januari ,,De Til": Op deze dag is voor de kinderen de kans een echte grandioze Ne derlandstalige speelfilm en enkele tekenfilms te kijken, vrijdag 4 januari „Blijhof": Poppenkastshow: Op deze middag zijn ook de 4-jarigen van harte welkom Clown Benno geeft voor en achter de poppenkast een leuke voorstelling voor de kinderen van 4 t/m 6 jaar. Playbackshow: Voor en door meisjes en jongens van 7 t/m 12 jaar. Voor deze show moet je je van te voren opgeven. Kinderen die daar geen zin in hebben zijn na tuurlijk welkom als publiek Aan sluitend: bingo. Inschrijven op: vrijdag 28 de cember tussen 14.00 en 16.00 uur op Blijhof. Het wegdek van de Laapeerseweg is nu uitgevoerd in asfalt In het voorjaar komt er een slijtlaag overheen Vorige week werd de weg geasfalteerd. LEUSDEN - De reconstruc tie van de Laapeerseweg is morgen (vrijdag 21 december) klaar In enkele weken tijd is de in zeer slechte staat verkeren de weg veranderd in een fraaie geasfalteerde baan. In het voorjaar wordt de verbeterde Laapeerseweg voorzien van een slijtlaag. De reconstructie van de weg (kosten ruim één miljoen gulden) werd onvermij delijk toen van de zomer een hele rits populieren langs de Laapeerseweg omzwaaiden en het wegdek grondig vernielden. LEUSDEN - In boerderij 't Claeverenblad worden het ko mende jaar nieuwe aktiviteiten georganiseerd: - Kursus tekenen/schilderen. Op 8 januari 's morgens en daarop volgend elke dinsdagmorgen zal er gelegenheid zijn om onder leiding van een docent te schilderen, dan wel te tekenen of te aquarelleren, steeds van 9.30 - 11.30 uur Deze aktiviteit loopt het hele jaar door en is dus niet aan een periode gebon den. zoals bij de avondkursussen Alleen tijdens de schoolvakanties is de docent afwezig. Inlichtingen kan men verkrijgen bij Kees Vial. telefoon 943472. - Kursus textiele werkvormen. Vanaf 10 januari kan de groep textiele werkvormen worden uitge breid Allerhande textiele werkvor men kunnen gelijktijdig aan de orde zijn Ook hier is altijd de docente voor dit vakgebied aanwezig, be halve in de perioden van school vakanties De docente is er 's morgens van 9.30 -11.30 uur Ook bij deze groep is er geen sprake van kursusmatige aanpak Men kan individueel worden begeleid (tel 943472) - Kursussen op de avond. Voor etsen, glasgraveren, schilderen en etsen kan men ook 's avonds in kursusverband terecht Voor deze avondkursussen dient men zich evenwel aan te melden bij Latent Talent, die deze avondaktiviteiten in boerderij 't Claeverenblad orga niseert - Alle dagen, alle tijden. Alle dagen kan iedereen in de werk plaats komen werken, heel indivi dueel, zonder kursusverband. zon der docent, op tijden die men zelf wil, die men vooraf kan reserveren. Deelnemers krijgen de sleutel, om zich daarmee ook toegang tot de werkplaats te kunnen verschaffen, wanneer men maar wil, wanneer er evenwel ruimte is Inlichtingen aan de boerderij, De Brink 16, of per telefoon 943472 LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft van een jongen een doos met dertig rotjes in beslag genomen. De politie kwam hem op het spoor na klach ten uit de omgeving van de Wil genlaan over knallend vuurwerk. De rotjes waren geleverd door een inwoner van Leusden. Te gen hem werd ook proces verbaal opgemaakt. ACHTERVELD - Door sport vereniging Avanti zal men bij voldoende deelname met een afdeling Judo van start gaan. In verband hiermee is op donder dag 27 december om 15.00 uur een voorlichtings-bijeenkomst. Deze zal worden gehouden in de vergaderzaal van de Moespot. De heer Dotinga zal het één en ander komen vertellen over de judosport Degenen die belangstelling voor deze sport hebben, zowel jonge ren, ouderen en ouders zijn deze middag van harte welkom. De toe gang is gratis. ACHTERVELD - Gezien het succes van voorgaande jaren zal de R.K. Kerk te Achterveld op Eerste en Tweede Kerstdag van 16.00-17.00 uur weer open zijn voor bezichtiging. Eén der kos ters zal dan aanwezig zijn om de belangstellenden rond te leiden en uitleg betreffende het ée tr tij ander te geven. De toegair' gratis. nfe lag Te bezichtigen zijn onder ai de zeer fraaie kerststal mooie Maria-altaar. Het bee het Maria-altaar is rond 1450 vaardigd en is uitgestald in aangepaste inbraakvrije klun beeld getuigt van de vakmans van de onbekende houtsnijde twaalf apostelen van de cor niebank, vervaardigd door edelsmeden Jan en Eloy Bror ook zeker het bezichtigen wa en\ re,' e|rfl AMERSFOORT - De kantonrech ter, mr. Nuboer, die de strafzit ting van 13 december leidde, was mild in zijn oordelen. Het ging bijna alleen over snel heidsovertredingen die och tend, maar hoewel veel recidi visten de revue passeerden en de officier diverse malen een voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs eiste, werd deze zogenaamde stok achter de deur door de kantonrechter niet opgelegd. Wel soms forse boe tes, want sinds een recente wetswijziging kunnen voor snelheidsovertredingen die na 1 juli j.l. zijn gepleegd weer ho gere boetes gegeven worden dan de f 500,— die een tijdlang het maximum geweest is. Een automobilist die in Barneveld 145 km had gereden en al een paar veroordelingen op zijn naam had staan, trok - met succes - het boetekleed aan. Hij had schrifte lijk al zijn spijt en goede bedoelin gen betuigd en herhaalde dat nog eens met vuur op de zitting Aan gezien hij als vertegenwoordiger zijn brood niet kon verdienen zon der rijbewijs, was hij erg ge schrokken .Ik rijd beslist niet har der meer dan 100 km. Edelacht bare Een hogere snelheid waagde ik toch al niet in de buurt van Rotterdam en Den Haag. maar ja bij Barneveld!" Een rood stickertje op zijn snel heidsmeter geplakt herinnerde hem nu echter voortdurend aan zijn goede bedoelingen, aldus deze verdachte, die overigens wel constateerde dat heel Nederland hem inhaalde sinds hij bekeerd was „Laat heel Nederland u maar rustig inhalen", vond de kantonrechter, die zijn vreugde erover uitsprak dat verdachte echt de indruk wekte zich aan zijn goede voornemens te houden en daarom de voorwaardelijke eis van de officier liet vallen en alleen de boete overnam: 450,—. Hetzelfde gebeurde met een an dere automobilist die in Barneveld 150 km had gereden en al drie soortgelijke veroordelingen op zijn naam had staan. De kan tonrechter nam alleen de boete over en niet de eis om het rijbe wijs voorwaardelijk te ontzeggen. In beide gevallen overweegt de of ficier hoger beroep. Iemand uit Nijkerk, die voor de tweede maal terecht stond en nu 165 km gereden had, kreeg een boete van f 650— en een auto mobilist uit Barneveld die voor de eerste maal gepakt was. kreeg f 300 VEEL Voor het veroorzaken van een aanrijding in Bunschoten wegens het niet verlenen van voorrang werd tegen een mevrouw f 150,— geéist Hoewel er slechts blikschade was ontstaan die onmiddellijk naar tevreden heid geregeld werd, stonden goedwillende buren er op de poli tie te waarschuwen. Die maakte proces-verbaal op en dus werd het een strafvervolging. Mevrouw vond dat ze al genoeg gestraft was en had maar één commen taar op de geëiste boete, "vrese lijk veel'" Mr Nuboer maakte er f 120,—van Ook in Hoevelaken was een aan rijding ontstaan doordat geen voorrang verleend werd. Maar deze jeugdige verdachte was geen onbekende bij het kantonge recht en daarom lag de boete ook wat hoger Geëist f 250,— en op gelegd f 200,— AFSPRAAK Ook parkeerproblemen passeer- LEUSDEN - Een benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, dat viel de Leusdenaar W N Veerman ten deel. De versierselen die daarbij horen werden hem vorige week vrijdag opgespeld in Bunschoten waar hij als ingenieur werkzaam is bij Bouwbedrijf Smeyer B V. Ruim 25 jaar maakte de heer Veerman deel uit van de direktie van dit bedrijf waar hij de geestelijk vader en ontwerper werd van de zogenaamde Ekonorm Bouwmethode. Deze methode voor scholenbouw berust op het hoofdzakelijk werken met standaardmaten en het zoveel mogelijk gebruiken van niet op de bouwplaats vervaardigde bouwonderdelen Een voorbeeld daarvan is de SBBO school die nu in Leusden gebouwd wordt De heer Veerman, geboren in Bussum en nu woonachtig aan de Eikenlaan in Leusden vervulde meerdere funkties in verschillende bouwbedrijven, waarin hij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Op de foto de heer Veerman die onder toezicht van burgemeester J W Bol de versierselen opgespeld krijgt van zijn echtgenote den de revue Een mevrouw uit Leusden, die een bon kreeg om dat ze in de buurt van haar werk in Amersfoort nooit plaats kon vin den en daarom een verboden in- hammetje gebruikte, had van een aardige parkeerwachter te horen gekregen dat hij in het vervolg een oogje dicht zou doen als ze gratis gebruik maakte van een parkeermeter in afwachting van een centrale regeling voor alle werknemers van haar bedrijf De volgende parkeerwachter wist echter van deze afspraak niets af en bekeurde wel. De kantonrech ter zag er het nut niet van in om de "aardige" parkeerwachter op te roepen en aan zijn afspraak te herinneren, want deze ambtenaar was buiten zijn boekje gegaan en zou dan ook zijn toezegging op de zitting nooit erkennen. Voor ver dachte f 35,— boete STOFFEERDER Een stofferder, die zijn werk vaak in de binnenstad van Amersfoort uit moest voeren en geen zin had om ver te sjouwen met rollen vloerbedekking van 100 kilo, zag zich regelmatig ge straft met parkeerbonnen. ,,Een vergunning krijg ik niet, want dan moet ik langer dan twee da gen ergens bezig zijn en mijn werk is meestal in een halve dag klaar. Ik ben een kleine zelfstan dige, verdien f 90,— voor het leggen en moet daar regelmatig f 50,— van betalen voor een bon!" De kantonrechter advi seerde met klem om zich een brief tot B&W te wenden en ver oordeelde tot twee maal f 10,-. LEUSDEN - Een inwoonster van Leusden is met haar auto tegen een lichtmast langs Wal- I stro gebotst. Het ongeluk ge beurde doordat haar aandacht werd afgeleid door spullen die van de voorstoel rolden. Auto en lichtmast raakten beschadigd. LEUSDEN - Van vrijdag 21 december tot maandag 7 januari hebben de vrijwilligers van Stichting Tussen Tijds kerst vakantie. Gedurende deze dagen is het gebouw aan de Hamersveldseweg gesloten en zullen er geen aktivitei ten plaatsvinden LEUSDEN - Zaterdag 22 decem ber zal in Open Jeugd en Jonge ren Centrum 'de Geut' de for matie 'The Chevy Cats' optre den. Vóór dit optreden zullen de Rock 'n Roll cursisten van 'de Geut' in de gelegenheid worden gebracht om af te dansen. 'The Chevy Cats' is een Rock 'n Roll trio uit Utrecht De groep- naam is ontleend aan de Chevy (Chevrolet) van bassist Paul Hoe kendijk De gitarist, Frans, zorgt samen met drummer Hans voor de zang De entree voor het be zichtigen van deze Rock 'n Roll formatie bedraagt f 2,50 Voor verdere informatie OJJC 'de Geut', Zwarteweg 29, tel 033- 946848. SPORTSPLINTERS _ji 11 i Cl VOETBAL - De afdeling dag van v v Roda'46 gaat o december zaalvoetballen 14 00 tot 19.00 uur zal in spc De Korf ongeveer 100 man, or verdeeld in 12 teams, de aanbinden. LEUSDEN - De rijkspo Leusden wil graag in con komen met getuigen van t afzonderlijke ongelukken di< gelopen vrijdag gebeurden Het ene ongeluk was tui twee bromfietsers op het fiet: langs de Hessenweg in de t van Stoutenburg. Een jonger Achterveld en een uit Amersl kwamen frontaal met elkaar in sing. Ze moesten beiden naar ziekenhuis. Het tweede ongeluk gebi op het fietspad langs de Arnher weg, ter hoogte van de Maanv Een bromfietser met duopassa kwam ten val toen hij moest ui ken voor een grote groep fietst scholieren De duopassa moest aan enkele lichte verwon gen worden behandeld LEUSDEN - Afgelopen zaterdag werd in recreatiecentrum Blijhof aan de Ansfriduslaan jaarlijkse uitvoering van volksdansgroep Sameach Gan gehouden 's Middags voerden de kinde een geslaagde voorstelling uit voor hun ouders, broertjes en zusjes 's Avonds werd er tl verschillende groepen gedanst op muzikale begeleiding, ondersteund door twee zangeressen Het publiek genoot duidelijk van de uitvoeringen wat bleek uit het spontaan meezingen meeklappen. De dansen, waaronder verschillende dansen afkomstig uit de Balkan-landen en Israël, werden op voortreffelijke wijze uitgevoerd. sG SPORTSPLINTERS TENNIS - De junioren van LTV Lockhorst komen donderdag 27 december in het Tennis en Squash Centrum Leusden (TSLC) in actie tijdens het traditionele kersttennis toernooi. Van 11.00-14 00 uur wor den er dubbelpartijen gespeeld. De wedstrijden duren een half uur. Na afloop gaan de deelnemers naar het clubhuis op het BB-park, alwaar de prijsuitreiking zal plaatsvinden LEUSDEN - Na een algehele verbouwing werd afgelopen zaterdag schoonheids- en pedicuresa lon met de naam Babor aan de Hessenweg 211 geopend. Aansluitend op de openingshandeling was er voor genodigden en belangstellenden open huis. Volop verrast was Marjon Berg, eigenaresse van de salon met de aangeboden bloemen en vele geschenken. De behandelingskamer is geheel vernieuwd, van de modernste hulpmiddelen voorzien en ruim van opzet. Fysiotherapeut Wout Verhoef die al een aantal jaren in de voormalige winkel van de familie Van Dijk werkzaam is geweest, heeft in de salon twee ruimtes waarin hij zijn patiënten kan behandelen Op de foto Marjon Berg die een klant van een schoonheidsmasker voorzief. LEUSDEN - Vanavond houdt Comité Milieuzorg Leusden een openbare bestuursvergadering in de huiskamer van Groot Krak- horst. De aanvang is 20.0(\uur. De agenda luidt als volgt 1 Opening en mededelingen, 2. Vaststelling verslag 12-11- 1984, 3. Verslag deelnemersraadverga dering 20-11-1984, 4. Ingekomen stukken, 5. Verslagen en mededelingen werkgroepen. 6. Wat verder ter tafel komt, 7. Rondvraag en sluiting. Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 12