Aanslag 0GB oudere huizen, winkels :n bedrijfswoningen gaat omhoog Verkoop grond Hamershof-noord vanavond niet in gemeenteraad leeste inwoners hebben enig voordeel van veranderingen onroerend goedbelasting Openbare commissie vergaderingen in januari Belegger heeft nog geen besluit kunnen nemen Bomen uit voorzorg gekapt Kerstboom verbranding op 5 januari Vandaag in de Leusder Krant Ontmoeting voor ouderen rond kerst Oppas- centrale gesloten BDU m J=H n Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant; ABONNEMENT Maandag jongeren- special Geen krant ontvangen? Hooldredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Poslbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b g.g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 68 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor de meeste inwoners van Leusden zal de euwe verordening op de onroerend goedbelasting geen of luwelijks merkbare gevolgen hebben. De kans is groot dat i aanslag 1985 afwijkt van die van dit jaar, maar in zeer veel ivallen zal het slechts om verschillen ten voordele van de ilastingbetaler van zo'n 10% gaan. Wel zullen bewoners van oudere huizen en bedrijfswonin- n en winkeliers de gevolgen ondervinden van de aanstaan- donderdag door de gemeenteraad vast te stellen nieuwe rordening. Voor bedrijfswoningen gaat de aanslag met 12% nhoog, voor winkels met 25% en voor sommige oudere oningen zelfs met meer dan 30%. Het ziet er naar uit dat de ststelling van de nieuwe ver- dening aanstaande donder- ig in de gemeenteraad zonder te veel problemen gaat verlo- »n. In de maandag gehouden teciale vergadering van de adscommissie „Financiële en ;onomische Zaken'' had geen ir frakties veel moeite met het lorstel van het college van b. w., dat is gebaseerd op een >or het Bouwcentrum te Rotter- im uitgebracht advies. Met de euwe verordening tracht het imeentebestuur de onroerend ledbelasting meer af te stern en op do werkelijke waarde in it economisch verkeer van de belasten goederen. RONDSLAG Sinds 1972 wordt in Nederland onroerend goedbelasting geheven Op dat moment werden een aantal andere gemeentelijke heffingen onder deze nieuwe naam bij elkaar gevoegd De gemeentes werd de mogelijkheid geboden om bij het vaststellen van de aanslagen een keuze te maken uit twee verschil lende benaderingswijzen de grondslag kon ofwel de waarde in het economisch verkeer ofwel de oppervlakte van het onroerend goed zijn. Leusden heeft indertijd gekozen voor de oppervlakte- grondslag Sedert het jaar van in voering zijn de wettelijke bepalin gen enigzins aangescherpt en heeft er-ook-de nodige jurispruden tie plaatsgevonden Tenminste eens in de vijf jaar moet iedere gemeente bezien of zijn verorde ning met de bijbehorende factoren tabellen nog wel in de pas loopt met die aktuele ontwikkelingen Boven dien moet getoetst worden of de gehanteerde factorentabellen nog wel een redelijk juiste weergave tot stand brengen van de waardever houdingen Want, zoals iedereen weet. wil de waarde van onroerend goed in de loop der jaren nog wel eens aan veranderingen onderhe vig zijn. De toetsing vindt zowel plaats ten behoeve van de rechts zekerheid van de belastingplichtin- gen als ook om de voor de gemeen te belangrijke inkomsten uit deze belasting veilig te stellen Het onderzoek van het Bouw centrum. waartoe de gemeente raad had besloten, wees uit dat de tabellen, die Leusden hanteert, niet voldoende nauwkeurig op benade rende wijze de waardeverhoudin gen tussen de verschillende soor ten onroerende goederen tot uit drukking brengen. Voor de vaststelling van de on derlinge waardeverhoudingen be schikt het Bouwcentrum over lan delijke en regionale waardegege- vens van onroerende goederen Deze gegevens (verkoopprijzen, vraagprijzen, huurprijzen, stich- tingskosten, enzovoorts) vormen een aanvulling op de door de ge- meente verzamelde waardege- vens De belangrijkste voorstellen tot veranderingen, zoals die in het rapport van het Bouwcentrum wer den genoemd en die zijn overgeno men in het voorstel van het college, zijn de volgende Voor de bewoners van nieuwere woningen in Leusden zal de onroerend goedaanslag volgend jaar nauwelijks afwijken van die van dit jaar. 1. Een verlaging van de soort/ gebruik/aard-factoren met 5% voor flats, meergezinswoningen en vrij staande woningen. 2 Een verhoging van de soort gebruik/aard-factoren met gemid deld 12% voor de bedrijfswonin gen 3. Een aanpassing van de factor kwaliteit voor alle woningen Daar mee wordt vooral bereikt dat te laag ingeschaalde oudere woningen be ter op hun waarde worden geschat vervolg op pag. 3 LEUSDEN - Een stukje Asschatterweg tussen Middenweg en Hondsdraf ziet er ineens heel iders uit. Dat komt doordat de grote Italiaanse populieren in de tuinen langs de Asschatterweg door gemeente zijn gekapt Het venwi/deren van de bomen gebeurde op verzoek van de bewoners, die 3ng waren dat de populieren in de toekomst zouden omwaaien. De gemeente-eigenaresse van de iliaanse bomen, stelde na een onderzoekje vast dat er inderdaad gevaar voor omwaaien bestond o de plaats van de gevelde populieren zullen nieuwe, jonge bomen worden geplant Op deze archieltoto staan de Italiaanse populieren nog in volle glorie langs de Asschatterweg Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten Een sterke stijging van de kosten I waarbij vooral de verhoging van de I papierprijs een belangrijke rol i speelde, maken voor de Neder- landse dag- en nieuwsbladen een aanpassing van hun abonne- mentstarieven noodzakelijk In verband hiermede zijn onze I abonnementsprijzen per 1 januari 1985 als volgt samengesteld: Kwartaalabonnement 16,65 Halfjaarabonnement32,80 Jaarabonnement 64,60 Omgerekend komt de Leusder Krant op slechts 64 cent per num mer. waarvoor u een volwaardig nieuwsblad krijgt thuisbezorgd. Direktie Leusder Krant LEUSDEN - In de maand ja nuari worden de volgende commissie- en werkgroepverga deringen gehouden: Maandag 7 januari: Welzijn en Onderwijs Dinsdag 8 januari: Openbare werken en Ruimtelijke Ordening Donderdag 10 januari: Algemene Bestuurszaken Maandag 14 januari: Financiën Donderdag 31 januari: Raad De vergaderingen beginnen om 20.00 uur, de Raad om 19.30 uur en worden gehouden in het Ge meentehuis. 't Erf 1 De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1. telefoon 941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden LEUSDEN - Ook aan het begin van het komende jaar zal de gemeente Leusden in samenwerking met de brandweer weer de traditio nele kerstboomverbranding organiseren. Evenals vorig jaar wordt een aantal leuke prijzen verloot, het gemeen tebestuur en de brandweer hopen het hiermee extra aantrekkelijk te maken om de kerstbomen voor de „offi ciële"' verbrandingen in te leveren en zo het houden van wilde verbrandingen en het deponeren van kerstbo men op alle mogelijk en o mogelijke plaatsen tegen te gaan. De verbrandingen worden op 5 januari op twee plaatsen in de gemeente gehouden Op die dag kunnen de bomen vanaf 10 00 uur op de verbran dingsplaats worden ingele verd In Achterveld vanaf 13 00 uur, het is ook toege staan de bomen vrijdags er voor op de gemeentewerf Ha- mersfveldseweg 105 te bren gen Voor iedere boom die wordt ingeleverd ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de gehele gemeente worden 20 prijzen beschikbaar gesteld en nog eens 30 extra prijzen, die be staan uit het meemaken van een rit door de gemeente op een brandweerwagen De prijswinnaars worden om 16 45 uur bekend gemaakt De verbrandingen beginnen om 17.00 uur. De kerstboomver brandingen worden dit jaar op de volgende plaatsen gehou den ..Voor Achterveld op het terrein aan de Rentinckstraat Voor Leusden op het terrein achter de Koningshof aan de Centrumweg. De veranderingen in de OGB Dokter Boersema stopt als huisarts Sport pag. 3 Lapeerseweg bijna klaar Loep op Leusden, Kantlijn, Spaans Films met Kerstmis Servicepagina pag. 5 pag. 8 en 9 pag. 12 pag.13 pag. 15 pag.17 Aanstaande maandag verschijnt een special van de Leusder Krant in het teken van het Internationaal Jongerenjaar 1985. De eerst volgende gewone Leusder Krant verschijnt op donderdag 27 november Redaktie DOKTERSDIENSTEN Zaterdag/zondag 941210 Eerste Kerstdag 943300 Tweede Kerstdag 948111 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De verkoop van 2910 vierkante meters grond in Hamershof-noord is voorlopig uitgesteld. De Raad van Bestuur van So ciaal Fonds Bouwnijverheid, dat de grond wil kopen, is nog niet in de gelegenheid ge weest het concept koopcontract te bekrachti gen. Vanavond zou een voor stel tot verkoop van de grond in Hamersfhof-noord aan de orde komen in de gemeente raad. Dat is nu van de agenda geschrapt. Zoals bekend is het de be doeling dat het Sociaal Fonds Bouwnijverheid op het LEUSDEN - De tweede specia le Kerstbijeenkomst in WOL- Ontmoetingscentrum op don derdagmiddag (20 december) is helemaal volgeboekt. Ook don derdagmorgen. vrijdagmorgen en vrijdagmiddag kunnen oude ren terecht in het centrum aan de Hamersveldseweg. Alleen op beide Kerstdagen en Nieuwjaar is het WOL- Ontmoetingscentrum gesloten Ouderen zijn dus welkom op 24 december en ook op Oudejaars dag Het pntmoetingscentrum geeft in deze weken aan ouderen volop de gelegenheid om elkaar te ontmoeten, een kaartje te leggen, te biljarten, te praten enzovoort. De openingstijden zijn 's morgens van 9 30 tot 11 30 en 's middags van 13.30 tot 16.30 uur. braakliggend terrein aan 't Erf in De Hamershof een winkel/woon-complex gaat bouwen. Daarin moet ruimte komen voor een Albert Heijn, een postkantoor, winkelunits en 38 appartementen. Tegen de komst van AH is nogal was oppositie gerezen van Boni Markten BV die een vestiging in Leusdens hoofdcentrum heeft. Boni heeft aangekon digd (zie LK van dinsdag) om alle vereiste rechtsmaatrege len tegen AH te gebruiken. Ook al wordt de supermarkt in het ongelijk gesteld, dan nog kan de bouw van het winkel/wooncomplex aardig vertraagd worden. Dat bete kent dat de eerste paal voor het HEMA-warenhuis, dat er naast moet verrijzen, ook nog niet de grond in kan. Dit pro ject valt namelijk in dezelfde procedure als dat van het Sociaal Fonds Bouwnijver heid, waartegen de Boni be zwaar maakt. Het is niet ondenkbaar dat de Raad van Bestuur van het pensioenfonds - vanwege de verwachte moeilijkheden - het bekrachtigen van het concept-koopcontract met de gemeente heeft uitge steld. Officieel bevestigd wordt het niet. Volgens een woordvoerder van de ge meente neemt de Raad van Bestuur van het pensioen fonds begin februari een be sluit over de grondaankoop. LEUSDEN - De algemen op- pascentrale aan de Schutters- hoeflaan is tijdens de feestda gen gesloten. Van zondag 23 december tot en met woensdag 2 januari van het nieuwe jaar kan men geen beroep op een oppas doen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1