Vals spelen met vuurwerk Feestdagen niet in vuur en vlam Maandag 24 december 1984 AmersWoord no. 193 14 AmersWoord Tarieven 1985 voor gas, water en CAI Onlangs heeft de gemeenteraad de tarieven voor gas- en waterlevering en de aansluitkosten vastgesteld Tevens is de hoogte van de abonnementsgelden voor Centrale Antenne (CAI) en voor Gemeenschappelijke Antenne bepaald In onderstaande bekendmaking vindt u ze achtereenvolgens terug. Gastarieven 1 Het vastrecht bedraagt per geplaatste meter per jaar 57.- 2 Het vastrecht voor verbruikers van centrale blok- of wijkverwarming is 15.- per jaar Het vastrecht voor een dergelijke installatie moet minimaal 210.- per jaar opbrengen Het vastrecht voor een wooneenheid met een totale oppervlakte van minder dan 30 m-. gelegen in of bij een beiaardenhuis, verzorgings-, studenten- of verpleegstersflat is 7.50 per jaar De totale opbrengst van een dergelijke installatie moet echter minimaal 210,- pei jaar zijn Het vastrecht van de gemeenschappelijke ruimten in de zojuist genoemde instellingen is 0 25 per rrT vloeroppervlak 3 De pnjs per geleverde m3 bedraagt 0.556 Ondanks verzet van onder andere het gemeentebestuur van Amersfoort, heeft de minister van economische zaken besloten de gaspnjs per m 3 met 3 cent te verhogen De gemeenteraad zag zich genoodzaakt deze verhoging geheel te veaverken in het tanef 4 De pnjs van een m3 gas is gebaseerd op een gemiddelde calorische waarde. (8400 kcal m Als de calonsche waarde hoger of lager wordt gaat de m3-prijs evenredig mee omhoog of omlaag. Watertarieven 1 Vastrecht per geplaatste meter per jaar 58.20 2 Bij het aansluiten van meer dan één wooneenheid op één meetinrichtmg is per wooneenheid een vastrecht verschuldigd dat gelijk is aan het vastrecht per geplaatste meter per jaar 3 Pnjs per m3 0,79 Aansluitkosten gas en water A Aansluitkosten gas kleinverbruik (tot 170.000 m3 per jaar) en blokverwar- ming en water 1. Voor het tot stand brengen van een aansluiting op het hoofdleidingnet gas zijn door aanvrager de volgende bedragen verschuldigd: Diameter Aansluiting op Aansluitpunt Leggen van in mm de hoofdleiding meter leidingen per m' I 22 133.- 56.- 43.90 28 140- 85- ƒ46.10 35 145.- 111- 49.40 42 151- 141- ƒ57.10 63 151.— 141.- 49,20 2 Voor het tot stand brengen van een aansluiting op het hoofdleidingnet water zijn door aanvrager de volgende bedragen verschuldigd Diametei Aansluiting op Aansluitpunt Leggen van in mm de hoofdleiding meter leidingen per m1 15 144- 49- ƒ41.60 22 147- 56.- 43,90 28 194- 85 - ƒ46.10 35 198.- ïii.- 49.40 42 ƒ204.- 141.- ƒ57.10 3 Indien de gas- en wateraansluiting gecombineerd tot stand wordt gebracht zijn door aanvrager de volgende bedragen verschuldigd Diameter Aansluiting op Aansluitpunt Leggen van in mm de hoofdleiding meter leidingen per m1 Gas Water Gas Water Gas Water 15 nvi 81- nvt 49 - nvt i 34 22 ƒ74- 84.- 56- f 56 - 36.20 36 20 28 76 - 129- f 85 - 85.- 38 40 38,40 35 78- 131 - 111 111 ƒ42 80 42,80 42 80.- 133- 141 - 141 - f 48.30 43,30 10 11 4 De onder 12 en 3 vermelde tarieven zijn exclusief bestratingskosten. In voorkomende gevallen worden deze aan de aanvrager in rekening gebracht tegen de door de dienst gemeentewerken van de gemeente Amersfoort gehanteerde tarieven 5 Als naar het oordeel van het bedrijf aan het tot stand brengen van een aansluiting buitengewone kosten zijn verbonden kan het bednjf het boven de normale kosten uitgaande bedrag aan aanvrager in rekening brengen 6. Voor het aanleggen van een tijdelijke aansluiting gelden de hierboven genoemde tarieven Het weer opheffen van een tijdelijke aansluiting kost 55.-. 7 Voor het tot stand brengen van een aansluiting met een diameter groter dan 42 mm is een bedrag verschuldigd dat door het bedrijf wordt bepaald op basis van de kostprijs 8 Voor de berekening van het aantal m1 wegens het leggen van leidingen wordt in aanmerking genomen het aantal m' in openbare grond boven de afstand van 10 meter, vermeerderd met het aantal m' in andere dan openbare grond 9 De onder 8 bedoelde afstand van tien meter in openbare grond wordt gemeten vanuit het midden van de straat, weg of pad waarin de hoofdleiding ligt, of indien er twee hoofdleidingen zijn, vanaf de hoofdleiding waarop de aansluiting plaatsvindt Onder openbare grond wordt verstaan de aan het rijk, de provincie of de gemeente behorende openbare weg Voor het wijzigen of uitbreiden van een aansluiting is aanvrager een bedrag verschuldigd dat door het bedrijf wordt bepaald op basis van de kostprijs Centrale antenne inrichting 1 Het abonnementstarief zal in verband met de doorberekening van auteursrechten verhoogd worden a. voor het standaardprogrammapakket met 1.30 per maand b voor het zogenaamde overgangspakket met 0,98 per maand. 2 de auteursrechten voor de penode 1 juli 1984 tot en met 31 december 1984 worden niet aan de abonnees doorberekend Gemeenschappelijke Antenne-inrichting De tarieven voor de gemeenschappelijke antenne-inrichting in Amersfoort zien er als volgt uit: a voor aansluitingen in de wijk Schuilenburg waarvoor een bijdrage ineens ad 300 - in de aansluitkosten is betaald 50.16 b. voor aansluitingen in de wijk Dorrestein waarvoor een bijdrage ineens ad 300.- in de aansluitkosten is betaald 52.32 c. voor aansluitingen in de wijk Schothorst waarvoor een bijdrage ineens ad 300,- in de aansluitkosten is betaald 56 16 d voor aansluitingen in de wijk Schothorst waarvoor een bijdrage ineens ad 300.- in de aansluitkosten is betaald 89 28 e. voor aansluitingen in de wijk Rustenburg en Schothorst Z W 112.32 f voor de overige aansluitingen 123.12 Voor zover de levering aan verdere heffingen onderworpen is. worden deze aan de abonnee doorberekend (In verband met de heffing van auteursrech ten dienen bovengenoemde bedragen te worden verhoogd met 0,98 per maand). Alle vermelde bedragen zijn exclusief de veischuldigde BTW. Deze bedraagt 19% met uitzondenng van de watertaneven, waarvoor 5% geldt. De in dit besluit vastgestelde tarieven gelden met ingang van 1 januari 1985 Vergaderingen van raadscommissies en raad Algemeen bstuurlijke zaken (aanvang 19.30 uur) Onderwijs Stadsvernieuwingen Volkshuisvesting Culturele zaken, sport, recreatie en volksgezondheid Sociale zaken Financien, personeel en organisatie (eventuele uitloop) - Economische en milieuzaken (aanvang 19.30 uur) (eventuele uitloop) SOROenSTAVO Stadsontwikkeling en ruimtelijke ordening (extra vergadering) Raadsvergadering Omdat zoveel mensen en dieren te lijden hebben onder het afsteken van vuurwerk, zijn er in alle Neder landse gemeenten spelregels voor opgesteld. Wie zich daar niet aan houdt speelt vals 2januan 3 januari 7 januan 8 januan 9januan lOjanuari 15 januari 14januari 22 januan 17 januari 21 januan 29 januan Alle vergadenngen zijn toegankelijk voor belangstellenden Het is mogelijk dat ze door een besloten vergadering worden gevolgd Ze vinden plaats in het stadhuis De agenda's met bijbehorende stukken liggen vanaf vier dagen vóór elke vergadering ter inzage in de Informatiewinkel van het stadhuis Belangstellenden mogen in een openbare commissievergadering het woord voeren, als zij dat tevoren aan de voorzitter meedelen. In de raadsvergadering mag het publiek niet aan de discussie deelnemen De commissievergadenngen beginnen om 20 00 uur, tenzij een andere tijd is aangegeven Omdat in de aanvangstijd van een commissievergadering wel eens ter elfder ure verandering optreedt, doet u er goed aan. als u een vergadenng wilt bezoeken, op de dag zelf de Informatiewinkel (63 65 01te bellen Amersfoort 24 december 1984 Tips van de brandweer Elk jaar gaat de feestelijkheid van de kerstdagen en Oud en Nieuw voor menigeen in rook op. Om zulke ellende te voorkomen geeft de brandweer hier een lijstje met even eenvoudige als belangrijke tips. Kerstboom Controleer even of de keistboom niet te dicht bij gordijnen of andere makkeluk vlam vattende dingen staat En staat hij wel zo stevig dat hij niet makkelijk omver gelopen of gestoten kan worden? Wie nog echte kaarsjes in de boom laat branden moet die echt constant in de gaten blijven houden Eén ogenblik van onoplettendheid kan al genoeg zijn voor het veranderen van de boom in een fakkel Controleer ook de bedrading van de elektrische kerstboomverlichting op beschadigingen. Is het verlengsnoer ongeschonden en ligt het zo dat niemand erover kan struikelen Doe de verlichting uit bij het slapen gaan en laat hem niet branden als er niemand thuis is Oliebollen Dat de vlam in de pan slaat voorkomi men door het gas lager te draaien als het beslag in de pan gaat. In de gemeente Amersfoort mag dit jaar alleen op 28, 29 en 31 december vuurwerk worden verkocht En de ..scheidsrechter'- in dit geval de politie - zal je niet opschrijven als je het afsteekt tussen zes uur 's avonds op 31 december en twee uur 's morgens op 1 januari O O Laat een pan met hete olie nooit onbeheerd achter Zorg ervoor een goed passende deksel onder hand bereik te hebben En laat geen kleine kinderen in de keuken tijdens het bakken Zou de vlam in de pan slaan, sluit dan met de ene hand de gastoevoer af en schuif tegelijk met de andere van het lichaam af. een passend deksel op de pan Probeer nooit de brandende olie met water te blussen en ga in geen geval met de brandende pan lopen Laat nadat de vlammen zijn gedoofd, de pan geruime tijd rustig staan Vuurwerk Bewaar vuurwerk bij voorkeur in een trommel of bus op een veilige, droge plaats, als het kan niet in huis Denk bij het afsteken aan de brandbaar heid van rieten daken, open opslag plaatsen van brandbare materialen en dergelijke Zorg dat alle ramen en deuren zijn gesloten Gebruik voor het afsteken geen lucifers, maar een gloeiende sigaret of sigaar en ga een paar passen achteruit zodra de lont brandt Probeer een ..weigeraar niet opnieuw aan te steken Zet vuurpijlen in een met zand gevul de fles of. beter nog. in een fles die half in de grond staat Vuuiwerk in de hand ontsteken is gevaarlijk, met ontstoken vuurwerk gooien nóg gevaarlijker Expenmen- teerer nooit mee Maak geen bundels ter verkrijging van een knal-effect levensgevaarlijk. Kaarsen Zet kaarsen in kandelaars die niet makkelijk omvallen, die zelf niet brandbaar zijn en die de kaars stevig vasthouden Houd kaarsen uit de buurt van verwarming, kachel of open haard want als ze zacht worden buigen ze door En laat ze nooit onbeheerd branden Bekendmakingen van de gemeente Amersfoort

Leusder Krant | 1984 | | pagina 14