Van lichtgewicht rugzak tot elektronische „flipper"-kast JONGEREN ALS ECONOMISCHE DOELGROEP Vrije tijd MAANDAG 24 DECEMBER 1984 16 Jongeren als economische doelgroep Dit is geen zwaarwegende be schouwing, maar een signale ment. Jongeren als economische doelgroep in het jongerenjaar 198S: wat hebben we daarvan te verwachten? Er zit duidelijk méér brood in voor ons bedrijfs leven. Want werkloosheid of niet: elke jongerengulden blijft rollen. Van lichtgewicht rugzak tot elektronische flipperkast LI Jeugdwerkloosheid, kortingen op de uitkering en het zakgeld. Je zou zo zeggen, dat zoiets zijn weerslag heeft op het bestedingspatroon van de ge middelde jongere. Maar wie op een zaterdagmiddag enige tijd in de ver schillende winkels vertoeft, waar jon geren bij voorkeur hun geld besteden, zal ongemerkt tot de konklussie ko men, dat er niet veel is veranderd. Goed, er worden méér platen en cas settes gekopieerd dan vroeger het geval was, maar er worden nog steeds veel gramofoonplaten verkocht, al dan niet uit de aanbieding van de week. En wat te zeggen van de video spelletjes die als broodjes over de toonbank gaan? De jongeren als eco nomische doelgroep: er valt nog steeds veel aan te verdienen. door Bert Vos De Hilversumse omroepen hadden het wat dat betreft goed bekeken met hun speciale jongerenclubs Zonder mi nister Brinkman als permanente stoor zender, zouden de initiatieven van de omroepen ongetwijfeld een groot suc ces zijn geworden LICHTGEWICHT Ook verschillende reisorganisaties hebben speciale jongeren-reisklubs of op z'n minst interessante aanbiedingen voor jongeren, die voor met al teveel geld toch genoegelijk op vakantie wil len Dat daarbij weinig wordt overgela ten aan de fantasie van de reislustige jongeren zelf, maar allerlei „leuke din gen" ter plaatse worden georganiseerd, is een vast gegeven Het meer nieuws gierige deel van de jongeren sjort de rugzak om en steekt langs 's Heren v/egen de duim omhoog op weg naar het onbekende. Een hele industrie houdt zich derhalve bezig met het ver vaardigen van lichtgewicht rugzakken en dito tentjes ten behoeve van deze economisch gezien toch wel interessan te doelgroep. HARDHOREND En wat te denken van de talrijke al dan niet reizende discotheken, die de honderden daarvoor al dan niet ge schikte zalen volplempen met gekleur de en flitsende flikkerlampen, de ge luidsversterking op vol zetten en etter- lijke honderden watts aan geluidsver- mogen de zalen inblazen tot groot ge noegen van de steeds hardhorender v/ordende jeugd? De drive-in-shows zijn met meer weg te denken. Compleet met posters, stickers en wat al met meer aan fraai reclame-uitingen die de des betreffende industrie op de been moet houden. CLIP Video-clips. De gevisualiseerde reclame-spots van onze vaderlandse platen-industrie Hele volksstammen jongeren zitten aan de buis gekluisterd als Toppop, Je ziet maar, Countdown en hoe al die andere programma's mogen heten, worden uitgezonden om dezelf de jongeren te venellen, welke hits zich nu v/eer op hun belangstelling mogen verheugen Geen minister die daar enig kwaad inziet en daarom Sky Channel zonder blikken of blozen toelaat op de Nederlandse kabels Wie zei ook al weer dat reclame buiten de STER met was toegestaan op de Nederlandse televisie? Maar de groep waarop deze reclame-spots is gencht zou wellicht massaal in opstand komen indien de clips zouden worden verboden BITS Huiscomputers. Een beetje toe- komstbewuste jongere kan er niet meer buiten, zo wordt in flitsende reclame-campagnes onophoudelijk verteld. En nu op scholen het vak „informatica" is doorgedrongen, wordt de wens van de computer industrie automatisch een realiteit en Snuffelen in de plalenbakken mei aanbiedingen

Leusder Krant | 1984 | | pagina 15