Veel variatie en aktiviteit in nieuw ondernemerscentrum Parkeerregeling in de binnenstad 61 bofkonten bij kerstboombranden Pas op voor CAI>bedrog Maandag 24 december 1984 AmersWoord no. 193 15 AmersWoord ft Informatie van de Gemeente Amersfoort Redaktieadres: Stadhuisplein 13811 LM Amersfoort Telefoon 033-636311 Job Creation: de helpende hand voor startende ondernemers ..Ondernemen kun je vergelijken met een olievlek. Langzaam maar zeker wordt hij groter." Aan het woord de heer J. A. de Gruijl van het Amersfoortse Job Creation projekt. Met financiële steun van de gemeente moet Job Creation proberen, door het helpen van startende ondernemers, in 2 jaar zo'n 200 arbeidsplaatsen te creeren. J A. de Gruijl - J v d. Kooi) - H Rog J. de Gruijl, een van de dne mensen waarop het projekt steunt, vertelt. „Officieel zijn we op 22 oktober begonnen in dit pand Nijver- heidsweg-Noord 60 Hier kun nen startende ondernemers kantoor- of bedrijfsruimte huren Dat is op zich voor hen al erg belangrijk, omdat zij in de meeste gevallen al genoeg hebben aan en kele tientallen m~ Kleine ruimten huren is erg moeilijk Meestal zit je dan ook vast aan meer ruimte dan je eigenlijk nodig hebt Een beginnen de ondernemer kan zijn geld wel beter besteden Gratis Maar Job Creation doet meer Zo toetst zij de haalbaarheid van de plannen van de ondernemer, helpt zij met de voorbereiding van en begeleidt zij de krediet- en subsidie aanvragen en geeft ze ondersteuning bij alle startproblemen, die bij een nieuw bedrijf of uitbreiding horen En al die diensten zijn kosteloos. Overigens is dit maar een greep uit het veelomvattende takenpakket van Job Creation J de Gruijl. ..Al onze taken zou je onder één noemer kunnen onder brengen 'training on the job' En daar komt ontzettende veel bij kij ken. Het Job Creation Team bestaat uit praktijk-mensen Zo ben ik ook on dernemer geweest. Dus je weet waar je over praat Je kent de problemen die mensen kunnen tegenkomen Maar we beginnen altijd bij het Speciaal voor bezoekers Op 1 januari 1985 begint een proef met een parkeerregeling voor mensen die gedurende langere tijd op bezoek gaan bij bewoners van de binnenstad. Deze bewoners kunnen voor hun bezoek bij de DGA een of meer dag-ontheffingen afhalen. Legeskosten 2.50 per ontheffing Met zo'n bewijs achter de voorruit mag het bezoek parkeren op plaat sen met het bord ..parkeren alleen voor vergunninghouders En wel op het Boldershof. Mooierplein Zuidsingel ter hoogte van het kloos ter Westsingel ter hoogte van het Davidshof en Waltoren Deze plaat sen liggen zodanig dat het altijd mogelijk is de afstand tussen auto en bezoekadres binnen de 150 meter te houden. Een dag-ontheffing is alleen geldig op de datum die erop staat aangege ven Legitimeren Wie een of meer dag-ontheffingen afhaalt moet met een geldig identi teitsbewijs aantonen dat de aanvra ger in de binnenstad woont De aanvrager hoeft dus niet per se zelf te komen Houders van een parkeer- vergunning of -abonnement kunnen ermee volstaan dit bewijs te tonen Onder binnenstad wordt verstaan het gebied binnen de Stadsring. Flierbeeksingel. Scheltussingel Schimmelpennickkade en een deel van het Smallepad Dus de zone waarin het bord geldt met de beteke nis je mag nergens parkeren behal ve op plaatsen waar is aangegeven dat het wel mag. Men kan voor een dag-ontheffing bij de Dienst voor Geldverkeer en Ad ministraties. Eemstraat-Oost 58. te recht bij loket 3. op werkdagen van 8.30-12.15 uur en van 13.30-15.00 Gegevens Omdat het om een proef gaat zal de medewerker(ster) achter loket 3 van de DGA vragen naar de reden van de aanvraag Dat is dus niet uit nieuwsgierigheid, maar om erachter te komen voor welke soorten bezoek (bejaarden, gehandicapten, logés en dergelijke) de dag-ontheffingen wor den aangevraagd Aan de hand van die gegevens zal dan - vermoedelijk l De raadscommissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken gaat in een van de komende vergaderin gen de mogelijkheden bekijken van een eigen gemeentelijk om- budsteam. 1 Voor de wederopbouw van het torentje op de Elleboogkerk heeft het ministene van Welzijn. Volks gezondheid en Cultuur een be drag toegezegd van 256.473.- I Naast de Midland Sporthal aan het Valleikanaal komt een 7 me ter hoog kunstwerk te staan van de kunstenaar Peter Rolf, die ook het plastiek bij het eind (of be gin7) van De Kamp heeft ge maakt Z n nieuwe schepping heet Varga-veter MA. T/M ZA 8.00 h - 19 00 h KOOPAVONDEN TOT 21.00 h na een halfjaar - worden nagegaan of er veranderingen in de regeling gewenst zijn. Voor meer inlichtingen erover kan men bellen 636480 richten Korte berichten - Korte berichten - berichten - Korte berichten - Korte bericht en Korte berichten Korte berichten - Korte Burgemeester en Wethouders zullen aan de raad voorstellen een krediet te verlenen van 2.975,- voor een bodem- en grondwateronderzoek van het perceel Soesterweg 73-75 De Nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur is op 2 januan (19 30 uur) in de grote trouwzaal van het stadhuis Het ensemble En suite" zorgt voor de muziek De Gemeentelijke Reinigings- en Vervoersdienst heeft al meer dan 30 compostvaten verkocht Die zijn bij de GRV verkrijgbaar voor de inkoopprijs van 113.- Redactie Bureau Voorlichting Foto 's Foto Bell begin Dus bij de haalbaarheid én de bereikbaarheid van de ideeën. Om dit te toetsen gebruiken we allerlei hulpmiddelen zoals vragenlij sten die iedere ondernemer diep laten nadenken over hun bedrijf en wat zij daar uiteindelijk mee denken te bereiken." 20 starters Job Creation biedt niet alleen de helpende hand aan startende onder nemers. Hulp wordt ook gegeven aan bestaande kleinschalige bedrij ven die willen uitbreiden. Tot nu toe zijn zo'n 80 aanmeldingen ontvan gen Van 20 ondernemers heeft Job Creation de haalbaarheid bekeken. Daarvan zijn er inmiddels 6 van start gegaan De overige aanvragen wor den nog bestudeerd De 20 ondernemers zorgen in ieder geval al voor veel variatie in het Amersfoortse bedrijfsleven Een aantal voorbeelden een gra fisch ontwerper, een laboratonum. een ontwerper in nijverheidsartike len, een bureau voor kantooradvie zen. een bouwtechnisch bedrijf ge specialiseerd in Finse bouwstijlen en een groothandel in Mexicaanse le vensmiddelen .De ondernemers onderling weten elkaar al aardig te vinden Zo heeft de groothandel in Mexicaanse le vensmiddelen de grafisch ontwerper gevonden voor het maken van foto's om zijn produkten meer bekendheid te geven We denken dat dergelijke samen werkingsvormen in de toekomst meer gaan voorkomen. Als in de loop van januari alle ruimtes in ons pand in gebruik genomen zijn wor den die onderlinge kontakten ook veel groter Je komt elkaar dan in de wandelgangen tegen. Daarnaast streven we ernaar om een kantine een plaats te geven in het Job Creation-pand aldus de heer de Gruijl. Vak apart Het projekt is opgezet door de Stich ting Startende Ondernemers Amers foort. In deze stichting zitten verte genwoordigers van de gemeente en het lokale bedrijfsleven Aanleiding om Job Creation naar Amersfoort te halen zijn de verschillende succes volle initiatieven van deze organisa tie elders in ons land. Job Creation is een zelfstandige on derneming die het creëren van ba nen als een vak apart beschouwt J de Gruijl Ons uitgangspunt is dat mensen graag een eigen bedrijf wil len beginnen of een bestaande on derneming willen uitbreiden Maar er moeten veel praktische hindernissen worden genomen om zon idee uit te voeren. Wij proberen die hindernissen te vertalen naar de ondernemer maar ook naar buiten: bijvoorbeeld naar banken of een gemeentelijke instel ling Het Job Creation Team perlaat over 2 jaar het pand aan de Niiverheidsweg-Noord. Als alles naar wens verloopt is dit dan een levendig ondernemerscentrum waar zelfstandig gewerkt wordt door een groot aantal, nu nog startende on dernemers. Telefonisch is Job Creation te bereiken onder 033-622602. Er is iemand gesignaleerd die aan de deur geld vraagt voor de aansluiting op de Centrale Antenne-Inrichting. Betaal in geen geval' Wie iets verschuldigd zou zijn in verband met een CAI-aansluiting ontvangt een rekening van het CAl-bedrijf of heeft een ondertekend formulier van een aannemer. 2000,- aan prijzen Als de kerstbomen hun feestelijke plicht hebben gedaan, zorgt de Amersfoortse jeugd ervoor dat ze op een waardige, dus óók feestelij ke. manier aan hun eind komen. Meisjes en jongens halen ze op en brengen ze naar een van de vier plaatsen waar ze voor élke boom een lotje krijgen. Per inleverplaats worden 15 prijzen verloot, waaronder radio-cassettere corders, radio's en walkmen En dan is er ook nog één gemeente lijke hoofdprijs een meisjes- of jon gensfiets Brandstapels Hier een overzicht van de dagen waarop en de plaatsen waar de kerstbomen ingeleverd kunnen wor den en in vuur en vlam zullen opgaan: woensdag 2 januari - hoek Weg van de Vrijheid/Van Randwijcklaan. donderdag 3 januan - parkeerterrein Ringweg Dorrestein/Ringweg Ran denbroek. vrijdag 4 januan - parkeerterrein Sportlaan in Hoogland, vrijdag 4 januari - speeltuin Rivie renwijk. Dollardstraat (Soesterkwar- tier) Het inleveren van de bomen en de opbouw van de brandstapel begint >teeds om twaalf uur s middags Om half zeven 's avonds gaat de stapel in de fik. Meewerken Omdat niet alleen 61 jeugdigen. maar alle Amersfoorters iets bij deze georganiseerde kerstboomverbran dingen winnen (allerlei brandjes op ongewenste plaatsen met alle daaruit voortkomende nangheden worden er door voorkomen) zullen de Amersfoorters er wel aan willen mee werken. Een kleine moeite, je hoeft alleen maar even op te letten dat de boom niet te vroeg of te laat buiten de deur wordt gezet Trekking Op zaterdagmorgen 5 januan om half elf s morgens is in de kantine van de Gemeentelijke Reinigings- en Vervoersdienst. Nijverheidsweg- Noord 35. de trekking van de win nende loten. De uitslag wordt in AmersWoord van 9 januari bekend gemaakt.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 16