Vrije tijd MAANDAG 24 DECEMBER 1984 17 oeginnen talrijke jongeren plezier te krijgen in het „knutselen" met bits en bytes, schieten de verschillende com puterclubs als paddestoelen uit de grond en worden de voor de jeugd veel te dure computerprogramma's soms bij tientallen tegelijk geko pieerd en voor een paar gulden op de illegale markt gegooid. Grote warenhuizen brengen voor re delijke klinkende prijzen volledige computerpakketten op de markt, die - als de ouders welwillend bij willen spnngen - snel hun weg vinden naar de diverse huiskamers, waar met alleen allerlei spannende video-spelletjes het ,Mens erger je nieten" hebben verdron gen, maar waar zelfs een poging wordt gedaan om de huishoud-financien com puter-technisch onder de krue te krij gen Want men ontkomt toch niet aan bezuinigingen en dat kan die computer pnma voor je regelen, metwaar? GAME Als je werkeloos bent en teveel tijd hebt, wil je wel wat Vnje tijd, wat doe je ermee? Sommigen hebben hobby's, an dere jongeren storten zich in het vrijwil ligerswerk Maar ook een niet te onder schatten groep zwerft vaak doelloos langs de straat, bevolkt de open jonge rencentra of vergokt de laatste gulden in de speelautomaten vol elektronisch vernuftige video-spelletjes, die al lang de degelijke flipperkast hebben ver drongen. De eenarmige bandieten slor pen de ene gulden na de andere op en leveren daarvoor tijdelijke spanning De verhuurbedrijven van dit soort appa ratuur floreren. Hun economische doel groep zal nog wel even door blijven gaan met deze vorm van passief-akueve vrijetijdsbesteding En waarom ook niet zolang het geen soort verslaving wordt, waardoor andere middelen" moeten Hel moderne Hipperen' de talrijke spannende opwindende video-games zorgen voor een prima uitlaatklep worden aangewend om het spel te kunnen blijven spelen9 BLAUW Je bent jong en je wilt wel eens wat. Het is duidelijk, dat op alle mogelijke manieren ervoor v/ordt gezorgd, dat er een ruime keuze is m wat je wilt Onze samenleving laat de al dan met werkelo ze jongere niet m de kou staan, zolang er geld m het laatje komt. Elke jongeren- gulden kan zowel passief als aktief worden besteed En mocht je van me ning zijn, dat je wat opzij moet zetten voor de toch al zo ongewisse toekomst met kansen op nog meer kortingen op de uitkeringen, dan zijn er nog altijd de banken, die de jeugd van nu in alle mogelijke toonaarden laten weten, dat zij de meest ideale spaarrekening heb ben En ook de PTT laat zich met onbetuigd. Immers giroblauw past bij jou, nietwaar? 1985 uitgeroepen tot het jaar van de jongeren. Ongetwijfeld zullen er heel wat campagnes worden uitgedacht om dit extra te accentueren met aller lei fantastische aanbiedingen. De super-de-luxe-verzorgde-maffe- hotelreizen in clubverband naar zuid- Spanje of daar waar alles plaats vindt, waar alles gebeurt. De meest fantasti sche rugzak-reizen naar het dak van de aarde of nog hogerop. En nog véél, véél meer... 1985 het jaar van de jongeren. Erg aardig bedacht natuur lijk, maar voor zover we het kunnen bekijken, is het voor het bedrijfsleven elk jaar een jongerenjaar. Als nu o< onze regering.Maar ach, laten v het leuk houden. Huiscomputer een must voor de moderne jeugd Een eenzame jongere bij de afdeling rekenmachines een symbolisch beeld voor de toekomst

Leusder Krant | 1984 | | pagina 17