êi X D'66 en PvdA willen snel praten over verplaatsing autosloperij Heel Achterveld kwam afscheid nemen van dokter Boersema lal Raad stemt in met nieuwe 0GB- verordening mism- Maatregelen voor fietspad in bocht Heiligebergerweg SOHA huurt kantoor ruimte bij Biezenkamp Kat met bamboestok gedood VUURWERK CË Gemeentehuis even dicht Inbrekers) had(den) dorst B&W doen in januari concreet voorstel Vandaag in de Leusder Krant BDU m J H fin Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusdei krant ïf4: |v v v._' Zéér grote sortering siervuurwerk 25.- Sigarenmag. Schut FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 27 DECEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 70 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De frakties van D'66 en PvdA in de gemeen teraad willen dat er snel in het openbaar door de raad gesproken wordt over de voorgenomen verplaatsing van de autosloperij bij 't Sluisje. Het plan om de fami lie, die de autosloperij runt, een nieuwe plaats te geven in de wijk 'De Wetering' moet volgende maand in de betreffende raadscommis sies besproken worden, vin den PvdA en D'66. Volgens Oostra (D'66) en De Weerdt (PvdA) heeft het plan tot ver plaatsing grote onrust in de wijk De Wetering ver oorzaakt. Een en ander brachten de beide woordvoerders naar voren tijdens de rondvraag van de raadsverga dering van afgelopen donderdag. In een reaktie zei wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Or dening) het te betreuren dat de voorgenomen verplaatsing nu al naar buiten was gekomen. Hij be vestigde overigens, dat over de nieuwe lokatie bij de tennisbanen langs de Randweg overeenstem ming bestaat tussen provincie en gemeente ,,Maar we moeten over de financiering van een en ander nog gesprekken voeren. Die vroegtijdige publicatie heeft onze onderhandelingspositie wat dat betreft verzwakt", aldus Wa genaar. Zijn collega Van Wou denberg (CDA, Welzijn) zei dat het college naar zijn mening 'he lemaal op de goede weg is' met het verplaatsingsplan In de wijk De Wetering wordt daar anders over gedacht Verontruste bewoners wijzen er op dat nu twee woonwagencentra vlak bij el kaar zouden komen. Aan de Mid denweg is al een woonwagencen trum met maximaal vijftien stand plaatsen gepland Men vraagt zich af of twee centra zo dicht bij elkaar niet tot problemen zal lei den. Bovendien zien de bewoners een autosloperij in een woonwijk totaal niet zitten. Het college kampt echter met het probleem, dat de autosloperij van de woonwagenfamilie op de hui dige plaats niet gehandhaafd kan blijven. Nadat huisvesting van de familie in huizen niet het ge wenste resultaat had opgeleverd, werd haar een locatie langs het kanaal bij de hockeyvelden als noodoplossing aangeboden De autosloperij zit daar echter in strijd met het bestemmingsplan en de provincie heeft geen mede werking willen verlenen aan lega lisering er van. Allerlei andere lo- katies in de gemeente stuitten eveneens op bezwaren. Op de vragen van Oostra en De Weerdt liet het college weten, dat het onderwerp besproken gaat worden in de raadscom missies 'Welzijn' en 'Ruimte lijke Ordening'. In januari zal dat echter waarschijnlijk niet meer kunnen, omdat de voorbe reiding van het voorstel zo ver nog niet is. ACHTERVELD - Vele honderden Achtervelders hebben vrijdagavond van de gelegenheid gebruik gemaakt om af scheid te nemen van dokter Boersema en zijn echtgenote. Daarvoor kon men tussen 19.00 en 21.00 uur terecht in „Ons Gebouw", maar al lang voor het aanvanqstijdstip had zich een lange rij wachtenden gevormd. En de afscheidsreceptie liep uiteraard ook stevig uit. Pas tegen tienen schudde dokter Boersema, die per 1 januari bedrijfsarts wordt, de laatste handen. Niet alleen de patiënten uit Achterveld waren aanwezig, maar ook velen uit Leusden en Stoutenburg. Omstreeks 20.00 uur werd het afscheid nemen onderbroken voor het aanbieden van een afscheidsgeschenk van je patiënten. Het was Ali Wijn tjes die het woord voerde en geheel op rijm een kort overzicht gaf vanaf de komst van dokter Boersema in het dorp tot heden. Niet alleen zijn werk als huisarts maar ook zijn andere activiteiten werden naar voren gebracht. Ook zijn liefhebberijen en hob bies werden niet vergeten. Na mens de patiënten werd de heer Boersema een originele Ikoon aangeboden. Blijkens het bijge voegde certificaat was de Ikoon uit 1800. Zijn echtgenote werd in de bloemetjes gezet. „GOEDE DAG" De heer Boersema dankte voor dit geweldige geschenk. ,,lk ben geheel overweldigd door dit ge schenk. Het is niet groot zoals reeds gezegd werd, doch wel zeer waardevol We zullen niet alleen terug denken aan deze avond, doch ook aan die zestien jaar praktijk hier in Achterveld Zoiets had ik zeker niet verwacht Dat ik mijn werk hier zo heb kunnen doen heb ik ook aan u te danken door het geschonken vertrouwen Afscheid nemen vind ik een vervelend woord. Ik wil dit niet beschouwen als een afscheid maar als gewoon een ..goede dag' zeggen We blij ven in Achterveld wonen dus zullen elkaar nog regelmatig tegenko men Afscheid doet pijn en dat voelen mijn vrouw en ik heel goed aan. Mijn vrouw is al die jaren ook een gote steun voor mij geweest. In het begin deed zij de apotheek en is verder altijd de stille werkster op de achtergrond geweest Tijdens de vreugde maar ook tijdens verdriet in de praktijk heb ik altijd veel steun van mijn vrouw ondervonden. Ook van mijn rechterhand Elles heb ik veel steun gehad. Ook zij gaat met ingang van 1 januari er mee stop pen Van deze plaats wil ik haar heel hartelijk danken voor de tijd vervolg op pag. 3 Ook dokter Braun kwam afscheid nemen van zijn opvolger Ookter Boersema krijgt een kado overhandigd. Op de voorgrond de ikoondie de dokter van zijn patiënten kreeg. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het gemeen tehuis zal op woensdag 2 januari 1985 tot tien uuii gesloten zijn voor publiek, in verband met de nieuw jaarsbijeenkomst voor het personeel (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad heeft donderdag unaniem inge stemd met de nieuwe verorde ning op de onroerend goed be lasting. Zoals wij in de krant van vorige week donderdag meld den, zal de nieuwe verordening voor veel Leusdenaren een be scheiden voordeeltje opleve ren. De belasting voor oudere huizen, bedrijfswoningen en winkels gaat echter fors tot zeer fors omhoog. Alle raadsfrakties waren het met het college eens dat de aanpas sing van de verschillende factoren in de verordening er toe leidt dat de onderlinge waardeverhouding van de onroerende goederen in Leusden beter benaderd worden. Dat daarbij voor een kleine groep Leusdenaren de belasting flink omhoog gaat, moet op de koop toe genomen worden Wel vroeg Corrie Verduin (PvdA) financiën-wethouder Ummels (CDA) om te zijner tijd nog eens een aantal inhoudelijke aspecten van de verordening op de onroe rend goed belasting aan de orde te stellen in de raadscommissie financiën Mevrouw Verduin wil praten over de mogelijkheid tot vrijstelling onder een bepaald ni- vo; een verschuiving in de verhou ding tussen het eigenaars- en ge bruikersdeel van de belasting; de wenselijkheid van invoering van een economische-liggingsfactor. en de vraag of ook niet het onbe bouwde gedeelte van een kavel belast zou moeten worden. Um mels zegde toe dat bespreking van die onderwerpen bij gelegen heid plaats kan vinden. Rectificatie Overigens moet onze berichtge ving in de krant van vorige week donderdag op één punt gerecti ficeerd worden. Het genoemde tarief wordt niet berekend over iedere vierkante meter, zoals vermeld, maar over iedere tien vierkante meter. LEUSDEN - Bij een inbraak in 't Hamershuis aan de Hamers- veldseweg werd niks gestolen. Wel had(den) de inbreker(s) dorst gekregen want de politie trof enkele lege limonadeflesjes aan. Toegang tot 't Hamershuis was verkregen door het inslaan van een raampje. 'vJ.'-./i Hel fietspad langs de Heiligenbergemeg. waarvoor de Gemeentewerken maatregelen gaat treffen (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Door de dienst Gemeentewerken zullen maatregelen ge troffen worden ten aan zien van het fietspad langs de Heiligenberger- weg ter hoogte van de bocht nabij de ijsbaan. Wat voor maatregelen dat zullen zijn, is nog niet bekend. Begin volgend jaar zal het college van B en W daarover een con creet voorstel doen in de raadscommissie 'Open bare Werken en Ruimte lijke Ordening'. Burgemeester mr J W.M. Rademaker kwam donder dagavond tijdens de raads vergadering met de medede ling over het nemen van maatregelen Zoals bekend heeft in de nacht van 24 op 25 november jongstleden een verkrachting in de bosjes tus sen fietspad en rijbaan bij de bocht plaatsgevonden. Dat misdrijf was voor het PvdA- raadslid Ans van Kemenade aanleiding om bij het college er op aan te dringen 'om alles te doen en niets na te laten' om dergelijke zaken te voor komen Begin deze maand gaven enkele honderden Leusdenaren in een adver tentie in de Leusder Krant ui ting aan hun ontzetting en he vige verontwaardiging over het feit dat in Leusden regel matig verkrachtingen plaats vinden. In de advertentie werd op veiligheid voor vrou wen aangedrongen Een eerste stap daartoe kan verbetering van de situatie in de bocht zijn. Enkele jaren geleden werd de haakse bocht in de rijbaan verflauwd Daardoor kwam de rijbaan een stuk verder af te liggen van het fietspad, dat namelijk niet werd verplaatst Tussen fietspad en rijbaan staan struiken, terwijl het pad ook nog eens niet al te best ver licht is. Overigens meldde burge meester Rademaker don derdagavond dat de toe dracht van de verkrachting een andere zou zijn ge weest dan tot nog toe uit de berichtgeving er over ge bleken is. Volgens Radema ker fietste het 18-jarig slachtoffer aan de noord oostelijke kant van de Heili- genbergerweg over het fietspad. Komend vanuit Amersfoort betekent dat dat het meisje tegen de rijrich ting in reed. Zij zou door de dader zijn meegelokt onder bedreiging van een mes. In het perscomité van de rijks politie destijds was hierover geen melding gemaakt. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Stichting Op vang en Herstel van Alcoholici (SOHA) heeft besloten kantoor ruimte te huren in de nieuwbouw naast het winkelcentrum „De BiezenkampBegin volgend jaar zal de stichting zijn intrek kunnen nemen in de nieuwe kan toorruimte. Daarmee komt dan een einde aan de zich nu al geruime tijd voortslepende huis vestingsproblematiek van SO HA. Sinds de oprichting van SOHA heeft de stichting al op veel ver schillende adressen een onderko men gehad Het afgelopen jaar moest men zelfs drie keer verhui zen. De voorlaatste huisvesting van SOHA in een woonwijk stuitte op problemen voor de omwonen den Daarop keerde men terug naar.Groot Schutterhoef" aan de Arnhemseweg, maar daar kan slechts van tijdelijke huisvesting voor de stichting sprake zijn In de nieuwbouw naast ,,De Bie zenkamp". waar ook ,.De Leusder Krant" zijn nieuwe kantoor gaat krijgen, krijgt SOHA de beschikking over een tweetal units Dat is vol doende voor het inrichten van drie spreek/werkkamers, een behan delkamer. een dagverblijf voor kliènten. een direktiekamer. een vergaderkamer en een administra tieve ruimte. De materiaalkosten voor afbouw en inrichting van de kantoorruimte zijn begroot op 23 000,- Dit bedrag heeft de stichting, dankzij een aantal spon tane giften, nu voor een deel bij elkaar Er ontbreekt nog 13.500,- en dat bedrag hoopt men met een eenmalige aktie voor 1 februari aanstaande bijeen te brengen LEUSDEN - Bij de rijkspolitie werd aangifte gedaan van mis handeling met dodelijk afloop van een kat. Het beestje was in de omgeving van Porfier gevon den met een scherpe bamboe stok in zijn lijf. Volgens de politie moet deze pijl van dichtbij met een kruisboog in het diertje ge schoten zijn. Uit de omgeving van de Ro zendaallaan kwamen twee mel dingen binnen van vergiftigde katten. (advertentie) Verkoop 29 en 31 december, van 08.00-18.00 uur. Alleen aan personen van 14 jaar en ouder 40 pak astronauten Hamersveldseweg 26 - Leusden-C. Prijsvraag „1984" voor de lezers pag. 2 Statencommissies onverschillig over plaats Huis van de Sportpag. 3 1984 samengevat in „nieuw" en „afscheid" pag. 4 Sport '84 in beeld en woord pag. 5/6 Plaatselijk sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden pag.8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: Weekeinde: tel. 948080. Ma. 18.00 u. tot di. 8.00 u. tel. 948111. (advertentie) Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1