terugblik DONDERDAG 27 DECEMBER 1984 fffi* iCBIlilfc In het eerste weekend van mei stond voetbalminnend Leusden en Achterveld op zijn kop. Het zaterdag elftal van Roda 46 werd (eindelijk) door een overwinning op Hulshorst kampioen van de 1e klasse A van de afdeling Utrecht. De felbegeerde promotie naar de hoofdklasse was een feit Een mijlpaal in de geschiedenis van voetbalvereniging Roda'46 Feest was er ook in Achterveld. Het eerste team van de Sport Vereniging Achterveld miste dan wel op een haar na het kampioen schap door het beslissngsduel tegen Olympia op de velden van Limvio in Baarn te verliezen maar de 2e plaats was al voldoende om binnen een jaar weer terug te keren naar de 1e klasse Sportief gezien viste de MHC-teams achter het net. Het heren-team van trainer Rob Weers kon het ondanks een bijna perfecte eindsprint net niet bolwerken en degradeerde onverhoopt naar de 2e klasse van de KNHB Sport'84 in beeld en woord De handbalsters van Impala (nu LHV) verspeelden in juni het kampioenschap en de felbegeerde promotie op de valreep Het duel tegen Amersfoort en het beslissingsduel tegen Takt ging verloren. De dames van trainer Peter Kipp slaagden er net niet in om via de na-competitie door te stoten naar de 2e klasse. Een punt kwam Leusden tekort. Beide teams strandden dus in het zicht van de haven. De activiteiten in het kader van het 10-jarig bestaan leden er echter niet onder. In alle hevigheid barstte het feestgedruis op het hockeycomplex los De Schaak Vereniging Leusden kreeg in 1984 een nieuwe clubkam pioen in de persoon van Harry Vossebeld. Hij werd de jongste titelhouder die SVL sinds de oprichting had gekend Op vrijdag 3 februari kon biljart-mmded Leusden volledig aan zijn trekken komen toen meervoudig Nederlands, Europees - en Wereldkampioen Hans Vultink Leusden met een bezoek vereerde. Ti/dens de (her)opening van de biljartzaal van Biljart Pon '80 (BP'80) trad Vultink als sparringpartner op van directeur M Pon, terwijl hij later op de avond een demonstratie weggaf in het clublokaal van Binnensport Vereniging Leusden Voor de tweede maal organiseerde de Badmintonclub Leusden het zogeheten Open-Korf toernooi in de klasse C en D. Een kleine 200 ..pluimballers" zorgden voor 286 partijen. Twee BCL-koppels dron gen tot de finale van het gemengddubbelspel door Beide dubbels moesten met een eervolle tweede plek genoegen nemen. Alle prijswinnaars gingen op de foto bert Jan Unkraut werd half januari de nieuwe clubkampioen van I Tennis Club Leusden (TTCL) door in een spannende finale -old Piet van den Bree achter zich te houden. De Leusdense tennishal was in het begin van 1984 onderwerp van gesprek. Maandag 20 februari ging de kogel door de kerk toen officieel bekend werd gemaakt dat de heren Ruis, Pruys en Klemveld tennishal De Inslag voor een bedrag van 2,6 miljoen gulden van de gemeente Leusden kochten. Sinds de overname heet de Leusdense tennishal: Tennis en Sguash Centrum Leusden (TSCL). De Hobbit won het schoolvoetbalkampioenschap dat ditmaal in Achterveld op het Kerstenssportpark gehouden werd. In de finale bleef De Hobbit de St Jozefschool met 1 -0 de baas Jan Lohuis die al sinds 1972 het toernooi in de paasvakantie organiseert reikte na afloop van het evenement, waaraan door zestig teams was deelge nomen, de prijzen aan de winnaars uit LEUSDEN/ACHTERVELD - In sportief opzicht heeft Leusden een prima jaar achter de rug. Het kampioenschap van Roda '46 (zaterdag), de promotie van voetbalvereniging Achterveld, de aanleg van het kunststofhockeyveld, de Tour de Junior en het kampioenschap van Schaakvereniging Leusden waren onder meer de hoogtepunten van het achter ons liggende jaar naast de lange reeks jaarlijks terugkerende (sport)evenementen die in het nog steeds groeiende Leusden veel mensen op de been brengen en aangenaam bezighouden. Met meer dan 30 sportclubs, samen goed voor ruim 7000 sporters, is Leusden zeker een sportieve gemeente te noemen waarbinnen veel mogelijk is en veel gepresteerd wordt. Het zou te ver voeren om al deze clubs en evenementen in het jaaroverzicht van 1984 te vermelden. Daarom slechts een greep, in beeld en woord, uit die immense hoeveelheid sport, die in 1984 op ons afkwam. Er waren hoogte- en dieptepunten, mee- en tegenvallers, kampioenen en degradanten en winnaars en verliezers. Hieronder in chronologische volgorde het Leusdense sportjaar (1984) in vogelvlucht. De postduivenhouders van P.V. Leusden hielden in maart de jaarlijkse feestavond Voor het eerst vond dit gebeuren in het ..nieuwe "clublokaal op het ijsbaanterrein plaats De fraaie wisseltro fee van het generaalkampioenschap, geschonken door een plaatse lijke aannemer, kwam in handen van de combinatie Bas Peters en Huib Brandsen De indoor-fietscrosswedstrijd die de Fiets Cross Vereniging de Heuvelcrossers in manege Den Treek aan de Buurtweg organiseer de, werd een gigantisch succes Niet minder dan 150 coureurs kwamen aan de start Bowler John Hofstede (r) van Bowlmgbond de Korf leverde in februari een unieke prestatie door in één game de maximale score van 300 punten te behalen. Hij was de zesde in de geschiedenis van de Nederlandse Bowling Federatie die dit huzarenstukje klaarspeelde Ook behaalde hij met zijn teamgenoten het kampioenschap in de competitie. De damesformatie van basketbalvereniging de Green Giants behaal de op zaterdag 14 april het kampioenschap nadat de laatste wedstrijd tegen de Red Stars met 38-34 winnend was voltooid. De dames gingen samen met trainer Peter van Asselt op de kampioensfoto. Nadat al eerder Tafel Tennis Club Leusden op de algemene ledenvergadering besloten had om in principe akkoord te gaan met de plannen om de voormalige gemeentelijke kantine voor een gedeelte in eigendom te nemen, besloten ook de leden van korfbalclub Antilopen om deze stap te wagen. Om de overname en de inrichting te kunnen bekostioen werd door voorzitter Cees van Buren een aantal akties afgekondigd Een Club van Honderd, een dona- teursaktie, een obligatie-aktie moesten broodnodige financiële mid delen gaan opleveren. In februari kon Antilopen het 250ste lid welkom heten. De 13e editie van de Virus-prestatieloop (voorheen KPJ-loop) trok r. aan het begin van 1984 550 deelnemers. Journalist Henk van Hoorn loste op het parcours van het Don Bosco-terrein het startschot. Zaterdag 18 februari vierde Badmintonclub Badminton Voor Ont spanning '79 (BVO'79) het eerste lustrum met een feestavond in de kantine van een plaatselijke voetbalclub. Eerder in de week was in sporthal De Korf een speciaal lustrum-toernooi gehouden. Dinsdag 3 januari 1984 vond in een bomvolle sporthal de Korf een volleybalinterland plaats tussen de dames ploegen van Jong-Oranje en België. Nederland, met inde gelederen Jolanda de Wild (ex-Leos), versloeg de Belgen met 3-1 Koilbatclub Antilopen werd in januari uitgeroepen tot sportclub 1983. zi Optie traditfonde nieuwjaarsreceptie van de Stichting van Lichame- »w|ü#fe Opvoeding en Sport Leusden in het clubgebouw van de LTV Lookhorst overhandigde sportstichtingsvoorzitter de heer Boehlé de bijbehorende Jaro van Rootselaar-trofee aan de secretaris van de k.c Antilopen de heer H. Krijne

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5