■eustlen tenant Sport '84 in beeld en woord terugblik DONDERDAG 27 DECEMBER 1984 Ondanks de vliegshow in Soesterberg en de start van de competities stapten zaterdag 3 september nog zo n ruim 3000 deelnemers op de fiets om de 7e Batavus-toertocht tot een goed einde te brengen De trim- en toerclub kon in de maand september het 100-ste lid inschrijven Thomas de Slegt was de gelukkige en kreeg uit handen van voorzitter Ton de Wijze een fraai T T. Leusden shirt Zaterdag 15 september was het voorde mixed-hockeyclub Leusden een grote dag Toen werd het kunstgrasveld door wethouder Van Woudenberg officieel geopend. Onder het toeziend oog van het bijna voltallige gemeentebestuur, de sportstichting en vele andere geno digden. verrichte de sportwethouder de afslag van de openingswed strijd tussen de Zwarte Tulpen en Jong Oranje De informatieavond van de stichting Golf in Leusden werd een groot succes en trok tussen de 1200 en 1500 belangstellenden De stichting die al sinds 1978 pogingen onderneemt om een golfbaan in het natuurgebied de Hoge Kley op het landgoed Den Treek- Henschoten van de grond te krijgen, kon reeds 900 personen als kandidaat lid noteren Eind december keurde de Provincie het plan tot de aanleg goed. Het eerste tiental van de Schaak Vereniging Leusden werd in ongeslagen kampioen in de 2e klasse van de Sticht Schaakbond en promoveerde voor de tweede maal in haar naar de 1e klasse. Het team van captain A. Wisman dat bestond heren R. Berg. J v. SantenB. Uneken. C. Kerkhof. H Vossebeld. Zijlstra. C. Vos. H Halkes. H. Bekius en H Voskamp zette tegen Pion met een 7-3 zege de kroon op het werk. In het clublokaal van Binnensport Vereniging Leusden werd in oktober de finale van het Leusder Biljart kampioenschap gehouden Titelhouder de heer Van Maurik (BVL) moest in de finale L Snijder van BP'80 voor laten gaan In oktober kreeg Roda'46 op de ledenvergadering een nieuwe voorzitter in de persoon van Hessel de Ruig die de hamer van Ben de Haan overnam. Het Roda-bestuur kwam weer op volle sterkte Het eerste Europese Kampioenschap zwart-kruitschieten- sportschieten met antieke wapens of replica s - op de schietbanen van de Leusderhei is letterlijk en figuurlijk een daverend succes geworden Er werd door circa 170 schutters uit 11 landen deelgeno men. Daaronder 22 Nederlanders De officiële openingshandeling werd op Hemelvaartsdag wederom een kleurrijk schouwspel Leusdenaar Harry Zwarts won op 13 juni de Ronde van Leusden. Bijna voor de deur van zijn ouderlijk huis. behaalde de junior zijn eerste grote triomf in zijn nog prille wielercarrière door zijn mede vluchters in de slotfase van de ronde uit het wiel te rijden. Sneller dan verwacht, kon begin juli op het Valleipark van de LTV Leusden de lichtinstallatie worden geplaatst. Door gunstige financië le ontwikkelingen kon de verlichting een jaar eerder worden aangeschaft dan gepland. De zes lichtmasten die vier banen op het riante tenniscomplex omzomen waren vooral voor de toernooicom- missie een aangename verrassing. Eind juli ging in Achterveld weer de Tour de Junior van start. Voor de 27e maal werd Achterveld Tourdorp. De Ronde van Achterveld ging als een soort proloog aan de wielerweek vooraf en kreeg in Jan Sandbrink (Veteranen). Richard Luppes (nieuwelingen) en Evert Kuyt (recreanten) sterke winnaars. In het eerste weekend van september gingen de diverse competities van start Debutant Roda-zaterdag gaf tegen Hoevelaken meteen het visitekaartje af (4-1) winst terwijl de heren van de zondag in de Keistad met 1-0 over Amsvorde zegevierden Achterveld bleef in Hooglanderveen op 3-3 steken. Achterveld nam afscheid van trainer Pierre Kisters Na vijf jaren Achterveld zette de oefenmeester een punt achter zijn loopbaan bij SVA. Een receptie en een wedstrijd tussen het kampioenselftal uit 1977 o.l.v. Hennie Baas en het elftal dat in het afgelopen seizoen promotie bewerkstelligde stond op het afscheidsprogramma. Onder grote belangstelling uit ambtelijke- en sportkringen onthulde mevrouw Bannink de naam van het park gelegen aan de hoek van Noorderinslag en de Groene Zoom. waarop IJsclub Zwanenburg, de FCV de Heuvelcrossers en de P. V Leusden hun domicilie hebben. Na het wegtrekken van het doek. werden de smeedijzeren sierletters die de naam ..Jan Bannink Parkvormden zichtbaar Leusden werd (weer) een sportpark rijker. Met het nodige vuurwerk en ceremonieel werd op de tennisbanen van de LTV Leusden de 5e editie van het Internationale Jeugd Tennis toernooi '84 geopend Burgemeester Rademaker verrichtte de openingshandeling en sprak de deelnemers afkomstig uit Grubben- vorst. Hengelo, Engeland (Suffolk) en Leusden en omgeving in zowel het Nederlands als Engels toe Op de traditionele feestavond en prijsuitreiking werd afscheid genomen van Tourbaas Wout Memten, die na elf dienstjaren de piip aan Maarten gaf. Secretaris Johan Ossendrijver, de nieuwe toer- baas. overhandigde zijn voorganger namens het Tourcomité een aantal kado's. Ook de wielerbond (KNWU) en de gemeente Leusden waren niet zonder geschenk naar Achterveld gekomen. Augustus stond het bol van de tennistoernooien Bij alle drie de tennisclubs in de gemeente Leusden vonden een of meer toernooien plaats. Alle toernooien verliepen vlekkeloos en konden binnen de tijd worden afgewerkt. Op de foto winnaars van het IT A-kampioenschap dat op de banen van Lookhorst werd gespeeld. 1000 mensen waren actief op het jaarlijkse Antilopentoernooi dat het helaas zonder kantine moest stellen. Desondanks werd het een zeer geslaagd festijn. Een week later brachten de leden van Antilopen f 8500- bijeen voor de financiering van de kantine. Het Squash Rackets Genootschap Leusden kreeg in de maand 3: november een nieuw bestuur, voordat op de squash banen van de Leusdense tennishal de clubkampioenschappen gehouden werden Bij de dames werd Ineke Stevens kampioen, terwijl bij de heren Erdo de Groot de kampioensbeker uit handen van nieuwbakken voorzitter c D Taylor in ontvangst mocht nemen. De voetbalcompetitie vorderde zo snel vanwege de gunstige weersomstandigheden dat Roda '46 en Achterveld elkaar in decern ber al weer tegen het lijf liepen Ditmaal was het hoofdveld van Roda'46 het decor waarop de nostalgie hoogtij vierde. Na 90 enerverende minuten trok Roda '46 met 1-2 aan het kortste eind Op de jaarvergadering van de LTV Lookhorst nam voorzitter Marti de Boer na zes jaar voorzitterschap afscheid. Cees Koopman wei bereid gevonden om de voorzittershamer voor 1 jaar over te nemer Het nieuwe clublokaal van BVL kreeg in de kelder van het gemeentehuis steeds meer gestalte Met man en macht zijn BVL-ers bijna dagelijks in de weer om de laatste hand aan het nieuwe onderkomen te leggen. Begin volgend jaar neemt BVL het nieuwe clubhome in gebruik. Het clublokaal van TTCL werd woensdag 14 november officieel in gebruik genomen. Wethouder van sportzaken, de heer G. Woudenberg, trok onder het toeziend oog van TTCL-voorzitter Rinusl ter Hoeven het gordijn weg dat de toegang tot de speelzaal versperde. Zaterdag 17 november hield TTCL een open dag

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6