rkrant §B ABZ gaat over brandweerkazerne en beleid criminaliteit praten Vredesplatform organiseert vier avonden over bewapeningsvraagstuk Boekje besteedt aandacht aan „groen" in Rozendaal Rododendron in bloei „Rozendaals dreven beschreven" huf^ut Commissie welzijn onderwijs vergadert Gelukkig Vergadering werkgroep milieu educatie Oudejaars nacht was vrij rustig Vandaag in de Leusder Krant leusiflei" krant nieuwjaar Ik had 'm het eerst! Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 3 januari 1985 17e jaargang no. 71 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bgg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - In de raads commissie algemene be stuurszaken zal een algeme ne discussie worden gehou den over de noodzaak tot vervanging van de huidige brandweerkazerne aan de Zwarteweg. Ook zal er in de commissie gepraat worden over een „beleidsplan crimi naliteitsbeheersing". De discussie over een nieuwe brandweerkazerne wordt in feite al een aantal jaren gevoerd Bekend is dat het huidig onderkomen van de plaatselijke vrijwillige brand weer in een slechte staat ver keert. Daarnaast moet de kazerne sowieso verdwijnen wanneer een begin wordt gemaakt met woning bouw in het gebied 't Ruige Veld. waarin de brandweerkazerne nu ligt. Vorig jaar werd in het plan voor de uitbreiding van De Hamershof (H2) een plek gereserveerd voor een brandweergarage die mogelijk in combinatie met een nieuw poli- tieburo gebouwd zou kunnen wor den Een andere plaats die voor het onderkomen van de Leusdense brandweer is gevallen, is langs de Hamersveldseweg, in de buurt van de gemeentewerf. DRUGS In de raadscommissie ABZ wil men ook gaan praten over een zogenaamd ..beleidsplan criminali teitsbeheersing" en over een mo gelijke aanpassing van de Algeme ne Politieverordening met een be paling over sluiting van etablisse menten waarin sprake is van ge bruik of verkoop van drugs. De VVD-raadsfractie had deze onder werpen in de begrotingsvergade ring van vorige maand aan de orde gesteld. Toen werd er niet over gepraat, ofschoon burgemeester J W M Rademaker een en ander afzwakte Htj deed verder de toe zegging de te berde gebrachte onderwerpen te behandelen in de betreffende commissies. ABZ zal op verzoek van de Partij van de Arbeid tevens het functione ren van de werkgroep ruimtelijke ordening van Comité Milieuzorg Leusden bespreker1! Volgens de PvdA is de werkgroep als ook het CML niet echt meer een inspraak orgaan voor de burgers, terwijl dat wel de bedoeling is De raadscommissie algemene bestuurszaken vergadert don derdag 10 januari om 20.00 uur in het gemeentehuis. Of in die ver gadering reeds alle onderwer pen aan de orde komen is nog niet bekend. Weinig ludieks op nieuwjaarsreceptie van de gemeente Interview op donderdag is nog met vakantie Volgende week het eerste vraaggesprek in 1985 Het schoolkorfbal werd gewonnen door t Ronde en De Bongerd5 Overige sportnieuws 5/6 Loep op Leusden 7 Servicepagina 9 Bij opvallende bomen en struiken in Rozendaal treft men bordjes met een naamsaanduiding aan. Helaas moeten er nu al 47 worden vervangen als gevolg van vandalisme. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangriike korting Leusderheitjes 1,35 per regel (45 cent per mm). Losse nummers /b cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. TE HUUR: GsrMdtchappsn materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein oe Issell Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. LEUSDEN - De raadscommis sie welzijn 'onderwijs komt maandag 7 januari om 20.00 uur in het gemeentehuis in vergade ring bijeen. De agenda ziet erls volgt uit: 1 Opening 2 Notulen. Vaststelling van het verslag van de vergadering gehou den op 3 december jl. en het verslaq van de gezamenlijke ver- Wie nou hel eerst zijn hand op de bal wist Ie leggen, weten we met. Feit is wel dat deze twee jongers zeer fanatiek streden in hel schoolkorfbaltoernooi dat vorige week op initiatief van kc Antilopen werd gehouden. In sporthal De Korf speelden 33 teams van twaalf plaatselijke basisscholen In de B-klasse werd 't Ronde kampioen, terwijl in de A-poule De Bongerd met de hoogste eer ging strijken Voor een uitgebreid verslag van het schoolkorfbaltoernooi zie elders in deze krant DOKTERSDIENST: Tel. 03425-1222 Redaktie en administratie van de Leusder Krant wensen u een gelukkig nieuwjaar. LEUSDEN - De werkgroep Milieu-educatie van het CML ver gadert op 7 januari om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda hiervoor is als volgt: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Schoolprogramma 6. Compostcontainers 7. Schillenboer 8. Expositieruimte 9. Wegberminventarisatie 10. Bestrijdingsmiddelen 11. Evaluatielijsten, nieuwe lessen/activiteiten 12. Rondvraag 13. Sluiting LEUSDEN - De viering van oudjaar in Leusden is. voor wat de politie betreft, rustig verlo pen. Er waren geen meldingen van ongeregeldheden, branden of ongelukken. Wel kwamen er later aangiften van vernielingen van enkele auto's, een lichtmast en de bibliotheek. Een ruit van dit gebouw moest het ontgelden. vervolgens beschreven Een stevi ge klus was dat voor de biologen Wim Zweinenberg en Edith Boer- ma en kruidendeskundige Harry van Berkel. Ze konden daarbij re kenen op de steun van de andere groencommissieleden KOSTEN De uitgave van het boekje plus de aanschaf van 110 paaltjes voor de wandelroute kostte in totaal zo n 8000 gulden. Iets meer dan de helft (55%) van dat bedrag is door het ministerie van Landbouw en Visse rij voor zijn rekening genomen De Groenstichting had namelijk een subsidie aangevraagd op grond van de regeling project natuur- stedelijke omgeving" waarvoor op het ministerie een geldpotje aan wezig was. De overige 45% heeft de stichting, na goedkeuring door de bewoners van Rozendaal. op gebracht Wie geïnteresseerd is in „Ro zendaals dreven beschreven" en de bijbehorende wandelroute (er is er een voor het voorjaar en het najaar) kan het boekje tegen betaling van 2,50 aanvragen bij de Groenstichting Rozendaal, postbus 88, 3830 AB Leusden. LEUSDEN - Het Vredes platform Leusden komt in 1985 met een cyclus van vier thema-avonden over het be wapeningsvraagstuk. Onder leiding van de Leusdense hoogleraar Eric Jan Tuininga geven deskundigen een uit eenzetting over bepaalde fa cetten van deze problema tiek. De avonden zijn vrij toe gankelijk en er zal veel ruimte zijn voor vragen en discus sie. Het Vredesplatform wil hiermee de aandacht voor alleen het kruis- rakettenbesluit verleggen naar de achterliggende verbanden, die in het bewapeningsvraagstuk aan de orde zijn. Daarom worden deskun digen met diverse invalshoeken uitgenodigd om in Leusden hun zienswijze naar voren te brengen. Op donderdagavond 24 januari komen Dr H de Lange (historicus, verbonden aan het Polemoloqisch (advertentie) Instituut in Groningen), drs. J.L.A Vriens (pedagoog Rijksuniversiteit Utrechtjen drs Siccama (gevraagd en werkzaam bij het Nationaal In stituut voor Sociale Betrekkingen Clingendael) spreken over de wor tels van het bewapeningspro- bleèm De Lange over de geschie denis. Siccama over de „vredes- functie" en Vriens over de rol van wapens in onze opvoedingstraditie. Op 25 april zal de avond in het teken staan van de verwevenheid van bewapening met onze econo mie (evenals die van de Sowjet Unie). Drs. P Terhal (Erasmus Universiteit) zet uiteen hoe een en ander vanuit een economisch per spectief moet worden gezien. Mes man (FNV) zal de vraag hebben te beantwoorden hoe de vakbewe ging aankijkt tegen een ombouw naar een vredeseconomie (conver sie) en hoe dat zit met de gewraak te werkgelegenheid; Van Traa (PvdA buitenlandsecretans) zal be lichten hoe sterk het militarisme als economisch recept in de mondiale verhoudingen doorwerkt. Op 26 sepiemoer ivuiiu ue iui van uc kerken met betrekking tot de bewa pening aan bod. Op vrijdagavond 25 oktober a.s. - aan de vooravond van het besluit over de plaatsing van 48 kruisraketten in ons land - wil het Vredesplatform Kamerleden van de drie grootste fracties in Leusden laten debatteren over „wapens en onze politieke verant woordelijkheid" Het Vredesplat form hoopt met dit initiatief aan veel Leusdenaren de gelegenheid te bieden zich wat meer in de achter grond van dit ingewikkelde vraag stuk te verdiepen. Uiteraard is dit vraagstuk niet vrij van politieke, sociale, economische, religieuze opvattingen over hoe mensen met elkaar (moeten) samenleven Deze serie avonden beoogt echter het begrip „vrede" vanuit verschillen de perspectieven te benaderen en een open discussie te bevorderen over hoe wij daaraan in Nederland en in Europa toe kunnen bijdragen. Verschillende disciplines zijn inge huurd om de vele kanten aan dit vraagstuk vanuit specifieke kennis gebieden bespreekbaar en inzich telijk ie maken. Het Vredesplatform wil hiermee proberen vele Leusde naren met elkaar in gesprek te krijgen om zo tot een meer gefun deerde meningsvorming te komen Nadere informatie over de afzon derlijke avonden leest u nog in deze krant Alle avonden beginnen om 20 uur en worden gehouden in de schuur van boerderij „Hak- horst" Het Vredesplatform is reeds ac tief vanaf 1981, ten tijde van de eerste massale vredesdemonstra tie in Amsterdam, en bestaat uit IKV, MOV/Pax Christi, Vrouwen voor Vrede. Stop de N-bom. Rooie Vrouwen, PvdA. PPR. PSP, D'66 Wie meer informatie wil over de avonden of over het Vredesplat form. kan terecht bij Jack Blanken- stijn. telefoon 946685. ACHTERVELD - De mede werkster van de Leusder Krant te Achterveld wenst allen een voorspoedig 1985 toe. Zij dankt iedereen voor de geweldige samenwerking in het afgelopen jaar en hoopt ook in het nieuwe jaar weer op een goede mede werking te kunnen rekenen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Rozendaals dreven beschreven". Zo heet het boekje dat door de Groen stichting Rozendaal is uitge geven en dat wat meer be kendheid aan de wijk (Euro woningen) plus het groen moet geven. Het boekje, dat in een oplage van duizend exemplaren is versche- zijn er 110 van dergelijke paaltjes geslagen. Jammer voor de Groen stichting is dat inmiddels 47 meta len plaatjes verdwenen zijn. „Ge woon gesloopt. Waarschijnlijk door een stel zogenaamde verzame laars Toch een schadepost van 1500 a 2000 gulden", zegt Frans Janssen. De voorbereiding voor het sa menstellen van het boekje en het uitzetten van de wandelroute verg den volgens Janssen een aantal jaar. Al het aanwezige groen moest namelijk worden geïnventariseerd, in soorten verdeeld worden en LEUSDEN - Ofschoon het de laatste dagen echt een beetje winter is geworden, blijkt de natuur daar toch weinig uiting aan te geven. In de tuin van de heer W. Aalbers in Leusden-Zuid bijvoorbeeld staat, een rododendron gedeeltelijk in bloei. Deze heesterachti ge plant is duidelijk van slag geraakt door de weinig winterse temperaturen van november en december. De heer Aalbers heeft in ieder geval schik met de bloeiende rododendron. nen, is in de bus gestopt van de bijna 500 Eurowoningen in de wijk Rozendaal. De resterende boekjes zijn te koop voor 2,50. De tot standkoming van de uitgave is een initiatief van de zjgeheten gme;.- commissie van de Groenstichting die zoals bekend de bomen, plan ten en struiken, het zwembad, de tennisbaan en de centrale antenne in de wijk beheert en onderhoudt Frans Janssen van de groencom- missie zegt „Om de bewoners van Rozendaal en andere Leusdena ren voor te lichten over het groen, het onderhoud en beheer daarvan, is dit educatieve boekje versche nen. Daarbij is een gedetailleerde wandelroutebeschrijving ge voegd". Het is juist die wandelroute in combinatie van de beschrijving van de bomen, planten en struiken in Rozendaal die de wijkbewoners en anderen „bewust" moet maken Vandaar dat bij opvallende bomen en struiken paaltjes zijn geplaatst met daarop een metalen plaatje met naamsaanduiding In totaal gadenng met de commissie ABZ van 31 oktober 1984 3. Mededelingen 4. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten be hoeve van RK lagere school „Kin derland" 5. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten be hoeven van p c lagere school „De Holm" (inbraakschade) 6. Oefenveldverlichting ten be hoeve van korfbal- en handbalver eniging 7. Watervoorziening Burg. Bui- ningsportpark 8. Benoeming directies openba re basisscholen 9 Begroting 1985. alsmede sub sidieverzoek. van de Stichting Fe deratieve Bibliotheekvoorziening Leusden 10 Rondvraag 11 Sluiting.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1