Weinig ludieks op nieuwjaarsreceptie van de gemeente Abri vernield Kindercarrousel 1985 weer volgens traditie Nieuwjaars receptie van NBvP Nieuwjaars bijeenkomst van VVD Jaar vergadering van KP0 Vernielingen in gemeentehuis voorwaardelijk bestraft door politierechter Zwangerschaps- gymnastiek Nieuwjaars receptie van Gouden Klomp Vrouwenk(r)ant over onderwijs FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant 21 DONDERDAG 3 JANUARI 1985 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester, wethouders en hun echtgenoten hebben gisteravond per traditie vele goede wensen voor 1985 in ontvangst genomen tijdens de nieuwjaarsreceptie in het ge meentehuis. Een lange rij men sen uit Leusden en daarbuiten - op het eerste gezicht was de rij iets minder lang dan in voor tgaande jaren - schuifelde aan het gezelschap voorbij met een handdruk en nieuwjaarswensen. Onder degenen die de gemeen telijke nieuwjaarsreceptie bezoch ten bevonden zich vertegenwoordi gers uit het verenigingsleven, het bedrijfsleven en de gemeenteraad Verder waren ook afgevaardigden van plaatselijke instellingen en ■stichtingen aanwezig. Namens nScouting en Manitoba uit Leusden gaven enkele leden acte de pre sence op de receptie. Dat was niet zonder reden. Scouting Nederland, waarvan het hoofdkantoor in Leus den is gevestigd, bestaat 75 jaar terwijl Manitoba 40 jaar aktief is. De gebeurt", aldus de Achterveldse prins carnaval Het tweede ge schenk voor B&W bestond uit een maquette van een torenflat Deze ..Puupenkoppen-building 1985" sloeg op de ontwerpen voor een woontoren in het hartje van Leus den. ,.Dat gebouw wordt misschien wel zestien verdiepingen hoog. Wij weten wel waarom dat is. Dan kunt u zeker vanaf die etage heel mak kelijk Achterveld in de gaten hou den", zei de prins tegen burge meester Rademaker Volgens Leusdens eerste burger is het ei genlijk net andersom Achterveld kan door de toren precies zien waar het centrum van Leusden ligt. Ra demaker merkte verder op dat als er maar lang genoeg over de woon toren wordt gepraat en gedacht, het gebouw er vanzelf wel komt ,,En misschien dan wel met slechts tien verdiepingen zoals de maquet te van de Puupenkoppen aan- geeeft", aldus de burgemeester die de kartonnen torenflat vervolgens enthousiast aanbood aan wethou der Jan Wagenaar van ruimtelijke ordening. Later verscheen een delegatie van De Gouden Klomp. Prins car naval van deze oudste carnavals vereniging van Leusden had een onderscheiding voor de burge meester meegenomen. Hij kreeg een goudkleurige klomp omgehan gen met daarin een portret van hemzelf. Aan weerszijden van de ze houten schoen hing een klompje. .Zoals u ziet is de linkse een beetje rood en de rechtse een beetje groen gekleurd Die hebben dus een beetje met politiek te maken U staat als burgemeester steeds precies tussen de partijen. Mocht het eêns te moeilijk voor u worden, verlaat u dan op de klomp voor de gulden middenweg sprak de prins van De Gouden Klomp Tegen half tien gisteravond was het gedaan met het handjes schudden en het uitdelen van de nieuwjaarswensen. Onder de to nen van het gemeentelijk huisor kest „Hammer and Field" kon den de gasten vervolgens blij ven voor een hapje en een drank je. De Puupenkoppen namen een torenflat op schaal mee De delegatie van Scouting en Manitoba „jarige" Scouting had daarom een traktatie meegenomen voor burge meester J. W. M Rademaker Leusdens burgervader kreeg een smakelijk uitzinede slagroomtaart met enkele feestkaarsjes daarop, die hij eerst mocht aansteken en vervolgens (in twee keer) uitblies TORENFLAT Zoals gebruikelijk op de nieuw- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Boudewina de Boer Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 Abonnementsgeld: 64.60 per jaar; 32,80 per half jaar, 16,65 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 NABESTELLEN FOTO'S: De meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. jaarsreceptie lieten ook de plaatse lijke carnavallers hun feestneuzen zien. Als eersten waren daar de prins carnaval uit Achterveld met diens adjudant van de „Puupen koppen" Zij hadden twee aardig heidjes voor burgemeester en wet houders meegenomen. In de eer ste plaats kreeg burgemeester Ra demaker een batterij overhandigd, een symbolisch hulpmiddel bij de eerstvolgende stroomstoring in Achterveld. „We hebben daar nog wel eens last van. Misschien dat de batterij helpt als het nog eens De Gouden Klomp had voor de burgemeester een onderscheiding in petto. De wethouders in smoking op een rijtje. In twee keer blies de burgemeester de kaarsjes op de door Scouting aangeboden taart uit. LEUSDEN - Een 36-jarige in woner van Leusden die bij de sociale dienst in het Leusdens gemeentehuis enige vernielin gen had aangericht, is donder dag door de Utrechtse politie rechter, mr. P. P. van de Vijver, veroordeeld tot een voorwaarde lijke boete van 500 gulden. Na de problemen met zijn vrouw kreeg de verdachte ook problemen met de sociale dienst Hij en zijn voormalige echtgenote hadden be sloten uit elkaar te gaan Daarop moest de sociale dienst volgens de Leusdenaar inspelen door hen ie der een zelfstandige uitkering te geven Die procedure liep echter niet zo soepel Op 14 maart dit jaar kreeg de man te horen dat hij later nog maar eens terug moest komen. „Buiten de deur realiseerde ik mij dat ze me met een kluitje het riet in hadden gestuurd", vertelde hij de politierechter. De verdachte pakte een houten bank en smeet die door het gemeentehuis Daardoor ont stond er schade aan het bankje, het plafond, de plafondverlichting en de vloerbedekking Die zelfde dag nog tekende de inwoner van Leus den een verklaring waarin stond dat hij de schade (3Ö00 gulden) zou vergoeden Er wordt nu 87 gulden per maand van zijn uitkering inge houden. ,,lk snap niet waarom ik hier nog moet staan. Ik heb mezelf toch al gestraft", stelde de verdachte Maar de officier van justitie, mevr. mr Y. A. T. Kruyer, vond het nog niet voldoende. „Iemand die op deze manier zijn ongenoegen over beslissingen van de sociale dienst laat merken, moet het maar eens voelenZij eiste een boete van 400 gulden De politierechter had meer begrip voor het betoog van de verdachte en legde een geheel voorwaardelijke straf op. LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt maandag 7 januari vanaf 14 30 uur de nieuwjaarsreceptie in vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder. De jaarvergadering van de NBvP vindt dinsdag 15 januari plaats eveneens in 't Vooronder Deze bijeenkomst begint om 20 00 uur Na de pauze houdt een medewer ker van het Zuivelcontrole-instituut een lezing LEUSDEN - Aanstaande maandag start een nieuw groep zwangerschapsgymnastiek voor vrouwen die uitgeteld zijn tot en met de eerste drie weken van april. In plaats van de gebruikelijke woensdag zal nu op dinsdag de kursus voortgezet worden De aan vang maandag 7 januari is 19 45 uur Dinsdag 8 januari begint de groep om 20.45 uur. De cursus vindt plaats in het Kruisgebouw aan de Rozengaarde Inlichtingen kun nen aldaar verkregen worden on der telefoonnummer: 941218 LEUSDEN - De Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp houdt ook dit jaar weer een Nieuwjaarsreceptie bij café De Swartesteegh („Appie Vanaf negen uur kunnen de Leusdense carnavalisten op maandagavond 7 januari elkaar het beste toewensen. Daarna gaat de Gouden Klomp zich op maken voor het boerekielenbal, dat op zaterdag 19 januari in De Hakhorst wordt gehouden. LEUSDEN - Bestuur en leden van de afdeling Leusden van de VVD houden vrijdag 11 januari vanaf 20.30 uur de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst in 't Ros Beyaart. Tijdens deze bijeen komst wordt het nieuwe jaar ingeluid en zal voorzitter Joost de Jongh de „klepelprijs" uitrei ken. Deze onderscheiding voor een plaatselijke politicus die zo wel de klok als de klepel het afgelopen jaar heeft zien han gen, werd vorig jaar uitgereikt aan wethouder Jan Wagenaar (VVD) en raadslid Lily van Amer- om (VVD). LEUSDEN - Het kerst- en nieuwjaarsnummer van de Vrou wenkrant Leusden heeft het speciale thema „onderwijs" meegekregen. Verschillende schrijfsters vertellen over hun ervaringen op de Open School, een vorm van onderwijs voor mensen (mannen en vrouwen) die na hun lagere school niet de gelegenheid hebben gehad om voldoende verder te leren. In Leusden komen op tijden dat de bibliotheek gesloten is mensen bijeen in de leeszaal waar ze een ochtend in de week verder leren Verder is er een artikel gewijd aan het onderwijs en de bedreigde ar- beidspositie van de vrouw, wordt er uitgebreid verhaald over de Dag mavo voor volwassenen in Leus den, en komt het onderwerp rol- doorbrekend onderwijs aan de or de. Naast de gebruikelijke kran tenknipsels, boekbesprekingen en verhalen dit keer ook een kennis makingsartikel van het nieuwe redaktielid Danielle Macquiné die Anneke van Kraaikamp opvolgt die naar Limburg verhuisd is. LEUSDEN - Vandalisme is een kwaad dal moeilijk uil te bannen is. Vorige week moest de bus-abri aan de Torenakkerweg het ontgelden Onbekenden sloegen enkele ruitjes in De schade bedraagt een paar honderd gulden. Expositie in De Gang In eethuis „De Gang", Muurhulzen 38, exposeert tot eind januari Laura van Eik. Over haar werk zegt zij: „In den beginne was er het „Panta rhei" (alles stroomt). Van daaruit bewoog ik mij op de weg van de erosie, van gesteente naar water en vice versa, onderweg tussen toestanden. „Vom Vollem zum Leerem ohne Lösung des Zusammenhangs" (Fabro). Mijn werk gaat over beweging als conditie van de werkelijkheid." Winterexposities in De Lichtenberg LEUSDEN - De dne jeugdcentra Het Jeugdhonk, De Til en Blijhof organiseren deze week weer de traditionele Kindercarrousel Gistermiddag werd het hele gebeuren in het Jeugdhonk aan het draaien gezet waar zo n veertig kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar aan verschillende aktiviteiten deelnamen waaronder figuurzagen, knutselen en werden er gezellige spelletjes gespeeld Vanmiddag kunnen de kinderen tekenfilms komen bekijken in De Til aan de Hamersveldseweg. Vrijdag zal bij Blijhof zowel een poppenkaslshow als een playbackshow te bezichtigen zijn. Tussen vier en half vijf 's middags is er tenslotte een bingo voor alle kinderen Tot medio maart exposeren jonge Groningse kunstenaars In het zieken huis De Lichtenberg. Olieverven, aquarels, reliëfs en bronzen van Michele Baudet, Sam Drukker. Flip Gaasendam, Sim Visser en Emile Vitringa zijn tentoongesteld in de vitrines bij de Hugo de Grootlaan-lngang en in de gangen naar het K-blok. In het verpleeghuis Dc Lichtenberg. Utrechtseweg 293 exposeert de Amersfoortse kunstenares Serafina de Maar lino's en zeefdrukken. Mevrouw De Maar werd in Canterbury in Engeland geboren. Zij deed de kunstnijver heidsschool in Amsterdam en handenarbeid MO-A. Met groepen maakte zij onder andere voor De Heygraaf te Woudenberg en de Muziekschool in Amsterdam wandkleden. Serafina de Maar heeft een eigen zeefdruk ateliertje voor het maken van wenskaarten. Haar tentoonstelling is eveneens tot medio maart te bezichtigen. LEUSDEN - De Katholieke Plattelandsorganisatie (KPO) houdt dinsdag 8 januari om 20.00 uur de jaarvergadering in De Kom aan de Hamersveldse weg. Tijdens deze vergadering treden voorzitster Evelien Blom en penningmeesteresse Mini Schwencke af. Ze worden opge volgd door Joke Snijder en Hei- ga Morkin. ,,Le plan d'Anelle'' van Serafina de Maar (advertentie) Rozendaallaan 9 LeusdenC.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3