snikt Bongerd en 't Ronde vinnaars schoolkorfbal Resultaten TSCL kersttoernooi Veelbelovend Oefenveldverlichting j Wie of welke club krijgt voor Antilopen en LHV j Jaro van Rootselaar-trofee? Zaalvoetbal in De Korf „Roda'46" KOKPItJlL VOORSPEL Sportpaleis (2) Geen krant ontvangen? LEUSDEN - In de eerste week van 1985 wordt de zaalvoetbal- competitie in de diverse rayons, na een week volledige rust, weer hervat. Ook in het rayon de Velu- we, waarin de Leusdense zaal voetbalteams uitkomen, is het zaalvoetbalgeweld woensdag in alle hevigheid losgebarsten. Morgen, vrijdag 3 januari, vinden weer een aantal competitie- en bekerwedstrijden in sporthal De Korf plaats. Ditmaal komen o.a. Lisidunahof (competitie) en Pon Voorwaarts (beker) in Leusden in actie. Het volledige programma in de Korf ziet er als volgt uit: Beker St. 38: 19.00 uur: Straaljager Boys - Texa co Boys. Beker St. 39: 20 0C uur: FC Teman - Telgter- hoek. 3e klasse A: 21.00 uur: Lisidunahof - Chirurgijn huis. Beker St. 43: 22.00 uur Pon Voorwaarts - De Baggelaars. AFD. JEUGD PROGRAMMA RODA '46 Roda A1-TOVA1 14 30 Roda A2 - VVZ 49 A2 14 30 Roda A3 - WZA A4 14 30 BaarnBI -RodaBl v 12.45 Roda B2 - IJsselmeervogels B2 15 00 Spakenburg B2 - Roda B3 v 14 00 Roda B4 - WZA B4 13.45 IJsselmeervogels B5 - Roda B5 v 13 00 RodaCI -KWAC1 13.45 Roda C2-SEC C1 13.45 Roda C3 - De Glind C1 12.30 Roda C4-WZA C4 12.30 APWC C2 - Roda C5 v. 12.45 Roda C6 - CJ W C3 12 30 WZ'49D1 -RodaDI v. 11.00 Roda D2 - Amersfoortse Boys D1 11 00 WZA D3-Roda D3 v 9.00 Roda D4 vrij. Amersfoortse Boys D2 - Roda D5 v. 11.00 Quick D4 - Roda D6 v. 11 00 Quick E1-Roda E1 v. 12.00 Roda E2-Soest E1 1100 EemdijkEI -RodaE3 v 11.00 Baarn E2 - Roda E4 v 10 00 Hoogland E4 - Roda E5 v10 00 SEC F1-Roda F1 v 9 00 CJWF1 -RodaF2 v 11.00 WZ' F1 - Rooa F3 v 10.00 KWA F3-RodaF4 v.1100 Posthoorn F1 - Roda F5 v 10.00 WZ'49 F2 - Roda F6 v. 11.00 Bi) afgelasting van het totale voetbal programma is voor de C- en D-|unioren het volgende speelschema in sportzaal „Lijsterbeslaan" van toepassing 11.00-12.00 uur: D6. D5 en D4 12 00-13 00 uur D3. D2 en D1 13 00-14 00 uur: C6. C5 en C4 14 00-15 00 uur C3, C2 en C1 AFD. ZATERDAG Graag stel ik voorop, dat ik niets tegen Amersfoort heb en nog min der tegen b&w van de Keistad Ze moeten daar echter niet verder springen dan d'r lui polsstok lang is. Vaak hoor ik klagen, dat men aan de oevers van de Eem met betrek king tot sportaccommodaties niet erg voorop loopt Bepaald dus geen haantje-de-voorste, maar de aanwezigheid van goede wil kan niet worden ontkend. Kijk maar eens naar de voorgenomen reor ganisaties van de sportparken Birk- hoven, Bokkeduinen, Vlasakkers. Isselt en in Amersfoort-Noord Wel moet rekening worden gehouden met de verwachting, dat het weg werken van al het ..achterstallig onderhoud'' nog heel wat jaren zal vergen Diverse omliggende plaatsen voorzien (veel) beter aan de spor tieve behoeften van hun inwoners Zo zelfs - en met name in de gemeente Leusden - dat ook kan worden gedacht aan de realisatie van sportvoorzienmgen ter vergro ting van het aantal arbeidsplaat sen Een voorbeeld daarvan is het ..Huis van de Sport Wethouder Wagenaar ligt daar al jaren mee te stoeien en heeft de uitgewerkte plannen vrijwel gereed Hij weet ook waar dat sportpaleis moet ko men en wel bij het toekomstige aansluitingspunt van Leusden op de A28/E8. Buurgemeente Amers foort loert evenwel op het spul Door die kaper op de kust wordt van ..Eemland Centre" gesproken maar hetzelfde bedoeld De reali satie ligt veel verder weg en de concurrentie dichterbij Amersfoort moet rekening hou den met de grootse plannen van projectontwikkelaar Vahstal. Die heeft zeer onlangs groen licht ge kregen voor het neerzetten van een vergelijkbaar bouwwerk op Birkho- ven Met name een appartemen tenhotel rond een grote multifunc tionele overdekte sportvoorziening aan de westrand van de stad. Of het leuk en op den duur lonend is. dat twee van die bedrijven in de zelfde gemeente tegen elkaar op moeten boksen, zal de toekomst leren Het lijkt mij. ook voör*óflze provinciebestuurders, een reden te meer om mèt wethouder Wage naar te zeggen, dat het Huis van de Sport in Leusden en nergens an ders thuishoort (468) PC Eminent Boys - Roda'46 DVS6- Roda2(vr) Hoevelaken 3 - Roda 3 Roda 4-Rood Wit 4 14.30 14.30 12.00 1200 Roda 5-Unicum 5 12.00 Roda 6 - Zwart Wit 5 12.00 CJVV 7 - Roda 7 12.00 AFD. ZONDAG Donderdag 3 januari: Roda 2 - Renswoude 2 20.00 Zondag 6 januari: Rivierwijkers - Roda'46 (vr.) 13.00 Roda3-Hoogl veen 2 11.30 Roda4-Hoogl. veen 4 11.30 Roda 8-KWA 9 11.30 DONDERDAG 3 JANUARI 1985 Ronde en de Holm. Het werd een enerverende strijd die met 3-1 door 't Ronde gewonnen werd. In de kleine finale won de Groenhorst- school met nipte cijfers (1 -0) van de Klimrakker en eiste de 3e plaats op. Eindstand B-klasse: 1't Ronde 2. De Holm 3. Groenhorst 4. Klimrakker A-KLASSE In de A-klasse was de strijd nog heviger en vlogen de ballen reeds in de voorronde op alle velden aan de lopende band door de korf. Met volle overgave vochten de jongens en meisjes uit de 5e en 6e klas om de bal om meteen na een geslaagde „wor steling" een poging te wagen om het speeltuig door het toch wel kleine mandje te mikken. De „echte" korfballers in de diverse ploegen hadden daar beduidend minder moeite mee en drukten dan ook een belangrijk stempel op het wedstrijd verloop. Met hun kennis van het spel, probeerden ze in de chaos onder de korf orde te scheppen en hun klasge nootjes tot actie te manen om er toch maar voor te zorgen dat het team na een partijtje winnend van het veld kon stappen en als het even tot de finalisten-poule zou doordringen. De strijd in de A-klasse brandde in de loop van de middag in alle hevigheid los en bracht de gemoe deren in en rond het veld danig in beroering De aanhang op de tribu ne leefde van de eerste tot de laatste minuut fel mee en moedig de de uitverkorenen in het veld flink aan De „A-teams" van de Bon gerd. 't Ronde, de Gereformeerde Basisschool en het Palet werden winnaars van de diverse poules en plaatsten zich voor de eindstrijd De grote finale tussen de Bongerd en 't Ronde, de reus tegen klein duimpje zoals Antilopen-voorzitter Kees van Buren dat bij de prijsuit reiking zo sprookjesachtig karakte riseerde. werd een slijtageslag De Bongerd, op voorhand de gedood verfde kampioen, op grond van het feit dat deze school niet minder dan vier „ware" Antilopen in de gelede ren had. moest alle zeilen bijzetten om 't Ronde van het lijf te houden De Bongerd nam een ruime 3-1 voorsprong maar kon toch niet verhinderen dat "t Ronde de achter stand in de slotfase van de finale kon wegwerken: 3-3. Op de valreep sloeg echter het noodlot voor 't Ronde toch nog toe. Nog net bin nen de officiële speeltijd buitte de Bongerd het overwicht uit door de stand naar 4-3 te tillen Het school- EUSDEN - Het inmiddels traditionele schoolkorfbaltoer- <i tussen kerst en nieuwjaar is wederom een succesvolle rtieve happening geworden. Niet alleen het aantal deelne- s aan het jaarlijkse toernooi van korfbalclub Antilopen id hier borg voor, maar ook de ware strijd onder en rond de ven lag aan het succes van het sportevenement ten ndslag. De spanning steeg in de Korf(bal)hal tot grote >gte en bracht de uitzinnige en fel meelevende supporters- iare op de tribune in extase als de klasgenoten op een van /ier velden er in geslaagd waren om de wedstrijd winnend roltooien. Maar ook bij dit toernooi kon er slechts één npioen (per klasse) worden. In de B-klasse sleepte 't Ronde poofdprijs in de wacht, terwijl in de A-klasse basisschool ióngerd met de hoogste eer ging strijken. totaal hadden twaalf basis- olen (nieuw rekord) zich bij de bhisatie van k.c Antilopen aan- peld. Te zamen brachten de 33 teams op de been. ere school 't Startblok zorgde. i jaar afwezigheid, weer voor Achtervelds tintje, terwijl 't i uit Leusden-Centrum voor I tweede achtereenvolgende al met een aantal teams aanwe zig was. De B-klasse. 3e en 4e klassers, was dit jaar iets minder goed bezet Twaalf teams, ver deeld over twee poules, gingen in alle vroegte aan de slag om een plaats bij de laatste vier te verwer ven. Na een reeks spannende pou lewedstrijden kwamen 't Ronde, de Holm. Groenhorst en Klimrakker als finalisten uit de bus De grote finale ging tussen de teams van 't spelertje van 't Ronde probeert te scoren Het was erg druk in De Korf, getuige deze fietsen-jungle voor de ingang van het aktiviteitencentrum. korfbalkampioenschap anno 1984 was toen voor de Bongerd een feit om dat even daarna de bevrijdende zoemer aan de spectaculaire finale een einde maakte. In de schaduw van dit titanengevecht, maar zeker niet minder belangrijk, bonden de Gereformeerde Basisschool en 't Palet de strijd om de 3e plaats aan De oranje-hemden van de GB- school toonden zich in dit treffen de sterksten en sleepten de 3e prijs in de wacht De eindstand in de A-klasse: 1 De Bongerd 2. 't Ronde 3. Geref Basisschool 4 't Palet Voor de 350 kinderen zat het toernooi er rond de klok van half vijf op, nadat Antilopen-voorzit ter Kees van Buren aan de win naars de prijzen en aan alle aanvoerders de herinnerings vaantjes had uitgereikt. De propaganda-commissie van An tilopen en de vele vrijwilligers moesten er nog even flink tegen aan om de Korf(bal)hal weer op orde te brengen. Toen dit karwei geklaard was, zat ook voor hen dit korfbalfestijn er op en konden ze tevreden huiswaarts keren. Voor de volledigheid nog enkele gegevens statistiek: hoogste uit slag 8-0 (Kinderland A1). Gemid delde score per wedstrijd in de 2,2; in de kwartfinale 2.5; in de halve finale 3; in de finale 7 Totaal gescoorde aantal goals 175. In Poule E (een reserve A-poule) werd na een halve kompetitie. Kin derland A2 op doelsaldo winnaar. Kampioen De Rongerd vertegen woordigt in de zomer van 1985 Leusden op het provinciaal kam pioenschap Een doelpoging van een Klimrakkertje. .EUSDEN - Ongeveer hon- d dames en heren hebben in laatste week van 1984 deelge- "nen aan het Kerst- nistoernooi van Tennis en jash Centrum Leusden. Er ren bij de organisatie vol- ïnde aanmeldingen binnen tomen om zaterdag 22 de- nber in zeven spelsoorten i begin te maken met de Jle-wedstrijden. De poules •.tonden uit drie personen of >bels. De partijen duurden cies een uur. De winnaars i de poules in de diverse ilsoorten gingen volgens het A/anneer u voor Jinsdag- resp. donderdagavond 18 00 jur de Leusder Krant Tiet hebt ontvangen, pel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 333-940691. Wanneer lij om wat voor reden dan ook - niet te jreiken is, kunt u kóntakt opnemen met >pze inspekteur 'Izorging, overdag te pèreiken onder tel.nr. 3420-16141. afvalsysteem met elkaar verder in de slag voor een plaats in de finale. Zondag 30 december werden op de banen van de Leusdense ten- nishal de finale-partijen afgewerkt waarna aan het einde van de mid dag in het sfeervolle horeca gedeelte van de tennishal de prij zen uitgereikt konden worden De heren enkel in de D-klasse was met 18 deelnemers het sterkst bezet terwijl voor de gemengddubbel en herendubbel in de C-categorie met 4 koppels de minste belangstelling bestond Voor de overige spelsoor ten waarin gestreden werd lag de interesse tussen bovengenoemde aantallen. De finale- en eindresul taten van het Kersttoernooi waren als volgt: HEC. Rietveld - Brandt 13-4 HED: v. Harten - Pöppinghaus 4-8 HDD v, Vuuren/Brandt Huurdeman/Pöppinghaus 7-6 HDC Hazelaar/Brouwer - Kok/ Hoogerberg 9-5 DDD M. Tilenius'Hoogendam - v. Raay/de Wit 11 -4 GDD Oosterboer/Oostzanen - Nieuwenhuizen'v. Dokkun 11-7 GDC 1 Rietveld/Eek, 2 de Jong/ de Jong. De winnaars kregen uit handen van een van de tennishaleigenaren een fles geestrijk vocht. LEUSDEN - Deze maand zal de gemeenteraad beslissen over een voorstel van burgemeester en wethouders om vier lichtmas ten te plaatsen rondom het oe- fenveld van korfbalclub Antilo pen. Aan een van de masten wordt een extra schijnwerper ge hangen die gericht wordt op het oefenterrein van handbalvereni ging LHV. De kosten van de aanleg van de verlichting wor den geraamd op 24 duizend gul den. In de raadsvergadering van au- LEUSDEN - Met Antilopen gaat het sportief gezien zeker voor de wind. De cijfers bewijzen het. Zowel in de veld- als de in volle gang zijnde zaalkorfbal- competitie, staat de korfbal hoofdmacht van de k.c. Antilo pen op de eerste plaats geno teerd die aan het einde van de rit recht geeft op promotie naar de landelijke korfbal-elite: Een veel belovend vooruitzicht. En dat zou in het lustrum-jaar (1985) van de Leusdense korfbalclub een bijzonder prettige bijkom stigheid zijn die de feestvreugde extra luister zal bijzetten. Zo ver is het nog niet maar dat de korfballers o.l.v. Amstelvener Herman Bruins op de goede weg zijn, staat buiten kijf. In de zaalcompetitie zullen nog heel wat noten gekraakt moeten worden, maar uit de manier waarop de Leusdenaren zich manifeste ren, kan maar één conclusie ge trokken worden. Men wil en zal kampioen worden. Medekoploper DSV moest de onverzettelijkheid waarmee Antilopen het spel een extra dimensie geeft aan den lijve ondervinden Binnen een paar mi nuten hadden de Leusdenaren een gat van vier punten gedicht en sloten op de valreep het buitenge woon spectaculaire treffen met 19- 19 af Natuurlijk kan je stellen dat het misschien een kwestie van geluk was, maar geluk of fortuin moet je altijd nog afdwingen. En dat deden de korfballers door tot het laatste fluitsignaal de DSV-korf onder vuur te nemen Het was trouwens die bewuste zaterdag wel de dag van de gelijke spelen. Want ook Revival deelde met ZKC de punten terwijl ook het gevecht tussen OVVO en DKV geen winnaar kreeg (9-9) Alleen Thor behaalde de volle winst op hekkesluiter Odik dat nog steeds met nul punten troosteloos onderaan buncjelt. Zaterdag krijgt Antilopen streek genoot Revival in sporthal de Korf op bezoek (aanvang 16.50 uur). Een duel dat normaal gesproken geen oroblemen voor Antilopen mag opleveren. In een ontmoeting waarbij de sentimenten nog wel eens een rol spelen, weet je het echter nooit Wederom, ingrediën ten genoeg voor een spectaculair zaalkorfbal-treffen. Naaste belager DSV moet naar Zaandam om tegen ZKC de strijd aan te binden ZKC dat na een nederlaag en een gelijk spel een veer heeft moeten laten zal best wel eens voor een surprise kunnen zorgen. DKV en Thor ten slotte. zullen elkaar weinig ontlo pen. gustus vorig jaar stelde de ge meenteraad geld beschikbaar voor een nieuw trainingsveld voor „Anti lopen" De korfbalclub had destijds ook om verlichting gevraagd maar een negatief advies van de plaatse lijke sportstichting en twijfel bij B W dwarsboomden dat verlangen van „Antilopen". Later verstrekten de korfballers de gemeente nieuwe informatie over het gebruik en de noodzaak van de oefenveldverlich ting „Antilopen" heeft namelijk mi nimaal vier a vijf maanden per jaar veldverlichting nodig om het nor male trainingsrooster te kunnen afwerken Een vergelijking met de tennissport gaat volgens de vereni ging mank omdat korfbal wordt gespeeld tot half november en vanaf half maart, terwijl tennis een typische zomersport is. Door de aanvullende informatie van „Anti lopen" veranderde de sportstich ting haar advies in een positieve Hierbij speelde ook een rol dat handbalvereniging LHV kan gaan profiteren van de korfbalverlichting. Komende maandagavond be handelt de raadscommissie welzijn onderwijs (waar sport onder valt) dit onderwerp De stand is momenteel Antilopen 6-9 DSV 6-9 Thor 6-7 ZKC 6-7 OVVO 7-6 Revival 6-5 DKV 6-5 Odik 7-0 Het programma voor zaterdag luidt: Antilopen - Revival (aanvang 16.50 uurl ZKC - DSV DKV - Thor LEUSDEN - Vanavond, I aanvang 20.00 uur, houdt het bestuur van Stichting voor Lichamelijke Opvoe ding en Sport „Leusden", I beter bekend als de Sport- stichting, de traditionele j nieuwjaarsbijeenkomst. Plaats van handeling is dit maal het afgelopen zomer gerenoveerde clubgebouw I op het Burg. Buiningpark. En dan in het bijzonder het I gedeelte van Tafel Tennis Club Leusden (TTCL). Zoals gewoonlijk zal tijdens I de nieuwjaarsbijeenkomst van de sportstichting de sport- j vrouw, sportman of sportclub I a van het achter ons liggende I jaar (1984) in de gemeente j Leusden bekend gemaakt I worden. Stichtingsvoorzitter de heer Boehlé zal dan aan de uitverkorene(n) de bijbehoren- de Jaro van Rootselaar trofee j overhandigen die dan vooreen I jaar in de prijzenkast van de betreffende club verdwijnt of op schoorsteenmantel van de sportman of -vrouw terecht J komt De trofee, genoemd I naar de secretaris van de sportstichting uit de beginpe- riode van het huidige gemeen- telijk adviesorgaan, zal voor de J negende maal van eigenaar I veranderen In 1976 werd voetbalclub Roda'46 de eerste trotse houder van de bokaal en dus sportclub van het jaar De J v v.los Impala (1977). Jan I Lohuis (organisator school- i voetbal. 1978), LZ PC de Haaien (1979). Joop van San- ten (1980). Avanti (Achterveld. 1981het comité van de Tour de Junior (1982) en last but not least korfbalclub Antilopen (1983) waren voor een jaar de bezitters van de plaatselijke trofee. Wie dit kleinood in 1984 verdiend heeft, valt moeilijk te voorspellen. Al wil ik best een gokje wagen. Want sportief Leusden geeft in 1984 op aller lei vlakken en nivo's veel ge presteerd (zie jaaroverzicht '84) en tot stand gebracht. Voorbeelden en uitschieters waren in ruime mate aanwe zig, kampioenschap en promo tie Schaak Vereniging Leus den (SVL), kampioenschap en promotie Roda-zaterdag. pro motie Achterveld. 10 jaar schoolvolleybal met animator Piet Roosendaal, kampioen Green Giants-dames. Kortom hoogtepunten en verdienstelij ke prestaties te over die geho noreerd zouden kunnen wor den met de Jaro van Rootselaar-trofee Of moeten we soms aan de keuze van de lokaliteit, het clubgebouw van Tafel Tennis Club Leusden, enige conse quenties verbinden en TTCL als een mogelijke kandidaat bestempelen? Zeker weten doe ik het natuur lijk niet! Toch zou ik bij de keuze van de sportstichting om het schitterende en riante tafel- tenniscomplex van TTCL tot hun domicilie te nemen een kanttekening willen plaatsen. Afgezien van het feit of een dergelijke sportaccommodatie zich voor evenementen zoals nieuwjaarsbijeenkomsten leent, is de verkiezing van het TTCL-gedeelte in de voormali ge gemeentelijke kantine een nogal discutabele en twijfel achtige zaak. Een clubhuis ne men dat uitgerekend in 1984 de gemoederen bezighield, een bijzonder heet hangijzer was en veel stof deed opwaai en en in feite nog steeds voor een aantal sportlieden in Leus den buitengewoon gevoe lig ligt en nog onderwerp van een (bemiddelings)gesprek vormt of moet vormen, is op z'n zachtst gezegd een ongelukki ge keuze te noemen waarbij van enige tact geen sprake is (HJW) Welke sportclub of sporter krijgt dit jaar de Jaro van Rootselaar-trofee löUi;, IICI UVIIIIIC VQII uc IUUI

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5