LHV-dames zorgen voor vuurwerk Leusdenaren hebben maar weinig succes Anno v.d. Berg wint kersttoernooi BV '75 Roda '46 moet op zoek naar twee nieuwe trainers H „De Mos" wederom klasse apart Sport en spel voor junioren Lookhorst ■eiistfen krnnl; Heren kwamen tekort In zaalvoetbaltoernooi De Meent Komend weekend distriktstoernooi DONDERDAG 3 JANUARI 1985 LEUSDEN - De handbal teams van de Leusder Hand bal Vereniging (LHV) moes ten tussen de kerstdagen en de jaarwisseling nog een competitiewedstrijd afwer ken. In sporthal de Korf open den de dames met een ruime 20-6 zege op hekkesluiter en het nog puntloze tweede team van Limvio uit Baarn. De heren van LHV kwamen daarna tegen het gerouti neerde Amersfoort-2 net iets te kort om het jaar met een overwinning af te sluiten. Met 14-19 moest LHV eraan gelo ven. In de eerste helft gaven de Leus- denaren de reserves van Amers foort nog goed partij. Theo Prinsen opende voor LHV de score maar de Keistedelingen kwamen al snel langszij 1-1. Even later nam Amersfoort zelfs met 1 -3 de leiding LHV kwam echter sterk terug. We derom was Theo Prinsen degene die de doelpunten voor zijn reke ning nam (3-3). Amersfoort liet zich verder verrassen en nam telkens een voorsprong omdat LHV iets te gretig was en teveel aanvallen op niets zag uitlopen. Met de stand 6-7 werd de rust bereikt. Na de pauze bouwde Amersfoort de voorsprong tot 6-8 uit maar een opleving aan LHV-zijde bracht de Leusdenaren weer nieuwe hoop op een goed eindresultaat. Drie tref fers op rij van Jos de Valk stond daar borg voor en resulteerde in een 9-8 voordelige stand Alle hoop LEUSDEN - Zondag 23 decem ber werd op het parcours in de Soesterduinen de veldrit- competitie in het districht midden-Nederland hervat. Dit maal bleven de Leusdenaren in de diverse categoriën enigszins achter. Gerard van 't Klooster behaalde als enige opnieuw een eervolle plaats bij de veteranen. Als 2e achter H. v.d. Brom uit Hoogland kwam de Leusdenaar over de meet. Bij de liefhebbers eindigde Ed Smit op een 6e plaats Rob Holst uit Leusden moest de strijd na een val door een blessure aan beide knieën helaas staken. Alle uitslagen op een rijtje Liefhebbers: 1 M Wagensveld (Woudenberg) 2. R v d. Tol (Hilver sum) 3. C. Valkenburg (Soest) 6 E Smot (Leusden). Recreanten: 1. A. Guldemeester (A'foort) 2. A Schurik (Woudenberg) 3. B v. Vlaanderen (Maarssen) Veteranen: 1 H v d Brom (Hoogland) 2 G. van 't Klooster (Leusden) 3 T Verwey (Zeist) 4 H v t Klooster (Leusden) Amateurs: 1 J. Broers (Maartens dijk) 2. D. Ariesen (Veenendaal) 3. R. Huygens (Kortenhoef) 8. G. Mosterd (Amersfoort) Junioren: 1. H. v Manen (Veenen daal) 2. A. Broeke (Hilversum) 3 E v.d Pol (Veenendaal). Dames: 1 A. Hakkert (Culemborg) 2 M vd. Meer (Woerden( 3. B v. Iken (Eemnes). Een week later, zondag 30 de cember, moesten de ..pedaleurs" in Hilversum aan de slag Ook hier waren de Leusdenaren niet zo succesvol of het moet de 4e positie van veteraan Henk van 't Klooster bleek echter ijdel want LHV stortte plotseling als een plumpudding in een en had al haar kruit blijkbaar verschoten. Amersfoort kon ge makkelijk naar een 9-17 voor sprong uitlopen omdat de LHV- defensie enorme gaten liet vallen terwijl er aanvallend te statisch gespeeld werd Pas in de slotfase kon LHV nog tot 13-17 terugkomen voordat Amersfoort de eindstand op 14-19 bepaalde. De doelpunten werden gemaakt door: Arjan Schneiders (4xz), Theo Prinsen (3x). Ronald Morren (3x). Jos de Valk (3x) en Ron Hartogs- veld (1x). De stand in HS3A is: BDC 2 7-14, UD 3 6-10. Amersfoort 2 8-8. LHV 6-7, RHC 2 7-6. Limvio 2 7-4. Laren 3 6-3. HvBs 5-2. zijn die daarmee weer eens zijn broer te snel af was. De uitslagen van de veldrit in Hilversum waren: Liefhebbers; 1 K Valkenburg (Soest) 2 W Hakvoort (Baarn) 3. H Koenen )Culemborg) 10. E Smit (Leus den). Veteranen: 1 A Kraan (Woerden) 2. J Veldkamp (Woerden) 3 A Morren (Nijkerk) 4 G van t Klooster (Leusden) 6 H. v 't Klooster (Leusden). Recreanten: 1 A Guldenmeester (Amersfoort) 2 A Schurink (Wouden berg) 3. R. v.d Zee (Hilversum). Nieuwelingen: 1 T den Ouden (Driebergen) 2. E Dutmer (Hilversum) 3 E. Veldhuizen (Driebergen) Junioren: 1 K Rutgers (Naarden)2. I H.v. Masnen (Veenendaal) 3 J.Burrink (Baarn). Amateurs: 1 D Ariesen (Veenen- daal) 2. F Rijkhof (Eist) 3 R Beuker 1 (Kortenhoef). Dames: 1A. Hakkert (Culembort) 2. B v Iken (Eemnes) 3. B Jekel (Amers foort De traditionele kerstcross in de Soesterduinen leverden voor de Leusdenaren op het parcours waarop per ronden zo n 3 4 keer een stuk gelopen moest worden in het geheel geen succes op De De LHV-dames hadden een makkie. Het tweede van Limvio vormde voor de Leusdense handbalsters geen enkel strui kelblok. Bijna alle aanvallen kon den doeltreffend worden afge rond. Aanvallend kon Limvio ook weinig pottenbreken zodat de ruststand van 9-2 een logi sche afspiegeling was van de werkelijke krachtsverhoudin gen. In de tweede helft ging LHV rustig door en bleef het doel van Limvio onder vuur nemen. Doel punten konden dan ook niet langer uitblijven. Vanuit een 5-1 verdedi ging speelde LHV veelal op de break-out waaruit de meeste tref fers ontstonden. LHV scoorde op die manier nog 11 doelpunten ter wijl Limvio slechts vier treffers kon produceren Eindstand LHV - Lim vio 2: 20-6 De LHV-treffers kwamen op naam van Hetty Tessels, Ada Groenenstijn, Nel Rijnders. Corina Schothorst. To Steenbeek, Wil v.d. Burgwal en Petra Wethly. De stand in de DS3A klasse is. LHV8-13.EMM28-11.HvBS 5-10, BHC 2 7-10. AAV 7-7, BSV 2 7-4. BDC 3 8-4 en Limvio 2 9-0. LEUSDEN - Tien talentvolle jeugdbiljarters uit het district Eemland, drie van biljartclub de Lanteern uit Amersfoort en ze ven van het Leusdense B.V. '75, hebben op 27 en 28 december sportief gestreden om de hoofd prijs in het jaarlijkse jeugdkerst- toernooi in de lokaliteit van B.V. '75. In totaal werden 32 partijen gespeeld voordat de winnaar be kend was. Het was een zeer spannend toernooi. Tot de slot- partij bleef het onzeker wie het kersttoernooi op zijn naam zou schrijven. Drie biljarters eindig den met evenveel wedstrijdpun- ten op een gedeelde 1e plaats, maar op grond van het percenta ge van gemaakte t.o.v. de te maken caramboles werd Anno van de Berg van B.V.'75 tot win- LEUSDEN - De trainers van v.v. Roda'46 die de selecties onder hun hoede hebben, Ri chard Beumer (zaterdag) en Rob Ton (zondag), zullen aan het einde van het lopende seizoen de plaatselijke voet balclub verlaten. Het vertrek van zaterdag trainer Richard Beumer was in het Roda-kamp al genoegzaam bekend, omdat Beumer al in een zeer vroeg stadium te kennen had gegeven dat hij aan het laatste jaar bij Roda'46 bezig was. Elftal-leider Jan Verhoeve zet aan het einde van het seizoen eveneens een punt achter zijn werkzaamheden bij de top-elf van de Roda-zaterdag. Niet alleen voor de zaterdag afdeling krijgt Roda'46 een nieu we oefenmeester, maar ook bij de Roda-zondag zal een nieuwe man de scepter gaan zwaaien meesten classeerden zich zo rond de 30e plaats. Fred van Bakel won de omloop bij de gecombineerde koers van profs en amateurs. Streekrenner Marcel Gerritsen uit Hooglander veen kwam bij de junioren als eerste over de eindstreep, gade geslagen door zo'n 6000 toeschou wers. omdat het contract met de huidi ge trainer, de Bunschoter Rob Ton, niet verlengd zal worden. Het (nieuwe) Roda-bestuur is van mening dat een trainer niet langer dan twee jaar bij een club zijn functie moet uitoefenen. Het niet verlengen van de verbinte nis heeft niets te maken met de resultaten die de Bunschoter in de afgelopen twee jaar geboekt heeft. „Het Roda-bestuur wil ge woon niet verder met mij in zee gaan", vertelde Rob Ton desge vraagd. En dat is bijzonder jam mer want ik had best nog een jaar door willen gaan. Het besluit respecteer ik en we gaan dan ook in juni als vrienden uit el kaar. Ik zal er in de laatste maan den alles aan doen om met Ro da'46 zo hoog mogelijk te eindi gen. Ik hoop dat de spelers er ook de schouders onder willen zetten om er nog iets moois van te maken. Ik ben in ieder geval extra gemotiveerd. Ik hoop dat we er met z'n allen nog een spectaculaire competitie van zullen maken". Het bestuur van Roda'46 zal in samenwerking met de commis sies naarstig op zoek moeten naar een nieuw trainers-duo. De Roda-zaterdag had al verre gaande contacten met FC Utrecht-speler Ton du Chatlnier. Het gesprek liep echter op niets uit omdat FC Majella, een 4e klas KNVB-er, ook interesse voor de FC Utrechter kreeg. Gezien de ligging van FC Majella en het feit dat de Utrechter toch liever een club in de hoofdbond prefereer de. had het voor Roda'46 geen zin meer om nog verder te pra ten. Beide afdelingen zullen dus de komende weken alles in het werk moeten stellen om nieuwe trainers te polsen. Voorlopig is het nog even afwachten gebla zen. naar uitgeroepen. George Linde man en Andre de Wit, eveneens van de organiserende biljart club, werden 2e en 3e. Om aan dit traditionele evene ment in de kerstvakantie mee te kunnen doen. moesten de jongens een moyenne van 27 caramboles of meer in de vingers hebben De jeugdbiljarters m het district die dit nog niet aankonden, komen rond de Pasen in actie tijdens het Paas- toernooi. Volgens loting waren vooraf twee poules van vijf deelne mers vastgesteld De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de finale terwijl de nummers drie en de beste nummer vier speelden om de 5e t/m 7e plaats. De overigen om de 8e Lm 10e plek. In poule 1 was Andre de Wit een klasse apart. Hij won al zijn partijen. George Linde man werd knap 2e In de andere poule werd Christian van de Berg verrassend winnaar. Hij verloor weliswaar van Anno van de Berg maar die moest op zijn beurt tegen de als laatste geëindigde Bas van Doorn het loodje leggen Voor de verdeling van de plaatsen in de onderste regionen was de strijd niet minder spannend dan het gevecht om de topposities Twee van de drie partijen om de 8e plaats eindig den in remise. Ook voor de 5e plaats een remise en een partij met slechts een carambole verschil. De finale gaf bijzonder veel strijd te zien. Er werd goed gespeeld. Anno begon met een ovenwinning op Andre (moy. 2) terwijl George met een moyenne van 3 Christian ver sloeg In de 2e ronde won Chris tian vervolgens van Anno. En ook George leek zijn eerste neder'aag in de finale-ronde tege moet te gaan. Maar toen Andre het laatste punt vergat te scoren, schoot George met een gave serie van 25 uit zijn slof en maakte de partij uit Daardoor was hij meteen de grote favoriet. In de finale- 2n »k iai ik< et V ïi' 32 X Vlj i6i>rn ev risodeM tC H slotronde ging Christian vtfii tweede maal onderuit tegen 4e voordat George en Anno aet biljart verschenen De atl® finale-partij ging in eerste ins gelijk op en dat was in het va^ van Anno die slechts 40 carA, les moest produceren tege j voor George. De krachttoer o- eens een grote serie te make George niet meer opbrengen^ Andre de partij simpel naar zit. kon trekken en dus op gronaj een beter percentage wi^ werd van het kersttoernooi BV 75 De Eindstand: 1. Anno v.d Berg B.V. 75 2 George Lindeman B.V '75 3 Andre de Wit B V '75 4 Cristianv Beek B.V.'75 ïl 5. John v Wijngaarden ,.de»| teern" 6. Peter Metzde Lanteern" ,r 7. Erik Tolboom B V. 75 8. Edwin de Ruyter ,.de Lantee« 9. Robin Dammers B V. 75 10 Bas v Doorn B.V '75 BALANS Bijna twee jaar geleden tekenden Beumer en Ton zij aan zij het contract met Roda '46. In de loop van deze maancj biljartclub B V.'75 jongens en}, jes van 11 tot 18 jaar in de gef,, heid om kennis te maken m» biljartsport Iedere woen^ avond staat de deur van de 5 teit aan de Hamersveldsevw (naast de bibliotheek) tussen m en 21.00 uur open. Competitil strijden vinden op zaterdagm- vanaf 16.00 uur plaats Vooj betreft de prestaties is de e helft van het seizoen '84/'8S cesvol verlopen. Het 3e jeugc staat bovenaan de ranglijst c voet gevolgd door B.V.'71-' persoonlijke wedstrijden Ie B.V. '75 bij de jeugd twee dis kampioenen op Andre de Wi! kampioen in de 6e klasse Robin Dammers in de 5e klas: titel opeiste. Bij de senioren we] Ferry Heuveling en Cor Kistti districtskampioen in het drie' den resp. 3e klasse en hoofö- se. Het eerste senioren-teamc in de C3-klasse redelijk me tegenstelling tot het tweede zoals gewoonlijk in de ond regionen verblijft Jeugdlid Gf Landman werd in de nationalej Ie toekomstklasse met een mc ne van 42.36 verdienstelijk vu Komend weekend wordt ir biljartlokaal van B.V.'75 de trictsfinale gespeeld in het banden 2e klasse. Onder de! listen bevinden zich de Leu naren A. Verrijp van BVL enJ Kramer en Cor Kisteman gastheer B.V.'75. Vrijdaga* beginnen de wedstrijden 19.30 uur. Zaterdag en zor wordt de districts-finale 13.00 uur vervolgd. Toesd wers zijn welkom. ia ia Jack de Smalen van The Boys neemt het doel van .De Vrije Vogels onder vuur LEUSDEN - Voor de vierde maal in successie werd op twee de Kerstdag het inmiddels be kende zaalvoetbaltoernooi in sportzaal de Meent gehouden. Wederom was organisator Ber- tus Kok in samenwerking met (sponsor) Henk Post van de Meent-bar er in geslaagd om een achttal ploegen op de been te krijgen. Daarnaast werden Dirk Vos en Jan Epskamp bereid ge vonden om het toernooi binnen het speelveld in goede banen te leiden. Kortom, alles was weer tot in de puntjes geregeld, zodat het toernooi anno 1984, dat in 1981 als een „ludieke bezigheid" op poten gezet was, tot een volwaardig zaalvoetbalevene ment kan worden gerekend en door de jaren heen steeds meer belangstellenden naar de sport zaal in de wijk Groenhouten weet te trekken. In twee poules waren de ploegen onderverdeeld. In poule 1 bekamp- ten Virus, de Meent 1de Meent 3 en The Boys elkaar terwijl in de tweede poule de teams „Rijvers". „De Mos", de Meent 2 en de Vrije Vogels elkaar het leven zuur maak ten Nieuw waren dus „Rijvers" en „The Boys" die de lege plaatsen van „de Boom" - wegens werk zaamheden afwezig - en de „Posi- tivoos" hadden ingenomen De poules waren ditmaal zodanig door Bertus Kok ingedeeld dat alle ploe gen in staat moesten worden geacht om zich voor de finale te plaatsen en korte metten te maken met de reeds 3-jarige suprematie van het team „De Mos"; een forma tie bestaande uit een aantal Roda'46-standaard elftal spelers o.l.v. Cees Leyenaar (jr.) LUSTIG De opzet slaagde maar gedeel telijk. hoewel de strijd in de voor ronden er mocht zijn De ploegen knalden er vanaf het begin keihard in en deden er alles aan om als winnaar van het veld te stappen Er werd zo links en rechts in de diverse confrontaties lustig op los gescoord. In poule 1 waren het The Boys van Gijs de Kruiff die tegen de Meent 3 met 9-1 eens flink uitpak ten en dus bij wijze van spreken op een slof en een oude voetbal schoen. zonder puntverlies als eer ste de kruisfinale binnenwandel den. Ondanks de afstraffing van Kruiff Co ging ook de Meent 3 naar de volgende ronde door om dat ze de andere duels tegen de Meent 1 en Virus wel winnend wisten af te sluiten en derhalve met 4 punten op een eervolle 2e plek beslag legden In poule 2 was het toch weer „de Mos" die de dienst uitmaakte hoe wel de tegenstand, met name van de „Vrije Vogels", groter was dan ooit tevoren Toch deelde het „Mos" team met spelers als John Janssen, Mare Swarte. Peter Knijff, Bert Staubach e.a de lakens uit Met 6-19-0 en 3-1 werden respec tievelijk de Meent 2, Rijvers en de Vrije Vogels op hun tekortkomin gen gewezen De Vrije Vogels - een afgeslankt Roda A1 gecoa- ched door Rob Tolhuizen - konden het nivo van „De Mos" nog het dichtst benaderen en eindigden dan ook met 4 punten terecht op de 2e plaats, die reeds een plaats bij de eerste vier in het eindklasse ment garandeerde. In de kruisfina le botste het team van „de Mos" op het derde van de Meent. Met 8-2 rolde de gedoodverfde favoriet de Meent 3 op. De andere kruisfinale j tussen The Boys en de jeugdige de j Vrije Vogels leverde veel meer strijd maar minder doelpunten op De „Vogels bleven nipt met 1-2 aan de positieve kant van de score Voordat de beslissing ging vallen wie in '84 de meeste consumptie bonnen in de wacht zou gaan slepen, moesten de verliezers aan de slag voor een definitieve eind- klassering. Tweemaal moesten pe nalty's genomen worden om een winnaar te krijgen De Meent be landde na het 2-2 gelijke spel tegen Rijvers dankzij het beter benutten van de strafschoppen op een 7e plek. „Rijvers" werd daardoor naai de laatste plaats (8e) verwezen Meent 2 versloeg Virus met 3-1 en werd 5e. De verliezers van de kruisfinales vochten verbeten om de 3e prijs. Nog net voor eindsig naal scoorden The Boys de gelijk maker (2-2) Daarna maakten de heren het karwei vanaf de stip glansrijk af. De grote finale tussen De Mos en de Vrije Vogels, een herhaling van een duel uit de voor ronde. werd door de „sterspelers van Roda'46 met 4-2 gewonnen Voor de 4e maal in successie eiste de „Mos" de hoofdprijs, een groot aantal consumpties op, die na af loop in de overvolle Meent-bar smakelijk naar binnen gewerkt wer den. Eindstand: 1 De Mos. 2. De Vrije Vogels. 3. The Boys. 4 De Meent 3. 5. De Meent-2,6. Virus, 7 De Meent-1, 8 Team Rijvers De deelnemers van het jeugdtoemooi van LTV Lookhorst bij elkaar LEUSDEN - De jeugdleden, beter gezegd de junioren van de Lawn Tennis Vereniging Lock- horst, worden ook in de winter, als op de buitenbanen van het riante tenniscomplex op het Burg. Buiningpark weinig te be leven valt en het bedrijven van het balspel vanwege de tempera tuur niet erg aantrekkelijk is, niet met rust gelaten. Was er op 4 december reeds een geslaagd Sint Nicolaasfeest voor de lagere school-junioren, op de donderdag na Kerst wer den de junioren in het voortgezet onderwijs aangenaam bezigge houden. De jeugdcommissie had voor de „oudere" jeugdleden een kerst tennistoernooi op de banen van Tennis en Squash Centrum Leus den (TSCL) georganiseerd terwijl na het tennis-gedeelte de dag met een serie ludieke spelen in het eigen clubhuis voortgezet werd In de Leusdense tennishal werd door 48 junioren op alle zes banen gedurende drie uur fanatiek gestre den. Alle dubbels kwamen drie maal een half uur aan bod. In de sterkste poule werden Wouter Jan Schuiling en Marinka Bosboom winnaar, terwijl bij de „beteren" Robbert Schimmel en Karin Kreber de eerste plaats opeisten. lis lai H m ïei jéj Willem du Pon. Serge Reufer en Martijn Barkhuis werden an in de klasse van de gevortifoi Bij de 1e en 2e jaars tengg toonde Roland Seldenrijk zel< sterkste )ai ie< In het clubhuis op het B E®> dat vanwege Kerst fraai wê«< gekleed werden groepen '9< meerd die een parcours vanen spelen moesten afleggen'e songs, letterspel, voorwerp jei ruikspel, cijferspel, kruis®'' raadsel, foto's raden en hfe< ken van een collage De ju'cl vermaakten zich tot laat *9' middag >ei et De eerstvolgende akt*°' van de LTV Lockhorst nieuwjaarsreceptie op zon"' januari. Om 16.00 uur ga1®' deuren van het Lock'™ clubhuis voor alle goec"'1 sportieve wensen open. lir

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6