Waarom iets illegaals ten koste van bevolking legaliseren" VAC zeker niet voor woontoren I m r Ruim 100 strooizout ton benut Ruim 2100 kerstbomen gingen in vlammen op Wijkbewoners over mogelijke komst autosloperij Ijsbaan is open Vandaag in de Leusder Krant leusder krant NCVB houdt koffiemorgen 6És)(^É) w Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? 99 99 Geen ongelukken ffl Inbraak opslag container Bromfietser gewond na aanrijding krant oor Jnkt 710 geld pen DINSDAG 8 JANUARI 1985 16e JAARGANG NO. 72 Hoofdredakteur MARNIX KREUNS Redakiie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Teleloon 033-941495 b.g g. (03420-16141. Telex BDU 40261 Giro 871441 16,65 per kwart Uitgave BDU BV i Vcj njb! nev )59 :e I Ier TE? idpi ;usd' en'1 (Van één onzer verslaggevers) cnb LEUSDEN - „Waarom iets il- legaals ten kosten van de Leusdense bevolking legali- seren?" Dat vraagt zich een J groep verontruste bewoners van de wijk de Wetering af oep naar aanleiding van de be- richten over een mogelijke verhu'zin9 van het auto- sloopbedrijf van de familie 9441 Damen naar de rand van de Wetering. In een brief aan of het college van B&W en de 3K-1 gemeenteraad pleit de groep bewoners voor het zoeken naar een andere nieuwe lo- een katie voor de familie Damen. ko N h In de Leusder Krant van 13 de- cember meldden wij dat er tussen thuL- de gemeente Leusden en de pro- Kra vincie overeenstemming was be reikt over een nieuwe, legale plaats voor de autosloperij en de FIE t wooncaravans van de familie Da- men. Sinds een paar jaar woont klaa; en werkt dit voormalig woonwa- aan 't Sluisje langs het Valleikanaal Voorheen was de fa- milie gehuisvest in een woning in BR! Leusden, maar door problemen M met de buurt werd door de ge- g" t meente en het woonwagenschap ol, besloten ae Damens onuer ie es! Sc brengen aan 't Sluisje. Daarmee ijk 7 handelde men in strijd met het 19-2 geldende bestemmingsplan en fspr streekplan De provincie wenste niet me te werken aan de legalise- ring van deze lokatie en heeft vij c .,,3 AKI »en. (óf. De autosloperij van Damen langs het Valleikanaal. steeds aangedrongen op het zoe ken naar een andere oplossing Overleg tussen Leusden en de provincie leidde er toe dat beide parujen het eens werden de fami lie Damen onder te brengen op de hoek Middenweg/Valleilaan, op de plaats waar het tijdelijk tuinaf- valdepot heeft gelegen. Deze lo katie is echter nog niet definitef. omdat de familie Damen nog ge polst moet worden even als de ge meenteraad Als die akkoord gaan moet vervolgens het be stemmingsplan gewijzigd worden. BEROERING De groep verontruste bewoners in de wijk de Wetering zet zich bij voorbaat krachtig af tegen de mo gelijke komst van de autosloperij. Het nieuws heeft, zo schrijven de bewoners aan de raad en B&W, heftige beroering en verontwaar diging in nun wijk veroorzaakt. ,,De autosloperij op de aangewe zen lokatie is absoluut onaan vaardbaar We zullen alle midde len onze democratie waardig aan grijpen om vestiging te voorko men", laten de bewoners weten. Zij vragen zich af of het juist is om aan de rand van de woonwijk de Wetering zoveel controversiële voorzieningen te concentreren zoals het toekomstig woonwagen kampje langs de Middenweg, het clubhuis van De Rockers en het autosloopbedrijf met vijf woonwa- genstandplaatsen voor de familie Damen ,,Bent u niet bevreesd voor een verloedering van de wijk als deze concentratie van voorzie ningen inderdaad wordt gereali seerd?". vragen de bewoners in de brief aan B&W en de raad. SCHADECLAIMS In hun schrijven stelt de groep verontrusten uit de Wetering nog meer vragen. Eén van die vragen is of de gemeente niet bang is dat de woonwagengezinnen op het toekomstige kampje aan de Mid denweg ook met ongewenste werkzaamheden beginnen als ze weten dat op 850 meter afstand de autosloperij van Damen zit. Verder willen de bewoners weten of het juist is dat de hockeyvereni- ging, die nu naast Damen haar complex heeft, de verplaatsing van de autosloperij geëist heeft omdat de weg naar de hockeyvel den langs Damen voert. De verontruste bewoners stellen uiteindelijk voor om de familie te laten zitten waar ze zit als er niet een andere, wel aanvaardbare lo katie gevonden wordt. Mocht de autosloperij toch in de Wetering komen dan kan de gemeente re kenen op forse schadeclaims van de wijkbewoners. Vanavond wordt in de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening de voorge stelde nieuwe plaats voor de fa milie Damen besproken. Een delegatie van de verontrusten I zal die vergadering bijwonen. ,,Wij vertrouwen erop dat de ob jectieve feiten de doorslag zul len geven en de commissie OW/RO de wethouder zal advi seren dat er een andere oplos sing gevonden moet worden", aldus de groep bewoners. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 1800 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Gisteravond is de ijsbaan van de vereniging Zwanenburg weer voor het publiek open gesteld. Maan dag is de baan overdag met man en macht sneeuwvrij ge maakt. IJs en weder dienende blijft de baan de gehele week open. Waarschijnlijk worden za terdag wedstrijden voor de jeugd gehouden. Achterveld vierde nieuwjaar Receptie gemeente secretaris Amersfoort muziekstad pag. pag. Fred Gressie sportman 1984 pag. 5 Sportnieuws pag. 5 Winter in Leusden pag. 6 Autonieuws pag. 7 N( - nersl A NL nier? E 6 allé (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Vrouwen Ad vies Commissie (VAC) voor woningbouw in Leusden !s kan zich moeilijk voorstellen dat de vijftig meter hoge woontoren een aanwinst zal .kopezljn voor het landelijk aan- 0 x zien van Leusden. Mocht er ugte toch overgegaan worden tot cord rea|jsatie van deze hoog- 1 bouw, dan wil de VAC daar enkele voorwaarden bij stel- i% k, I6, len. Zo luidt de conclusie van een ad vies dat de plaatselijke VAC heeft gegeven aan het college van bur gemeester en wethouders over het omstreden ontwerp van een zestien verdiepingen hoge toren flat in de uitbreiding van De Ha- mershof. Het advies is voor wet- u'^houder Jan Wagenaar (ruimtelijke ordening) aanleiding geweest te V.ibeweren dat de aanvankelijk ne- i gatieve houding van de VAC en 3el anderen over de woontoren 'aan het omslaan is'. Wil van de Kar- '/^Sanders, voorzitster van de Vrou- \RKtWen Advies Commissie, begrijpt :n afjjinjet hoe Wagenaar zo iets kan P- m"zeggen. Van de Kar: ,,Onze con- ote soC|us,e ,n het advies is toch heel -n ^duidelijk zo'n torenflat is geen 'P afg^aanwinst voor Leusden, vinden vloert. wij De VAC heeft - voor het geval de torenflat toch gebouwd wordt -vier voorwaarden geformuleerd waar aan dan voldaan moet worden. De woontoren moet in de eerste plaats alleen in zeer grote en luxe appartementen verdeeld worden (kleine woningwetflats liever niet; je stopt jonge gezinnen niet in zo'n hoog gebouw weg, aldus de VAC). Verder dient de bebouwing ten noorden van de flat geen woonfunktie te krijgen en moeten de huizen langs de Burg. Van der Postlaan goed beschermd wor den tegen het verkeerslawaai. De laatste voorwaarde is dat de woontoren de deur niet mag openzetten naar meer hoogbouw in Leusden VAN DER WERF Het advies van de Vrouwen Ad vies Commissie is opgesteld na een gesprek dat de VAC had met I stedebouwkundige Frans van der I Werf, de ontwerper van de uitbrei- dingsplannen voor De Hamershof waarin de woontoren is gedacht In dit - volgens de VAC - boeiend onderhoud met de stedebouw kundige, maakte deze duidelijk dat de woontoren een afsluitend element vormt voor de woon/win- kelbebouwing. Ook aan de VAC liet Van der Werf weten dat de woontoren éénmalig is in Leus den. Na het zien van de maquette van de voorgestelde uitbreiding van De Hamershof waren de (letter lijke) reacties van de aanwezige VAC-leden als volgt: Een dergelijke bouwvorm voor zeer luxe appartementen zal in de aangegeven plaats een prima si tuering hebben voor de bewo ners: centraal, vlakbij de winkels, met een wandelparkje in de on middellijke omgeving. Tegen de noordzijde van de flat is een gebouw gedacht met nog onduidelijke bestemming Gezien de onmiddellijke nabijheid van een 50 m hoog bouwwerk zul len hier geen woningen in onder gebracht kunnen worden. Echter een brandweerkazerne en/of poli tiebureau geeft door uitrukkende wagens met sirene zoveel over last aan de geplande woningen langs de Burg v.d. Postlaan. dat deze woningen terdege van deze weg geïsoleerd moeten worden Wanneer een geluidswal gesi tueerd wordt langs de Burg. v.d. Postlaan, blijft er zo te zien prak tisch geen grond meer over rondom de huizen, omdat de straat in het plangebied vlak langs de voorzijde van deze huizen loopt. Zij profiteren uiteraard wel mee van de waterpartij en het groen Welke soort huizen is hier gedacht? Zoals architect Van der Werf benadrukte, kan een dergelijke flat slechts een éénmalig iets zijn in Leusden, gezien zijn marke rende functie. Een dergelijk ge bouw bestemmen voor sociale woningbouw, d.w.z goedkope kleinere (en dus meer in aantal) appartementen wijst de VAC ten zeerste af Ons inziens biedt een torenflat alleen een plezierig woonklimaat aan zeer grote ap partementen, die door hun grootte meer privacy behouden De aanwezigheid van deze hoogbouw mag geen invloed heb ben op verdere nieuwbouw Daarin zal het landelijk karakter van Leusden behouden moeten blijven, met als uitzondering De Hamershof en zijn omgeving als hart van Leusden in een meer ste delijke dichtheid (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De dienst ge meentewerken heeft de afgelopen dagen 100 tot 120 ton strooizout ver bruikt om wegen, straten en fietspaden weer enigs zins begaanbaar te ma ken. Sinds zondag wordt echter het zout strooien verminderd om alle aan dacht te concentreren op het sneeuwschuiven. Het zogenaamde pekelen had vanaf dat moment weinig zin omdat het zout bij meer dan tien graden vorst zijn werking vrijwel verliest. Gemeentewerken zette van af donderdag, toen de eerste sneeuw viel vijftien man in om oe doorgaande wegen en be langrijkste fietspaden berijd baar te krijgen Donderdag werd er van circa half acht 's avonds tot omstreeks zes. uur de volgende ochtend gewerkt. Zaterdag bleven materieel en bestuurders binnen, maar zon dagochtend om tien uur rukten de eersten weer uit Tot circa vijf uur maandagochtend wa ren ze in de weer om de hopen sneeuw aan de kant te schui ven. Ton Kool van gemeente werken zegt: ,,lk vind dat de wegen en fietspaden vergele ken met andere plaatsen er prima bii liggen." Onbëdoejd3bevestigde de rijkspoliÏÏégïstermiddag de re delijk goede gesteldheid van het wegennet in Leusden door de mededeling dat er geen ongelukken gebeurd waren als gevolg van de sneeuwval. ..Auto's slippen wel hier en daar, maar aanrijdingen zijn tot nu toe niet gemeld aldus een woordvoerder van de rijkspoli tie Leusoen MAT Elms leute: D eer sali tbesd isten laten. sser>. •psstr.i ip T 10 u. 3ensJ. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IPUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Uit een opslag container van een loodgieters- bedrijf op de UBA-bouwplaats is het afgelopen weekend voor cir ca 650 gulden aan materiaal ge stolen. De container was open gebroken. Vier mengkranen en een doucheknop met slang wa ren verdwenen. STOUTENBURG - Een brom fietser uit Barneveld raakte vrij dag gewond toen hij op de kruising Hessenweg/ Eemelaarseweg werd aangere den door een auto bestuurd door een man uit Terschuur. De auto mobilist wilde de Eemelaarse weg inslaan maar zag daarbij de Barnevelder over het hoofd. De bromfietser moest met een ge broken been in het ziekenhuis worden opgenomen. LEUSDEN - In Leusden en Ach terveld werd zaterdagmiddag de traditionele kerstboomver branding gehouden. Maar liefst 2100 sparrebomen waren inge leverd en gingen vervolgens in vlammen op. Dit verwarmende schouwspel trok zowel in Leus den (achter De Koningshof) als in Achterveld (aan de Rentinck- straat) de nodige belangstel ling. De kerstboomverbranding wordt jaarlijks door de ge meente in samenwerking met de brandweer georganiseerd. De bedoeling hiervan is "wilde" verbrandingen door kinderen te voorkomen. Om die reden wordt het telkens aantrekkelijk gemaakt om de afgedankte kerstboom bij de gemeente in te leveren. Er is namelijk een lote rij aan verbonden die kans biedt -op tientallen leuke prijzen. Elke ingeleverde kerstboom is goed voor een lot. Voorafgaande aan de grootste kerstboomverbran ding werden zaterdag de prijs winnaars bekendgemaakt. De kinderen maakten kans op veer tig spellen en een ritje op een brandweerwagen (voor dertig kinderen). Slechts vijf prijzen werden niet afgehaald. De loten met de volgende nummers ge ven daar recht op: 42, 46, 56, 87 en 228. De prijzen moeten voor zaterdag 12 januari afgehaald worden bij de afdeling voorlich ting van de gemeente. Er zitten plaatsbewijzen voor een ritje met de brandweerwagen bij die komende zaterdag een toer door Leusden en Achterveld gaat maken. Veel mensen kwamen zich warmen bij de kerstboomverbranding in Leusden LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Leusden centrum houdt vrijdag een koffiemorgen. De als nieuwjaarsinstuif bedoelde ochtend begint om 10.00 uur in 't Vooronder. Op 14 januari wordt de jaarvergadering gehouden in het Dienstencentrum van de Ge reformeerde Kerken aan de Burg De Beaufortweg. De aanvang is 19.45 uur. Er is een spreker uitge nodigd van het voorlichtingsburo voor de voeding die over het on derwerp 'Gezonde Voeding' zal spreken

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1