I Amersfoort heel jaar lang in het teken van de muziek rp GROOTSE OPRUIMING MUSICA '85 bi est3 bi/ SS' TOT 60% KORTING ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (M/V) BONTHUIS „MINER" RUIMT OP! W BRUIDSSALON •H KOMATSU^ VORKHEFTRUCKS geleasd gehuurd gekocht diesel electro benzine maar slechts in één kwaliteit DESUPERIEUREs_sn(,I9O0. gas;« NU HALVE PRIJZEN (lampen) DINSDAG 8 JANUARI 1985 LEUSDER KRANT Het Utrechts Symfonie Orkest tij dens het Jaar van de Muziek diverse keren te beluisteren Amersfoort. AMERSFOORT - De Raad van Europa heeft 1985 uitgeroepen tot Europees Muziekjaar, omdat in dit jaar de geboortedag van maar liefst vijf Europese componisten wordt herdacht. Het zijn Heinrich Schütz (1585 in het Thüringse Kösteritz). Johann Sebastian Bach (1685 in het Thüringse Eisenach). Georg Friedrich Handel (1685, In het Saksische Halle). Domenico Scarlatti (1685 in Napels) en Alban Berg (1885 in Wenen). De bij de Europese Gemeenschap aangesloten landen zullen bijzondere muziekaktiviteiten organiseren om het Jaar van de Muziek luister bij te zetten. In Nederland is men driftig bezig om over het gehele land verspreid muzikale bijeenkomsten te houden, die de genoemde componisten extra aandacht zullen geven, en de muziek als geheel onder de aandacht van het publiek zullen brengen. Ook Amers foort maakt zich op om in 1985 de muziek centraal te stellen. Behalve de reeds geprogrammeerde profes sionele uitvoeringen, waarvan er di verse aan de vijf componisten zijn gewijd, staat er veel te gebeuren op amateuristisch niveau. Amersfoort is vele koren, orkesten, muziekverenigingen, bands, zanggroe pen en fanfares rijk, die alle in hun genre het muzikale gebeuren 1985 vorm zullen geven In verband hiermee zal De Stad Amersfoort op de laatste woensdag van elke maand uitkomen met de volledige muziekagenda voor de maand, die volgt, Elke keer zal er één aktiviteit uitgelicht en wat ruimer worden beke ken. Gisteren is in het hele land het Europees jaar van de muziek om elf uur 's ochtends ingeluid door het bespelen van de beiaards In Amersfoort be speelde een leerling van de Amers- foortse Beiaardschool, Henny Heikens, uit Mijdrecht, de beiaard van de Onze Lieve Vrouwetoren, en bracht werken van Bach en Handel ten gehore. In de Sint Joriskerk vond 's middags een orgelconcert plaats door Klaasjan Mul der die Bachcomposities deed klinken DRIEKONINGEN De Vereniging voor Huismuziek or ganiseert in Museum Flehite een drietal gezellige familiebijeenkomsten rond Driekoningen. Op donderdag 3 janua ri om 10.00 uur worden er in het museum onder leiding van André van Vuure en Piet de Bruin foekepotten en rinkelbollen gemaakt. Voor de foeKepot een gesloten aardewerkpotje meene men. Een Keulse pot is het mooist. Geen bloempot dus Voor de rinkelbol len zijn conserveblikjes en flesdoppen nodig. Bestemd voor alle leeftijden Boterham meenemen voor tussen de middag. Na afloop wordt er door de binnenstad een optocht met de potten en de bollen gehouden Op vrijdag 4 januari wordt er vanaf 10.00 uur onder leiding van leerlingen van de Toneelschool en medewerkers van de Vereniging voor Huismuziek ook in Museum Flehite een muziek- en theaterspel opgevoerd. Zelf meege brachte verkleedkleren komen goed van pas! Weer een boterhammetje meebrengen! Onder leiding van Henk Waarden burg kan iedereen op zondag 6 januari vanaf 14.00 uur in Museum Flehite komen spelen en zingen Het samen spel begint om 14.00 uur, het concert om 16.00 uur. Zelf een lessenaar en instrument meebrengen Ter afsluiting van de middag geeft La Muse s'amuse, een ensemble voor oude muziek uit Hilversum een Driekoningenconcertje. MUZIEK IN UW STRAATJE In de gehele januarimaand zal elke daarvoor in aanmerking komend thea terevenement in De Flint muzikaal wor den ingeluid onder het motto.Muziek in uw straatje? Jonge solisten en ensembles zullen voorafgaand aan de voorstelling tel kens vanaf 19 30 uur tot 20.15 uur in het theaterstraatje optreden Het januari- programma kon worden gerealiseerd mede door de goede samenwerking tussen De Flint en de Werkgroep Joan nes Tolliuns d' Amorforte én de bereid willige en belangeloze medewerking van de solisten en ensembles, die voor hun inkomsten afhankelijk zijn van de giften in de hoed van het publiek. Dinsdag 8 januari: Toneelgroep Theater met Egmond van Goethe Het Rampenensemble speelt folklore- muziek uit alle landen in de Flintstraat. Woensdag 9 januari: Wintercircus Ross-Hanson Bolgarije speelt Nederlandse volksmuziek in de Flintstraat. Vrijdag 11 januarigeeft Open Podium vanaf 20.00 uur gelegenheid aan be kend en onbekend talent uit Amersfoort en de regio om optredens te verzorgen met muziek, dans en cabaret in het pand aan de Zuidsingel 45. Op zaterdag 12 januari om 21.00 uur treedt in het witte plekkenplan het Trio Cees Slinger op met als speciale gast Jimmy Owens, Flügelhorn. Hij is een grote bekendheid in de jazzwereld. werd in 1943 geboren in Brooklyn. Kreeg zijn eerste trompet toen hij 12 jaar was. Speelde met 15 jaar bij Miles Davis. Zijn doorbraak kwam toen hij bij Slide Hampton ging spelen. Hij concer teerde met Dizzy Gillespie, Count Basie en Duke Ellington. Op zondag 13 januari speelt het Gitaarduo Antonietti - Van Polanen werken van onder andere Bach in de Sint Aegtenkapel om 16.00 uur. Op dinsdag 15 januari om 20.15 uur: het USO in De Flint Stadshal onder leiding van lona Brown en als solisten de violiste lona Brown en de altvioliste Nabuko Imai met onder andere muziek van Bach. Woensdag 16 januari: Robert Long in het Flinttheater. In het theaterstraatje speelt het Rampenen semble muziek uit alle landen Donderdag 17 januari. De Nieuwe Komedie speelt Strindberg XYZ Bergerettesuit de 19e eeuw wor den in de Flintstraat gespeeld door Harry de Beer, sopraansax en Bert van de Kooy aan de piano. In de Sint Aegtenkapel zingt de Go thic Voices op donderdag 17 januari om 20.15 uur middeleeuwse wereldlij ke muziek Vrijdag 18 januari. In het Flinttheater het optreden van Cabaret Natascha Emanuels. In de Flintstraat spelen Elsien van de End, dwarsfluit en Tony Holthons, pia no, salonmuziek van rond 1900. In de speeltuin Soesterkwartier aan de Noorderwierweg geeft aan de Show band van Jong Bronswerk in samen werking met de Swinging Girls een showavond op vrijdag 18 januari om 20.00 uur en zaterdag 19 januari. Dinsdag 22 januari In het Flintthea ter als witte plekkenvoorstelling. Toneelgroep Baal met Dibboek. In de Flintstraat een optreden van het Ram pensemble met folkloremuziek uit alle landen. Donderdag 24 januari. In het Flint theater De Nieuwestraat met fragmen ten uit de geïllustreerde muziek. In het Flintstraatje spelen Harry de Beer, sopraansax en Bert van der Kooy, piano, bergerettes uit de 19e eeuw. Zondag 27 januari. In het Flintthea ter een koffieconcert door het Rijnmond Saxofoon Kwartet om 12.00 uur. Maandag 28 januari. Pleuni Touw en Hugo Metsiers spelen in het Flint theater de komedie ,,Te laat geboren". In het Flintstraatje concerteert het Ensemble voor Oude Muziek van de Muziekpedagogische Akademie te Hil versum Deze zal muziek van om streeks 1600 ten gehore te brengen. Dinsdag 29 januari. „Nacht, moe der" wordt gespeeld door Ann Hase- kamp en Linda van Dyck in het Flint theater In de Flintstraat spelen Elselien van End. dwarsfluit en Tony Holthuis, piano, salonmuziek rond 1900. In de St. Aeg tenkapel vindt op dinsdag 29 januari om 20.15 uur het kamermuziek concert (van donderdag 24 januari) plaats. Met de bariton Bernard Kruysen. Woensdag 30 januari. Cabaret Boe merang brengt zijn tweede programma „Ik vind van wel" in het Flinttheater. In het straatje van de Flint brengt Bolgarije Nederlandse volksmuziek Donderdag 31 januari. Danstheater Vals Bloed voort in het Flinttheater „Dagger of Charm" uit. In de Flintstraat treedt onder leiding van Henk Waardenburg La Muse's Amuse op. TENTOONSTELLING MUZIEK Vnjdagmorgen 25 januari vindt de opening plaats van de tentoonstelling Muziek in De Zonnehof plaats Leden van het Amersfoorts Kunstenaars Ge nootschap De Ploegh hebben werk gemaakt met als thema: de muziek Ria Fortuin, Kedo Erné. Roel de Jong, Adn Langbroek, Pauline Wiertz. Ans Wortel (onder voorbehoud), Peter van Oort, Jos van de Poll, Naan Rijks, Arte Teeuwissen, Birgit Jansen en anderen, in totaal 40 mensen hebben beeldhouw-, schilder- of grafisch werk gemaakt, abstrakt of figuratief van een instrument, een gebouw, de muziek op zich. of een notenbeeld. De tentoonstel ling zal geopend worden door Sieuwert Verster. directeur van de Stichting Mu- sica '85. Elke zondagmiddag zal er in de Zonnehof muziek klinken van 15 00 tot 16.00 uur Uitgevoerd door amateurs, onder de titel „Muzikale ontmoeting". Op zondagmiddag 27 januari zal de eerste Muzikale ontmoeting plaatsvin den Muziekvereniging Sint Caecilia uit Hoogland zal een uitvoering geven Welke verenigingen nog meer zullen optreden zal in elke nieuwe maand- agenda bekend worden gemaakt. Het is de bedoeling dat het publiek rondloopt en geniet van de muziek. Er worden waarschijnlijk geen of weinig stoelen neergezet, zodat het geheel een onge dwongen sfeer ademt. De muzikale ontmoetingen zijn bedoeld als omlij sting van de expositie. JAAROVERZICHT Tollins heeft op het thema van de kerkmuziek negen concerten georgani seerd in de Sint Joriskerk en als tiende evenement een orgelvoettocht waar aan verschillende Amersfoortse koren zullen meewerken Muziek van het Gre goriaans tot aan de moderne muziek. Samen met ACC brengt de ACR in het Randenbroekerbos een taptoe met alle Amersfoortse korpsen. Waarschijn lijk zal deze taptoe op vrijdagavond 14 en zaterdagavond 15 juni worden ge houden. De showbands zullen een show verzorgen Op zaterdag 15 juni gaat de muziek de straat op. ledereen, die kan spelen, zal op straat zonder vergunning muziek mogen maken. In april wordt het concert van de Amersfoortse componist Gerrit Jan van Eyken gegeven. Het is de ex-violist van het Residentieorkest. Willem Noske, die deze Amersfoorter ontdekt heeft. Hij is een verwoed verzamelaar en heeft Van Eyken herontdekt Van Eyken is een zwaar ondergewaardeerd compo nist, die uit Nederland is weggegaan Waar en wanneer hij is gestorven is niet bekend Zij broer, die ook componeer de. en die waarschijnlijk meer aan de weg timmerde, heeft hem altijd over schaduwd. Willem Noske en Bernard Kruysen zullen met hun ensemble deze muziek uitvoeren In museum Flehite zal een kleine tentoonstelling te zien zijn van hel werk dat Willem Noske van Van Eyken heeft gevonden, aangekleed met enkele schilderijen over het muziekleven in die tijd en enkele muziekinstrumenten Ook van andere Amersfoortse com ponisten zal in 1985 muziek worden uitgevoerd. Van Tristan Keuris waar schijnlijk door het Rafaëlkwartet en van Willem Frederik Bon, die vorig jaar overleden is. Zoals bekend zal van de Amersfoortse componist Wim Franken het werk „Vloed en klank" worden gespeeld onder leiding van Qui van Woerdekom. In oktober zal Studio Laren een pro gramma verzorgen met Italiaanse Re naissance muziek, terwijl Hella Haasse zal voorlezen uit haar boek „De Schar laken Stad" en andere romans op Renaissance thema. Er zal in Amersfoort heel wat te doen zijn op muzikaal gebied in 1985. Wij houden u op de hoogte. GEMEENTE LEUSDEN CL OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Leusden maken bekend dat bij hun college een aan vraag om een Hinderwetvergunning is in gediend door: R. van Rouwendaal, Leusbroekerweg 19 te Leusden voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een vee houderij en kaasmakerij, met opslag van propaangas en dieselolie. De ontwerpbeschikking behelst het verle nen van de gevraagde vergunning onder het stellen van voorwaarden. Voorts maken zij bekend dat een hinder wetvergunning is verleend aan: de heren W. en J. C. van Eist, Hessenweg 139, Stoutenburg, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een loonwerkersbedrijf met stallings- en reparatieruimte voor landbouwwerktuigen alsmede bestrijdingsmiddelenopslag. De aanvragen om vergunning, de ontwerp beschikking, alsmede de verleende ver gunning met alle daarop betrekking heb bende stukken kunnen, vanaf heden gedu rende een maand worden ingezien op de afdeling Algemene Zaken, 't Erf 1 en wel el ke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In deze periode kunnen de stukken tevens worden ingezien op elke vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur op de bodenkamer/- Burgerzaken, 't Erf 1, zulks na voorafgaan de afspraak, tel. 941247 tst. 137. Een ieder kan zolang de stukken ter inzage liggen, tegen de aanvraag en de ontwerp beschikking gemotiveerde bezwaren indie nen. De bezwaarschriften dienen te wor den gericht aan burgemeester en wethou ders van Leusden. Degene die een be zwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Tegen de verleende vergunning kan beroep worden ingesteld bij H.M. de Koningin. Het beroepschrift moet binnen een maand na heden worden ingezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1 te Den Haag. Tevens kan aan de voorzitter van de afde ling, binnen voornoemde termijn worden verzocht om schorsing van de vergunning dan wel om het treffen van een voorlopige voorziening. Leusden, 3 januari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd R. J. A. van Gooi Mr. J. W. M. Rademaker vraagt voor spoedige indiensttreding een voor een tijdsverband van 4 tot 6 maanden. Tot zijn/haar werkzaamheden zullen behoren: fakturatie verzorging onderhoudscontractenbestand service-rapporten begeleiding diverse administratieve werkzaamheden vereisten zijn: - M.E.A.O.-diploma of imporieur soortgelijke opleiding ■K|pi| - ervaring in soortgelijke functie strekt tot aanbeveling Sollicitaties te richten aan: BIESTA B.V. Postbus 73, Kastanielaan 1 3830 AB Leusden-C. T.a.v. de heer R. Nijkamp. elektronische weeg-, tel-en etiketteerapparatuur en systemen En ruim 1 '/4 miljoen Nederlanders gaan verder. Ondanks een lichamelijke handicap. Revalidatie is voor hen niet zomaar "op nieuw gezond worden". Zij moeten een - meestal - blijvende handicap overwinnen om toch mee te kunnen. Het Nationaal Revalidatie Fonds helpt daarbij. Al 25 jaar. Ook in uw omgeving. Het Nationaal Revalidatie Fonds bestaat in 1985 25 jaar. Duize.nden projekten werden reeds mogelijk. Nadere-, hformatie: Postbus 323 3500 AH,UTRECHT Tel. 030-331165 Julianaplein 71 t.o. A.N.W.B.-kantoor Amersfoort Telefooi, 033-630719 Donderdag koopavond Bent u een romantisch type of houdt u meer van sportief? Onze bruidssalon kan aan al uw wensen voldoen. Elen uitgebreide collectie bruidsjaponnen, vanaf 495.-. U wordt vriendelijk en deskundig geadviseerd. worden en zijn uitgevoerd in Altijd Inrulltrucks tel. 0517040 Zaterdags geopend 03461- 18: 9.00 tot 12.00 uur 075-17761 _E je iff til Ie 111 ?n ie ie jH ie Je ii< s SS Importeur GEBR.DE VOR B.V. 3791 PM Achterveld, tel. (03423) 15 41 filialen Heylhuysen 04749- Steenwqk 05210-1 Barneveld 03420-1- Zuid Schermer 02204- p in lange en korte bontmantels. Lange en driekwart lammy-coats; Lange en korte suède en nappa mantels; Suèdezet-komhinatiemode; Diverse Alcantaramantels. Korte Bergstraat 12-14 Amersfoort Tel. 033-15283 le zijstraat links voorbij Grand Theater. Onze showroommodellen moeten plaatsmaken voor de nieuwe voorjaarskollektie. Kom snel... voor het te laat is Leusderweg 23 (bij Pr. Julianaplein) Amersfoort 033-10390

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4