Fred Gressie sportman 1984 Antilopen wint matige derby Virus prestatie-loop "Huiscompetitie SVL weer in volle gang isselbeker voor olf van Druten LEUSDEN Bport Overdag aktiviteiten binnenkort van start Megi eugdvoetbal Achterveld 'weekindegemeentes, V00f de 14e keer Uitslagen dames schieten Leusden Troef Uitslagen Leos V o* .EUSDEN - Terwijl de eerste sneeuwvlokken afgelopen donderdag jestaag naar beneden dwarrelden en Leusden sinds lange tijd weer eens met een laag sneeuw bedekte,hield de Stichting voor Ichamelijke opvoeding en sport "Leusden" de nieuwjaarsbijeen komst waarop volgens traditie de sportvrouw, sportman of sport club van het voorbije jaar (1984) bekend gemaakt wordt. Velen tadden ondanks de plotseling ingetreden gladheid de weg naar het erenoveerde tafeltenniscomplex van Tafel Tennis Club Leusden ITCL) in de voormalig gemeentelijke kantine achter op het Burg. Buiningsportpark weten te vinden. De plaatselijke politiek was door enkele gemeenteraadsleden en burgemeester J.W.M. Rademaker zelfs goed vertegenwoordigd. I-Iet aantal afgevaardigden uit de Leusdense sportwereld viel daar entegen enigszins tegen en stak relatief gezien schril af. Een be- angrijk deel van de meer dan 30 sportverenigingen, die bij de jportstichting Leusden zijn aangesloten, schitterde door afwezig- ïeid. )e nieuwe 'eigenaar', Fred Gressie, toont trots de Jaro van Rootselaar- 'roiee die genoemd is naar de secretaris van de Sportstichting uit de in periode Of het "winterse" weer hier debet aan was of andere beslommerin gen en redenen sportief Leusden verhinderde om massaal de jaar lijkse nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentelijk "adviesorgaan" bij te wonen, is niet met zekerheid te zeggen. Desondanks zorgden de politieke kopstukken, de wel aanwezige delegaties van de sportclubs en de overige belang stellenden in de fraai versierde speelruimte van de tafeltennis club voor een gezellige ambiance Het hoogtepunt van de avond zoals altijd de uitreiking van de Jaro van Rootselaar-trofee aan de man, vrouw of club die zich in het afgelopen jaar op een of andere wijze uitdrukkelijk sportief gema nifesteerd heeft of verdienstelijk heeft gemaakt, liet nog even op zich wachten omdat sportstich tingsvoorzitter, de heer Boehlé, eerst het wel en wee van 1984 in zijn nieuwjaars-speech de revue liet passeren voordat hij tot de of ficiële handeling overging. Toch lichtte de praeses aan het begin van zijn betoog een tipje van de sluier op door te zeggen dat het ditmaal een man betrof die al vele jaren in Leusden op sportgebied bekendheid geniet. De insiders wisten toen wie de heer Boehlé bedoelde, hoewel de eveneens aanwezige persoon in kwestie een suggestie mijnerzijds dat hij naast al die andere mogelijke kan didaten voor de Jaro van Rootse- laar-bokaal, die ik in de donder dag-editie van deze krant op somde, ook wel eens tot de kans hebbers kon behoren niet erg se rieus nam. ,,Ben je gek, ik ben hier alleen maar omdat ik toevallig in de werkgroep Sport Overdag zit die momenteel druk bezig is om allerlei activiteiten van de grond te tillen, die vanavond als het goed is voor het eerst uit de doeken ge daan zullen worden." BEVORDEREN In zijn toespraak zette de heer Boehlé uiteen waarmee de sport stichting zoal bezig is en welke taak het heeft binnen de ge meente Leusden. "Het bevorde ren en mogelijk maken van sport in het algemeen is de leidraad waaraan het bestuur van de sport stichting zijn activiteiten ont plooid. Daarvoor geven we advie zen in de richting van B&W om trent bijvoorbeeld de realisatie en het beheer van sportaccommoda ties. Daarnaast zorgen we voor de communicatie tussen de ge meente en de clubs enerzijds en de verenigingen onderling ander zijds over de verdeling van de uren, de tarieven en andere zaken die (bijna) jaarlijks onderwerp van gesprek zijn", aldus de heer Boehlé. .In net kader van realisatie van accommodaties en de privatise ring is in 1984 het fraaie kunst grasveld op het Valleipark een goed voorbeeld dat in nauw over leg tussen alle betrokkenen tot stand gekomen is, terwijl ook de renovatie en overdracht van het gebouw waarin we ons thans be vinden hiertoe gerekend kan wor den, hoewel er nog problemen tussen mogelijk huurders zijn die hopelijk in 1985 zullen worden op gelost. Het korfbaltrainingsveld (met verlichting), de sportzaal in Achterveld, de renovatie van een aantal tennisbanen zijn de wen sen die hoog op de prioriteitenlijst staan als alles mee zit in 1985 ter hand genomen zullen worden", aldus Boehlé. .Naast het formuleren van een evenwichtig subsidiebeleid, zal in 1985 het "ontwerp" sportbeleid Leusden verder uitgediept en uit gewerkt moeten worden. In de eerst volgende raad van advies vergadering zal deze materie op nieuw aan de orde komen aan de hand van de schriftelijke reakties die door de clubs zijn toegezon den", liet Boehlé zijn gehoor al vast weten. ,,Een van de uitgangspunten zal moeten zijn het feit dat voor ieder een in de gemeente Leusden sport betaalbaar moet zijn en blij ven. Een optimaal beheer en be leid t.a.v. sportaccommodaties en een gelijke behandeling van alle sporten zullen eveneens als fun dament moeten dienen voor de verdere ontwikkeling en formule ring van het sportbeleid" ,,Dat vorig jaar aangekondigde bezuinigingsoperatie die zou re sulteren in hogere tarieven, liep gelukkig met een sisser af en is zoals het er nu naar uitziet voorlo pig van de baan. De gemeente heeft onlangs besloten om de ta rieven voor 1985 te bevriezen, omdat het advies van de sport stichting om de bezuinigingen op de indirecte en directe onder houdskosten bij B&W een gewillig oor vond De tarieven blijven in 1985 op het huidige peil en er wordt zelfs geen indexering op toegepast. De concurrentie posi tie t.o.v. de omliggende goedko pere gemeenten wordt daardoor niet verder verzwakt. Een ontwik keling die de sportstichting en de clubs toejuichen want ook voor 1986 is B&W van Leusden voor nemens om de tarieven niet te verhogen" SPORT OVERDAG Aan het einde van zijn betoog had de heer Boehle nog een nieuwtje in petto over het project Sport Overdag: .Binnenkort zullen de Fred Gressie ontvangt uit handen van de heer Boehlé, voorzitter van de Sportstichting, de Jaro van Rootse- laartrofee eerste activiteiten gestart worden Op maandag kan er gezwommen worden terwijl op de donderdag een "sport-instuif" zal gaan plaatsvinden voor de zo genaamde "ongeorganiseerde thuiszitters" zoals die door de se cretaris van de sportstichting de heer Slager bestempeld worden. Hockey op het kunstgras, biljarten en tennissen in Achterveld staan in dit kader eveneens op de nomi natie", deelde de heer Boehle mede. ,,Het ligt in de bedoeling om hiervoor een soort 12-ritten- kaart te introduceren. Voor f 2,50 per knip kan men dan overdag één van de sporten bedrijven. Deskundige leiding is aanwezig" voegde de voorman van de sport stichting er nog aan toe. Toen was het moment aange broken om tot de uitreiking van de Jaro van Rootselaar - bokaal over te gaan. De overstap van de "nieuwtjes" over Sport Overdag naar de bekendmaking van de sportman van het jaar 1984 was bijzonder klein omdat uitgerekend de man die de tro fee toebedeeld kreeg, deel uit maakt van de onlangs in het le ven geroepen projectgroep Sport Overdag. Daarbij kwam nog het feit dat de nieuwe "eigenaar" zich al sinds 1972 bezighoudt met ongeorgani seerd sportief Leusden Eerst met ee.n trim-groepje in Leusden-Zuid. Later als animator en organisator van evenementen onder de naam Trimfit en Sport-real En sinds en kele jaren is hij de drijfveer achter de wekelijkse Sportieve Rekreatie in sporthal de Korf Met enorm veel enthousiasme zet hij zich in voor sportief Leusden. Daarom hebben we als bestuur van de Sportstichting gemeend om de Jaro van Rootselaar bokaal voor 1984 toe te kennen aan Fred Gressie," aldus Boehle. Onder applaus nam de zichtbaar ver raste Fred Gressie de bokaal uit handen van de heer Boehlé in ontvangst -EUSDEN - Na een schaakloze leriode van twee weken werd ifgelopen woensdag in het ont- noetingscentrum 'de Kom' aan ie Hamersveldseweg de wlnter- luiscompetitie van Schaak Ver eniging Leusden (SVL) weer ïervat. De opkomst was zo aan iet begin van het nieuwe jaar jitstekend te noemen, hoewel ie organisatoren van de titel- A^itrijd eigenlijk op nog meer le- ™^ien gerekend had. Een paar le ien hadden zich echter (weer) liet bij de wedstrijdleiding afge meld, waardoor een aantal SVL'ers het zonder tegenstan der moesten doen en dus bij voorbaai al 'schaak-mat' gezet waren. In totaal werden er in de 15e ronde twintig partijen gespeeld terwijl ook nog een afgebroken partij van een voorgaande speel avond uitgespeeld werd Verras sende resultaten vielen er niet te noteren. Clubkampioen en lijst aanvoerder Harry Vossebeld gaf ACHTERVELD - In plaats van e onderlinge schietwedstrijden ield schietvereniging Ons Ge- oegen met 70 leden een nieuw- arsbijeenkomst. jdens deze gezellige bijeen- omst werden de junioren schut- rs de prijzen van het afgelopen :hietjaar uitgereikt. Een jaar sleden zijn deze junioren met jn schietopleiding begonnen, it onder leiding van Ab Vlug, e direkt goede resultaten boek- met zijn pupillen. Hierna ging de voorzitter over tot }t uitreiken van de prijzen Voor iststelling van de volgorde werd het gemiddelde berekend van twaalf schietkaarten. De wisselbeker was voor Rolf van Druten met 399 punten. Timo vart Valkengoed werd 2e met 364 pun ten en Laurens van de Ven met 330; punten derde. Zij kregen beiden een staander uitgereikt De overige, junioren kregen een medaille Dit waren Amoud Vlug met 306 pun ten, Gert Daatselaar 295, Jerry van Nimwegen 276, Ruudie van Daat selaar 265 punten, Michiel Peters 261 en Bert Schimmel 122 punten. Het nieuwe lid van de junioren Frank van Dijk kreeg een mooie stikker. geen krimp en is hard op weg om zijn titel te prolongeren. Ook de concurrentie kwam zonder kleer scheuren door de eerste club avond in 1985. Zowel Peter Son- der, Bert Uneken als Joop van Santen behaalden een vol punt Nieuwkomer Reitsma moest zijn partij tegen E. Eveleens als enige afbreken wegens tijdgebrek. On der aan de ranglijst viel de over winning van A. v.d Steeg op te gen de veel hoger geklasseerde A. v. Nieuwenhuizen Alle uitslagen van de 15e ronde op een rijtje: R Berg - H. Vossebeld 0-1 G Froberg-P Sonder 0-1 E. Halkes-B Uneken 0-1 H Voskamp-J v Santen 0-1 Reitsma - E Eveleens afg C v Hoorn-Tj. Zijlstra 0-1 C. Kerkhof - A. Agterberg 0-1 D v Ooik-T Elschot 1-0 J v.d. Linde - H Kroes 0-1 A. Valkenburg-Pd. Jager 0-1 A. Lagas-W v.d Wetering V2-V2 A Kuijper- N v.d. Meel V2-V2 H v. Dalen-C Veenendaal 1-0 Z Vroon-J. v.d Tang 1-0 J Boot-R Staal 0-1 M Schieving-H. Oosting 0-1 G. te Winkel-H Kuipers 1-0 E Verschuur-? Kuipersjr 0-1 H Mus - R. v Nieuwenhuizen 0-1 A. v d Steeg - A. v. Nieuwenhuizen 1-0 A Rietveld - E. Moed 0-1 LEUSDEN - „Het was een bijzonder vervelende wedstrijd die door een zwakke scheidsrechter geleid werd". Deze conclusie trok Anti lopen-trainer Herman Bruins na afloop van het moeizaam met 8-7 gewonnen duel tegen streekgenoot Revival. „Je weet van te voren dat je het vooral lastig gaat krijgen door het gebrek aan lengte. Daar probeer je tactisch dan wat aan te doen maar als de heren en dames verzuimen om de opdrachten uit te voeren dan vraag je om moeilijkheden en dan kom je tegen een ploeg als Revival niet in je spel". Over en weer gebeurden er dingen in het veld die met korf ballen weinig te maken hadden, maar aangezien de arbiter vanaf het begin veel met de mantel der liefde bedekte en niet wenste in te grijpen, raakten de gemoederen (onnodig) verhit. Houdt hij het kort dan regent het misschien strafworpen maar dan kan het in ieder geval niet uit de hand lopen. „Ik was geen moment benauwd dat we in de slotfase de voorsprong nog zouden verspelen. We waren de minst slechte van de twee en hadden dan ook als enige recht op de overwinning", aldus de Amstelveense oefenmeester. Vanaf het beginsignaal werd dui delijk dat Antilopen een hele klus aan het stugge en fysiek sterke Revival zou krijgen. De Revival- trainer had het (aanvals)spel van Antilopen goed bestudeerd waar door Revival gedegen tegenstand bood en Antilopen in tegenstelling tot voorgaande wedstrijden maar moeilijk tot scoren kon komen. ..Het had meer weg van een par tijtje schaak tussen twee coaches die elkaar tactisch probeerden dwars te zitten", zette Herman Bruins uiteen. Daarom duurde het zolang voordat de eerste tref fer viel". Toch kon Revival niet voorkomen dat Nancy Lahey na 11 minuten Antilopen met een doorloopbal en een loepzuiver af standschot met 2-0 aan de leiding bracht. Daarna stokte de Antilo pen aanval weer omdat de tweede Leusdense-aanval geen raad wist met de Revival-verdediging De organisatie was volkomen zoek. Trainer Herman Bruins kwam een paar keer driftig van zijn bank om Koos Meinsma tot de orde te roe pen omdat de jeudigde Antilopen- heer zijn taak niet uitvoerde „Nog eenmaal en ik haal je eruit", snauwde Bruins in de richting van Koos Meinsma Er ging een heil zame werking vanuit want daarna ging het een stuk beter hoewel het tot de 23e minuut duurde voordat Koos Meinsma (eindelijk) van afstand succes had, nadat Revival even daarvoor een straf- worp benut had (301). Antilopen bleef ondanks de voorsprong chaotisch spelen en kon dan ook geen enkele grip krijgen op het spel van Revival Aan het eind van de eerste helft drukten de korfballers uit Terschuur Antilo pen in een paar minuten met de neus op de feiten door van af stand drie maal op rij de korf te doorboren en de ruststand op 3-4 te bepalen. En daar had niemand bij Antilopen opgerekend. Antilopen in de verdrukking. ORDE OP ZAKEN Na de pauze die door coach Her man Bruins benut was om orde op zaken te zetten door vooral de An- tilopenheren er op te wijzen dat ze in dienst van de ploeg moesten gaan spelen, zodat de dames meer in scoringsposities konden komen, miste zijn uitwerking niet In de tweede helft klopte het in het veld direct veel beter Het resul taat bleef niet lang uit want binnen 3 minuten stond Antilopen weer voor: 5-4 Margret Versteeg (af stand) en Frans ter Maten (straf- worp) namen de doelpunten voor hun rekening. Antilopen kreeg de smaak te pakken en ging stug door. Yolanda Versteeg en we derom Margret Versteeg zorgden er voor dat Antilopen ruimer kon ademhalen: 7-4. De kans om uit een strafworp de achterstand te verkleinen liet Revival jammerlijk liggen voordat Margret Versteeg van afstand haar hattrick vol tooide en Antilopen op een ruime 8-4 voorsprong zette. En dat was achteraf gezien maar goed ook want Revival kwam in de slotfase nog akelig dichtbij. Bruins verving Nancy Lahey voor Anita van Bu ren en gaf meteen het sein tot spelen op balbezit. Dat dit niet vlekkeloos verliep, bewees Revi val door de achterstand tot 8-7 te verkleinen. Frans ter Maten die een persoonlijk duel uitvocht met de aanvoerder van Revival werd in de spannende slotfase nog ge wisseld voor Laurens Kalleveen. De allerlaatste minuten van het streekduel kwam Antilopen geluk kig zonder kleerscheuren door zo dat de 8-7 voorsprong niet meer in gevaar kwam. De uitslagen van de overige Antilopen- teams zijn Senioren 2 - Kamco 2 9-6 Senioren 3-Spirit 2 11-12 Senioren6-de Meeuwen 4 14-4 Altius 7 - Senioren 7 9-8 BEP J1-Junioren J1 16-9 Junioren J2 - Soesterkwartier J1 10-1 Samos A1 - Aspiranten A1 3-7 Aspiranten B2 - Revival B1 3-8 Exakwa D1 - Aspiranten D1 0-2 Kameo P1 - Pupillen P1 0-3 Sparta P1 - Pupillen P2 4-2 KVO P3 - Pupillen P3 1-0 Dindoa R1 - Pupillen R1 1-0 3HTERVELD - Het programma ugdvoetbal voor aankomende tterdag luidt alsvolgt" lihterveld A1 - Amersfoortse Boys A1 114.30 l:hterveld A2 - Soest A4 (inzet kam- enschap)a 14.30 Jiterveld B1 - Soest B3 a 15.00 uur phterveld C1 - Hooglanderveen C2 a .00 Lhterveld C2 - IJsselmeervogels C5 a phterveld D1 - Soest D2 a 13.00 uur bhterveld D2 - Roda D4 a 12 00 phterveld E1- Roda E3 a 13 00 da F3 - Achterveld F1 v 9 15 titervelc "2 - Roda F5 a 11.00 uur isjes Achterveld - Scherpenzeel a ■.00 Als er geen veldvoetbal is zijn er de volgende zaalvoetbalwedstrij den 12.30 uur: Achterveld F1 en F2 en meisjes 14 00 uur: Achterveld E1 en D2 15.00 uur: Achterveld D1 en C2 - TAFELTENNIS - Het eerste team van Tafel Tennis Club Leus- j den heeft het in de najaarscompeti- tie toch niet kunnen bolwerken. Concurrent Over 't Net wist de laatste wedstrijd in de competitie winnend af te sluiten waardoor de heren Vogel, Unkraut en Van den Bree naar de 3e klasse werden verwezen. - HANDBAL - Dinsdag 29 ja nuari gaan de handballers van de Leusder Handbal Vereniging ver gaderen. Op die datum houdt het bestuur van de plaatselijke hand balclub namelijk de algemene le- denvergadenng De agenda omvat veertien punten Het bestuur stelt zich bijna in zijn geheel herkies baar. Alleen bestuurslid Arjan Schneiders is aftredend en niet herkiesbaar. Plaats van handeling is de kantine van k.c Antilopen op het Burg. Buiningpark. Aanvang 20.00 uur. - ZWEMMEN - Van 11 tot en met 13 januari zal in sportfondsen- bad Amersfoort het voor de 29ste maal internationale Van Haselen waterpolo-toernooi gehouden wor den. De deelnemende ploegen zijn Kikvorsen, de Nederlandse natio nale selektie, Cuba, C.N Barcelo na. Eger S.E., AZC Microlife en AZ&PC aangevuld en versterkt met twee hoger geklasseerde spelers. Kosten 18- (passe-partout), 7,50 (middag of avond), 4,- (ochtend). Meer inlichtingen kunnen verkre gen worden bij de toernooi- organisatie Jaap van Scheijen, Be- nedictijnenhove 38. telefoon 940560. - BADMINTON - Badminton Club B V.079 houdt op 12 februari de algemene ledenvergadering. Om 20.00 uur zal in de Korf de praatavond beginnen. ACHTERVELD - Door negen leden van de damesschietclub werd deelgenomen aan de on derlinge schietwedstrijd. Het was Anneke Oudshoorn die een gedeelde 1e plaats behaalde met Nel Tijmensen met 89 punten. De overige uitslagen waren pnt. 3 RiaVos 85 4. An Voskuilen 74 4. InyKok 74 6. Liesbeth Suermondt 68 7 Tiny Tolboom 65 8. BepSmal 58 9. JeannetteVos 56 Dinsdag 8 januari 20.00 uur: Jaarvergadering KPO, De Kom. Hamersveldseweg Dinsdag 8 januari 20.00 uur: Commissie OW/RO, Commissie kamergemeentehuis, 't Erf 1 Donderdag 10 januari 20.00 uur: Commissie ABZ, commissiekamer gemeentehuis. Vrijdag 11 januari 10.00 uur: Kof- fiemorgen NCVB Leusden cen trum, 't Vooronder, Burg. van der Postlaan 2. Vrijdag 11 januari 20.00 uur: Al gemene vergadering PJGU en ULG, De Til, Hamersveldseweg Vrijdag 11 januari 20.30 uur: Nieuwjaarsbijeenkomst VVD, Ros Beyaart, Hamersveldseweg 55. Maandag 14 januari 19.45 uur: Jaarvergadering NCVB. Diensten centrum gereformeerde kerken, Burg. de Beaufortweg Maandag 14 januari 20.00 uur: Commissie financiën, commissie kamer gemeentehuis. Dinsdag 15 januari 20.00 uur: Planadviesgroep, gemeentehuis Dinsdag 15 januari 20.00 uur: Informatieavond kruisvereniging, thema „Beter eten Wijkgebouw Rozengaarde. Dinsdag 15 januari 20.00 uur: Jaarvergadering NBvP. 't Vooron der, Burg. van der Postlaan 2 LEUSDEN - Zondag 13 januari vindt op en rond het terrein van het internaat Don Bosco voor de 14e maal de Virus-prestatie loop plaats. Er kan door de deel nemers zoals vanouds weer een keuze gemaakt worden uit vier afstanden; 1500, 3000, 5000 en j 10.000 meter: om 14.00 uur zal i het eerste startschot (1500 m) klinken. Daarna zullen om 14.15 uur en 14.45 uur de dames en heren voor het "grotere" werk op het parcours worden losgelaten. Wie de drukte bij de inschrijving aan de start wil ontlopen kan zich zaterdag 12 januari tussen 18.30 en 19.30 uur in jongerencentrum "de Til" aan de Hamersveldse- weg/Hoek Lisidunalaan alvast aanmelden. Het inschrijfgeld be draagt voor kinderen t/m 14 jaar f 2— per persoon terwijl perso nen van 15 jaar en ouder f 4,— moeten neertellen. Leusdenaar Fred Benevente, be kend het ludieke televisie pro gramma Farce Marjeure zal het startschot lossen. LEUSDEN - Klaverjasclub 'Leus den Troef' hield vorige week donderdag de jaarlijkse leden vergadering. Clubkampioen 1984 werd de heer Mulder die een aantal van 245372 punten wist te behalen. Op de tweede plaats eindigde de heer J. v.d. Berg met 236209 punten. Derde werd de heer J. Bolt met 236140 punten. Kampioen marsen van het vorig jaar werd eveneens de heer Mul der met 76 marsen. Tweede werd de heer Palland met 62 marsen en derde ex aequo de heer Bolt en de heer Knol met 59 marsen. Aansluitend werden de eerste wedstrijden gespeeld in de eerste periode van dit jaar De uitslagen zijn als volgt MEISJES Leos c3 - Spirit c2 Leos c2-Spirit c1 Leoscl -Surfcl Leos b4 - Spirit b2 Leos b3 - Surf b2 Leosb! - Spirit b1 1-2 1-2 3-0 3-0 3-0 2-1 1e Hr. Triel 2e Hr. Bolt 3e Mevr Pouli 4e Hr. Brok 5e Mevr. Knol 5547 punten 5419 punten 5376 punten 5229 punten 5228 punten JONGENS Leos c3- Spirit c3 Leos c2 - SW c1 Leos c1 - Vollkei c2 Leos b1 - Surf b1 0-3 3-0 1-2 2-1

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5