Kantongerecht Amersfoort Winter '85 DE LEUSDER KRANT De Leusder Krant en pasgeboren baby's DINSDAG 8 JANUARI 1985 j IBMSIIBB* lCT*MWfc Reportage AMERSFOORT - In Renswoude reed een automobilist 120 km in plaats van 80 en moest daar voor - tot zijn ergernis - verschij nen op de strafzitting van 3 ja nuari. Hij had een schikking wil len hebben, zoals hij vanaf 1980 gewend was jaarlijks voor snel heidsovertredingen te krijgen en was verbaasd dat de officier hem deze keer persoonlijk wilde zien. Nog verbaasder was hij dat zijn mentaliteit verkeerd ge noemd werd en dat het nodig geoordeeld werd om hem - be halve een geldboete van f 400,- - tevens voor vier maanden een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs op te leggen. Een inwoner van Putten kreeg met een parkeerprobleem te kam pen toen zijn auto in het centrum van Amersfoort dienst weigerde en aan de kant geduwd moest worden Parkeren mocht daar niet, maar een vriendelijke agent bemoeide zich ermee en gaf toe stemming de auto daar tijdelijk te laten staan. ,,Zit er een bekeuring op. dan kom je maar even naar het bureau", aldus de hulpvaar dige agent. Verdachte vond het dan ook wel zuur dat hij nu toch op het matje moest verschijnen voor een parkeerovertreding Hij had nl. de auto daar de rest van de dag laten staan met een briefje achter de voorruit en was eerst naar zijn werk gegaan. Toen hij 's avonds om 7 uur terug kwam om de auto weg te slepen, trof hij geen bon aan en dus ging hij niet naar het bureau. Maar vijf dagen later werd hij wel gebeld dat hij bekeurd was en toen was inmiddels niet meer te achterha len welke agent het geweest was die hem toestemming gegeven had om daar tijdelijk te staan. ,,ln zo'n geval moet je eigenlijk de naam van de agent vragen", con cludeerde verdachte zelf. ..En de auto eerder wegslepen en niet eerst naar je werk gaan", vond de officier Toch ondervond ver dachte wel begrip van het ge recht: hij werd schuldig verklaard zonder straf Iemand uit Stoutenburg die het zelfde was overkomen, maar zijn defecte auto drie dagen had laten staan, bovendien zonder toestem ming van de politie, kreeg de ge wone boete: f 60, - NIKS GEMERKT Een bejaarde automobilist uit Soest stond terecht omdat hem verweten werd dat hij een uitrit was uitgereden op een zodanige manier dat andere auto's plotse ling moesten remmen en uitwij ken, waardoor ze op elkaar gere den waren. Verdachte had de klap gehoord, was gestopt, had geconstateerd dat er een paar op elkaar gebotst waren, maar vond dat hij er niets mee te maken had en was vervolgens doorgereden. Hij hield op de zitting vol dat hij part noch deel aan deze aanrij ding gehad had. maar het feit dat drie getuigenverklaringen anders luidden en dat hij bovendien in 1972 en in 1980 ook al eens iets veroorzaakt had zonder dat zelf in de gaten te hebben, pleitte niet in zijn voordeel. ,,U bent niet meer de jongste", merkte de kan tonrechter op. die duidelijk heen en weer geslingerd werd tussen het belang van de verkeersveilig heid en het belang van verdachte, die - moeilijk ter been - zonder auto van alle sociale contacten verstoken zou zijn. Verdachte had zelf een getuige décharge meegenomen, een vriend die de klap ook gehoord had, en daarna naar buiten geko men was, maar die van de toe dracht zelf dus eigenlijk niets ge zien had, zoals hij op de zitting verklaarde ..Daar hebben we dus niet zoveel aan", vond de officier, die het tenlastegelegde bewezen achtte en zei dat hij - na enige aar zeling - toch slechts een voor waardelijke ontzetting uit de rijbe voegdheid wilde eisen, plus een boete van f 350,-. Toen ver dachte - zoals gebruikelijk - na de eis van de officier het laatste woord kreeg, gaf hij echter een dusdanige blijk van zijn vergeet achtigheid dat de uitspraak an ders uitpakte ,,Mijn vriend moet nog als ge tuige gehoord worden", merkte hij op. Dit nam de laatste aarze ling bij de kantonrechter weg. ,,Als u tijdens de zitting al ver geten bent dat uw getuige ge hoord is, dan heb ik toch ern stige twijfels of u nog in staat bent om achter het stuur te zit ten". Zo werd het dus toch een onvoorwaardelijk intrekken van het rijbewijs voor vier maanden, maar een lagere boete dan de geëiste: f 100,-. Zo ziet het er in Den Treek nu uit. Vorstverlet in de bouw Voetbal heet een wintersport te zijn, maar toch. Een vorm van sneeuwpretop je bips of op de slee een hellinkje af Boerderij aan de Lockhorsterweg Een boerderij aan de Treekerweg kreeg een dakgootgordijn van ijspe gels. In Den Treek werd aan langlaufen gedaan Met man, vrouw en macht wordt de ijsbaan schoongemaakt. Schaatsen op de vijvers Op de slee naar school. Met het nieuwe jaar is meteen de winter ingetre den. Konden we vorige week in de krant nog een foto van een bloeiende rododendron afdrukken, nu zijn de plaatjes win ters van schoonheid. Een impressie van de fotogra fen Janus Visser en Hans Verhorst. Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartles bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Rozendaallaan 9, telefoon 941495,

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6